Şimdi Ara

Savunma sanayii ve büyük firma çalışanları hangi okullardan mezunlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
326
Cevap
32
Favori
23.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bence de ben de öyle düşünüyorum. Bir de gittiğin ülkeye uyum sağlamak, 3. vatandaş muamalesi de görmek işin cabası. Avrupa aşırı milliyetçi. Hollandayı biraz hariç tutuyorum.

• Bakırçay ve İKÇÜ mezunlarının hiçbir listede olmaması şaşırttı.

• Metalciadam335 M kullanıcısına yanıt
    Oralar nerelerdi hiç bilmiyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Hocam daha yeni okullar

Piyasada mezunları fazla yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İzmir Bakırçay Üni. (Devlet Üni.)

İzmir Katip Çelebi Üni. (Devlet Üni.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalciadam335 -- 27 Haziran 2023; 23:4:9 >
    Yeni okullardır belki bilemiyorum ki neden yoklar.

• Mühendislik için zayıf görünüyor biraz ondan olabilir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • sacrifice003 S kullanıcısına yanıt
    Bilmem ki belki de dediğin gibidir. Objektif olarak koydum hepsini.

• koçta ek mesaiyle para alma yok. ek mesai yaparsın 3 saat diyelim bidaki gün 3 saat az çalışırsın. savunmada var diye biliyorum

• Arkadaşlar İTÜ metalurji mezunuyum. Adını vermiyim (siz zaten anlarsınız) Koç'un savunma şirketinde çalışıyorum. İçerdeki insanlar inanın leş gibi. Sakarya'nın Kocaeli'nin şoparını, iş bilmezini toplamışlar birim yöneticisi, lider falan yapmışlar. Zaten ilk sayfadaki listeden de belli oluyor :D Özellikle İTÜ, ODTÜ gibi yerlerin mezunlarına üstü kapalı mobbing var. Benle aynı kıdemde adam bana laf çakıyor soru sorduğumda. Resmen vahşi doğa gibi herkes birbirini indirmeye çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Depar Atan Uruk Hai -- 27 Haziran 2023; 23:34:44 >
  • Depar Atan Uruk Hai kullanıcısına yanıt
    Üzüldüm hocam. Savunma sanayii de bu minimum derecede oluyordur diye düşünüyorum. İTÜ nün TUSAŞa kaymasından da dolayı doğru olan önerme bence.

• forumda ytü çok göremiyorum ama ytü bence bilkent itü gibi ünilerden bile iyi olabilir. Kaliteli üniversite diye biliyorum.

• öldüğüm günpesederim kullanıcısına yanıt
    yok artık

Bölüm bölüm değerlendirmek gerekir. Belki YTÜ makina bilkentten iyi olabilir tek makina için konuşuyorum ama İTÜ makinadan iyi olduğunu düşünmüyorum.

• Bu arada beni Tusaş mülakata davet etmişti. Şimdiki çalıştığım yerde işe başlangıç günüm ile mülakat aynı tarihe denk geldiği için gidememiştim. Hatta adamlar 2 defa başka tarihe mülakat aldı işteyim diye gitmedim. Şimdi inanın çok pişmanım Tusaş'ta mülakata girmediğime.

• bölüm bölüm değerlendirmek daha doğru olur hocam dediğiniz gibi ama, forumda sanki yazılmaz okunmaz gibi bir izlenim aldım öyle değil.

• 0alametifarika0 kullanıcısına yanıt

Şişecam bu ülkenin en köklü ve sağlam kuruluşlarından.

• Depar Atan Uruk Hai kullanıcısına yanıt
    TUSAŞ da tekniker olarak 6 ay kadar bulundum. Doğruları söylemek gerekirse. Malzeme makine gibi alanlarda Türkiye'de TUSAŞ üstüne kurum olamaz. Motor her ne kadar tamamen yerli olmasa da Tr nin ilk ve tek savaş uçağını yaptılar. Bir de malzeme için kompozit binası açılmıştı. Onun için davet etmişlerdir. Orada ARGE üzerine çalışıyorlardı. Fırsat kaçmış gibi tekrar mülakata girme şansınız yok mu?

• Hocam maalesef dediğim mevzunun üstünden 4 ay geçti.

Olay eğitim değil aslında. Bi noktadan sonra iş üniversite kültürüne gidiyor. YTÜ bunu kazanamadı belki de zamanında. Bu yüzden Bilkent daha iyi bir imaj yakalıyor. Aynı şey Gazi Hacettepe içinde geçerli. Gazi 100 yıllık YTÜ 100 yılı devirdi. Hacettepe daha yeni bi okul olsa da inovasyona değer veren bir okul ama ODTÜ Bilkent gibi bi kültürlere sahip olamadılar. Mezunu okula sahip çıkıp sektörde birbirlerini tutmamış olabilir. Bunlarda önemli ama önemli farklar :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.