Şimdi Ara

Savunma sanayii ve büyük firma çalışanları hangi okullardan mezunlar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
326
Cevap
32
Favori
23.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu başlıkta da yeni üye yığılması var nedense  

• m4shroom M kullanıcısına yanıt
    İstenmiyor muyum :')

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • otokar ile bizim fordun maaşı aynı. bmcden daha yüksek veriyor ford bize. savunma sanayiinin altındaki en yüksek veren bizim firma. savunma sanayii zam gelmeden önceki asgarinin 4 katı taide 32-35 arası alıyor 0-2 senelik mühler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makinemühendisi96 -- 27 Haziran 2023; 18:49:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekleyeceğim

• makinemühendisi96 M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam dün gazi makine İngilizceyi bitiren biriyle konuştum. TUSAŞ da başlamış, Maaş belirtmek doğru değil ama 30 üstü ile başlıyoruz onu söyleyeyim dedi.

• makinemühendisi96 M kullanıcısına yanıt

Hocam ek mesai diye bişey var mı koç firmaları veya savunmada

Elinize geçen para bu mu toplamda

• yok hocam eskisehir'e kesin donus yapacagim ama iste dedigim gibi bir gariplik var bu olayda. eskisehir'de arcelik'te calisan arkadasim da tei'ye normal basvurularla kimseyi almiyorlar demisti. giren arkadaslarimin hepsi iceriden cv ileterek gorusmuslerdi.

anlayacaginiz muhendislik sektorunde de bu tarz olaylar var. ozellikle tei'de cemaat orgutlenmesi dedikodulari cok cikiyordu.

• TUSAŞ ASELSAN İstanbul'da ofis sayılarını arttırmaya başladılar.İTÜ'nün Ankara'daki SS firmalarında yavaştan artmaya başlamasının en büyük sebebi bu. İTÜ'den çok çok fazla alım var.

• edlerbest1907 kullanıcısına yanıt
    Ofis sayısı artsa da her şekilde Ankara'dan daha fazla istihdam oluyor. Üretim ve imalat burada neticede. Ayrıca Ankara'da İTÜ de okumuş en az 700 tane TUSAŞ lı sayarım. Kahramankazan da böyleydi.

• Gazi sıralamaları cidden underrated bu sene ytü gibi patlar söyleyim

• tercihlerde ne yaparsanız yapın yazacağınız okulun ve bölümün sektörde çok mezununun olmasına dikkat edin. hem üni hayatınızda, hem staj hem de iş başvurularında çok ekmeğini yersiniz. şirketler bu adam bu okulda bu bölümde okuyor, benim şirketimde bu okuldan bu bölümden elemanlar var gayet başarılılar, bu yüzden bu bebe de başarılı olur diyip sizi sizden normalde daha başarılı olabilecek adayların önüne koyarlar. bu bütün dünyada böyledir.

ayrıca fark edildiği üzere her şirket en çok bulunduğu şehirden mühendis alıyor. bu yüzden ankarada fazla itü ytü boun mezunu yokken istanbulda da fazla odtü hacettepe gazi bilkent mezunu bulamazsını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lapsekili_Big_Smoke -- 27 Haziran 2023; 21:31:3 >
  • Asd987123 A kullanıcısına yanıt
    Gazi'nin makinesi ve bir nebzede olsa eem istihdam olarak gayet iyi. Çok zor olduğunu biliyorum özellikle makinenin ama gülü seven dikenine katlanıyor :D ayrıca kimya müh. Hacettepeden falan iyidir diye biliyorum şu an aşırı f/p savunma sanayii ye yatırım oldukça gazi müh. Fakültesi iyi yerlere gelecektir. Bir de sıralamalar da dikkatimi çeken bir şey var savunma sanayii de değilde koçun firmalarında Sakarya istihdamı baya baya iyi. Belki tekniker alımı fazladır Sakarya'da bilmiyorum ama koçun firmaları için Sakarya'da iyi duruyor.

• Lapsekili_Big_Smoke kullanıcısına yanıt
    Bu adam doğru konuşuyor arkadaşlar. Dinleyin bu adamı :d

• Kanka çok doğrudur. Savunma sanayii ezikleyen tayfa gelir birazdan da TUSAŞ gibi bi' kurumun üstünde nerede makine uçak müh falan yapacak insanlar çok merak ediyorum. Yurtdışına giden çoğu mühendis savunma sanayii ye dokunmuş öyle gitmiş. Kısaca arkadaşını haksız bulmuyorum. Kimse kusura bakmasın mühendislik yapamayacağım bir kurumda çürümek istemem. Uçağın tankın roketin olduğu yerde çalışmak her türlü daha iyidir.

• Liste güncellenmiştir. Tübitak ve Tübitak'a ait kurumlar eklemiştir. Merak ettiğiniz firmaları hatta firmadaki mühendislerin çeşitlerini belirtmemi isterseniz belirtirim. Maksat tercih zamanı iyi bir ağ oluşturup insanları bilinçlendirmek.

• Ekliyorum.

• koçta tamamen şehre bağlı. ben gebze ve çayırovada çalıştım arçelikte bi süre, ikisinde de bol bol kocaeli mezunu vardı. otokar arifiyede olduğu için bol sakarya mezunu alıyodur muhtemelen. kısacası burdan sanayiye yakın yerlerde okunması gerektiğini anlıyoruz arkadaşlar.

• UP UP UP TÜM DÜNYAYI EKLİYORUM ARTIK BURAYA GELİN :D

• Yurt dışı çok overrated ABD olmadığı sürece.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.