Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.482
Cevap
199
Favori
1.208.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Moos' un kukurtlu sampuani var bi kullanin derim icerigindeki kukurt sayesinde deriyi temizliyor ve ferahlatiyor onun disinds benim suratimda kuru kizariyor bazen onun icin kortizon kullanmadigim icin gene moos un gliserinli papatya ozlu liquid diye bir urunu var surati temizliyor ve biraz nemlendiriyor. Coresatin konusuna gelince bugun twitterda kucuk bir cocugun vucudunda olusan kizarikliklar ama gercekten halimize sukretmeliyiz onu gorunce icim paramparca oldu sadece coresatin(sari) renk cocugun kasintisini kizarikligini azaltiyormus ve coresatin su an piyasada yok ama unlulerden biri bulmus ve aileye gondermis ama nerden buldugunu bilmiyorum ama Ekimde tekrardan piyasaya surulcekmis diye duydum ben hic kullanmadim bu ilaci ama merak etmiyor degilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu hastaligin içten olduğunu düşünüyorum ve bayramdan sonra 40 günlük seboreik diyetine basliyacam İnşALLAH geçer .hayirli bayramlar

• Chris Murphy kullanıcısına yanıt
    Daha onceki sayfalarda diyet ve yag yakimiyla alakali konusulmustu ben de katiliyorum ona vucuttaki yaglari toksinleri atmak da onemli kisacasi fit ve yagsiz bir vucut insa etmek sart

• quote:

Orijinalden alıntı: tyly13

Daha onceki sayfalarda diyet ve yag yakimiyla alakali konusulmustu ben de katiliyorum ona vucuttaki yaglari toksinleri atmak da onemli kisacasi fit ve yagsiz bir vucut insa etmek sart

Yalniz normal diyet değil normal diyetin faydasi olmaz sadexe vucuttan yagida atman fayda saglamaz 40 gun en az tüm unlu mamuller ,şekersiz tüketim,tüm meyve ve tüm sut ürünleri yumurta ve tüm hayvansal gidalardan uzak durarak yapacagim.(domates,kuru yemiş,patlıcan,limon vs) yasak yani ayrıca içten bagirsagi güçlendirmek için bazi otlar icicem sahtere ve ayni safa vs.ve distanda bazi yağlar surecegim cay agaci,cam terebentin hint jojoba sarimsak defne yapragi vs .geçerse burada herkese soyleyecegimden kimsenin şüphesi olmasin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 25 Eylül 2015; 7:46:12 >
    fınık, fıstık, ceviz, zeytin ..vb de yiyemezsin keza bu ürünlerin çok yüksek oranda yağ içerirler...

süt, peynir,zeytin ..vb yemeden nasıl kahvaltı yapacaksınız ?

yada diyet listenizi sabah-öğlen- akşsam olarak bizle paylaşırsanız bizlerde yararlanabiliriz keza hakkaten merak ettim .
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    Sut peynir zeytin yada yumurta cok onemli urunler ogunler icin bunlari yemeden diyet yapmak bence mantiksiz yada diyet urunler kullanin hic seker kullanmayin yada hic yag kullanmayin herseyi haslayarak tuketin ve spor yapin bence en onemlisi bu birde coresatin denen ilac ekim de galiba raflarda olucakmis cikincs kullanmak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: streamin

fınık, fıstık, ceviz, zeytin ..vb de yiyemezsin keza bu ürünlerin çok yüksek oranda yağ içerirler...

yada diyet listenizi sabah-öğlen- akşsam olarak bizle paylaşırsanız bizlerde yararlanabiliriz keza hakkaten merak ettim .

bu hastalığı çekmektense deneyeceğim dostum başka çarem yok en azından 40 gün böyle yapacağım zeytinin bir zararı yok zaten normal ayçicek yağı yerine zeytin yağı kullanacağım ama diğer saydıklarını yemeyeceğim bayramdan sonra tabiki listeyi paylaşabilirim
  • hiç merak etmeyin kardeşim bu hastalığı atlatırsam yada en aza indirirsem yazacağım
  • http://www.alternatifterapi.com/icerik/seboreik-dermatit-diyeti bunu okumanızı tavsiye ederim fakat ben bu inkteki listeden daha farklı diyet ve daha ağır diyet uygulayacağım 40 gün hiç bir hayvansal yağ ve et yemeceğim tavuk balık her türlü hayvan dahil birde probiyotik şeyler tüketmeyeceğim meyvede yemeyeceğim bakalım ne olacak ve dıştan da dediğim gibi bazı yağlar otlar deneyeceğim bu sefer umudum var kardeşlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 25 Eylül 2015; 18:13:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Murphy

http://www.alternatifterapi.com/icerik/seboreik-dermatit-diyeti bunu okumanızı tavsiye ederim fakat ben bu inkteki listeden daha farklı diyet ve daha ağır diyet uygulayacağım 40 gün hiç bir hayvansal yağ ve et yemeceğim tavuk balık her türlü hayvan dahil birde probiyotik şeyler tüketmeyeceğim meyvede yemeyeceğim bakalım ne olacak ve dıştan da dediğim gibi bazı yağlar otlar deneyeceğim bu sefer umudum var kardeşlerim

probiyotik şeyler tüketmen lazım biz seninle ne konuşmuştuk

• quote:

Orijinalden alıntı: AlleinMann

quote:

http://www.alternatifterapi.com/icerik/seboreik-dermatit-diyeti bunu okumanızı tavsiye ederim fakat ben bu inkteki listeden daha farklı diyet ve daha ağır diyet uygulayacağım 40 gün hiç bir hayvansal yağ ve et yemeceğim tavuk balık her türlü hayvan dahil birde probiyotik şeyler tüketmeyeceğim meyvede yemeyeceğim bakalım ne olacak ve dıştan da dediğim gibi bazı yağlar otlar deneyeceğim bu sefer umudum var kardeşlerim

:D biliyorum kardeşim sehir dişina cikma ihtimalim var ev yapimi lahana tursusu ev yapimi yoğurt vs bulamayacagim için diyetten sonra yemeği düşünüyorum probiyotik şeyleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 25 Eylül 2015; 20:51:02 >

• quote:

quote:

quote:

:D biliyorum kardeşim sehir dişina cikma ihtimalim var ev yapimi lahana tursusu ev yapimi yoğurt vs bulamayacagim için diyetten sonra yemeği düşünüyorum probiyotik şeyleri.

Hafız bekliyorum 1.5ay sonra sonucunu bol sans

• quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta

quote:

quote:

quote:

Hafız bekliyorum 1.5ay sonra sonucunu bol sans

Tesekkur ederim dua edelim geçin muhakkak bilgilendiririm sizi..

• quote:

Orijinalden alıntı: streamin

evet bugün diyete başlamış durumumdayım İnşALLAH kurtuluruz.
    yasak olanlar : Siyah çay, kahve, kafein, rafine şeker, rafine deilmiş tahıllar, sigara, alkol, kırmızı et, asit içecekler (kola, gazoz vs.), hazır meyve suları, yumurta, süt, süt ürünleri, üzüm,patlıcan, domates,pırasa, hindistan cevizi, havuc,buğday, gluten, mısır, soya, çilek, fıstık, kuruyemiş, turşu,tüm meyveler,limon,sirke vs türk ve yabancı kaynaklardan araştırabilirsiniz tam yeneilmeyecek listesi için

1.hafta:sabah 1/2 litre ph 7,2-8,4 oda sıcaklığında SU içilecek ve günde toplam en az 3 litre su tüketilecek
    -------aç karnına şahtere otu çayı içelecek
    -------sabah kahvaltısında bol yeşillikli zeytin yağlı salata,çorba(mercimek çeşitli sebze çorbaları vs.) (etsiz,salçasız,lımonsuz,domatessiz,sirkesiz,unsuz çorba) ekmek ve yoğurt turşu vs yenilmeyecek
    -------saat 11:00 gibi şahtere otu çayı içelecek
    -------öğlen :sebze yemeği ,bol yeşillikli zeytin yağlı salata,çorba(mercimek vs.çeşitli sebze çorbasları) (etsiz,salçasız,lımonsuz,domatessiz,sirkesiz,unsuz çorba) sebze yemeğinin yanında ekmekz ve yoğurt turşu vs yenilmeyecek
    -------öğlen(haftada 3 kere) : çay agacı yağı,jojoba yağı,hint yağı,hindistan cevizi yağı,nane yağı,defne yaprağı yağı,çörek otu yağı,sarımsak yağı karışımı saça sürülecek 5 saat sonra (aubrey calaguala şampuan ile yıkanılacak)
    -------gün içerisinde 1 veya 2 diş sarımsak yenilecek
    -------ikindi : şahtere otu çayı
    -------ikindi : salatalık (günde toplam 3 kere yesenizde birşey olmaz)
    -------akşam : sebze yemeği veya çorba (,etsiz,salçasız,lımonsuz,donatessiz,sirkesiz,unsuz) sebze yemeğinin yanında ekmek ve yoğurt turşu vs yenilmeyecek
    -------akşam yemekten 2 saat sonra : aynı safa bitkisi içilecek ve bu çaydan sonra hiçbirşey yenilmeyecek.
    -------yatmadan önce aloe vera bitkisinin Barbadensis (Şifalı) çeşiti olanın jeli çıkarılıp rondadan geçirilip az birşey üstüne az sulandırılmış elma sirkesi ekleyip karıştırıp aloe vera sirkeden daha çok olma kaydıyla saç'a sürülecek sabaha kadar aloe vera saçta duracak (aubrey calaguala şampuan ile ) sabah saçlar yıkanılacak

not : bitkiler 1 su bardağı su kaynadıktan sonra 1 çay kaşığı atacaksınız 5 ile 10 dakika demleyip içeçeksizniz.Ayçicek yağı yerşine devamlı zeytinyağlı olacak herşey,tuzu çok kullanmayin
    bu liste örnek listedir bu listeye yakın tüketilecektir en az 40 gün boyunca çok ağır diyettir doktorunuza danışırsanız daha iyi olur.bu listede ilerde şampuan veya bir kaç yağ değişebilir eksiltilebilir. değiştiğinde bu diyeti yavaşlattığımda ilerde vereceğim listede yer alabilir değişiklikler.

yağ oranları tahmini budur fakat tam oran bulamamakla beraber çay ağacı yağı ve nane yağı defne yağısarımsak ağır yağlardır 2 3 damlayı geçmeyecek.Yağ oranları siz araştırıp bulunuz.aloe vera barbadensis ve yağları temiz saça uygulamaya gayret edin

çay ağacı : 2 damla
    defne yağrağı yağı :2 damla
    nane yağı : 2 damla
    sarımsak yağı : 2 damla
    hint yağı : 6 damla
    jojoba yağı : 6 damla
    çörek otu yağı : 6
    hindistan cevizi yağı : 7 damla

:http://www.egzama.gen.tr/egzama-duasi.html bu linkten bu dualarıda okunumanızı şiddetle tavsiye ederim.Umarım ALLAH'ım herkese şifa verir kurtuluruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chris Murphy -- 1 Ekim 2015; 15:51:38 >

• Nemlendiri kullanan varsa soylesin arkadaslar nemlendiriciye ihtiyacim var bu aralar

İnsallah iyi olur benim bunu yapicak zamanim olmadigi icin yapamiyorum belki sen fayda gorursen bende uygularim

• quote:

İnsallah iyi olur benim bunu yapicak zamanim olmadigi icin yapamiyorum belki sen fayda gorursen bende uygularim

Tesekkur ederim İnşALLAH benden sonra sizinde geçer dostum fayda gorursem yazacagim

• +++ ROACCUTNE KULLANMIŞ BİRİ OLARAK HASTALIK TEKRAR DEVAM EDİYOR ROACCUTANE KESİN KURTULUŞ DEĞİL KESİN KURTULUŞ BAĞIRSAKDAKİ MANTARLARDAN KURTULMAK ..

https://www.youtube.com/watch?v=VWghn2EWO9I

BU VİDEOYU SONUNA KADAR İZLEYİN HAK VERİCEKSİNİZ...

bu kdar katı diyete gerek yok bence , bende diyet yapiyorum iki ögün yiyorum iki ögün arasını 5 saat tutuyorum , un şeker den fakir diyet uygula market ürünleri hiç yeme zaten , hormonlu hiçbir eti tüketme güvendiğin kasaplardan kıyma çektir onu ye , market yumurtası yeme köy yumurtası ye işlenmiş
    hiçbir gıdayı yeme kısacası marketten birşey alıp yeme örnek wermek gerekirse benim bu günkü beslenmemi yazayım sana

sabah : ew yapımı kefir sağolsun bi arkadaştan kefir mayası aldım karnıbahar a benziyen ,
    2 köy yumurtası tanesi 1 lira gerçek köy yumurtası
    yanına 2 adet salatalık , kendi tarlamızdan domates son olarak 40 gram çiğ badem

öğlen : 150 gram falan kıyma , 2 adet salatalık
    2 tane sade soda

dahada birşey yemiyorum bazen açlık seansları yapiyorum ögünler arasını en az 5 saat tutuyorum bu kadar dayanabiliyorum
    acıkmadan hiçbirşey yemiyorum

meyve sıfır , şeker sıfır , un sıfır , karbonhidrat tamemen sıfır

spor yapiyorum ağırlık kaldırdıdıgım günlerde bir çay bardağı Karabuğday (greçka) yiyorum DİNLENDİĞİM GÜNLER KARBONHİDRAT YOK..

VE YENİ SİPARİŞ VERDİM ,KOMBU ÇAYI ALDIM ONU DENİYECEĞİM BAKALIM HAYIRLISI

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN YOLUMUZ UZUN , EN AZ 2 YILDA BAĞIRSAK FLORASINI DÜZELTEBİLİRİZ

EĞER DÜZELTEBİLİRSEK PARLAK CİLTLER BİZİ BEKLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pashatrk -- 28 Eylül 2015; 16:52:52 >

• Turk kahvesi kesinlikle bu rahatsizligi azdiriyor buna kanaat verdim ve bugun itibariyle kesiyorum

• quote:

Turk kahvesi kesinlikle bu rahatsizligi azdiriyor buna kanaat verdim ve bugun itibariyle kesiyorum

Çay kahve bunlar uyarici kardeşim doğru tespit

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.