Şimdi Ara

SD Yayında Başarılı 40' Full HD LCD Tv Tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SD yayın kalitesinde görüyoruz ki en iyisi , Plazma ve Pionner kuro.

Yanlız ileride Blu-ray ve PS3 kullanmaya ihtiyaç duyabilirim. ve canlı renkler istiyorum.

Bunun içinde Full HD LCD düşünüyorum.

SD yayın kalitesini beyendiğiniz 40" FULL HD LCD marka model yazabilirmisiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• samsung le 40 a 656
  • samsung 40a656 nın uydu performansı en az sony 40x3500 kadar güzel
    bu nedenle fiyat farkı verip de sony 40x3500 almaya değer mi sizlerce
  • Philips 9603
  • SD yayını güzel gösteren FULL HD yoktur çünkü SD yayın güzel değildir :)
    720x576 çözünürlükteki bir yayını 1920×1080 ile izlemek, bahçeye havuz yaptırıp yüzme bilmemek gibi geliyor bana.
    İlerde yüzme öğrenicem diyorsanız o ayrı tabi.

Ayrıca küresel ısınma, kaynakların hesaplı kullanımı gibi konularda bi dolu bilinçlendirme yayını yapıldığı şu günlerde SD yayın izlemek için bu kadar çok enerji harcayan bi alet kullanmak bence doğaya saygısızlıktır :P
    SD yayın izlerken satın aldığınız FULL HD TV'nin neredeyse yarısını kullanmıyorsunuz.
    Amerika'lılar bile israf olmasın diye Amerikan arabası kullanmaktan vazgeçti, biz ise tam tersini yapıyoruz. 75W/h yakan TV yerine gidip 150-200W'lık HD TV alıyoruz, ama tam kapasitede bile kullanmıyoruz.

Bence PS3 veya BRay cihazınız yoksa ve kısa süre içinde almayı planlamıyorsanız FULL HD almanızı tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noisywan -- 14 Temmuz 2008; 11:09:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: noisywan

Bence PS3 veya BRay cihazınız yoksa ve kısa süre içinde almayı planlamıyorsanız FULL HD almanızı tavsiye etmem.

teknoloji okadar hızlı gelişiyorki her an ihtiyaç duyulabilir.
  • sony 40v3000 kullaniyorum cok memnunum Su an sadece sd izliyorum gayet memnunum. Daha firsat olmadi dvd vs. izlemeye yogunluktan. PS3 te alicam umarim yakin zamanda o zaman tabi cok daha memnun kalicamdan eminim televizyondan
  • quote:

Orjinalden alıntı: levent--

sony 40v3000 kullaniyorum cok memnunum

seninkinin tepki süresi biraz fazlaymış ya. 8ms.

basket izlerken top hayley yıldızı gibi oluyormu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: atsuma

samsung 40a656 nın uydu performansı en az sony 40x3500 kadar güzel
    bu nedenle fiyat farkı verip de sony 40x3500 almaya değer mi sizlerce

samsungda bir kere yansıma var arkadaşım 6. seride.

ama sony'ninde 8ms tepki süresi olması eksi yönü.

ayrıca sony'de 10bit var samsungda varmı onu bilmiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bageera

quote:

Bravia engine in calisma prensibini internetten arastirirsan dostum tepkime suresinin bravia engine da onemsiz oldugunu anlicaksin.. Ayrica tepkime suresi sony nin en iyi tvlerinin cogunda bile 8ms. Bu firmalarin olcum sekillerine gore de degisiyor. Kimse nasi olctugunu belirtmiyor. Aldiktan sonra 2 basket onlarca da futbol macinda bu olaya dikkat ettim kesinlikle yok. Yinede tercih senin tabiki..

• evet firmaların verdiği teknik bilgilerin neredeyse tamamı güvenilmez, onun için kağıt üzerindeki verilerle tv alınmaz...

geleceği düşünerek birşey almak bence pek mantıklı değil, teknolojisi olgunlaşmadığı için şu an alınan bir lcd tv zaten 1 yıl sonra yarı fiyatına
    yakın bir noktaya düşecek, yanısıra çok daha iyi ürünler çıkacak, full hd yayın ne zaman izleyebiliriz dersek şuanda hd olarak 3-4 kanal varda DT+'ta
    heralde 3 sene desem çok iyimser olur heralde, 3 sene sonra sizin şuan dünya para verdiğiniz tv'nin adı geçmeyecek, yanısıra yarı fiyatına çok daha
    iyi ürünler alabileceksiniz. Dolayısıyla olgunlaşmış bir teknoloji olan plazmaya yönelmek çok daha mantıklı, dolayısıyla günümüzdeki en mantıklı
    ürünü seçmek daha iyi olur, geleceğe düşünerek alım yapılacak bir teknoloji değil lcd.
  • Ben plazma kullandım ve sonradan lcd ile degisim yaptım. Su anda evimde 2 tane lcd var ve biri kablolu yayına baglı. Kablolu yayında bile plazma ile aldıgım goruntu ve renk kalitesinin lcd ile kat kat daha fazlasını alıyorum su anda. Bir kere plazmada ısık yansıması gibi cok buyuk bir sorun oldugundan lcd tvler anında kendini belli ediyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: technicmen

Ben plazma kullandım ve sonradan lcd ile degisim yaptım. Su anda evimde 2 tane lcd var ve biri kablolu yayına baglı. Kablolu yayında bile plazma ile aldıgım goruntu ve renk kalitesinin lcd ile kat kat daha fazlasını alıyorum su anda. Bir kere plazmada ısık yansıması gibi cok buyuk bir sorun oldugundan lcd tvler anında kendini belli ediyor.

Demek lcd ile kablolu yayında çok daha iyi görüntü alıyorsunuz plazmaya göre, valla söyleyebilecek birşey bulamadım.
    Heralde çok 3-5 senelik kötü bir plazmadan çok iyi bir lcd'ye geçiş oldu. Birde o iyi görüntü aldığınız lcd'nin yanına pioneer plazma
    koyup bakın, iyi kavramınız değişecek muhtemelen

• Sende pioneer fan lık var zaten. Ama ben elektronikciyim ve hergun gozumun onunde calısır halde cesitli plazma ve lcd bulunuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: technicmen

Ben plazma kullandım ve sonradan lcd ile degisim yaptım. Su anda evimde 2 tane lcd var ve biri kablolu yayına baglı. Kablolu yayında bile plazma ile aldıgım goruntu ve renk kalitesinin lcd ile kat kat daha fazlasını alıyorum su anda. Bir kere plazmada ısık yansıması gibi cok buyuk bir sorun oldugundan lcd tvler anında kendini belli ediyor.

walla bende ilk defa sd' de lcd' nin plazmadan iyi olduğunu duyuyorum..
  • Televizyonunda markasından ve modelinden farkedebilir goruntunun kalite artisi ve genel olarakta birsey soylemistim plazmadaki ısık yansımasından lcd tv her zaman daha iyi goruntu verir.
  • tv izliyeceksen direk plazma alacaksın..
    lcd de 100 hz in altında olan tüm seriler tv de çuvallar..
    yani mantık ikisinde farklı...
  • Sony Full Hd LCD modellerden , en iyi SD yayin gösteren model hangisi.
  • Sharp'ın tum modelleri iyi gosterir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bageera

quote:

Hayley yıldızı nedir yahu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.