Şimdi Ara

---> SAMSUNG SyncMaster B2230H İncelemesi ve Kullanıcı Kulübü (58 Kişi) <--- (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
610
Cevap
2
Favori
51.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • B2230HD yeni aldım HDMI dan 1920X1080 kullanıyorum

fakat siyah yazılar çok dağınık çok kötü gözüküyor. Bunun ayarını bilen var mı ? yada 22" lcd lerde kronik bir sorun mu bu ?

yazılar resmen mürekkep dağılıyormuş gibi oluyor

driver yükledim kontrastla falan oynadım fakat sorun çözülmedi....
  • arkadaslar ben bu monitörü yeni aldım çok memnunum tv olarak kullanıyorum.Bunun yanınahttp://www.hepsiburada.com/Liste/logitech-z-906-51-thx-speaker/ProductDetails.aspx?productId=bd130975&categoryId=256&SKU=BD130975 logitech z 906 5+1 ses sistemi almayı düşünüyorum fakat aklımdaki soru ses sistemini tv ye bağladığımda 5+1 olarak ses tüm hoparlörlerden ses alabilir miyim? 2 kanaldan ses alırsam boşuna 1milyar gibi yüksek ücret vermek istemiyorum. bilgisi olan arkadaslarım yardımcı olabilirse sevinirim.

• bu modelin temiz ve ölü pikseli olmayanı alınıktır arkadaşlar..istanbul içinden satmak isteyen arkadaşlar varsa pm den görüşebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

B2230HD yeni aldım HDMI dan 1920X1080 kullanıyorum

fakat siyah yazılar çok dağınık çok kötü gözüküyor. Bunun ayarını bilen var mı ? yada 22" lcd lerde kronik bir sorun mu bu ?

yazılar resmen mürekkep dağılıyormuş gibi oluyor

driver yükledim kontrastla falan oynadım fakat sorun çözülmedi....

Keskinlik ve gamma ayarlarina bakmani oneririm.
  • Çözünürlüğü biraz düşürünce düzeldi.Fakat hangi ayarı yaparsanız yapın siyah yazılar normal olmuyor. Gamma ayarlarına da baktım..Gamma zaten ışığı artırıyor..

Bi de son güncellemesini yapacağım fakat önemli değil gözlerim alıştı..Demin usb sinden divx baktım Maşallah mükemmeldi animasyon filminin renkleri..geçen yine crysis 2 1980X1020 full hardcore oynadım ne bir takılma ne bi dalgalanma vardı..

Tavsiye ederim, özellikle usb olayı haikaymış, belki 50 tl lik dvd playerın yaptığı iş ama yer almadan direkt tv açıp film seyretmek güzel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Çözünürlüğü biraz düşürünce düzeldi.Fakat hangi ayarı yaparsanız yapın siyah yazılar normal olmuyor. Gamma ayarlarına da baktım..Gamma zaten ışığı artırıyor..

Bi de son güncellemesini yapacağım fakat önemli değil gözlerim alıştı..Demin usb sinden divx baktım Maşallah mükemmeldi animasyon filminin renkleri..geçen yine crysis 2 1980X1020 full hardcore oynadım ne bir takılma ne bi dalgalanma vardı..

Tavsiye ederim, özellikle usb olayı haikaymış, belki 50 tl lik dvd playerın yaptığı iş ama yer almadan direkt tv açıp film seyretmek güzel..

Windows 7 kullanıyorsan ClearType ayarlarına da bakmanı öneririm.

Masaüstüne sağ tıkla. Kişiselleştir'e gir. Oradan sol alt köşede Görüntü'ye gir. Gelen ekranda Sol üste doğru ClearType metnini ayarla var.

Orada uygun ayarları yapabilirsin.

• Yeni kullanmaya başladım ama ancak 1400*1050 çözünürlükte kullanabiliyorum, HDMI kablom var, ve ana akrtım destekliyor, ekran kartım ise HD5770 . Ekran kartından HDMI ile bağladım ama normal anakarttan ses kablosuyla mönitöre bağlamadıkça ses gelmedi bu iki sorunu nasıl çözebilirim?
  • merhaba arkadaşlar, herkese hayırlı olsun monitörü.
    ben de dün aldım. windowstan çözünürlüğü 1680x1050 yaptım. amd vision centerdan, basic-->1680x1050 yaparak görüntüyü ekrana oturttum. hdmi kullanıyorum. acaba amd vision center kullanarak 1080p görüntüyü monitöre verebilen var mı?

gpu: xfx 6850 BE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efrasiyab87

Yeni kullanmaya başladım ama ancak 1400*1050 çözünürlükte kullanabiliyorum, HDMI kablom var, ve ana akrtım destekliyor, ekran kartım ise HD5770 . Ekran kartından HDMI ile bağladım ama normal anakarttan ses kablosuyla mönitöre bağlamadıkça ses gelmedi bu iki sorunu nasıl çözebilirim?

8. sayfadaki scaling çözümüyle olayı çözdüm, yanlız 1900 1080de bayağı küçük kalıyor yazılar ve simgeler acaba bir çözümü var mıdır merak ediyorum.

Ses sorunuda anakarttan driverlar vb yükleyince düzeldi sadece hdmı ile ses alabiliyorum

• ayarlarım böyle olmasına karşın halen daha ekran oturmadı. yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

• O son resimdekini sağdan sola doğru parça parça oynat ben öyle yapınca oldu. gerçi en üstten 1 mm kadar bir kısım gözükmüyor ama çok çok kısa olduğu için farketmiyor bile.
  • quote:

O son resimdekini sağdan sola doğru parça parça oynat ben öyle yapınca oldu. gerçi en üstten 1 mm kadar bir kısım gözükmüyor ama çok çok kısa olduğu için farketmiyor bile.

bi şekilde oturtuorum ama bu sefer yazılar anormalleşiyor. anlamadım gitti :S
  • SS alıp koyar mısın, merak ettim nasıl anormalleştiğini. bende max HD çözünürlükte kullandığım için kargacık burgacık oluyorlar.

• ufacık olmasına rağzıyım ama garip bişi oluyor :S
  • Bana gayet normal gözüktü sanki:S

NE sorun var tam anlayamadım=)??
  • quote:

Bana gayet normal gözüktü sanki:S

NE sorun var tam anlayamadım=)??

yazılar tam net değil ve hafiften de titriyor :S böyle birbirine girmişler
  • O ne yazıkki "siyah yazı sorunu" bildiğim kadarıyla. bilmiyorum bir çaresi var mı, bende de var ve rahatsız ediyor benide
  • Yukarıda da yazdım; Windows 7 kullanıyorsanız ClearType ayarlarınıza bakın.

Bu ayarlarda Windows 7 bize bir çok ClearType ayarı sunuyor. Bunlardan gözünüze normal görüneni seçiniz.
  • quote:

O ne yazıkki "siyah yazı sorunu" bildiğim kadarıyla. bilmiyorum bir çaresi var mı, bende de var ve rahatsız ediyor benide

bn 1680x1050de normal işlerimi yapmaya, oyunlarda 1920x1080e geçmeye karar verdim yoksa kırarım monitörü :D
  • Ayrıca ben Internet Explorer'da boyutu %125'e, Google Chrome'da ise %120'ye çektim. Firefox'te ise kalıcı olarak boyut seçimini bulamamıştım; her seferinde büyütmek gerekiyordu.

Bu sayede 1920x1080 çözünürlükte siteleri rahatça gezebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 17 Eylül 2011; 12:36:45 >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.