Şimdi Ara

şarjlı pil kullananlar ve bilgisi olanlar yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben yeni bir şarj makinesi ATABA AT-1188 aldım özellikler galiba şöyle PRI. 230V - 50 Hz POWER 4.2W alttada şöyle yazıyor

SEC. : 2x(3.2V=120mA), 9V = 10mA, 3.2V= 3mA 0.87VA yazıyor.

4 tanede pil aldım markası GP ReCyKo+ pildede şöyle yazıyor

Rechargeable NİMH

AAA HR03 85AAAHCB 800mAh 1.2V

standard Charge 16hrs at 80mA yazıyor.

asıl konuya gelirsek arkadaşlar ben bu pili kaç saat şarj etmem gerekiyor birisi söylesin lütfen araştırdım çoğu yerde bulamadım
    ve bulduysamda anlamadımda saten. lütfen bir yardım edin.
    + olarak 2 seçenek var şarj cihazında normal birde QUICK diye. hangisinde şarj etmeliyim ve kaç dk?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damascus50 -- 1 Eylül 2014; 21:10:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: damascus50

arkadaşlar ben yeni bir şarj makinesi ATABA AT-1188 aldım özellikler galiba şöyle PRI. 230V - 50 Hz POWER 4.2W alttada şöyle yazıyor

SEC. : 2x(3.2V=120mA), 9V = 10mA, 3.2V= 3mA 0.87VA yazıyor.

4 tanede pil aldım markası GP ReCyKo+ pildede şöyle yazıyor

Rechargeable NİMH

AAA HR03 85AAAHCB 800mAh 1.2V

standard Charge 16hrs at 80mA yazıyor.

asıl konuya gelirsek arkadaşlar ben bu pili kaç saat şarj etmem gerekiyor birisi söylesin lütfen araştırdım çoğu yerde bulamadım
    ve bulduysamda anlamadımda saten. lütfen bir yardım edin.
    + olarak 2 seçenek var şarj cihazında normal birde QUICK diye. hangisinde şarj etmeliyim ve kaç dk?

Şarj cihazınızın üzerinde kırmızı yeşil led aydınlatma vardır zannedersem. Piller şarja takıldığında yanan kırmızı lamba, yeşile döndüğünde piller şarj olmuş demektir. Pilin kapasitesine göre şarj süresi değişebiir, bir kaç şarjla bu süreyi kendiniz ölçebilirsiniz.. Ayrıca QUICK özelliğini hızlı şarj olarak biliyorum, vaktiniz kısıtlıysa bu modda daha çabuk şarj edebilirsiniz.

Bir de şu var, sizin makinaya diyelim ki 4 adet pili aynı anda makinaya taktınız, bunlardan 3'ü boş, 4'düncüsü yarım olsun. sizin makina şarj ederken yarım olan pilinizi baz alacak. dolduğu vakit şarjı kesecek, diğer 3 pilin şarjı da yarım kalmış olacak.

Bağımsız olarak her pili ayrı ayrı şarj eden aletleri var. Üzerindeki ekran sayesinde hangi pilin ne kadar dolduğunu görebiliyorsunuz. Benim kullandığım aşağıdaki cihaz, oldukça memnunum.

http://www.n11.com/ataba-at-998-1000ma-12v-220v-pil-sarj-cihazi-P22612214

• eyvallah kardeşim çok sağol.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.