Şimdi Ara

[SD] htc HD2 (Leo) için Android 2.2 Froyo Kurulum Rehberi (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
1
Favori
160.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ancak daha önce burada bahsedilmiş olan superpower diye bir uygulama indirdim, deneme aşamasındayım, bu 1 günü geçirecek gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 21 Kasım 2010; 0:01:17 >
  • hocam inşallah geçer... hiç wm kullanmak istemiyorum. eğer ki 1 gün karışık kullanımda giderse direk android kullanıcam :)
  • bu arada son çıkan raido ile wm de iki gün rahat gidiyormuş okuduğum kararı ile.
    2.15.50.14 versiyon.

http://www.4shared.com/dir/RFg27UmU/Radios.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer Tuğrul -- 20 Kasım 2010; 23:34:10 >
  • Bende de bu son radio sürümü var, batarya süresi olarak eskisinden çok ta fazla bir farkı yok, ancak yeni yazılımla beraber genel olarak wm çok hızlanıyor.
    Fakar android ten sonra wm çok sönük ve karttan çalışmasına rağmen yavaş kalıyor.
    Android in şu ana kadar beni zorlayan tarafı;
    1. Hava durumunda yeni şehir eklenebiliyor, ama var olan şehirleri çıkartamadım
    2. Aynı şekilde, finans bölümüne yeni değerler girilebiliyor, ama var olanları çıkartamadım
    3. İnternet tarayıcısının başlangış sayfasını değiştiremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayugur

Bende de bu son radio sürümü var, batarya süresi olarak eskisinden çok ta fazla bir farkı yok, ancak yeni yazılımla beraber genel olarak wm çok hızlanıyor.
    Fakar android ten sonra wm çok sönük ve karttan çalışmasına rağmen yavaş kalıyor.
    Android in şu ana kadar beni zorlayan tarafı;
    1. Hava durumunda yeni şehir eklenebiliyor, ama var olan şehirleri çıkartamadım
    2. Aynı şekilde, finans bölümüne yeni değerler girilebiliyor, ama var olanları çıkartamadım
    3. İnternet tarayıcısının başlangış sayfasını değiştiremedim.

başka forumlarda 2.5 kat daha fazla batarya gittiğini iddia edenler vardı :S abartmışlar heralde...
    çok önemli sorunlar değil gibi gözüküyor ancak can sıkıcıdır eminim.
    batarya ne zaman bitecek merakla bekliyorum :)

• 1 gün karışık kullanımda , en az güç tüketimi yapan profili oluşturduğunuzda
  • Üstad nasılsın? Androidden şu ana kadar ufak tefek şeyler ve pil dışında memnundum. 2 gün önce ilk defa sapıttı makina!

task killerı silmiştim üstadın önerisi üzerine daha sonra tekrar yükledim, şimdi tekrar sildim. Üstüste bir çok programı kurcalayınca ve swiftkey ve slideIT klayye programlarını açmaya çalıştıktan sonra baktım makina sapıttı! Neden dolayı olduğunu anlayamadım. İlk önce saat birden 3-4 saat geri geldi. Daha sonra kendi kendine düzeldi! Cihazın dili ingilizceye döndü kendi kendine!! tabi bu arada soft reset(yani kırmızıya basmak) yaptım. Bundan sonra özellikle swiftkey uygulaması olmak üzere daha bir çok uygulama üstüste hata vermeye programları açmak isteyince zorla kapat hatası çıkıyorya o çıkmaya başladı! SlideIT ve swiftkey klavyelerini bir daha çalıştıramadım. yaklaşık 200 uygulamanın en az 30-40 tanesi açılmıyor şu an! kapatılmak zorunda diyor ve hata veriyor. Bu arada more locale programını da açamıyorum dolayısıyla dili de Türkçe yapamıyorum! Takılmalar başladı bu arada arada sırada

Bu sorunlar neden dolayı oldu acaba? Aynı sorunları yaşayanlar oldu mu? Şu anki problemim kısaca yani bazı programları açamıyorum, swftkey ve slideIT klavyesini de çalıştıramıyorum! Acaba bu uygulamaları silip tekrar yüklesem sorun düzelir mi? Veya Mejeday mı ne o ROM'lardan yüklesem nasıl olur?

Bir de sormak istediğim şey Android romu değiştirdiğimizde daha önce yüklediğimiz uygulamalar siliniyor mu??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 21 Kasım 2010; 3:35:39 >

• Arkasdaslarlar MDeeja evo sense v 2.3revolution android romu ve hastarin r8.2 kurulu. WM radyo rom 2.10.50.28_2 orjinal radyo rom. Acaba hardspl yapmadan sadece radyo romu degistirmek mumkun mu? Cunmu orjinal wm korece degistirmek istemiyorum ve belki radyo romu degistirirsem sarj daha fazla dayanir diye dusunuyorum.
  • Sağol üstad....
    ben android i indirdim dosyalarıda çıkardım. telefona yükledim CLRCAD çalıştırıyorum. ''dosya açılamıyor.ya güvenli bir sertifika ile imzalanmamış ya da birleşenlerden biri bulunamıyor '' diyor bu ne demek.
  • Arkadaşlar sizlerden bir ricam var. Adroid romun linkini verilen adresten bir türlü bulamıyorum. Rica etsem direk download linkini bir arkadaş bana yollayabilirmi.

Şimdiden teşekkürler
  • selam arkadaşlar xda da dolaşırken şöyle bir başlığa rastladım

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794309

geçenlerde şebeke probleminden bahsetmiştimde pek bi yanıt alamamıştım bunun acaba o şebeke problemi ile bi alakası olabilirmi üstadlar ?

birde şu zaman kayması benim çok canımı sıkıyor üstadalar msjlar karışık karışık geliyor onu aramasıda işkence mesajı bulucam diye çekmediğim zahmet kalmıyor onunda bir çözümü yok mu üstadlar bir yardım pls.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi topsakalc -- 22 Kasım 2010; 0:40:28 >
  • Bazi sorunlardan dolayi windows mobile'a donmeyi dusunuyorum. En buyuk sikintiyi, telefonda call historye baktigimda 351, 352 vs. Numaralari kendi kendine aramis oldugunu goruyorum. Gecenin 2sinde boyle 20-30 tane arama yapilmis ve 1-2 sn konusma suresi gozukuyor. Ne anlama geldigine dair hicbir fikrim yok ama huzursuzum.

Ikinci sorun ekran kararmasiyla ilgili. Ekran karardi mi tekrar aydinlanmasi omur torpusu gibi. Ozellikle keypadi kullanmam gereken aramalarda son derece sikinti yaratiyor.

Ucuncu sorun telefon rehberiyle alakali, simdekilerin silinmesi mumkun degil ama telefona kaydedilen numaralar habire update gerektiriyor maalesef.

Fakat 2 haftadir bir kere kitlenmedi telefon ve kesinlikle wmden daha hizli, ama yukarida siraladiklarim ciddi anlamda canimi siktigindan geri donusu dusunuyorum.
  • Şurada paylaşılan sıkıntıların neredeyse hiçbirisi(batarya tüketimi stabil olmuyor, bazen 1 gün yetiyor bazen yetmiyor bu hariç) bende yok.

Bir yerlerde bir yanlış yapıyorsunuz demektir bu arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

Şurada paylaşılan sıkıntıların neredeyse hiçbirisi(batarya tüketimi stabil olmuyor, bazen 1 gün yetiyor bazen yetmiyor bu hariç) bende yok.

Bir yerlerde bir yanlış yapıyorsunuz demektir bu arkadaşlar.

Arkadasim guzel diyorsunda o yanlis nerede onu bulmaya calisiyoruz. Bircok android surumu denedim ama boyle sorunlarla karsilastim.Yanlis nerede bulamadim. Android dosyasini sd karta kopyalayip sirayla crlcad ve hareti tikliyorum. Sonrasi android basliyor ama daha sonra sorunlar cikiyor.Bazen ekran simsiyah oluyor ve bataryayi cikartip yeniden basltiyorum. Gelde cik isin icinden. Denemeye devam yilmak yok, android gercekten guzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 22 Kasım 2010; 13:49:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

Üstad nasılsın? Androidden şu ana kadar ufak tefek şeyler ve pil dışında memnundum. 2 gün önce ilk defa sapıttı makina!

task killerı silmiştim üstadın önerisi üzerine daha sonra tekrar yükledim, şimdi tekrar sildim. Üstüste bir çok programı kurcalayınca ve swiftkey ve slideIT klayye programlarını açmaya çalıştıktan sonra baktım makina sapıttı! Neden dolayı olduğunu anlayamadım. İlk önce saat birden 3-4 saat geri geldi. Daha sonra kendi kendine düzeldi! Cihazın dili ingilizceye döndü kendi kendine!! tabi bu arada soft reset(yani kırmızıya basmak) yaptım. Bundan sonra özellikle swiftkey uygulaması olmak üzere daha bir çok uygulama üstüste hata vermeye programları açmak isteyince zorla kapat hatası çıkıyorya o çıkmaya başladı! SlideIT ve swiftkey klavyelerini bir daha çalıştıramadım. yaklaşık 200 uygulamanın en az 30-40 tanesi açılmıyor şu an! kapatılmak zorunda diyor ve hata veriyor. Bu arada more locale programını da açamıyorum dolayısıyla dili de Türkçe yapamıyorum! Takılmalar başladı bu arada arada sırada

Bu sorunlar neden dolayı oldu acaba? Aynı sorunları yaşayanlar oldu mu? Şu anki problemim kısaca yani bazı programları açamıyorum, swftkey ve slideIT klavyesini de çalıştıramıyorum! Acaba bu uygulamaları silip tekrar yüklesem sorun düzelir mi? Veya Mejeday mı ne o ROM'lardan yüklesem nasıl olur?

Bir de sormak istediğim şey Android romu değiştirdiğimizde daha önce yüklediğimiz uygulamalar siliniyor mu??

Arkadaşlar açılmayam sürekli durduk yerde arka arkaya hata mesajları çıkan(kapanmak zorunda yazan) uygulamaları silip tekrar yükledim ve sorun halloldu sayılır.

Şu an sorun olarak şrrjın % 98'e gelince takılıp kalması ve WM'den Androide geçiş yapıldığında pil şarj ışığı sönüyor ve şarja takın uyarısı çıkıyor ve şarjdan çıkarıp tekrar takmak gerekiyor.

Ayrıca SlideIT klavyesinde ingilizce seçili klavyede "i" harfi hatalı! yazmıyor yani. İ yerine O gibi bozuk bir karakter yazıyor. Sizde de varmı bu hata? Türkçe klavyede sorun yok!

Yukarıda sorduğum sorular güncel! Yeni bir Android yüklediğimizde daha önce yüklediğimiz uygulamalar siliniyor mu??

Bir de arkadaşlar 1. sayfadaki açıklamalar sıfırdan Android kurmak için. Peki mevcut WM rom ve ANDROİD romu değiştirmek için neler yapmak lazım? Basit olduğunu biliyorum ama maddeler halinde kısaca yazabilir mi üstadlar? Yani mevcut Cukkhy rom yerine VBN? ROM, FROYOSTONE SENSE rom yerine de mdejay yüklemek istiyorum. Medejayın en son güncel ve sorunsuz romu hangisiydi?? Çok teşekkürer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimakgrav -- 22 Kasım 2010; 15:11:16 >

• quote:

Yukarıda sorduğum sorular güncel! Yeni bir Android yüklediğimizde daha önce yüklediğimiz uygulamalar siliniyor mu??

data.img dosyasını yedeklersen, yeni anroid rom kurduktan sonra bu img dosyasını yeni roma atarsan uygulamalarına kavuşursun.

quote:

Bir de arkadaşlar 1. sayfadaki açıklamalar sıfırdan Android kurmak için. Peki mevcut WM rom ve ANDROİD romu değiştirmek için neler yapmak lazım?

SD kartını formatla, android dosyaları kartına doğru dizin yapısıyla yükle, clrcad ve haret.exe'yi tıkla, bu kadar.

quote:

Medejayın en son güncel ve sorunsuz romu hangisiydi?? Çok teşekkürer.

Yenisi çıktı mı haberim yok en son bildiğim ve şu anda kullandığım 2.2 sürümü.

• Task29.exe ile galiba telefonun beynini sildim hocam ACIL YARDIM NE YAPMAM GEREKIYOR Telefonu acinca sadece htc yazan beyaz ekran var baskada bir sey yok Yardimlariniz icin simdiden tsk...
  • Task29.exe ile yanlislikla telefonun beynini sildim galiba :( telefonu acinca sadece htc yazisi var beyaz ekranda ne yapamam gerekiyor ACIL YARDIM HOCAM :(
  • Kapagi cikart
    kirmizi tus + volume down+ acma kapama tusuna bas 3 renkli ekran cikacak o ekranda wm rom u yukle.

task29 islemini yaparken yukleme bitmeye yakin volume down tusuna basmaniz gerekti. bunu atladiginiz icin yeni rom yukleyemediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ineversmoke

quote:

data.img dosyasını yedeklersen, yeni anroid rom kurduktan sonra bu img dosyasını yeni roma atarsan uygulamalarına kavuşursun.

quote:

Bir de arkadaşlar 1. sayfadaki açıklamalar sıfırdan Android kurmak için. Peki mevcut WM rom ve ANDROİD romu değiştirmek için neler yapmak lazım?

SD kartını formatla, android dosyaları kartına doğru dizin yapısıyla yükle, clrcad ve haret.exe'yi tıkla, bu kadar.

quote:

Medejayın en son güncel ve sorunsuz romu hangisiydi?? Çok teşekkürer.

Yenisi çıktı mı haberim yok en son bildiğim ve şu anda kullandığım 2.2 sürümü.

Teşekkürler ineversmoke. Farklı android rom yüklemek için SD kartı formatlayınca SD Karttakiler siliniyor mu? Bir de sanırım 1337 Üstadın dediği gibi eskisini silmeden sadece adını android1 yaparak 2. Androidi yükleyebiliyoruz sanırım..

Peki mevcut WM ROM'u diğeriyle değiştirmek için ne yapılıyor? hspl yapmıştım daha önce.

En son çıkan medejay hangisi bilmiyorum ama diğer ana HD2 konusunda sanırım ftd'nin yorumlarında en son güncel medejay vardı.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.