Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.494
Cevap
199
Favori
1.211.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tyly13

Bende ayni durumdayim aslinda benim de t bolgem kizariyor ve pullanma var hafiften ben aslinda kafaya takmadigim zamanlar geciyor dedigim hafifliyor bu ara gene taktik alevlendi doktorlarin dedigi her ilaci kullandim bende kozmetik kullaniyorum bioderma gibi bide universite son sinifim onun da strese etkiisi olabilir diye dusunuyorum ama coresatin hala merak ediyorum bi ciksada denesek allah hepimize sifa versin

stres tetikliyor gibi ben bunu fark ettim,yağlanma için maalesef kozmetik bir yere kadar açıkçası kadınlardan daha çok para harcamaktan bıktım,doğal maskelere dönücem ben mesela yoğurt,limon karışımı hem nemlendiriyor hem yağı alıyor

bunun dışında düzenli beslenmek de etkiyor ediyor yağlanmaya zaten vücut fazla yağ salgılıyor bunun önüne geçmek için spor,diyet,uyku düzeni herşeyin katkısı olacaktır

• Benim yüzümde var acaba solaryum faydası olur mu ?? Giden oldu mu?..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickbaron

Arkadaşlar bende seboreik dermatit var dedi bugün bir saç analizi yaptırdım. Bilgili bir kadın gibiydi. Egzema yok dedi ama dermatit dedi cidden çok kötuydu. Bu aralar farklı ilaçlar da alıyorum. Mide ve bağırsaklar sıkıntılı biraz. Ducray sensional kullanıyordum kaşıntıma iyi gelmişti amaa. Şişe bitimine doğru kepeklenme ve kaşıntı arttı gibi . Ne alacağımı bilemedim. Tresan anti kepeğe sarıldım. Durum ne olur bilemiyorum. Tresan saç tonigim var kaşıntı ve kepekten nasıl kurtulabilir km. Saha önce otacı hatipoğlu zigavus hassas saç derisi bakımı kullandım. Vichy kepek karşıtı kullandım. Tabi bazen artım azalıyor ne yapmak lazım bilgili arkadaşlar var mı

Merhaba,

Tresan'ın saç toniğinden memnun kaldınız mı? Sürdükten sonra yapışkan bir his bırakıyor mu, yağlanma yapıyor mu? Hatta saç dökülmesinde artma yapıyor mu? Kullanan diğer arkadaşlar da düşüncelerini paylaşırsa daha çok fikir edinebilirim.

• Herkese geçmiş olsun. Bence şu iki yerdeki yazıları inceleyin derim.

http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatit-egzama-tedavi-yontemleri/
    http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatitim-18ine-basti/

Ben 1 haftadır deniyorum ilerleme var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Femme Fatale

quote:

Orijinalden alıntı: nickbaron

Arkadaşlar bende seboreik dermatit var dedi bugün bir saç analizi yaptırdım. Bilgili bir kadın gibiydi. Egzema yok dedi ama dermatit dedi cidden çok kötuydu. Bu aralar farklı ilaçlar da alıyorum. Mide ve bağırsaklar sıkıntılı biraz. Ducray sensional kullanıyordum kaşıntıma iyi gelmişti amaa. Şişe bitimine doğru kepeklenme ve kaşıntı arttı gibi . Ne alacağımı bilemedim. Tresan anti kepeğe sarıldım. Durum ne olur bilemiyorum. Tresan saç tonigim var kaşıntı ve kepekten nasıl kurtulabilir km. Saha önce otacı hatipoğlu zigavus hassas saç derisi bakımı kullandım. Vichy kepek karşıtı kullandım. Tabi bazen artım azalıyor ne yapmak lazım bilgili arkadaşlar var mı

Merhaba,

Tresan'ın saç toniğinden memnun kaldınız mı? Sürdükten sonra yapışkan bir his bırakıyor mu, yağlanma yapıyor mu? Hatta saç dökülmesinde artma yapıyor mu? Kullanan diğer arkadaşlar da düşüncelerini paylaşırsa daha çok fikir edinebilirim.

hocam valla yağlandırdığı kesin hafif bir yapış yapış yapma durumu var saçlarım biraz uzun saçımı tutma konusunda işime yarıyor dökülme arttımı artmadı bence. Tresan sampuğan saçı kurutuyor tonikle tutum suan ama çok memnunda değilim içinde güzel şeyler var dökmez ya

• quote:

Orijinalden alıntı: atuvur

Herkese geçmiş olsun. Bence şu iki yerdeki yazıları inceleyin derim.

http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatit-egzama-tedavi-yontemleri/
    http://www.oturanbilge.com/seboreik-dermatitim-18ine-basti/

Ben 1 haftadır deniyorum ilerleme var.

neler deniyorsunuz da yeni gelişmeler acaba

• Hmm...Yağlandırma yapması beklediğim birşey. Panthenol, bir sürü koku verici kimyasal. Bunlar kökleri yapış yapış eder. Siz şanslısınız. Birçok kişinin saçını bu maddeler döküyor. Saçımı yağlandıran ne olursa olsun 2. sefer asla kullanmam.

Tresanın kepek şampuanın içeriğinde 0.3 piroctone olamine var. Size iyi gelen budur ancak oran düşük. Yüksek konsantrasyonlarda söz konusu "yağlı kepek" se piroctone olamine den başkası geçirmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobane

quote:

Orijinalden alıntı: winger37

Arkadaslar merhaballar

daha önceden head&and shoulder clinical streiht kullanıyordum. simdi bulamiyorum netten alacağım sampuani ama birde Head & Shoulders Clinical MAX Strength ismiyle MAX ibaresi eklenmiş hali var. bu MAX nedir bilgisi olan varmı acaba.

Arkadaslar sorumun cevabını buldum. altta resmi var. içeriklerinde fark yok. ya kimyasalların miktarları ile oynandı ya da kutudaki etiketle ilgili birsey.

Seboreik Dermatit

bu ürünü en uygun fiyatla nerden alabilirim? tavsiye edilebilcek hangi siteler var

ben gitti gidiyordan almıştım. 50 TL gibi bir rakama.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaballar

daha önceden head&and shoulder clinical streiht kullanıyordum. simdi bulamiyorum netten alacağım sampuani ama birde Head & Shoulders Clinical MAX Strength ismiyle MAX ibaresi eklenmiş hali var. bu MAX nedir bilgisi olan varmı acaba.

Arkadaslar sorumun cevabını buldum. altta resmi var. içeriklerinde fark yok. ya kimyasalların miktarları ile oynandı ya da kutudaki etiketle ilgili birsey.

Seboreik Dermatit

bu ürünü en uygun fiyatla nerden alabilirim? tavsiye edilebilcek hangi siteler var

Denemek için n11 üzerinden almıştım. 3 aydır sürekli kullanıyorum diğer şampuanları sabunu bıraktım. İnanılmaz memnunum dünya varmış dedim resmen. Burun kenarları içinde Coresatin kullanıyorum. Bu şekil çözdüm ben. O sirkeli çörek otlu formülü uyguladım hiçbir fayda göstermedi bende. Bu şampuanın sürekli kullanımda herhangi bir yan etkisi varmı? Birde n11 de aldığımda 3 adeti 117 falandı. Şimdi tanesi 60.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaballar

Seboreik Dermatit

Denemek için n11 üzerinden almıştım. 3 aydır sürekli kullanıyorum diğer şampuanları sabunu bıraktım. İnanılmaz memnunum dünya varmış dedim resmen. Burun kenarları içinde Coresatin kullanıyorum. Bu şekil çözdüm ben. O sirkeli çörek otlu formülü uyguladım hiçbir fayda göstermedi bende. Bu şampuanın sürekli kullanımda herhangi bir yan etkisi varmı? Birde n11 de aldığımda 3 adeti 117 falandı. Şimdi tanesi 60.

hangi şampuanı kullanıyosunuz hocam link varmı acaba

• Badem konusundan sonra burda da karşılaşmak varmış:)

http://m.n11.com/head-shoulders-clinical-strength-sampuan-420ml-P77360529

Şampuan buydu.

• hekimoglu19 kullanıcısına yanıt
    Ahaha teşekkürler :D Bakalım sıradaki konu ne olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar merhaballar

Seboreik Dermatit

ben 2 günde bir kullanıyorum. önceki senelerde (intensive traetment kenki adı) 1 seneye yakın kullandım hiçbir zararını görmedim. Kaldıki 1 kutu bana kuzenim yurtıdışından rica ettim getirdi. marketten bulmuş. Zararlı olsa idi amerikada markette satılacağını düsünmüyorum.

günlük kullanım için bir şampuan zaten. ama söylede bir durum var. geçenlerde eczanenin birinde intensive traetment buldum. :) yakalamışken alayım dedim 45 tl verdim. ilk gün iyiydi ama 2. 3. kullanışta. hiç fayda etmedi. aksine artırdı suan ölece duruyor kutu.

yani son kullanma tarihi yazmıyordu şampuanda ama 12m yazıyordu bu intensive serisi 2014 gibi üretimini durdurdu isim değisikliğiyle clinical streight oldu. hani olurda bulursanız bu intensive almak için 2 kere düşünün derim. veyahut elinizdeki sampuanın son kullanma tarihine bakın ve iyi muhafaza edin. sanırım kozmetik bayatlarmı bilmiyorum ama gücünü kaybettiği kesin...

• hekimoglu19 kullanıcısına yanıt
    dostum saç için dermoTTO losyon mu kullanmalıyım yoksa H&S clinical strength mi
    ve clinical strengt saçları döküyor mu sende dökülme var mı ?
  • 5 yıllık bir head & shoulders clinical strength kullanıcısı olarak fikrilerimi paylaşayım.
    Bende aşırı kepek, kaşıntı ve kabuklanma oluyordu, gitmediğim dermatolog kalmadı gibi. Hani tablet şurup olsa sıkıntı yok içer geçersin de bu rahatsızlığın ilacı ayrı bir rahatsızlık.! Losyon sür, sürerken masaj yap, kurumasını bekle, sonra yıka, akşam sil baştan,1 ay devam et, olmadı yeni losyon hopp.! Aynı süreci bir daha tekrarla. Kızıp bırakıyorsun, kaşıntı ve kabuklanma mecbur bırakıyor tekrara.
    Sonra, bu şampuanı buldum ve kullandım. Artık ne ilaç kullanıyorum, ne de ekstra bir şey. Eskiden 2. Gün saçımı yıkamadan çıksam o kabukların altından kan gelirdi resmen, şimdi 3 gün saçıma su değmese değil kaşıntı- kabuk, kepek bile olmuyor.
    5 yıldır bir fiil kullanırım ne bir yan etkisi oldu ne de bir zararı. Saç dökülmesi de yok.
    Fiyata gelirsek; abd'de 7 dolara satılan ürünün bizde ortalama 50/ 60 TL civarı piyasası var. Normal markette satılan bir H&S şampuan 15 tl olunca pahalı gibi görünse de aslında ondan ucuza geliyor. Çünkü; diğer şampuanların iyi temizlemesi ya da köpürmesi için örnek verecek olursam, bir ceviz kadar sıkıp yıkıyoruz, ama bunda ben kendi adıma söyliyeyim bir fındık kadar kullanmıyorum bile. ( cimri demeyin duyuyorum sizi ;) bana öneren doktor arkadaşın tarifine göre kullanıyorum) böyle olunca uzun bir süre yetiyor.
    Gelelim sürekli kullanmak zorundamıyız sorusuna: Evet maalesef öyle. Bilindiği gibi ithal bir ürün ve bulunması meşakkatli. Bulamayıp ( saç derim de iyi olduğu için üstelemediğim bir dönem) başka şampuan kullandığım bir süre yine sorun yaşadım. Tabi bu söylediğim öyle 2 3 gün sonra değil, 10/15 yıkama sonrası, üstelik sorun dediğim sadece kepeklenme oldu kabuk ya da aşırı kaşıntı değil. Tabii şimdi tedbirli davranıyorum.
    Bu arada küçük bir tavsiye, kullanmaya başladınız kaşıntı, kepek, yara bere geçti diyelim. Daha da ekonomik kullanmak istiyorsanız bunu deneyin. Ben öyle yapıyorum son 1 yıldır ve sorun yok. Banyoya girin normal ailenizin şampuanıyla yıkayın ve en son çıkmadan bir fındık içi kadar elinize sıkıp yıkayın, zaten temizlenmiş olduğu için saç o miktar bile iyice köpürmeye yetecektir ve etkisini gösterecektir. Etiketindeki kullanma kılavuzunda masaj yaparak köpürtüp 5 dakika kalmasını tavsiye ediyor ( ki doğrusu bu ama sıkıntı geçtikten yani 5- 10 yıkamadan sonra gerek kalmıyor )
    Orjinal ürün : etiketin arka yüzünde ABD üretimli olan ve Cincinnati fabrikasında üretilen ürünü kullanın. Türkiye'de bazı eczanelerde satılan var, çoğu Türkiye'deki procter & gamble fabrikasında üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorolg -- 10 Ekim 2015; 4:24:04 >

• Arkadaşlar Allah rızası için Ankarada Head and shoulders clinical satan bir eczane bir yer gösterin sağlık meselesi cidden çok ihtiyacım var internetle aramnyok üstelik bir kezde dolandırıldım o yüzden ne olur Ankarada satan bir yer gösterin Allah rızası için

• doctorolg kullanıcısına yanıt
    anladım hocam çok teşekkür ederim bilgiler için. ilk işim şu şampuanı almak olacak. eczanelerde satılanlar %100 orjinal üründür değil mi ? internetten kozmetik sitelerinden sipariş etmek pek mantıklı gelmıyor. ve siz nereden temin ettiginiz öğrenibilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanberk41 -- 10 Ekim 2015; 12:23:58 >
  • aslanberk41 kullanıcısına yanıt
    Eczanelerde tamamen orjinal ürün satılır ama bazıları ithal yerine Türkiye'de üretilen ürünü satar. Türkiye'de üretilenin kalitesi ithali kadar iyi değildir ben tavsiye etmem açıkçası. Zaten yukarıdaki yorumlara bakarsanız bir iki yıkamadan sonra etkisinin geçtiğini belirten arkadaşlar var. Made in US olursa alın derim.
    Ben genelde toplu sipariş verip getirtiyorum. Onun dışında bir arkadaşımın dükkanı düzenli getirtip satıyor, ondan alıyorum siparişim gelmediğinde.

• aslanberk41 kullanıcısına yanıt
    Ankara'da bildiğim yok ama 3ka.com.tr adresinde satılıyor. İnternetten güvenmemekte haklısın bende pek güvenmem. Bu siteden alışveriş te yapmadım ama kapıda ödeme imkanları var. +90 (322) 458 22 24 bu numaradan görüş, kargon gelince kontrol et öyle parasını ver. Kapıda ödeme olmasa da alma.

• Ben 21 senedir bu illeti cekiyorum. Ama son 5 senedir hissedilir derecede artti. Oncesinde yok denecek kadar azdi. Bu is tamamen icten gelen birsey. Zaten yazilmis. Kremdir sampuandir tamamen hikaye bunlar. Sadece semptom gideriyor. Tedavi edici hicbir ozellikleri yok.

Son 5 senedir isyerimde yonetici olarak calisiyorum. O zamandan beri belirgin sekilde artti. Stres ve beslenme duzene koyulmadan bu hastaligin gecmesi mumkun degil. Son 5 senede sacim seyreldi, seboreik azdi, migren cikti.. Evli cocuklu olmasam istifa edecegim ama ekmek parasi iste.

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.