Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ftd

quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

quote:

Arkadaşlar 2 gündür yeni bir android rom kullanıyorum çok memnun kaldım paylaşmak istedim. hastarin r8.5 beta yüklü eVo Carbon Remix V0.3.2
    linkhttp://www.multi________upload.com/UBN9EB7YP0(çizgiyi silin). Pil 2 gün gidiyor, hız ve görüntü çok iyi. Pil ikonu çok şık ve pili % olarak gösteriyor.Tek sorun arama yaparken +90 yazan telefonlara 011 eklemesi yapıyor onun için de çözümü buradahttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9232920&postcount=66
    Selamlar

Üstad yeni bir android yüklerken sd karta format atıyor muyuz? data.img dosyasını nasıl yedekleyeceğiz? Kısaca anlatır mısın? tşk

Yeni android için formata gerek yok. Eğer eski androidini korumak istiyorsan wm olarak teli aç sd'de android klasörün adını değiştir örneğin androideski ve yenisini sd'ye kopyala. Sonra androideski klasördeki data.img dosyasını yeni android klasörün içine kopyala. data.img kopyalamayı sadece aynı seri rom kullanıyorsan yap. Yeni romu beğenmezsen wm'dayken android klasörünü sil ve eskisinin adını tekrar android yap.
    Saygılar

Çok teşekkürler üstad, anlaşıldı.

• Hastarin r8.5 beta yüklü eVo Carbon Remix V0.3.2 benim cihazda çalışmadı... kernel update yapmadan carpon paketinde gelen kernel ile de denememe rağmen yine çalışmadı.. froyo 2.2 ye geri döndüm.
    yukarıda sorulanlara belki ek bilgi olur diye yazıyorum:

Carbon u denemeden önce sd kartımın yedeğini aldım... carbonu hem sd karta format atarak hemde contenti silerek birkaç kez denedim. sonuç başarısız olunca... froyo yedeğimi sd karta geri yükledim.. herşey düzgün çalışıyor gibi görünse de: g-sensor ün defalarca calibre etmeme rağmen düzgün çalışmadığını gördüm ve bencmark testleri de çok iyi değildi. bunun üzerine sd karta tekrar format atarak froyo 2.2 yedeğini döndüm ve herşey normale döndü.

daha önce denediğim rom versiyonları için de sd kartı formatlamanın çok daha iyi sonuçlar verdiğini söyleyebilirim

yeni bir android rom yüklemek için evet format atmak gerekmiyor ama 1337 nin de söylediği gibi geliştiricelirin önerisini de yabana atmamak gerek sanırım

• quote:

Arkadaşlar 2 gündür yeni bir android rom kullanıyorum çok memnun kaldım paylaşmak istedim. hastarin r8.5 beta yüklü eVo Carbon Remix V0.3.2
    linkhttp://www.multi________upload.com/UBN9EB7YP0(çizgiyi silin). Pil 2 gün gidiyor, hız ve görüntü çok iyi. Pil ikonu çok şık ve pili % olarak gösteriyor.Tek sorun arama yaparken +90 yazan telefonlara 011 eklemesi yapıyor onun için de çözümü buradahttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=9232920&postcount=66
    Selamlar

Üstad Rapidden yüklemeye izin vermiyor PC. Başka bir link verebilir misiniz lütfen?

Tamam xda'dan yüklüyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 26 Kasım 2010; 15:15:25 >

• kesinlikle Seagull_tr

alimakgrav
    verilenmultiupload linkinde 6,7 adet ayri siteden indirmek icin link var. kimse bu kadar buyuk bi dosyayi senin icin upload etmez istersen ofiste iken degilde eve gecince indir.
  • Arkadaşlar bu android de şöyle adam gibi çalışan bir java yok mu yaw?İş bank ve diğer bankalrın cepşifrelerini çalıştıramadım hiç bir türlü.Biraz acil olursa sevinirim.( saat 17 ye kadar bankaya girip işlem yapmam lazım:) )
  • Ben hd2 nin senkronizasyonunu activesync ile yaptım ancak tekrar load etmeye calıstıgımda hata verıyor adres defteri. Bu dosyayı nereye yedekliiyor program belki outlook a import edip ordan makınaya atabılırm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: helaxes

Ben hd2 nin senkronizasyonunu activesync ile yaptım ancak tekrar load etmeye calıstıgımda hata verıyor adres defteri. Bu dosyayı nereye yedekliiyor program belki outlook a import edip ordan makınaya atabılırm.

ne demek istediğini biraz daha detaylandırır mısın?

wm6.5 üzerinde adres defterini mi yedeklemek istiyorsun?
  • Ben karta hiç format atmadım. Ve yeni çıkan tüm android versiyonlarını bu şekilde kullanıyorum.
    Yeni kullanacağım androidin klasör ismini android yapıp eskisinin ismini değiştiriyorum o kadar.

En son bahsedilen eVo Carbon Remix V0.3.2 romu da bu şekilde kurdum. Kurduktan sonra da hastarin 8.5 i de direk karta kopyaladım ve bu şekilde çalışıyor. İlk kurduğumda 3-4 denemede batarya sorunu yaşadım tekrar wm ye döndüm. Bu güm wm ye kızınca (android ten sonra çok sık olan bi şey bu kızma :) ) tekrar bu androide geçtim. Arada hiç bir değişiklik yapmamama rağmen batarya süresi bekleme konumunda 5-7 mA arasına düştü. Diğerlerine göre bariz süre çok uzadı. Batarya süresi olarak kullandığım en iyi rom bu oldu. Henüz tam süre bildiremeyeceğim ama bir günü geçer gibi. Ki şimdiye kadar bir güne ulaşabilen olmamıştı.
    Kurulum işleminde başarısız olan arkadaşlar prosedürü bir kaç kere tekrar etmekte fayda var.

Adres ve takvim yedeklemesini de daha önce gmail e yaptığım yedekleme üzerinden yapıyorum. kurulum tamamlandığında ilk sync te adres ve takvimler de güncelleniyor. Tavsiyem bunu kullanın çünkü sync için hiç bir işlem yapmıyorum.

Bir de xda da FutureShocks German MIUI Build 4 HTC HD2 Android 2.2.1 - 2.6.32.15 diye bir sürüm gördüm özellikleri güzel gibi duruyor ama almanca. Henüz denemedim.
    İlgilenen arkadaşlar içinhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=851678 bir bakmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 26 Kasım 2010; 23:31:54 >

• Hocam sayenizde android kurabildim bunun icin cok tsk.. bir sorunum var indirdigim apk leri telefon hafiza Easy Tether yoluyla atiyorum orda görmüyor onun icin nasil bir program yada yöntem önerirsiniz YARDIMLAR ICIN SIMDIDEN TSK...markette olmayan seyler örnek pc indiriyorum
  • Market Enabler uygulaması ile yurtdışı bir şebekeyi cihazda emüle ederek (o2,tmobile vs) marketteki tüm uygulamalara sorunsuz erişebilirsin.
    pc den indirdiğin .apk ları sd kartına atıp çalıştırmak istediğinde önce cihazında uygulama yöneticisinde bilinmeyen kaynaklı uygulamalara izin ver ayarlamasını yapmalısın.
    bunu mu sormuştun?
  • 1337 kardeş çok sağolasın...
    arkadaşlar forumumuz gerçekten harika... bu kadar alakalı bir forumdaşımız olduğu için çok şanslıyız....
    tekrar teşekkürler...
  • Son kernel güncellemesinden(8.5) sonra batarya sürem çok kısaldı.

Bir tam gün kullanabildiğim telefon batarya süresi neredeyse yarı yarıya azaldı.

Benzer bir gözlemi olan var mı aranızda arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

1337 kardeş çok sağolasın...
    arkadaşlar forumumuz gerçekten harika... bu kadar alakalı bir forumdaşımız olduğu için çok şanslıyız....
    tekrar teşekkürler...

mesaj atmadığına göre sonunda hallettin herşeyi heralde
    iyi günlerde kullan
  • ben batarya hakkında bişe sormak istiyorum kendi bataryasının arkasında 1230 mah yazıyo ben internette 2500 mah lık batarya gördüm şimdi 2500 mah lık batarya kullanırsam telefonun bekleme süresi 2 kat artarmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSiriuSS

ben batarya hakkında bişe sormak istiyorum kendi bataryasının arkasında 1230 mah yazıyo ben internette 2500 mah lık batarya gördüm şimdi 2500 mah lık batarya kullanırsam telefonun bekleme süresi 2 kat artarmı?

evet gider 2500 mah lik bataryanın ebatlarına baktın mı? bu konuda şikayetçi değilsen kullanabilirsin.

http://www.clove.co.uk/htc-hd2-bp-e400-extended-battery-2300mah-cover-with-kickstand

• quote:

Orijinalden alıntı: 1337

quote:

tekrar teşekkürler...

iyi günlerde kullan

son mesajımı buradan atmak istedim pm den işini halletti kaçtı olayı olmasın diye
    tekrar teşekkürler telefon defteri olayı tamamdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dragon_

bende bunlardan istedim orginal pil ebatında kargoya vermiş :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=160498369979&si=hRx8abvxJ32NPf7hj5WDF5flzdM%253D&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_3121wt_905

hoca bu nedir 9 dolarlık pil mi takacaksın 900 dolara aldığın cihaza

iyi iş aslında 13$ a 2 yedek pil koy bi kenara dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Inalough -- 28 Kasım 2010; 1:41:18 >

• quote:

quote:

quote:

tekrar teşekkürler...

iyi günlerde kullan

son mesajımı buradan atmak istedim pm den işini halletti kaçtı olayı olmasın diye
    tekrar teşekkürler telefon defteri olayı tamamdır...

benim derdim önyargılı sorunlularla
    sen herşeyi halletmişsin zaten maşallah biz bir tek rehber yedeklemeyi hallettik beraber

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Dragon_

bende bunlardan istedim orginal pil ebatında kargoya vermiş :)

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=160498369979&si=hRx8abvxJ32NPf7hj5WDF5flzdM%253D&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT#ht_3121wt_905

hoca bu nedir 9 dolarlık pil mi takacaksın 900 dolara aldığın cihaza

iyi iş aslında 13$ a 2 yedek pil koy bi kenara dursun

orginal pilde çin yapımı zaten :) orada kilo ile satıyolar galiba :) bir deneyelim bakalım.Bu Android mükemmel ötesi bir sistem kurcalamadan duramıyorum..

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.