Şimdi Ara

---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü (58 Kişi) <--- (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
2
Favori
51.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astsubay77

arkadaşlar bir sorum olacak görüntüyü monitörün tamamına yaydıramadım yani kenarlarda boşluklar kalıyo çok uğraştım monitörün programından kendi ayarlarından beceremedim bilen arkadaşlardan biri nasıl yapılacağını yazabilir mi ?

ati ekran kartları için atinin ayarlarına girip dijital flat panellerim/ölçekleme seçeneklerinde ölçeklendirmeyi aşırı taramaya en sağa getirdinmi tam ekran oluyor ilk sayfada anlatımı olması lazım
  • Cvp için teşekkürler re_death bende gittim monitörüm kendi ayarlarından uğraşıydum :)
  • merhaba!
    bu monitorü aldığım 1 seneyi geçti ve gerçekten inanılmaz memnun kaldım. anladığım kadarıylada DVI bağlantı en az sıkıntılı olan şekle benziyor. çünkü benimde şöyle ilk defa başıma gelen bir sorun var:
    ben ati radeon HD4670 x2(crossfire) kullanıyorum. kullandığım bağlantı şekli; hdmı kablonun bir ucunu ekran kartına, diğer ucunuda DVI konvertörle monitöre bağladım. bunda hiçbir sıkıntı yok. ancak anladığım kadarıyla ati kartlarında bulunan bir ölçekleme özelliğinden dolayı hdmı dan hdmı ya bağladığım zaman(burda konvertör yok) oyunlarda görüntü sihah renkte çerçevelenmiş oluyor/yada görüntü küçülüyor da diyebilirim. oyundan çıktığım zamanda aynı şekilde kalıyor. buna verebildiğim tek açıklama ise oyundarı 720p oyunuyor, diğer işlerimi 1080p de yapıyor olmam ama diğer bağlantılarda (VGA ve DVI da) böyle bir sıkıntı yok. yardımcı olursanız sevinirim

ve bu arada lütfen benide ekleyin :)

• Hdmı kablosu takılı bende bilgi kısmında "67.5 khz 60hz PP" yazıyor normal mi? Bir de ekran otomatik olarak kendini kapatmıyor. Hdmı kabloyu takınız diyor. Nasıl düzeltebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seyit Ali Reis -- 29 Haziran 2012; 21:03:04 >
  • Samsung Syncmaster 2430HD var benide araniza ekler misiniz?
  • Bu monitörü full HD de yazılar cok küçük olduğu icin 1024 768 çözünürlükte kullanıyorum ancak bu ayarda 1080p video yü gercekte full HD izlemiş olmazmıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz4565

Bu monitörü full HD de yazılar cok küçük olduğu icin 1024 768 çözünürlükte kullanıyorum ancak bu ayarda 1080p video yü gercekte full HD izlemiş olmazmıyor

İnternet tarayıcısında yakınlaştırmayı artırırsan sorun olmaz.

Ben öyle yaptım ve 1920x1080 çözünürlükte kullanıyorum.

İnternet tarayıcın nedir?
  • Tarayaici firefox ancak bütün Windows pencereleri ve kısa yolla küçük oluyor xp kullanıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz4565

Tarayaici firefox ancak bütün Windows pencereleri ve kısa yolla küçük oluyor xp kullanıyorum

Ben Firefox'u o yüzden kullanmıyorum. Büyütmeye izin veriyor ancak her açışta ayar yapmak gerekiyor. Internet Explorer ve Google Chrome'da ise böyle bir sıkıntı yok. IE'ı %125, GC'u ise %120'de kullanıyorum ve rahatım. Bu iki tarayıcıdan birini öneririm.

Windows XP'de 20" monitör kullandım ve oda 1680x1050 idi ve Clear Type'i aktif edince bir şeye benzemişti. Hiç Full HD monitörde kullanmadım. XP bu ayarlarda pek yetersiz.

Ayrıca LCD monitörlerin en yüksek çözünürlüğü, tavsiye edilen ve hatta en iyi çözünürlüktür. Bunun haricindeki herhangi bir çözünürlükte görüntü çamur gibi olacaktır.

• arkadaşlar 21'' monitör ile 21.5 inç arasındaki fark nedir?

birde lütfen genişlik ve yükseklik ölçülerini yazarmısnınz?
    case mod için çok acil ihtiyacım var.
  • Konu hort

Bu monitörden arıyorum,elinde olan varsa PM atsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir Maximus

Konu hort

Bu monitörden arıyorum,elinde olan varsa PM atsın.

Dostum pm attım sana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GooodJob kullanıcısına yanıt
    dostum bndede aynı sorun vardı ekran kartı ayarlarında digital flat kısmında ölçekleme ayarı var onu artırdıgımda düzelmişti. ama bu seçenek bnde etkin görünmüyordu. win 8 i tekrardan kurdum o secenek aktif oldu ve sorunum düzeldi.
  • Arkadaşlar bu monütorün renk aralığı nedir...xboxta ona göre ekran aytarı yapacağımda.HDMİ kullanıyorum.0-255 mi yoksa 16-235 mi anlamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

[size=3]
    ---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü <---

Selamlar,

Öncelikle bu monitörün piyasaya çıkışı bir hayli zaman önce olmasına rağmen hakkında hiçbir bilgi bulamadım. Monitörü alırken de haberim yoktu. Eve gelip kurduktan sonra böyle bir konunun olması gerektiğini düşündüm. Monitörün şimdilik bana ait bir görseli yok. Fakat en kısa sürede olacak.

[size=3]*** SAMSUNG SyncMaster B2230H KULLANICILARI ***

01: Pulstar
    02: KYSER
    03: mrbaki
    04: thejoker
    05: Night_Stalker
    06: nagodtumu
    07: aspirin_00
    08: oknozd74
    09: gorgoaxion
    10: alçakköfte
    11: Turquia
    12: dkantur
    13: cengsta497
    14: Jem-Jem
    15: YoYoxP
    16: Stairway to Heaven
    17: serhat1234567
    18: DJ ICEMAN
    19: nomercy89
    20: melih_y
    21: semsemwar
    22: talaria
    23: Winters
    24: Ridermark
    25: Alpcan Aksoy
    26: ZATHARA
    27: pitbull_seyfi
    28: nightmare666
    29: akibeel
    30: mcmanemen
    31: irooooo
    32: RichardRose
    33: hayhan
    34: Kerghan
    35: kazarus
    36: 23cem23
    37: mr.tenten
    38: onurfowler
    39: re_death
    40: sayfam
    41: i_aydinoglu
    42: diciotto
    43: BARIŞ SANDMAN ALEX
    44: Man!me
    45: fatihbrck
    46: R_M_A
    47: ZeuSTüRKiYE
    48: xx_Tayfun_xx
    49: holojen patates
    50: sado0532
    51: pudinkk
    52: M_Arslan
    53: ErenOlca
    54: cinuchen
    55: Furkán
    56: BraveHeart
    57: zxcewq
    58: dean.1995

[size=3]*** TEKNİK ÖZELLİKLER ***

MODEL: B2230H 21.5" LCD Monitör P.Siyah Full HD
    ÇÖZÜNÜRLÜK: 1920×1080
    EKRAN TİPİ: Wide Screen LCD
    TEPKİ SÜRESİ: 5MS
    NOKTA ARALIĞI: 0,282 mm (Y) x 0,282 mm (D)
    ÇALIŞMA FREKANSI: Yatay 30 ~ 81 kHz Dikey 56 ~ 75 Hz
    PARLAKLIK: 300 cd/m2
    KONTRAST: DC:70000:1 (TYP.1000:1)
    GÖRÜŞ AÇISI (YATAY/DİKEY): 170˚/160˚ (CR>10)
    RENK DERİNLİĞİ: En fazla 16.7 Milyon
    BAĞLANTI TÜRÜ: VGA, DVI, HDMI
    HOPARLÖR: Yok
    SES ÇIKIŞI: Var
    KAMERA: Yok
    DUVARA ASILABİLİRLİK: Var (75*75 mm)
    GÜÇ TÜKETİMİ: Güç Tüketimi 45W, Bekleme Modunda Güç Tüketimi (DPMS) <0.3W
    GÜÇ ADAPTÖRÜ: 100 – 240 V'u destekler.
    PAKET İÇERİĞİ: Monitör, Kullanma Kılavuzları, Garanti Belgesi, Kurulum CD’si, Güç Kablosu, VGA Kablo, Temizleme Bezi
    BOYUTLAR (STAND ile, W*H*D mm): 523.4*400*197 mm
    AĞIRLIK: 4,35 kg
    GARANTİ SÜRESİ: 2 Yıl

[size=3]*** GENEL ÖZELLİKLER ***

[size=3]*** ÜRÜN GÖRSELLERİ ve İZLENİMLER ***

Ürünün boyutları normal bir ev kullanıcısı için yeterli boyutlarda. VGA bağlantı denemedim. DVI bağlantıda görüntü ekrana 1920x1080 çözünürlükte tam oturuyor. HDMI bağlantıda ise bu direkt gerçekleşmiyor. Bunun için ATI ekran kartı kullanıcılarının şu ayarı yapması gerekiyor:

1: ATI Catalyst Control Center'ı açınız.
    2: Sol üstte "Grafikler" (Graphics) butonundan "Masaüstü & Ekranları" (Desktop & Displays) bölümüne giriniz.
    3: Sol alt köşede "Lütfen bir ekran seçin" (Please select a display) yazısının altındaki monitör ikonuna sağ tıklayıp "Yapılandır" (Configure) satırına tıklayınız.
    4: Gelen pencerede "Ölçekleme Seçenekleri" (Scaling Options) sekmesine girin.
    5: Ölçekleme seçenekleri altında ki çubuğu en sona yani "Aşırı tarama" (Overscan) yönünde en sona kadar çekiniz.
    6: "TAMAM" (OK) butonuna tıklayıp çıkınız.

Artık görüntü ekranı tam olarak kaplamaktadır. İngilizce dil seçenekli videolu anlatım için:http://www.youtube.com/watch?v=6YyPi4StK0Y

Ürünle ilgili en çok şikayet edilen konu öne arkaya yatırılamaması. Ancak görselde de görüldüğü gibi monitöre 5 farklı açıda eğim vermek kolay. Sadece biraz güç kullanmak gerekiyor. Hatta paket dahilinde gelen MagicTune programıyla her açıya ayrı bir görüntü ayarı vermek de mümkün.

Monitörde VGA, DVI ve HDMI olmak üzere 3 farklı görüntü bağlantısı mevcut. Monitörün kutusundan sadece VGA kablo çıkıyor. DVI veya HDMI kablo alınması şart. Ayrıca 1 adet ses çıkışı da var. Tabii bu ses çıkışından faydalanabilmek için bağlantının HDMI olması gerekiyor. Ben HDMI bağlantı kullanıyorum. Varsayılan ses aygıtım anakart dahilindeki ses kartı. PHILIPS SPA1300 2+1 hoparlörlerim ona bağlı ve herhangi bir problem yaşamıyorum. Monitöre ise PHILIPS SHP1900 kulaklığımı bağladım. Kulaklığı kullanacağım zaman varsayılan ses aygıtını ekran kartında ki ses aygıtı olarak seçiyorum. WINDOWS 7 kullanıyorsanız bu işlemi sağ altta saatin yanındaki hoparlör ikonundan 2-3 tıklamayla hallediyorsunuz. Ses yüksekliğini monitör üzerindeki yukarı ve aşağı ok tuşlarıyla hallediyorum. Monitörü aldıktan sonra film izleme keyfim tekrar yerine geldi. Bugüne kadar hiç izlemediğm STAR WARS serisinin 6 filmini de yaklaşık 36 saat içerisinde gündüzleri ve akşamları hoparlörden geceleri de kulaklıktan seyrettim. Ayrıca FIFA 11 ve PES 11 oyunlarını tam çözünürlükte problemsiz oynayabiliyorum. Ses gecikmesi falan olmadı. Zaten bu tür filmlerde ve oyunlarda olmazsa hiçbirinde olmaz.

5 adet ön panel tuşu var. Tuşlar kapasitif dokunmatik; yani sadece parmağa duyarlı. Tırnakla veya başka bir cisimle kullanılamıyor. Tek problem tuşlarda aydınlatma olmaması. Ancak MagicTune ile tuşlarla yapılması gereken ayarları yapmak da mevcut.

[size=3]*** "AVATAR" FİLMİNİN DVDRip ve 1080p Full HD KARŞILAŞTIRMASI ***

DVDRip

1080p Full HD

DVDRip

1080p Full HD

sade ati açıklamışsınız taşma sorunu bende tablet bağlarken var onu napcaz? androidde öyle ayarlar yok

• mustafa6533 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle mesajınızdan alıntıyı çıkarırsanız hem mesajınız daha rahat okunur hem de size cevap yazmak kolaylaşır.

Monitör alındığı ve başlık açıldığı zamanlarda Android cihaz kullanmıyordum ve zaten o zamanlar Android bugünkü durumunda değildi; 2010 sonu itibariyle Android 2.x versiyonundaydı.

Şu anda hem Android hem de iOS cihaz kullanıyorum ancak monitörü bilgisayara HDMI üzerinden bağladığımdan cihazları hiç bağlamadım.

Bilen birisi yazarsa eklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 24 Kasım 2013; 2:03:00 >
  • Monitör nasıl beyler kullanan var mı film ve oyun performansı nasıl ve 5ms sorun çıkarır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

arkadaşlar sistemimdeki led i geri verdim vbe bu modeli aldım. görüntü bulanık biraz yani windowsta yazılar bulanık çıkıyor. hdmi ile bağlantı kurdum.

yapmam gereken ayarlar nelerdir?
    quote:

5: Ölçekleme seçenekleri altında ki çubuğu en sona yani "Aşırı tarama" (Overscan) yönünde en sona kadar çekiniz.

bunu yaptığımda ekranı taşıyor görüntü.

neyse google amcam sağolsun çözdüm.
    quote:

Monitörün üstündenki tuşlardan:

MENU > KURULUM VE SIFIRLAMA > PC / AV Modu > PC

Aynı sorun bende de var fakat benim menümde kurulum ve sıfırlama diye bir seçenek yok sadece kurulum var onda da bahsettiğiniz gibi seçenek yok. Yardımcı olur musunuz...

• iade etmiştim zamanında Lg kullanıyorum şuan maalesef
  • Anladım teşekkür ederim.

Sorunum hala devam ediyor. Ekran kartım R9 280X ve HDMI'den aldığım görüntü çok kötü. Ayarları söylendiği gibi yapmaya çalıştım ama hala abartı renkler ve net olmayan görüntüler... Sanki paint ile çizilmiş gibi.

Bilen arkadaşlar varsa yardım bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.