Şimdi Ara

Sapphire X1900 Testleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
6.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fx57

Koray abi birde buna bak! Sana fena takmıs ama
    Gerçi atitool 12 ve FX60 farkı var ama senden artık 19k bekliyoruz 3d05de cross olarak

Sapphire X1900 Testleri

Onu buldugun topicde xtremede zaten benim postumm var dikkatli bakarsan.. Sampsa'ya ati tool beta 12 yi sordum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Brandybuck

quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

yanlız bı kac yerde okudugum kadarı ile x1900xt ler cok anormal ısınıyormus.. x1800xt den daha yüksek derecede, orjinal sogutması sanırım overclock icin yetrsiz gibi..

Baska yerden okumana gerek yok ben soylıyım evet cok ısınıyor Isınan kartları cok severım soğutulunca cok sağlam giderler cunku..

o acıdan demedim koray.. sogutunca elbette gidecek orası aşikar.. ben bu kartı alıp kendi sogutması ile o/c edip oyun oynicaklar icin diyorum sonucta herkez kartı alıp yukardaki ss deki herif gibi cascadı basmıcak gpu ya degilmi

• quote:

quote:

quote:

yanlız bı kac yerde okudugum kadarı ile x1900xt ler cok anormal ısınıyormus.. x1800xt den daha yüksek derecede, orjinal sogutması sanırım overclock icin yetrsiz gibi..

Baska yerden okumana gerek yok ben soylıyım evet cok ısınıyor Isınan kartları cok severım soğutulunca cok sağlam giderler cunku..

o acıdan demedim koray.. sogutunca elbette gidecek orası aşikar.. ben bu kartı alıp kendi sogutması ile o/c edip oyun oynicaklar icin diyorum sonucta herkez kartı alıp yukardaki ss deki herif gibi cascadı basmıcak gpu ya degilmi

Alper bana sorarsan kartın ısınması bir yana soğutması oldukca ıyı ama aynı sekilde oldukcada sesli full devirde.. Eger o sese katlanırım diyen lolursa pekala oc yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brandybuck -- 24 Ocak 2006 14:30:00 >

• ohhhbbbbbbbbbbeeeeeeeeeeeee
  • quote:

quote:

Gerçi atitool 12 ve FX60 farkı var ama senden artık 19k bekliyoruz 3d05de cross olarak

Sapphire X1900 Testleri

Onu buldugun topicde xtremede zaten benim postumm var dikkatli bakarsan.. Sampsa'ya ati tool beta 12 yi sordum.

Biliyorum abi onu zaten, sadece senden biraz daha gayret bekliyoruz artık ati tool 0.25 Beta 12 de var olduğuna göre birtek bu skora göre sende fx60 eksikliği kalıyor ki fikrim sen onu bir yerden kapatırsın birşeyler yapıop!

Bu arada birde fx60 lı 7800gtx 512 sli ss i verelim fakı görelim

/>

• o zmn kapsamlı bir oc testleri gelir :D:D
  • Bu arada ati şu chipseti gelişderiblirse güzlece farka fark katar!
  • quote:

Ati tool 0.25 beta 12 full x1900 support ..... Biraz önce çıktı hayırlı olsun , voltaj ayarı vs ayarlanıyor artık.

bu akşam bekliyoruz daha çok oc li sonuçları o zaman :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi King_Arthur -- 24 Ocak 2006 14:41:32 >
  • quote:

Bu arada ati şu chipseti gelişderiblirse güzlece farka fark katar!

yanlız o verdigin 7800GTX SLI, ss Nvidia nın Orb skoru degil.. tabi x1900xt CF nin bunu gecmesi zaten zor olmaması gerekir yanlız, k|ngp|n nin yerinde duracagını sanmam o da ayrı bir konu gerci cpu da pek limit kalmamıs
     Sapphire X1900 Testleri

• ısınan işlemciler, gpular itinayla soğutulur

• quote:

Sapphire X1900 Testleri

bu resimdeki ati toolda default hızlar neden 500/600 gozukuyor, ati toolun hatası mı bu?

• quote:

quote:

Bu arada ati şu chipseti gelişderiblirse güzlece farka fark katar!

yanlız o verdigin 7800GTX SLI, ss Nvidia nın Orb skoru degil.. tabi x1900xt CF nin bunu gecmesi zaten zor olmaması gerekir yanlız, k|ngp|n nin yerinde duracagını sanmam o da ayrı bir konu gerci cpu da pek limit kalmamıs
     Sapphire X1900 Testleri

Ben zaten orb# olsun diye vermemişdim! Sadece aynı işlemci ile iki farklı sistemin neler yapdığını gösdermek içibn verdim! Sonucunda X1900 Crossfire ile alınan sonuclarda suanda ati'nin orb leri değil zamanla olucakdır ama!

• ya bazı arkadaşlar 3dmarkla tamaen sorgulamış kartları.kartın günümüz oyun becerisi çok yüksek.2006da skor düşüklüğüne gelince bence driverlarla %15 kadar artması içten değil.

benim düşüncem 7900den daha başarılı olacağı yönünde değil.belli olmaz nvidiaya temin edilmez kağıt üstünde lider(512bgtxxgibi) bir kart çıkarır kağıt üstünde he hızlı olur hem mainstreamı alır.

en çok etkilendiğim nokta 48xpp oldu.nasıl bir etki yapacağı benim düşüncem süpheliydi çok iyi bir etki oldu doğrusu oyunlarda.ama hala opengl sıkıntısı var ta radeon 8500den beri bu nasıl böyle olur anlamış değlim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis returned -- 25 Ocak 2006 13:36:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nemesis returned

ya bazı arkadaşlar 3dmarkla tamaen sorgulamış kartları.kartın günümüz oyun becerisi çok yüksek.2006da skor düşüklüğüne gelince bence driverlarla %15 kadar artması içten değil.

kesinlikle katılıyorum
  • @nemesis returned x1900xt 16 Rendering (Pixel) Pipelines e baglı 48 Pixel Shader Processors bulunuyor..

•  Sapphire X1900 Testleri

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 865pe -- 24 Ocak 2006 17:02:11 >
  • quote:

@nemesis returned x1900xt 16 Rendering (Pixel) Pipelines e baglı 48 Pixel Shader Processors bulunuyor..

• [

• tamam bende öyle dedim zaten 48xpp(pixel processors).hatta bende o siteden öğreniştim.sanki şey gibi oluş pp=pixel pipeline gibi ama ne zaman pixel pipeline dedikki onun adı dsadece pipeline.öyle diyoz yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nemesis returned -- 25 Ocak 2006 17:00:58 >
  • 3dmark testleri driverle artar ama oyun testlerini iyice inceleyin bi isterseniz.2048*1536 da 2 kat fark atmış 7800gtx 512 ye.Herhalde bu kart için şu anki oyunlar baya hafif kalıyorAma yakında yeni oyunlar çıkar.

Bu arada gerçek oclu sonuçları bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agoze -- 24 Ocak 2006 20:19:20 >
  • quote:

Ati tool 0.25 beta 12 full x1900 support ..... Biraz önce çıktı hayırlı olsun , voltaj ayarı vs ayarlanıyor artık.

bu güzel yeni skorlar bekleriz artık
  •  Sapphire X1900 Testleri
  • x1900xtx
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.