Şimdi Ara

Ses ve görüntü sisteminizden, maksimum performans almak! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
3
Favori
6.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zaten Hi-End sistem kurulumlarında %1'lik fark için bile binlerce dolar para harcayan var.

Ancak, pek çok Hi-Fi kullanıcısının da ufak gibi gözüken bir kaç detay değişiklik ile ciddi ciddi performans artışı ve olumlu değişiklikler alması mümkün.

Dediğim gibi hafta sonu yazıyı bitirmiş olacağım ve yazıldığına da değeceğini düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: bowers wilkins

tabi bu öneriler ses görüntü sistemimizden max %5 performans artışı sağlar inanılmaz şeyler beklememek gerek
  • zaten bu kuralları uygularsak set dizmeyede gerek kalmaz çünkü hiç dinlemıyoruz kı ne gereyı var bu kurallara uyarsak
    1- övsek hiç birşey deyişmez gene aynı
    2- fenk şui göre dizemeyiz zaten standart dizilişi vardır sistemin (hem hiç fenk şuıye göre ses dinleyen gördün mü?)
    3-kotu yorumcuymus sakı şansal abi geliyor evimize yok hılcal abiydi demi
    4-gece kullanın he herkezı rahatsız edelıim demi gündüz sap gıbı sistem yatsnn orda gece gelıcek sıstemı calıstıracaz
    5-kotu sıstem alırsan zaten sen bunlara katlan mısındır sankı senın sısteme cok guzel yorumlar mı var sankı

quote:

Orijinalden alıntı: John PHILIPS

Ben teknikadan daha önce keşfettim bunları beni dinleyin siz
    Aldığınız sistemden keyif alma ve bir daha bozulana kadar değiştirmemenin püf noktaları:

1-Dinlediğiniz seti sürekli kendi kendinize övün.
    2-Seti odanıza fenk şui ye uygun bir şekilde yerleştirin ve tipine hayran hayran bakın.
    3-setinizi dinlemek isteyen (kötü yorumcu) misafirlere alt kattakinin çocuğu uyuyor diyip dinletmeyin.
    4-genellikle gece kullanın çünkü o zaman sesi daha bi güzel geliyo
    5-İnternette sisteminizle ilgili kötü yorumlar olduğunu farkedince hemen o sayfayı kapatın.

İşte bunları yaparak egomuzdan ve onun bitmek tükenmek bilmeyen ses sistemi isteğinden kurtulabiliriz.[;)

@teknika nın tekniğini merakla bekliyorum fazla bekeltme bizi haaa.

• Yaw adam bir espri yapmış sende ciddi alıp cevap yazmışsın

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oronra -- 23 Temmuz 2009; 22:43:13 >
  • Yaaa espiri o okadar kaliteli ki gerçek sanmış arkadaş
  • quote:

Yaaa espiri o okadar kaliteli ki gerçek sanmış arkadaş

bir madde de benden. haftada bir-iki defa laptop tan film izleyin müzik dinleyin kendi hoparlöründen. hatta 1-2 ayda bir bir hafta diyelim. sonra sisteminize geri dönün, hayran kalın :)

ersens kızmaz bana inşallah :)
  • quote:

bir madde de benden. haftada bir-iki defa laptop tan film izleyin müzik dinleyin kendi hoparlöründen. hatta 1-2 ayda bir bir hafta diyelim. sonra sisteminize geri dönün, hayran kalın :)

bak bu işe yarıyabilir
  • bende zaten o espiriye espiri ile yanıt veriyorum anlayana tabii sizde gerçek anlamısıınız
    quote:

Orijinalden alıntı: Oronra

Yaw adam bir espri yapmış sende ciddi alıp cevap yazmışsın

-----> SATILIK MARANTZ SR5001 7.1Ch (HDMI) AVR için TIKLAYIN

• kardeş sana sözüm yok tabikide ama avartar cakma mı ne anladın sen onu neyse
    bunun taktık kesın
    bassları duvar kenarına kapı arkasına felan yerlestırın gibi seylerdir
    ben fazla deyişik teori ureteceyını sanmıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: nomadmaster

quote:

Yaaa espiri o okadar kaliteli ki gerçek sanmış arkadaş

ersens kızmaz bana inşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ersens

kardeş sana sözüm yok tabikide ama avartar cakma mı ne anladın sen onu neyse
    bunun taktık kesın
    bassları duvar kenarına kapı arkasına felan yerlestırın gibi seylerdir
    ben fazla deyişik teori ureteceyını sanmıyorum

kendisi siirt te bulunanan "saltanat shopping center" ın gayet orjinal çakma adidasının logosudur. tarafımca w800i ile çekilmiştir :)

bu arada teknika yı küçümseme, üstad muhtemelen daha önceki başlıklarda bahsettiği konularıda biraraya getirecek ve üzerine yeni şeylerde söylecektir. muhtemelen bildiğimiz -bi kısmını zaten kendisinden öğrendiğim-iz - bilgilerde olacaktır içinde ama ben yararlı olacağına inanıyorum

• Bekliyoruz.
  • Evet bekletiyorum.

Ama kafam bu hafta çok yoğun. O yüzden.

Önümüzdeki hafta ortası veya kısmet olursa belki de bu hafta, Türkiye'nin ender yüksek akustik mühendislerinden olan ve aynı zamanda Dolby Labaratuvarları lisans belgesi olan değerli biz zat ziyaretime geliyor.

Onunla birlikte Akustik ölçüm ve kontrolleri tamamlamak üzere bir araya geleceğiz.

Tüm bu gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğim.

Yazıyı da artık bu hafta sonu ayıp olmazsa tamamlamayı düşünüyorum.

Şimdi yine kısa kesip buraya koyarsam, öyle kalır. O yüzden az daha sabır.

Bekleyen değerli arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
  • walla çok heyecanlandırdın bizi bu kadar uzun süredir bekliyoruz 3Gye döndü bu iş
  • Büyük bir sabırla bekliyorum.
  • Vallahi ben o kadar para verip Yamaha 663 amfi ve Kef 3005 haparlör seti aldım. Ya benden ya da sistemden kaynaklanan bir sebepten pişman oldum. Şu an olsa bu paranın 5te birine Z5500 alırdım
  • Yahu sorma.

Benim telefonda 3G yazıyor ekrande ama internetin hızında falan hiç bir şey farketmedi. Ne iş anlamadım. Üstelik 3G kayıdı da yaptırmıştım.

quote:

Orijinalden alıntı: Garen Yöndem

walla çok heyecanlandırdın bizi bu kadar uzun süredir bekliyoruz 3Gye döndü bu iş
  • aynen ben de yakınıyorum aynı problemden. Neyse başlık sapmasın şimdi amacından
  • yazını bu topiktemi devam ettireceksin yoksa yeni topikmi açacaksın üstad.merakla bekliyorum
  • Arkadaşlar merhaba.

Yaklaşık 10 günlük aradan sonra, sistemdeki en yeni ek ve değişiklikleri sizlere bildiriyorum.

Topic'in konusuyla da çok yakınen ve hatta birebir ilgili.

Bu arada hemen soracaksınız şimdi peki diğer yazı ne oldu diye.

Çok kısa bir süre sonra çok detaylı ve önemli bilgiler içeren yazımı da buraya koyacağım.

Sisteme bugün eklenen materyaller şöyle;

Magic Dream Cereyan Kablosu Stabilizatörü. (Monster HTS 5100 Signature Reference Power Center'in ana kablosuna takıldı!)
    Magic Dream Harmonik Stabilizatör ( SACD çaların üstüne yerleştirildi.)
    Nonamehifi Kablo kaldıraçları (Oehlbach XXL5 High-End Speaker kablolarının altına yerleştirildi. İçleri özel negatif iyon yüklü kumla dolduruldu.)

Resimler aşağıda!

Ses ve görüntü sisteminizden, maksimum performans almak!

• Harmonik Stabilizatör.

• Sistemin genel görünüşü.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.