Şimdi Ara

Seramik cam filmi mi yoksa normal cam filmi mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
9.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 5 yıldır aldığım araçlara alır almaz 3m marka arka ve arka yanlar 2 numara, ön yanlar 1 numara olacak şekilde cam filmi yaptırıp kullandım. Şu aralar yeni aracım olan siyah renk megane 4 hb'e de cam filmi yaptıracam. Malûm yaz geldi.
    Kesinlikle ön cama yaptırmayı düşünmüyorum. 4 yan ve 1 arka olmak üzere 5 cama yaptıracam.

2019 Nisan itibariyle piyasada ne tür filmler var diye gezerken markalardan bağımsız olarak konuşuyorum, seramik cam filmi ile ilk defa karşılaştım.
    Satan yerde infrared lamba ile normal ve seramik film arasindaki farkı gösterdiler. Diğer normal cam filmlerinde 3 numara dahil ısıyı arkasına geçiriyor.
    Ama seramik olan film 1 numara bile arkasına ısıyı geçirmiyor.

Fiyat olarak solar master marka normal film 200tl, 3m marka 400tl ve seramik olan 500tl fiyat söylediler.

Açıkçası Adana' da yaşadığım için ve güneş 6 ay boyunca sürekli yaktığı için seramik film yaptırmak bana daha cazip geldi. Lâkin acaba herhangi bir handikapı var mıdır yeterli bilgi de bulamadım internette.

Seramik cam filmini aracına çektirmiş olan ya da bilgisi olan varsa hazır yaz öncesi bu dönemde bizlerle paylaşırsanız çok makbule geçer.
    Şimdiden cevap yazacak olan herkese çok teşekkür ediyorum 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir de Film çekilirken kapı dosemesini (kapı pandizotunu) hiç ellemeden camları kapı içinden dışarı alıp yapan ustalar da var. Ben bugüne kadar hep bu şekilde yaptırım ve sorun yaşamadım ama yaşamayacağım anlamına da gelmiyor.
    Diğer yöntemde zaten camları ellemeden arabanın üstünde çekiyorlar filmleri.Ancak o zaman da süzülen deterjanlı sular ve sıvılar aracın kapı döşemelerinin kumaş bölümlerinde lekeli tarzda görüntü oluşturuyor. Döşemeyi korumak amaçli naylon poşet koyuyorlar ama tam engel olamıyorlar bu sıvı akışına.
    Hangi yöntemle cektirsem kararsızım. Arabam garanti kapsamında. Acaba camları çıkarttırıp film çektirip geri taktirsam, ileride cam krikosu ya da camla ilgili oldu bir ariza durumunda garanti kapsamı dışında kalmaya sebep olur mu ya da servis bunu anlar mi ki?

• Kimsenin konuyla ilgili bilgisi ya da yaşanmış tecrübesi yok sanırım.

• Kapı pansizotları söktürmek de sıkıntılı. Eskiden yaptığınız yaptırın çok kafaya takmayın bişey olacağını zannetmiyorum.

Seramik cam dilimine gelince herhangi bir bilgim yok. Fakat ben de antalyalıyım eğer memnun Kalırsanız paylaşırsanız sevinirim.

• Cam filmi yasak ceza yersiniz!

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Türkiye'de herkes kendi kafasına göre takılıyor cam filmi var diye kaç arabayı durdurup ceza yazdıklarını gördüm bilsen. Yani serbest diye resmi bir şey yok. Piyango kime çıkarsa artık ben bu riski almazdım.
    Ayrıca hocam siyaseti azaltın derim her yorumunuzu siyasete baglıyorsunuz. İçiniz dışınız siyaset olmus!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moueson -- 2 Mayıs 2019; 18:36:41 >
  • Seramik cam filmi!! İlk defa duydum?

Cam filmi şu anda hafif kusur. Simsiyah cam filmine bende karşıyım, birşeyin cıvığını çıkartmak bizim milletin yaptığı en iyi şey...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Seramik cam filmi!! İlk defa duydum?

Cam filmi şu anda hafif kusur. Simsiyah cam filmine bende karşıyım, birşeyin cıvığını çıkartmak bizim milletin yaptığı en iyi şey...
    Evet seramik cam filmi ile geçen hafta tanıştım ve çok beğendim. En açık tonunu yaptırsanız bile arabanın içine güneş ışığı giriyor ama güneşin ısısı girmiyor. Arabanın içi ısınmıyor yani. Ama dezavantaj yaratacak bir handikapı oluyor mu onu ancak kullanmış olan varsa bilebilir.

Bir de 4 yan ve 1 arka olmak üzere 5 cama yaptıracam diyelim ki. Ama koskoca ön cam boş kalacak ve oradan ısı girmeye devam edecek. Malûm ön cam hem yasal olarak yasak, hem muayeneden geçmez ve bence hem de sürüş için gece güvenlik problemi yaratabilir.

Hal böyle olunca da madem ön camdan ısı girecek, o zaman diğer 5 cama 500tl vermenin bir anlamı olur mu onu düşünüyorum.
    Yaptırıp yaptırmama konusunda kararsız kaldım .

Isin yasal kısmına gelince En açık tonunu yaptırınca arabanın içi dışardan rahatlıkla görünüyor. O sebeple polisin ceza yazacağını düşünmüyorum. Tek düşündüren kışın araba daha soğuk olur mu? Sonuçta güneşin infrared ısısını kesecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi excellence -- 2 Mayıs 2019; 23:13:26 >

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Benim tercih ettiğim bir şey değil ama ön cam için Llumar’ın air serileri mevcut.

Isıyı her iyi marka koyuluk derecesine göre kendi çapında keser, önemli olan %99 UV koruması. Ben buna dikkat ederim, filmin tonu 2no her daim yeter.

Kış için kalorifer sistemi mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Benim tercih ettiğim bir şey değil ama ön cam için Llumar’ın air serileri mevcut.

Isıyı her iyi marka koyuluk derecesine göre kendi çapında keser, önemli olan %99 UV koruması. Ben buna dikkat ederim, filmin tonu 2no her daim yeter.

Kış için kalorifer sistemi mevcut.
    Llumar'ın ön cam için olan Air80 serisine 900tl fiyat verdiler sadece ön cam için. (10 yıl garantili)

Yan ve arka camlar için de AT50 ve AT35 serisi için 5 cam 400tl fiyat verdiler. (5 yıl garantili)

Ön cam için olan çok pahalı. Kesinlikle yaptırmam.
    4 yan ve 1 arka cam için 400tl fiyat Llumar AT serisi için fiyat iyi midir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: excellence

Llumar'ın ön cam için olan Air80 serisine 900tl fiyat verdiler sadece ön cam için. (10 yıl garantili)

Yan ve arka camlar için de AT50 ve AT35 serisi için 5 cam 400tl fiyat verdiler. (5 yıl garantili)

Ön cam için olan çok pahalı. Kesinlikle yaptırmam.
    4 yan ve 1 arka cam için 400tl fiyat Llumar AT serisi için fiyat iyi midir acaba?

Alıntıları Göster
    https://forum.donanimhaber.com/ankara-llumar-cam-filmi-299-tl-android-oto-multimedya-sistemleri-990-tl--117455454

• Yaklaşık 2 ay kadar önce Türkiye'den temin ederek aracımın ön cam ve ön yanlarına llumar Air80 uygulamasını yaptırdım. Arka yan ve bagaj camları fabrika çıkışı karartılmış oluğunu için uygulatmadım.
    Kıbrıs şartları yaklaşık Adana ile aynı olduğu için kesinlikle tavsiye ederim ancak, fiyatlar çok oynak olduğu iyice araştırma yapmanızda fayda var.
    3 Hafta önce İş için İstanbul Deposite AVM de bulundum ve otopark girişinde llumar afişini görünce merak edip fiyat sorduğum zaman Air 80 için 350 TL. fiyat almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master KENOBI

Yaklaşık 2 ay kadar önce Türkiye'den temin ederek aracımın ön cam ve ön yanlarına llumar Air80 uygulamasını yaptırdım. Arka yan ve bagaj camları fabrika çıkışı karartılmış oluğunu için uygulatmadım.
    Kıbrıs şartları yaklaşık Adana ile aynı olduğu için kesinlikle tavsiye ederim ancak, fiyatlar çok oynak olduğu iyice araştırma yapmanızda fayda var.
    3 Hafta önce İş için İstanbul Deposite AVM de bulundum ve otopark girişinde llumar afişini görünce merak edip fiyat sorduğum zaman Air 80 için 350 TL. fiyat almıştım.
    Air80 icin 350tl fiyat sadece ön cam için mi yoksa 4yan ve 1 arka icin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Türkiye'de herkes kendi kafasına göre takılıyor cam filmi var diye kaç arabayı durdurup ceza yazdıklarını gördüm bilsen. Yani serbest diye resmi bir şey yok. Piyango kime çıkarsa artık ben bu riski almazdım.
    Ayrıca hocam siyaseti azaltın derim her yorumunuzu siyasete baglıyorsunuz. İçiniz dışınız siyaset olmus!

Alıntıları Göster
    Kaç tane gördün

• Rüyasında görmüştür...

Antalya’da arabaların çoğu film uygulamalı. Tepkiden sonra bu yönde ne uygulama gördüm/duydum ne de ceza yazıldığına rastladım.

*Simsiyah camlı apaçi tayfası, konu dışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanki Bana Pele

Kaç tane gördün

Alıntıları Göster
    İstanbul'da her gün 5-10 tane araca ceza yazdıklarına denk geliyorum. Polisler elleriyle söküyor cam filmlerini
    ..

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Sadece ön cam için bu fiyatı verdi. Air 80 şeffaf olduğu için genellikle ön cam için tercih ediliyor. ATR serileri daha hesaplıdır ve teknik değerleri de Air 80 ile yaklaşık aynıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master KENOBI -- 4 Mayıs 2019; 14:6:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.