Şimdi Ara

Sapphire 6900 XT SE için ARGB sorunsalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni sisteme geçtim tüm parçaları sıfır aldım. Ancak Ekran kartı kutusundan RGB Kablosu çıkmadı. PSU kutusundan çıkanlarda benzemiyor. Ne kadar saçma illa bu kabloyu satın almak mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 11 Eylül 2023; 23:55:7 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Normalde çıkması lazım ama kutu içeriğinde yok. Standart argb kablosu aslinda heryerde bulunabilir

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam bir yanlış anlama var; her hangi bir ara kabloya ihtiyacınız yok.

Burası diğer bileşen renklerini SAPPHIRE Ekran kartı kendi rengine göre yönetsin diye. Yani ışık renk komutu başka bir yerden ekran kartına girmeyecek; ekran kartından başka yerlere gidecek; dolayısıyla bir örnek verecek olursak: ARGB kasa fanının ışık kablosunu buraya takacaksınız ve ekran kartının rengine göre kasa fanı da aynı rengi alacak; böylece ara kabloya ihtiyacınız yok, diğer bileşenlerin kablosunu buraya takacaksınız.

Çok daha kısa bir özetle: bu port alıcı değil verici.Sapphire 6900 XT SE için ARGB sorunsalı? 

• Kullanacağınız yazılım da bu:

Sapphire 6900 XT SE için ARGB sorunsalı?www.sapphiretech.com
    SAPPHIRE TriXX Software
    https://www.sapphiretech.com/en/software

• SpeedTwelve kullanıcısına yanıt
    Buna ek olarak OpenRGB ile kolaylıkla rgbleri ayarlayabilir. Çok kullanışlı.

• sukrullex kullanıcısına yanıt

Icue ile de yönetilebiliyor mu acaba?

• YasiN® Y kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum. Openrgb global resmen her şey için ideal.

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Sapphire trix programiyla kablo olmaksızın ayarlayabilirsiniz ekran kartı argblerini.

İyi akşamlar.

Hocam verdiğiniz bilgi yanlış. O port Verici değil Alıcı.

Aynı ekran kartını kullanıyorum. Anakartın ARGB çıkışını kabloyla ekran kartına bağlıyorum. Ekran kartının renkleri de anakartın yazılımıyla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Zaten attığınız Trixx yazılımına ait ekran görüntüsünde de "External Source - Harici Kaynak"" yazıyor. Yani o girişe dış kaynaktan giriş sağlanıyor.

Siz yukarıdaki mesajı yazınca özellikle denedim. Ancak Ekran Kartı, Trixx yazılımı ile diğer ARGB fanları çalıştırmadı.

Arkadaş sadece ekran kartının RGB'sini çalıştırmak istiyorsa Trixx yazılımıyla kablo olmaksızın bunu yapabilir. Anakartla birlikte çalışmasını istiyorsa 20-30 cm'lik bir ARGB kabloyla anakart-ekran kartı arasında bağlantı yapmalı.

Open RGB programı, anakart ve ekran kartını düzgün tanıyabilirse kablosuz olarak ikisinin RGB'lerini de kontrol edebilirsiniz.

• std350 S kullanıcısına yanıt

Bu durumda her ikimizin söylediği de doğru oluyor; "External Source - Harici Kaynak" seçersem alıcı; diğerlerini seçersem verici. Ayrıca kablo takmaksızın ilgili sürücülerle anakart üzerinden de alıcı olarak çalışabiliyor demek ki.

Ayrıca sapphire firması bu portun kafa karıştırdığını artık anlamış olsa gerek ki son modelde portun ismini üzerine yazmış:

ARGB VERİCİ: (ARGB OUT):

Sapphire 6900 XT SE için ARGB sorunsalı? (Kontrol ettim. Bendeki kartta ARGB Out yazısı yok.)

Yani sonuç itibariyle bu kablo olmazsa, pcie üzerinden Msi anakart programıyla RAMLER ve kasanın ARGB fanları senkronize olamıyor mu

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İyi akşamlar.

OpenRGB programı ile bir deneyin. Program anakart, ekran kartı ve ramleri düzgün bir şekilde tanırsa, kabloya gerek kalmadan senkronize etme ihtimali var.

Eğer olmazsa mecbur bu kabloyu almanız gerekiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.