Şimdi Ara

Sapphire HD6870 Kullanıcı İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
13.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 6.cadde

gtx 460 vardı bende. gpu kullanımı ile ilgili sürücü problemi olduğu için sattım. 1920x1080 high hbao kapalı aa ve af olmaksızın dx10 ve 11de kaçar fps aldınız?

Benim monitörüm 1360x768 çözünürlüğü destekliyor bu full hd tv de değil monitörümde oynadım bad company'yi. aa, af, hbao açık dx10 mu 11 mi hatırlamıyorum sanırım onu oyun dışında bi dosyadan değiştiriyorduk uzun süredir oynamadığım için ayarlamamıştım sanırım dx10'da oynadım. tüm grafik ayarları full'de fraps 60 ta takılı kalıyordu frapsın bi ayarından dolayı sanırım yada oyunla ilgili bi sorundu. ozaman msi afterburner yüklememiştim o yüzden bilemiyorum ama birazdan tekrar bakarım =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 3:05:45 >
  • Hocam sonuçlar çok farketti, o AA nın kapalı kalmasının sebebide Phsyx i kapatırken yapılan diğer işlemleri oyunun dikkate almaması bende dikkatli bakmamışım o yüzden. Şimdi yeni sonuçlar şöyle;

Ekran kartı default hızlarında yani 715 mhz
    Keskinliği Yumaşatma ve Dikey Senkronizasyon AÇIK
     Sapphire HD6870 Kullanıcı İncelemesi

Keskinliği Yumaşatma AÇIK, Dikey Senkronizasyon KAPALI

---------------

Ekran kartı OC hızlarında yani 850 mhz;

• 1920x1080 çözünürlükte a.a a.f hbao açık tüm grafikler en üst seviyede, belgelerimdeki bad company 2 nin settings dosyasındaki dx modunu dx11 yaparak 54-61 arası fps aldım 3-4 dakikalık oyun süresi içersinde. yalnız harita pek kalabalık değildi onu da belirtim acele girdim bi yere. bir binaya gl atıp duvarları parçaladığım sahnede fps 1 saniyeliğine 46 ya düştü diğer denemelerimde 48-50 civarıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stabwound

1920x1080 çözünürlükte a.a a.f hbao açık tüm grafikler en üst seviyede, belgelerimdeki bad company 2 nin settings dosyasındaki dx modunu dx11 yaparak 54-61 arası fps aldım 3-4 dakikalık oyun süresi içersinde. yalnız harita pek kalabalık değildi onu da belirtim acele girdim bi yere. bir binaya gl atıp duvarları parçaladığım sahnede fps 1 saniyeliğine 46 ya düştü diğer denemelerimde 48-50 civarıydı.

Kart iyi hocam 850mhz'lik gtx 460'dan da iyi, 900 küsürlüktede sonuç değişmeyecektir bence. Tekrardan hayırlı olsun. Ben yatayım artık iyi geceler
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Hocam sonuçlar çok farketti, o AA nın kapalı kalmasının sebebide Phsyx i kapatırken yapılan diğer işlemleri oyunun dikkate almaması bende dikkatli bakmamışım o yüzden. Şimdi yeni sonuçlar şöyle;

Ekran kartı default hızlarında yani 715 mhz

---------------

Ekran kartı OC hızlarında yani 850 mhz;

şimdi sonuçlar eşit şartlar altında olmuş oldu. buarada dikey senkronizasyon (vsync) ekran kartı testlerinde hep kapalı tutulur o nedenle bende kapattım. ama a.a çok etkiliyor performansı gördüğün gibi. gerçi 1920x1080 çözünlürlükte de a.a'nın çok önemi kalmıyor aslında biz sadece burda test yaptığımız için açıyoruz =)

çok teşekkürler sende testlerini eklediğin için iyi geceler =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 3:21:28 >

• quote:

quote:

1920x1080 çözünürlükte a.a a.f hbao açık tüm grafikler en üst seviyede, belgelerimdeki bad company 2 nin settings dosyasındaki dx modunu dx11 yaparak 54-61 arası fps aldım 3-4 dakikalık oyun süresi içersinde. yalnız harita pek kalabalık değildi onu da belirtim acele girdim bi yere. bir binaya gl atıp duvarları parçaladığım sahnede fps 1 saniyeliğine 46 ya düştü diğer denemelerimde 48-50 civarıydı.

Kart iyi hocam 850mhz'lik gtx 460'dan da iyi, 900 küsürlüktede sonuç değişmeyecektir bence. Tekrardan hayırlı olsun. Ben yatayım artık iyi geceler

gtx 460 900/4000de bc2 oynayamıyordum stutter o kadar fazlaydı ki adam vurmak mümkün olmuyordu.

6850 veya 6870 hangisi alacağıma karar veremiyorum.

• apollonx sayende görmüş oldum i5 760-gtx460 ocli halini.

x4 965- ASUS M4A88TD-V EVO

Listeme ekliyorum bu parçalarıda

Çok Teşekkürederim ikinizede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birolllll -- 5 Kasım 2010; 3:43:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

quote:

quote:

gtx 460 900/4000de bc2 oynayamıyordum stutter o kadar fazlaydı ki adam vurmak mümkün olmuyordu.

6850 veya 6870 hangisi alacağıma karar veremiyorum.

Ben çok kolay para harcayan bir insanım, zenginim demiyorum =) yani elimde 500 lira para olsa 450 liralık kart bana yetiyorken ben gider 500'lüğü alırım. Benim bu huyum hiç te iyi değil mesela şuan ihtiyacım olmamasına rağmen 60 liraya gördüğüm bi işlemci soğutucusunu alasım var =) demek istediğim bad company 2 için 6850 fazla bile gelir =) Bad Company işlemciye çok yüklenen bir oyun çünkü yanılmıyorsam hawok fizik motoru destekli bir oyun o yüzden fizik hesaplamalarını işlemci yapıyor. ekran kartına çok yük bindiren bir oyun değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 3:51:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Birolllll

apollonx sayende görmüş oldum i5 760-gtx460 ocli halini.

rica ederim =) buarada bu anakart o.c. için birebirmiş, tabi o.c. ile aram olmadığından bilemiyorum. sistemi toplarken ekran kartını 1 ay sonra alıcak şeklinde plan yapınca onboard vga'lı bu board'ı aldım. onboard diyorum ama eski ekran kartıma taş çıkarır cinsten bi vga =) tek kötü yanı crossfire kurulumunda 1. kart 16x ikinci kart 4x modunda çalışıyor. crossfire düşünüyorsan başka modellere yönelebilirsin ama bence asus'un modellerine bakıver 870, 880 veya 890 chipsetli olmasına önem ver.

• quote:

quote:

rica ederim =) buarada bu anakart o.c. için birebirmiş, tabi o.c. ile aram olmadığından bilemiyorum. sistemi toplarken ekran kartını 1 ay sonra alıcak şeklinde plan yapınca onboard vga'lı bu board'ı aldım. onboard diyorum ama eski ekran kartıma taş çıkarır cinsten bi vga =) tek kötü yanı crossfire kurulumunda 1. kart 16x ikinci kart 4x modunda çalışıyor. crossfire düşünüyorsan başka modellere yönelebilirsin ama bence asus'un modellerine bakıver 870, 880 veya 890 chipsetli olmasına önem ver.

Tavsiyenizi değerlendircem,teşşekkürler.

Daha önce hiç amd sistem kullanmadığım için tam ayrıntısını bilmiyorum.Anakart-cpu ikilisini ucuza kapatabilirsem iyi olcak
    Crossfire uzun bi süre düşünmem ama mali duruma bağlı olarak üst modellere yönelcem.
    İntelde cf 8-8x şeklinde ve sata3,usb 3 olsunda derken maliyet baya yükseliyor. i5 760ta eklenince zorlar gibi. Amd olcak sanırım bundan sonraki sistemim.
    Ayrıca o/b olmasına bende özen göstercem,çünkü yavaş yavaş toplayacağım sistemi tam olarak

• İnceleme için teşekkürler Şahsen bende nasip olursa elimdeki hd 5850 yi satıp üzerine ekleyerek 6900 serisine geçmeyi düşünüyorum. 6800 seriside gerçekten iyi iş çıkarıyor.
  • tes performansı 3 kat artacak dyordu sanki 2kat düşmnüş gördüm ben
  • quote:

quote:

quote:

Tavsiyenizi değerlendircem,teşşekkürler.

Daha önce hiç amd sistem kullanmadığım için tam ayrıntısını bilmiyorum.Anakart-cpu ikilisini ucuza kapatabilirsem iyi olcak
    Crossfire uzun bi süre düşünmem ama mali duruma bağlı olarak üst modellere yönelcem.
    İntelde cf 8-8x şeklinde ve sata3,usb 3 olsunda derken maliyet baya yükseliyor. i5 760ta eklenince zorlar gibi. Amd olcak sanırım bundan sonraki sistemim.
    Ayrıca o/b olmasına bende özen göstercem,çünkü yavaş yavaş toplayacağım sistemi tam olarak

Sistem tavsiyesi bölümüne girip konu aç orda çok tecrübeli bu işten anlayan arkadaşlar var Leon-x gibi Müşavir gibi kişilerin önerdiği sistemleri düşünmeden alabilirsin.

@ K0rkunc

Bana da düşük geldi, netteki incelemelere baktım kimisi 4x a.a da incelemiş o yüzden benden fazla puan almış. ben 8x a.a.'da yaptım testi. Ama genel olarak nvidia kartlara göre tess performansı baya düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 10:45:39 >

• kartınız hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanın.
    sonuçlar fazlasıyla tatmin edici bence...
  • inceleme için tşk ler. mafia 2 defaultta bile gayet iyi bir fps var.

lütfen alıntıları mesaj eğer çok uzun ise @isim şeklinde belirtsek çok daha iyi olacak.
  • S.T.A.L.K.E.R. Call Of Pripyat

Lost Planet 2

Street Fighter IV

ve Hawx 2 bench sonuçları konuya eklendi...
  • meseajım bulunsun format atacam şimdi .sonra bi incellerim tşk ler inceleme için ..
  • Şimdi FurMark testlerini yaparken birşey dikkatimi çekti. MSI Afterburner monitöring açıkken yaptığım testlerden 1-2 fps arası düşük sonuçlar alıyorum. (Afterburner'le benchmark yapmıyorum sadece monitöring açık)

Ve şöyle bir şey daha var ben tüm bu benchmark testlerini MSI Monitöring açıkken yaptım =/ Eğer FurMark'taki gibi oyunlarda da MSI Monitöring yüzünden düşüş olmuşsa bu testlerin hepsine 1 fps daha eklemek lazım... Onca uğraşım 0,5 - 1 - 1,5 fps de olsa yanlış bench sonuçları yüzünden boşa gitti sanırım =(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stabwound -- 5 Kasım 2010; 20:46:01 >
  • HD6800 serisi ile Morphologic AA diye bir özellik geldi. Performans kaybına yol açmadan köşe yumuşatma özelliği. Test amaçlı olduğu için mi kullanmıyorsunuz yoksa uyumsuzluk sorunu mu var?

Kartı güle güle kullanın.
  • Lost planette aa kaç x'ti? Ben de gtx470 ile test edeyim. İki kart arasında kararsız kalanlara yardımcı oluruz belki. Lost planette 8x aa açtığınızı düşünürek 8x aa 1920x1080 çöz. diğer ayarlar en yüksek, vsync kapalı test ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heady -- 6 Kasım 2010; 11:48:51 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.