Şimdi Ara

Sıfır kutu iPhone 6 ölü piksel çıktı ... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
3
Favori
2.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Green Pears

quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

Teknoloji herzaman şans işi. Apple da olsa HTC de olsa Samsung da olsa sorun çıkabiliyor.
    Tek fark birinde Sıfırını veriyorlar diğer ikisinde (özellikle HTC ) telefonu ağlatıp veriyorlar

Htc'den telefon alınmaz almayın arkadaşlar zaten düşüşe geçti millet niye sadece parayı düşünen bir firmaya bel bağlasınki

Benim HTC one x plus vardı.
    Isınma sorunu donma sorunu batarya içme sorunu falan hiç bahsetmeyeceğim bunlardan. Zaten telefonun normal Kullanım sıcaklığı 52 dereceydi 56'da kapanıyordu. 52 derecede yanağınıza dokunduramıyorsunuz.
    Ekranı Kırıldı garantiye gönderdim ekranı yapıldı anteni bozuldu gitti bidaha geldi Wi-Fi bozuldu kamera camı gitti bidaha gitti telefonun heryerine yapıştırıcı sızmış ümidi kesip ölü fiyatına sattım.

Bundan sonra garantiye cihaz vereceğime evde açıp gerekirse birdaha kapatamam ama asla garantiye vermem. Tabi cihaz apple ise başka. Bundan sonra Apple'dan başka cihaz almam.

Lenovo y500 aldım, touchpad kendi kendine oynuyor hoparlör patlak cızırtı geliyor ve işin kötüsü bu sorunlar kronik, yani tüm y500'lerde var garantiye gönderdim touchpad sorunu olmayan seriden gönderdiler ama hoparlör hala aynı. Neyse dedik sattık lenovo u530 aldık ilk aldığım makinede statik bir ses vardı heralde klavyenin altında kaçak vardı neyse değiştirdiler şimdikindede var ama durulmaz derecede değil. İşçilik 0. Bilgisayar aluminyum kasa ve hertarafı eğik. Hoparlör iğrenç. Ekran berbat ötesi.. Pikseller sayılıyor ve kontrast neredeyse 0. Ekran 5 derece Açıdan okunmuyor Parlaklık Sıfır.. Zaten Windows 10'u sıvadılar
    Bunu satıp (kim alırsa) macbook alacağım. Gerekirse 5000 lira verip yıllarca sorunsuz kullanacağım inşallah.

Neyse lenovo u530 satılıktır, detaylar için imzama bakınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GörünmezAdam kullanıcısına yanıt
    Hocam yazınızı okuyup alacak insanları çok merak ediyorum 😃

• hocam geçmiş olsun ben de bugun bı ıphone 5s aldım telefon sıfır kutulu sekılde herneyse telefonla ugrastıktan sonra ses açma tusunun calısmadıgını fark ettım yarın goturecegım sizce donanımsal mı yazılımsal problem mi
  • Neden ölü piksel'in rengideki bir fotoğraf açtın?
  • quote:

Hocam yazınızı okuyup alacak insanları çok merak ediyorum 😃

asıl ben bu bilgisayarı şimdi alanları merak ediyorum ben aldığımda 2100 liraydı, şimdi 2500 lira. zaten tek satan yer vatan. hadi 2100 veren akılsız neysede bu makineye 2500 veren adamın kafasını allah kimseye vermesin.
  • Sorunu yok kı önemsiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerinde olsam kullanır , cihaz eskiyince değiştirirdim... Ölü pizelli cihaz nimet aslında

• Ben göremedim ?
  • Fotograftan olu pixeli gorebilmemiz icin ekran pixellerini gorulecek sekilde odak yapmalisin

• http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1783544

Benim sorunum bu linkteki ve bu konuyu açan arkadaş ile aynı.Beyaz ekranda sol tarafında beyaz nokta ışık var kamerayı açtım ışık yerinde duruyor.Sadece ana ekranda ve bildirim çubuğunda yapmıyor.Telefonu servise göndersem değişim yapıyolar değilmi nolur yardım edin.
  • Arkadaşlar ölü piksel ve türevleri artık kusur sayılıyor. Üründe 1 tane bile bozuk piksel olsa bile bu kusurlu üründür ve üretici mağduriyeti gidermek zorundadır. 2010 yılında iptal edilen iso belgesi bize bu yolu açtı. Ayrıca 2013 Mayıs'ında samsung a açmış bulunduğun ölü piksel davasını kazandım. Yine aynı dönemde başka bir tüketicinin açtığı dava yargıtay tarafından tüketicinin lehinde sonuçlandı.

• Kardeşim alt tarafı bi ölü pixel niye bu kadar takıyosunuz anlamadım benimde telefonda var ilk aldıgım zaman farkettim o zamanlar taktım biraz isdemi etsem falan diye sonra dedim ne geregi var saçma sapan işler yapmayalım şimdi aklıma bile gelmiyor bazen arıyorum nerde diye zor görüyprum abartmayın bu kadar

• turkeyiss T kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl mantıktır. Kardeşim cihaza 2500-3000 civarı para ödeniyor. Niye bozuk mal kabul edilmesini istiyorsun. Böyle bir mantık var mi yav. Bir tüketiciden bunları duymak mide bulandırıcı. Kınıyorum sizi yorumunuzdan ötürü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GörünmezAdam

Teknoloji herzaman şans işi. Apple da olsa HTC de olsa Samsung da olsa sorun çıkabiliyor.
    Tek fark birinde Sıfırını veriyorlar diğer ikisinde (özellikle HTC ) telefonu ağlatıp veriyorlar

Htc'den telefon alınmaz almayın arkadaşlar zaten düşüşe geçti millet niye sadece parayı düşünen bir firmaya bel bağlasınki

Bugüne kadar hep htc kullandım, her sorunumda telefon değişti. Apple kullanıyorum fakat bilmeden çamur atmanın da anlamı yok. en azından saçma sapan randevu olayı yok. yolla servie, yaz htc türkiye'ye şu şu şu nolu gönderimdeki telefonun şu şu şu kusurlarından dolayı değişimini istiyorum diye takır takır alıyorlar kendi kusurlarıysa. Prosedürleri bilmeden değişim isterseniz tabi değişmezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 21 Kasım 2014; 10:43:05 >

• Roark kullanıcısına yanıt
    hocam htcde donanım sorunu yaşamadım beni kızdıran olay güncelleme vermiyorlar ve yazılımsal olarak iyi değil çok kasıyor takılıyor ben telefonu bunun içinmi aldım facebook uygulamasına bile giremiyorum. Yazılımı ağır geliyor ve bunu düzeltmek uğruna hiç birşey yapmıyorlar.

mal ile ilgilenmek bozuldu yenisini al değil, yazılımsal donanımsal her türlü desteği vererek sağlanır. HTC bunu yapamıyor.

apple bu konuda çok iyi seviyede ios desteğinin en iyisini yapmaya çalışıyor hataları olsada donanımsal yazılımsal her türlü destek veriyorlar. kasıyor takılıyor diyenler var fakat çoğu kişi cihazına reset atmasını bilmiyor. İos 7.1.2 yi İ4 te çok iyi çalışıyor ama reset atmasını bilmeyen güncelleyip kullanıyor sistem stabil çalışamıyor sistemi sıfırlamak gerekiyor aslında ... bu yorumun yazıyla alakası olmasada onada değindim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 21 Kasım 2014; 10:54:29 >

• quote:

hocam htcde donanım sorunu yaşamadım beni kızdıran olay güncelleme vermiyorlar ve yazılımsal olarak iyi değil çok kasıyor takılıyor ben telefonu bunun içinmi aldım facebook uygulamasına bile giremiyorum. Yazılımı ağır geliyor ve bunu düzeltmek uğruna hiç birşey yapmıyorlar.

mal ile ilgilenmek bozuldu yenisini al değil, yazılımsal donanımsal her türlü desteği vererek sağlanır. HTC bunu yapamıyor.

Bilemiyorum tabi. Konuyu da baltalamak istemiyorum. Ama htc son 2 senedir sürekli güncelleme veriyor. sense arayüzü de androidin en sorunsuz ve akıcı arayüzü. sizin modelde sorun vardı heralde. Neyse konuyu dağıtmayalım.

•  Sıfır kutu iPhone 6 ölü piksel çıktı ...

benimki sol tarafta beyaz ışık iade almadılar ambalajı açmışım diye servise gönderdiler dediklerine göre değişim yapılacamış %100 inşallah öyle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arno21 -- 21 Kasım 2014; 11:39:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arno21

Sıfır kutu iPhone 6 ölü piksel çıktı ...

benimki sol tarafta beyaz ışık iade almadılar ambalajı açmışım diye servise gönderdiler dediklerine göre değişim yapılacamış %100 inşallah öyle olur.

Bu problem benim ipad 4 te de var.Biraz daha geçsin üstünden servise vercem değişim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: FletneR_

quote:

Orijinalden alıntı: arno21

Bu problem benim ipad 4 te de var.Biraz daha geçsin üstünden servise vercem değişim için.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: aBaBaDaN

quote:

Orijinalden alynty: arno21

Sıfır kutu iPhone 6 ölü piksel çıktı ...

benimki sol tarafta beyaz y?yk iade almadylar ambalajy açmy?ym diye servise gönderdiler dediklerine göre de?i?im yapylacamy? %100 in?allah öyle olur.

Bu problem benim ipad 4 te de var.Biraz daha geçsin üstünden servise vercem de?i?im için.

bendeki problem de bu i?te !!!

Dedi?in gibi servise gönderdiler ancak servisin yanyty : cihazda bahsedilen probleme rastlanylmamy?tyr !!!!

yani gönderilen cihaz tekrar gelecek...gelecek ... gelecek ... gelmiyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: Balleyci

Bu nasıl mantıktır. Kardeşim cihaza 2500-3000 civarı para ödeniyor. Niye bozuk mal kabul edilmesini istiyorsun. Böyle bir mantık var mi yav. Bir tüketiciden bunları duymak mide bulandırıcı. Kınıyorum sizi yorumunuzdan ötürü.

Kardeş kafaya takmak saçma olaya iyi yanından bak mesela bende iphone 6dan önce xperia z2 vardı kasa açıklıgı vardı telefonda hiç takmaıdm 1 ay falan geçti aradan telefonun ekranı çizildi benim hatamdan dolayı götürdüm telefonu iade ettim kasa açıklıgından dolayı ölü pixel olması büyük bi şans eger kullanımda sıkıntı çıkmıyosa bendede çok ufak var bi ölü pixel ama gözükmüyo bile telefona bişey oldugu an tık ölü pixelden iade ederim hemen verme bence ama yinede sen bilirsin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.