Şimdi Ara

Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
6.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 aydır araba bulamadıgınıza göre yok burası böyle yok şurası böyle diye araba almayan kıl tiplerdensiniz sanırım,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 81bin km. Megane 165bin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç kimse almasa mecbur düşecek ama ahhh, nerde o zihniyet. Elinizdekini gittiği yere kadar kullanın diyeceğim de pek bir işe yarayacağını sanmıyorum.

• Günah keçileri:

1. sarı site
    2. kırmızı site

Sarı - kırmızı : Galatasaray :D

3. Al - Satçılar
    4. Galericiler

“Bunlar olmasa fiyatlar artmazdı” mı dediniz

MU HA HA HA HAAAA

• 2. El örneği;
    Mailime gelen bildirimde aracın fiyatı 54000tl
    Maili tıklayıp, ilanı açtım: 61000tl
    BokumuZda boğuluyoruz

• 8100 km

• quote:

Orijinalden alıntı: Bob Kelso

Serbest piyasayı bi hazmedemedizin. İşine gelen alır.
    n'oldu al satçı rahatsız mı oldun?
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Ulan serbest piyasa diye diye piyasa yükseldi zaten

• Burda sarı sitenin suçunu anlayamadım ben..
  • Bir soru soracağım, biri aracına bu fiyatı yazdı diye araç o fiyata satılıyor mu anında? Çünkü her bekar Türk erkeği gibi ben de alacak bile olmasam günümün bir kısmını ilanlara bakarak geçiriyorum ve aylarca bu şişirme fiyatlı ilanlar önüme geliyor. Piyasasına göre makul fiyatlı araçları ise sabah gördüysem akşamına göremiyorum. Kendim de 2018 kasımında aracımı sattım sarı site üzerinden. Piyasaya uygun bir fiyat yazdım ilan 6-7 saat kadar yayında kaldı. Benimle yakın zamanda ilana koyup abartı fiyatı yüzünden aynı aracı hala satamayan da var, sene 2020 oldu. Aracı için düzgün değerini yazan her halükarda çok beklemeden satıyor. Konuda bahsedilen uyanıklar da bir tane enayi gelsin de bekleyelim diye bekliyor.
  • Robert Lewandowski RL9 kullanıcısına yanıt
    8binmis. 8bin de çok degil mi

• Takumi_Fujiwara kullanıcısına yanıt
    Satamayan bekliyor. 6ay geçse de fiyatı düşürmüyor. Ee 6ay geçince de araç fiyatları yukseldiginden dolayı araç yine satılıyor.

• O al satçıları şirin göstermeye çalışan herkesin nşallah bundan sonra araba alma mevzusu burnundan fitil fitil gelir. 2 Ay önce Astra almaya karar verdim, ilk baktığımda 67-75 arasında gidip geliyordu temizleri. Şu an temizlerine 100 bin üzeri fiyat çekiyorlar! Adam 8 yıllık Opel Astra j kasaya 113.000 fiyat çekmiş yuh ki ne yuh! Ulan kaç paraya aldığınızı bilmiyoruz sanki. Vazgeçtim abi Astra falan, Audi a3, Golf mualemelesi çeken al satçılara param gitmeyecek, Aynı model bir kaç parça boyalı Mazda 3 buldum 76 ya bugün inşallah onu alıyorum.

• máwci kullanıcısına yanıt
    Ben alanları anlamıyorum. Boş pakette olsa tenekede olsa gider sıfırı 115 bine hangi model araba varsa onu alırım.

Yukarıda adam eski kasa golf e 110 bin yazmış.

87 bin tl ye sıfır 0.9 motor clio satıldı. Ne farkı var onuda anlamıyorum.

Git sıfır araba al.

Çekmez olayınıda çözemedim. Araçlar turbo. Ha anı hızlanmaz. Tabi ki 1.5-1.6 motor gibi değil ama A noktasından B noktasına götürüyor.

Hele ikinci el araçlara 200-300 bin tl isteyenler yok mu 😃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazall -- 18 Ocak 2020; 17:4:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeliCingene kullanıcısına yanıt
    Offf manyak cevap valla😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kafam rahat almıyorum elde 2 araba vardı birini sattım ucuz olanı kaldı 1-2 haftaya bir ucuz araba daha alıyorum bizim millet kafayı yemiş ben 165 bin tl vericem 2. El megane a binicem 0 ı bile o parayı etmez.

Almayın 3 ay satamasınlar görürler gerçi alsanız da fark etmez mortgage krizi gibi olacak fena patlayacaklar.

• Bu alsatcilarin gumlemesi bir tweete bakar.
    Faizi arttirdiklari an is biter. Millet borc kapamak icin hizlica araclarini satmaya calisir. 2019 ilk yarisi boyle oldu. Faizler ilk dusmeye başladigi ana kadar piyasasi en hareketli olan araclar bile cazip yazilmazsa haftalar deviriyordu. Simdi bedava dagitiliyor gibi millet ciklet gibi kredi cekiyor. Sanirim rekor duzeye gelmistir borçlanma.
    Akli olan su donem bu faizle yatirim yapar birikimini arttirir. Bir yerde gumlediginde cerez niyetine mal toplar piyasadan.

• Fiyatlar artmaya devam edecek

1 ay sonra “Keşke alsaydık” diyeceksiniz

• Aslinda sahibindende tutulan araba manyakligina kapilmazsaniz cok uygun fiyatlara ikinci eli daha yavas daha donanimli daha temiz arabalar var sadece dogru arabayi takip etmeniz lazim
    İkinci el piyasasi bole donemlerde malasef biraz hareketlenir sonra rayina oturur sebep su arz az oldugu icin ikinci el degerlendi bu sene ithalatcilar duzgun fiyatlama ile arac satarlarsa ikinci el gevser merak etmeyin
    Haa su dogru al satcilar cogaldi bunu bertaraf etme sansi yok zira talep artisi olan bir sektor suan ikinci el piyasasi ancak bu talep dedigim gibi bu sene sifir araclarin makul olculerde fiyatlanmasi ile bir nebze gevseyecektir acele etmeyin

• Öyle bir zamandayız ki malum site üzerinden arabanızı satışa çıkarınca sizi arayanların %90'ı al satçıdır.
    Aracını satanlar 3 gün sonra tekrar kendi aracının ilanını görüyor. (En az üstüne 10 bin lira koyulmuş olarak)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.