Şimdi Ara

SD Yayında Başarılı 40' Full HD LCD Tv Tavsiyesi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim tavsiyem sony 40d3500 modeli.Ben dahil yaklaşık 90 kişi bu modeli kullanıyor.
    Bu linke bir bak istersen.
    http://forum.donanimhaber.com/m_21444195/mpage_1/key_/tm.htm
  • Gunes sistemimiz etrafında uzuuun yıllardır gecisler yapan bir kuyruklu yıldızdır. Gercek adı Hayley degil Halley'dir. Bu kuyruklu yıldız goruntusunu kafamızda basket topu ile birlestirirsek topun hava giderken arkasında izini bırakması kastediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi technicmen -- 15 Temmuz 2008; 17:11:40 >
  • Arkadaslar ben 50veya52'' lcd veya plazma almak istiyorum.oturma mesafem 5metre sizce tv kucuk kalirmi ?Diger sorum.simdi plazma alirsam pioneer kuro almak istiyorum.Onun dunyanin en iyi plazmasi odulunu almis modeli var.O 50inch.Genelde sd kullanacagim ama digiturk plus ve ps3 ude baglayacagim.bana tavsiye eder misiniz.
  • Digiturk plus baglıycaksan kesinlikle lcd almalısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: technicmen

Digiturk plus baglıycaksan kesinlikle lcd almalısın.

ama 52''full hd lcd tvde sd yayin cok kotu olmaz mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: technicmen

Digiturk plus baglıycaksan kesinlikle lcd almalısın.

katılmıyorum, digitürk'teki hd kanal sayısı 4-5 tane ve onlarda da sürekli izlenecek şey olmuyor, gerisi SD ve SD kalitesi de iyi değil DT+'ın, 52'' bir lcd

görüntüsü pioneer yayında adı geçmez...

hal böyleyken pioneer plazma mükemmel bir seçim olur... birde sanki plazma sd yayını iyi gösterir, hd'yi göstermez gibi bir izlenim var, pioneer

incelemelerinde, en iyi sd veya hd görüntü deniliyor, sadece sd değil hd'de de kral alet...

508xd incelemesi;

http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/Pioneer_PDP-5080XD.htm

adam sonunda crt'ler ile arasındaki fark ihmal edilebilecek kadar az demiş, artık ne desin

• Peki sd de lcd cok iyi olmaz ama digiturk plusa da para verip alınıyorsa onunda nimetlerinden faydalanmak icin lcd almak gerekir diyorum. Ben iki tane sharp lcd kullanıyorum evimde altın uclu scart kablo ile biri sdye baglı-52" ,digeri digiturk plusa baglı-46" ve kullanan olarak tavsiye ettim cunku sd yayında da cok cok kotu bir goruntu almıyorum. Hatta bundan oncede digiturk varken yine cok iyi goruntu alıyordum. Eger kotu olsa o kadar baska birsey koyarım kendi evime. Cok tv denedigim icin bunu bu sekilde anlatıyorum, diger tvler konusunda deneyimim olmasa boyle anlatmam. Ama tabi kimseye bir iddiam yok arkadaslar kimse yanlıs anlamasın, sadece herkes gibi bende fikrimi soyluyorum..
  • Sd yayınlarda memnuniyette en önemli faktör bence izleme mesafesi. İzleme mesafesine riayet edilirse güncel lcd ve plazmaların pek çoğu belkide hepsi memnun eder diye düşünüyorum. Tek sorun yayın formatının genelde 4:3 olması. Onada bir müddet sonra alışıyor insan.

Kabataslak bir ölçü verirsem...

40" için 3m ve yukarısı
    46" için 4m ve yukarısı
    50" için 5m ve yukarısı.

Tabi bunun yanında kablolama, kullanılan uydu alıcısının görüntü başarısı da bir etken olarak sayılabilir.

Örnek bir kaçta fotoğraf koyayım. 40" lcd. sd yayın...

SD Yayında Başarılı 40' Full HD LCD Tv Tavsiyesi ?

• Peki full hd 50'' plazma ile hdready 50'' plazma arasinda sd yayinda fark olur mu?
  • LX508d yi almak istiyorum..Bir yerde 9.5milyar.Iyimi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 16 Temmuz 2008; 2:31:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

birde sanki plazma sd yayını iyi gösterir, hd'yi göstermez gibi bir izlenim var, pioneer incelemelerinde, en iyi sd veya hd görüntü deniliyor, sadece sd değil hd'de de kral alet.

Ben alttaki osedanın koymuş olduğu Resimlerdeki pionner plazma ve Sony LCD ye baktığımda bana LCD HD yayını daha net gösteriyor gibi geliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: 0sedan

sony 46D3500 Pionner 5080 xa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bageera -- 16 Temmuz 2008; 9:32:32 >

• Şu yukardakilerden lcd mi iyi şimdi? arabanın arkası görünmeyecek nerdeyse, renkler hiç doğal değil...

quote:

Orjinalden alıntı: GoldPunch

LX508d yi almak istiyorum..Bir yerde 9.5milyar.Iyimi sizce?

valla yerinizde olsam 9. nesilin pyasaya girmesini beklerdim bu derece para verecek olsam, yada hemen almak istiyorsanız 508xd 5 bin ytl'ye bulunur zannedersem artık...
  • quote:

Orjinalden alıntı: playmaker

Şu yukardakilerden lcd mi iyi şimdi? arabanın arkası görünmeyecek nerdeyse, renkler hiç doğal değil...

İnsanların yüzlerine bakarmısın, plazmada çok karanlık.
  • ayak üstü konan iki resim bize bilgi ne kadar vericek tamam insanların yüzündeki detaylar resimde daha iyi görünüyor lcd'de, ama ne kadının saçı gerçek saça, ne gökyüzü gerçek gökyüzüne, ne çim gerçek çime, aracın üzerindeki renkler zaten facia, arka planda zaten hiç görünmeyen şeyler var... çok ciddi kötü lcd resimde...
    hani x3500 ile karşılaştırılsa anlarım da pio, 3500 felan nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi playmaker -- 16 Temmuz 2008; 9:54:39 >
  • Bence iki resimde kotu gorunuyo ikiside normalde gosterdigi gibi dogal cıkmamıs
  • İki tv'nin de ayar sorunu var. Bir kaç tuşa basılarak halledilebilecek şeyler. Doğru ayarlarda ne pioneer öyle yüzleri karanlık gösterir. Ne de Sony, resmin arkaplanın da olduğu gibi parlak gösterir.Ne de kırmızıyı pembe gösterir...
  • Sony Bravia KDL 40 D3550 - Monster Ultra 600 HDMI Cable 2m - Digiturk+Plus kombinasyonu ile İspanya - Almanya Avrupa Futbol Şampiyonası Final maçından SD görüntüler.

• Sony Bravia KDL 40 D3550 - Monster Ultra 600 HDMI Cable 2m - Digiturk+Plus kombinasyonu ile İspanya - Almanya Avrupa Futbol Şampiyonası Final maçından HD görüntüler.

• Eline saglık guzel resimler..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.