Şimdi Ara

Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
6.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 2 aydır megane hb arayışındayım. Piyasayı biliyorum az buçuk. Bu aracın 1.5 ay önce 144 bin tl, 2 gün önce de 151.5 bin tl'ye satışta olduğunun şahidiyim. 2 gün önce alınan aracın bugün kaç TL'den satışa konduğunu huzurlarınıza sunarım.

Sarı renkli site yüzünden 2. el piyasasının bittiğinin özeti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O al satçıları şirin göstermeye çalışan herkesin nşallah bundan sonra araba alma mevzusu burnundan fitil fitil gelir. 2 Ay önce Astra almaya karar verdim, ilk baktığımda 67-75 arasında gidip geliyordu temizleri. Şu an temizlerine 100 bin üzeri fiyat çekiyorlar! Adam 8 yıllık Opel Astra j kasaya 113.000 fiyat çekmiş yuh ki ne yuh! Ulan kaç paraya aldığınızı bilmiyoruz sanki. Vazgeçtim abi Astra falan, Audi a3, Golf mualemelesi çeken al satçılara param gitmeyecek, Aynı model bir kaç parça boyalı Mazda 3 buldum 76 ya bugün inşallah onu alıyorum.
    Kafam rahat almıyorum elde 2 araba vardı birini sattım ucuz olanı kaldı 1-2 haftaya bir ucuz araba daha alıyorum bizim millet kafayı yemiş ben 165 bin tl vericem 2. El megane a binicem 0 ı bile o parayı etmez.

Almayın 3 ay satamasınlar görürler gerçi alsanız da fark etmez mortgage krizi gibi olacak fena patlayacaklar.
  • Bu aracın sahibi enayi arıyor başka bir açıklaması yok iki ay önce aynı araç 17binde ve 2018 olanını 134 binden aldım, o zaman da vardı böyle enayi avcıları çoğunun ilanı hala duruyor.
  • Fiyatlar son 1 ayda acayip yerlere çekildi. 2. elde 160 bin bandındaki araçlar 190-200 bin bandına çıktı bir anda. Bayiler araç getirmeye başlayana kadar araç almamak gerekir.
  • Serbest piyasayı bi hazmedemedizin. İşine gelen alır.
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Almayın demedik zaten :)
  • 2008 leon iki ay önce 43 bine alındı. Geçen ay 51 bine başkası aldı. Dün 61 bine başkasına sattı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bob Kelso

Serbest piyasayı bi hazmedemedizin. İşine gelen alır.
    Dedi alsatçının biri

• 15.01.2020 de 151 e satılan araç 2 gün sonra yani bugün 165 binse bu serbest piyasadan çok enayi ayıklamaktır.

• Bu fiyata satamaz, merak etme. Hiç kimse bu arabaya 165 vermez.
  • ukumi kullanıcısına yanıt
    Bir al-satçı ata sözü der ki “serbest piyasa yeğenim sen de yap” bu arada 2016 benzinli poloları 120 den koymaya başlamışlar görecez bakalım bir kaç ay sonra “serbest piyasa”yı

• Aynı ilana bir de Şubatta bak

En az %5 daha koyacak
  • idemo kullanıcısına yanıt
    oda başkasına 74 verir :d tren gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-orjinal-sunroof-dsg-773942078/detay/

90.000TL den koymuştu
    “YEDEK ANAKTAR KULLANİLMAMİŞTIR”

• Sarı site piyasayı tek başına etkileyemez

Kırmızı site de etkileyemez

Serbest piyasada arz - talep kesişir ve fiyat oluşur

• katılıyorum;

Eski kasa Golf (almanyada yeni kasası satışta) 1.6 tdi comfortline almanya Fiyatı ki adamların yerli arabası 25,630 euro x 6,53 = 167Bin TL

Türkiye fiyatı 197 Bin TL ,197/6,53= 30 Bin euro. Bunun 85 Bin tl si ÖTV + KDV. 85/6,53= 13bin euro. Bu hesapla biz vergisiz 30-13 = 17 bin euro ya mı alıyoruz? Yani ham vergisiz olarak daha ucuza mı alıyoruz biz? Hesap hatası var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modifix06 -- 18 Ocak 2020; 0:58:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sitenin ismi SAHİBİNDEN ama orada satanların çoğu GALERİCİ :)
  • agirseviyorum kullanıcısına yanıt
    Hocam bana şuan o arabayı 135 bine satar mısınız peki?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 74'e Vava Cars'a sattığım aracımı sarı sitede 94'e satmaya çalışıyorlar

İnsanların bilinçli olması lazım. Satıcı, satmaya çalıştığı aracı en az 6 aydır kullanmıyorsa almayın, aldırmayın. Ya bir sorunu vardır ya da al-satçıdır bu kadar basit.
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Al sat biz almasak nasil para kazancan acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.