Şimdi Ara

Savcılık: ALES soruları 16 dönem boyunca çalındı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2005-2013 yılları arasındaki tüm Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) sorularının çalındığı tespit edildi. Savcılık, 20.000 şüpheli için düğmeye bastı. ÖSYM, ‘yardımcı doçent’ ve ‘doçent’ unvanlı akademisyenlerin de aralarında bulunduğu bazı şüphelileri, dil sınavından ‘eşdeğer’ sınava aldı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201712181031442572-ales-feto-soru-calma-savcilik-sorusturma/
    http://www.hurriyet.com.tr/universitelerde-ales-depremi-20-bin-supheli-icin-dugmeye-basildi-40681502?utm_source=t.co&utm_medium=post&utm_campaign=gundem_xmlfeed

• 2009'da, 2010'da, 2011'de, 2012'de, 2013'te buradaydım ve sınavların sorularının çalındığını iddia ettim.
    Yetmedi, eski ÖSYM başkanı Ali Demir döneminde birçok şikayet olduğunu da dile getirdim.

Bunları söyleyen sadece ben değildim; AKP'li olmayan herkes benzer şeyler söyledi ve AKP'li olan herkes ya sustu ya inanmıyormuş gibi yaptı ya da "Biraz da biz yiyelim" minvalinde cümleler kurdu.

Bugün ise soruları çalmak yerine "mülakat" adı altında yandaş seçimi gerçekleştiriliyor ve o gün Fethullah'a laf ettiğimiz için bizi üç kuruşluk aklı ve onuru ile tehdit edenler, bugün de bu sistemi savunuyor.

Seçmen aynı seçmen, ülke aynı ülke...
    Allah belanızı versin elbet adalet gelir ezer geçer hepinizi.

Benim sınava girdiğim dönem 5 sene önce büyükten küçüğe sıralama gibi absürt olaylar vardı.Sınavın çalındığını herkes biliyordu.

Bundan Akpnin de yararlandığı çok belli.

Milletin ekmeğiyle oynarken devlete giren adamlar ingilizcenin "i"'sini bilimin "b"'sini bilmeyen insanlar sonra ziraate reklam yaptırırsınız vazgeç bu sevdadan diye
  • He he 2013 te bitmiştir zaten. Tam akpnik iktidara geldigi yillar. Akp - feto isbirligi. Sozde muslumanlar. Eskiden fetoculer caliyordu simdi kim caliyor acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hırsız aynı dükkan aynı ve 16 defa ilişkiye giriliyorsa bunda sadece hırsızın suçu olamaz!
  • Zaten bilinen bir şeydi

Polislik eski adıyla PMYO Sınavları çalındı

Askeri Lise sınavları (ALS) soruları çalındı

2011 yılında yapılan YGS sınavındaki matematik sorularındaki şık olayı

http://www.haber7.com/egitim/haber/729059-ygsnin-gizli-sifresi-cozuldu

2010 yılında KPSS soruları çalındı

http://www.aksam.com.tr/guncel/kpss-sorularinin-calindigi-kesinlesti/haber-370698

Ve son skandal ALES

Şimdi bunlar gündeme gelenler tabi gündeme düşmeyen bizim haberimiz olmadan kimler hangi konuma getirildi acaba ?

Keşke torpille değilde yetkin insanlar o konumlara getirilse o zaman her şey düzelecek zaten ama olmaması gereken insan olduğu sürece hiçbir şey ilerlemez

İşin kötü tarafı ise bunun suçlusu ve sorumlusu yok en kötü ÖSYM başkanı değişiyor her şey unutuluyor

• 2009'da, 2010'da, 2011'de, 2012'de, 2013'te buradaydım ve sınavların sorularının çalındığını iddia ettim.
    Yetmedi, eski ÖSYM başkanı Ali Demir döneminde birçok şikayet olduğunu da dile getirdim.

Bunları söyleyen sadece ben değildim; AKP'li olmayan herkes benzer şeyler söyledi ve AKP'li olan herkes ya sustu ya inanmıyormuş gibi yaptı ya da "Biraz da biz yiyelim" minvalinde cümleler kurdu.

Bugün ise soruları çalmak yerine "mülakat" adı altında yandaş seçimi gerçekleştiriliyor ve o gün Fethullah'a laf ettiğimiz için bizi üç kuruşluk aklı ve onuru ile tehdit edenler, bugün de bu sistemi savunuyor.

Seçmen aynı seçmen, ülke aynı ülke...
  • Allah'a şükür Reis fetöcüleri temizliyor. Bu teröristlerden her şey beklenir. Reis olmasa şu an bu adamların elinde olacak, yok olacaktı.

Üst akıl ve faiz lobisi ülkeyi yer yerinden kemiriyor olacaktı. Hükümet geldiğin gündne beri tek bir olumsuz icraat yapmadı gel gelelim en iyi icraatlerini seçmek için nasa filan lazım

Şahsen en büyük icraati fetö'yü temizlemesi derim 2.si ise osmangazi köprüsü ve almanya'yı titreten 3. havalimanı
  • Adalet ve kalkınma partisi zamanında olmuştur.

Ufak tefek yanlışlar olsa da partiyi ezdirmeseler anlıycam ama böylesine büyük çapta kul hakkına girilmesine izin veren partiyi nasıl savunuyorlar hayret. İnsanda biraz Allah korkusu olur.

• Hadi çanak tuttular zamanında tamam , şimdi temizlesinlerde bari kadro açılsın isteyen arkadaşlarım var akademisyenlik.
    Edit: Eşdeğer sınava alınmaları yeticek mi acaba ? İnşallah zamanında soruları çalıp geçenler bir bir dökülürde kendilerine gelirler. Meslekten ihraç + cezai hükmü bile var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NaturalBornKillah -- 18 Aralık 2017; 13:39:2 >
  • Yazık emeğe zamana kul hakkına
  • Allah belanızı versin elbet adalet gelir ezer geçer hepinizi.

Benim sınava girdiğim dönem 5 sene önce büyükten küçüğe sıralama gibi absürt olaylar vardı.Sınavın çalındığını herkes biliyordu.

Bundan Akpnin de yararlandığı çok belli.

Milletin ekmeğiyle oynarken devlete giren adamlar ingilizcenin "i"'sini bilimin "b"'sini bilmeyen insanlar sonra ziraate reklam yaptırırsınız vazgeç bu sevdadan diye
  • Abi nasıl olur bi kişi bile itiraz etmiyor. Olm her yediğiniz lokma haram ya nası bir vicdan kimseden tek itiraf gelmiyor deşifre, ifşa etmiyor

• Bu Fetö ile AK partililer o zaman can ciğer kuzu sarması idi , çalınanların paylaşılmaması imkansız geliyor bana.
    Hem o zaman ki yöneticilerimiz uyuyor muymuş , soruları çaldıran , başka şeyleri de çaldırır herhalde seçimi kaybetmişlerdir bu rezaletten sonra :D
  • İktidar niye istifa etmiyor? Ülkenin geleceği körelmiş.

• Hirsiz var

• Haramın 50 tonu
  • Ilk is tatmin olanlardan baslamali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.