Şimdi Ara

Samsung: Super AMOLED Plus, IPS ekrandan çok daha üstün (video) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
18.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eninde sonunda bütün firmalar oled ekranlara geçecek. 5-6 sene sonra oled ekranlar sayesinde, ipad'imizi katlayip cebimize koyabileceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Her iki telefonuda halen kullanan biri olarak kesinlikle super amoled buyuleyici bir ekran..kucucuk ekrana 1920 * 1080 cozunurluk koysan ne olurki..tepkime suresinden tutunda renk doygunluguna kontrastina ve siyahlarin gercek siyah olmasina kadar super amoledin uzerine ekran tanimiyorum..yakin bi zamanda apple samsungdan donaniminin %70 ini karsilamasi icin anlasma imzaladi..yeni iphone larda super amoled plus kullanirlarsa iphone fanboylari ne konusacak cok merak ediyorum..

Sen tasalanma arkadaşım Apple o paneli alır, iOS ile mükemmel bir şekilde senkronize eder. O bahsettiğiniz 0.01 ms tepki süresi olan ekranda bir menüden diğerine geçmek saniyeler değil kağıt üstündeki rakamlara dökülür... Bizde sizin deyiminizle "iPhone Fanboyları" olarak paşa paşa arkasında dururuz. İşletim sistemin olmadıktan sonra istersen Ultra Mega Giga cart curt nasıl ekran yaparsan yap ancak başkalarına çamur atarsın. Samsung donanım yapıyor olabilir. Güzelde yapıyor olabilir. Ama işletim sistemi açısından çok yol almalı ço.ok... İsterlerse piksel yoğunluğu Retina Display'den daha yoğun bir ekran yapsınlar işe yaramayacaktır. Öncelikle işletim sistemini yenilemeli...

Saygılarımla iyi geceler...

• quote:

Orijinalden alıntı: mertgraph1979

quote:

Elindeki telefonun CPU'sunu Samsung yapmış ama

Sizin gibi ve sizden alıntı yapıp gülücük işareti koyan arkadaş gibi sazanların çıkacağını tahmin ediyordum. Mac'lerinde işlemcisini intel üretiyor ama toplama PC değil di mi Mac'ler.
    Çünkü donanımı ve yazılımı tek üreticinin kontrolünde. Bunu da aynı şekilde düşünebilirsiniz.

Oldu mu akıllı arkadaşlar...

Öyle bir yazmışsın ki sanki diğer telefonların donanımı değiştirilebiliyor..
    Yazılım konusuna gelince, iPhone öncü bir telefon olduğundan yazılım konusunda sıkıntı çekmiyor olabilir (bu başlık içinde bile IOSu övdüğümü bulabilirsin)
    Ama Yani kısaca donanımı ve yazılımı ayrı ayrı firmalara ait toplama bir telefon asla kullanmam. demek tamamen saçmalık. Piyasada böyle bir telefon da bulamazsın.
    Verdiğin örneğe gelirsek, Apple IBM ve Motorola ile geliştirdiği Power PC işlemcileri niye bıraktı acaba? Ayrı ayrı firmalardan donanım almaya başladı?
    Bu durumda donanımı ve yazılımı tek üreticinin kontrolünde olmuyor. Intel Apple'la anlaşmasaydı, Maclerde bu işlemciler olabilecek miydi?

Tekelcilik kendinizi kabul ettirdiğiniz pazarda işe yarıyor olabilir. Ama global piyasada ortaksız iş yapmak imkansız..

Nasıl Apple LG ile ekranda işbirliği yapıyorsa, Samsung da Google ile işbirliği yapabilir

• quote:

Yazılım konusuna gelince, iPhone öncü bir telefon olduğundan yazılım konusunda sıkıntı çekmiyor olabilir (bu başlık içinde bile IOSu övdüğümü bulabilirsin)
    Ama Yani kısaca donanımı ve yazılımı ayrı ayrı firmalara ait toplama bir telefon asla kullanmam. demek tamamen saçmalık. Piyasada böyle bir telefon da bulamazsın.
    Verdiğin örneğe gelirsek, Apple IBM ve Motorola ile geliştirdiği Power PC işlemcileri niye bıraktı acaba? Ayrı ayrı firmalardan donanım almaya başladı?
    Bu durumda donanımı ve yazılımı tek üreticinin kontrolünde olmuyor. Intel Apple'la anlaşmasaydı, Maclerde bu işlemciler olabilecek miydi?

Tekelcilik kendinizi kabul ettirdiğiniz pazarda işe yarıyor olabilir. Ama global piyasada ortaksız iş yapmak imkansız..

Nasıl Apple LG ile ekranda işbirliği yapıyorsa, Samsung da Google ile işbirliği yapabilir

Siz yazdığımı anlamamak için özel bir çaba sarfediyorsunuz galiba. Herşeyin tek firmanın kontrolünde olmasından bahsediyorum burda. Hem donanım sürecinde hemde yazılım sürecinde.
    Örnek olarak; Galaxy S'in üretim sürecinde Google'ın olmaması ve aynı şekilde Android'in üretim sürecinde Samsung'un olmaması. İkiside ayrı telden çalıyor.
    İkisi birleşince ne idüğü belirsiz, tamamen piyango cihazlar çıkıyor ortaya.
    Mesele parçaları kimin ürettiği değil, ekosistemden bahsediyorum. Ama siz konuyu o kadar yüzeysel alıyorsunuzki anlaşamıyoruz bir türlü. Umarım bu sefer anlamışsınızdır.

Apple, IBM ve Motorolayla işlemci üretmedi. Onların ürettiği işlemcileri bilgisayarlarında kullandı. Ekran kartları o zamanlardada ATI idi. Yani eskiden düzen neyse şimdide o. Tek fark üretici artık INTEL. Google amcaya sorun bakın neler diyecek size. Yukarıdaki örneği bilgisayarlar içinde vermeyeceğim aradaki bağlantıyı bir zahmet kuruverin artık.

• ip4 kullanan için en iyi telefon ip4dür
    galaxy kullanan içinde en iyi telefon galaxydir.

Bu böyle biline...Bende galaxy kullanıyorum benim telefonum diğer bütün telefonlardan güzel

Kimse burda bişi yarıştırmasın bende dahil hepimiz olaya at gözlüğü ile bakarız ne olursa olsun.
  • quote:

quote:

Siz yazdığımı anlamamak için özel bir çaba sarfediyorsunuz galiba. Herşeyin tek firmanın kontrolünde olmasından bahsediyorum burda. Hem donanım sürecinde hemde yazılım sürecinde.
    Örnek olarak; Galaxy S'in üretim sürecinde Google'ın olmaması ve aynı şekilde Android'in üretim sürecinde Samsung'un olmaması. İkiside ayrı telden çalıyor.
    Mesele parçaları kimin ürettiği değil, ekosistemden bahsediyorum. Ama siz konuyu o kadar yüzeysel alıyorsunuzki anlaşamıyoruz bir türlü. Umarım bu sefer anlamışsınızdır.

Apple, IBM ve Motorolayla işlemci üretmedi. Onların ürettiği işlemcileri bilgisayarlarında kullandı. Ekran kartları o zamanlardada ATI idi. Yani eskiden düzen neyse şimdide o. Tek fark üretici artık INTEL. Google amcaya sorun bakın neler diyecek size. Yukarıdaki örneği bilgisayarlar içinde vermeyeceğim aradaki bağlantıyı bir zahmet kuruverin artık.

"PowerPC (short for Performance Optimization With Enhanced RISC – Performance Computing, sometimes abbreviated as PPC) is a RISC architecture created by the 1991 Apple–IBM–Motorola alliance, known as AIM." Google Amca böyle diyor .. Şimdi kendi işlemcisini bırakmak ekosistemi bozmadı mı?
    Halbuki kendi işlemcisi varken işlemci üzerinde değişiklik yapmakta özgürdü. Boyutunu, güç yapısını, içindeki instruction yapılarını değiştirebilirdi(mesela mac os aşırı float işlemi yapıyorsa ona uygun bir işlemci yapısı kullanabilirdi). Peki niye bunu bırakıp Intel'e geçti. Çünkü Intel piyasanın en iyisiydi. Daha iyisini yapamıyorsanız, alır o ürünü kullanırsınız.

Sizin mantığınızın aynısı Apple için de oluyor. Nasıl Mac üretilirken Intel yoksa, Intel üretiminde de Mac'in olması sorun yaratmaz.
    Apple Intel mimarisine uygun anakart üretiyor, Samsung Androidi telefonuna göre optimize ediyor. Arada bir fark yok bence. Piyasada size göre hangisi en iyiyse onu alırsınız ürününüzde kullanırsınız. Optimizasyonu kim daha iyi yaparsa o başarılıdır.

Yüzeysel bakmakla suçluyorsunuz beni, ama Galaxy S'e de ne idüğü belirsiz diyerek kendi yüzeyselliğinizi ve fanboyluğunuzu da belli etmiş oluyorsunuz.
    Hala ilk mesajınızda yazdığınız "Yani kısaca donanımı ve yazılımı ayrı ayrı firmalara ait toplama bir telefon asla kullanmam" lafınızla çeliştiğinizi düşünmüyorsanız daha da diyecek bir şeyim yok. Konu da gereksiz olarak sapmış oluyor. Herkesten özür diliyorum. Bu konudaki son mesajımı yazdım

• quote:

quote:

işletim sistemini başka bi firma yapınca güncellemelerin çıkması da uzun sürüyor doğal olarak..

• Kontrast oranı tepkime süresi gibi bir panelin kalitesini ve fiyatıni belirleyen teknik terimlere hiç girmeyeceğim. Telefonlarda kullanılan bu paneller TV lerde kullanılan panellerin daha kompleks halidir. Elinizde imkan varsa aynı özelliklerde bir Led TV mi alırsınız yoksa LCD TV mi.

LCD TV cevabını verecek olanlar

Ya marka fanatiğidir
    Ya da teknoloji den bi-haber dir.

Kendinize uygun bir kategori seçiverin yukarıdan

Kolay gelsin

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

Evet zaten haberde tepkime sureleride verilmis ki daha dune kadar apple bu konuda dunyada rakibsiz idi

tepkime suresi mi ? kimyasal reaksiyon mu gerceklesiyor bu aletlerde yahu ? aman, uzak durmak lazim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydink_1903

Kontrast oranı tepkime süresi gibi bir panelin kalitesini ve fiyatıni belirleyen teknik terimlere hiç girmeyeceğim. Telefonlarda kullanılan bu paneller TV lerde kullanılan panellerin daha kompleks halidir. Elinizde imkan varsa aynı özelliklerde bir Led TV mi alırsınız yoksa LCD TV mi.

LCD TV cevabını verecek olanlar

Ya marka fanatiğidir
    Ya da teknoloji den bi-haber dir.

Kendinize uygun bir kategori seçiverin yukarıdan

Kolay gelsin

led tv diye birsey yok, ureticilerin kandirma reklamlarina kanmayin. led sadece arka aydinlatma. teknolji halen daha lcd teknojisi . sony nin 12"lik bir organik led tv si vardi oda 50 inc tvlerden bile daha pahaliydi. led arka aydinlatmanin enerji tasarrufu disinda bana hicbir avantaji yok. led arka aydinlatma kullanan lcd panellerin renkleri beni rahatsiz edecek derecede gerceklikten uzaklar. abartili renkleri napiyim ben? ayrica bazi durumlarda aliskanliklar bile bu konuda karar vermede etkili olur . insanlari sadece 2 kategoriye ayirabileceginizi kim soyledi size? tepki suresine tepkime suresi diyen birinden ne bekliyorsam ayrica .. :D

• Ya bu ip4 neymiş arkadaş. Bi msd kart takamazsın, flash desteklemez, 3gden görüntülü görüşemezsin, en komiğide bluetoothtan paylaşım yapamazsın sonrada gider galaxyse laf atarsın. Yok isletim sistemiymiş donanımıymış dersin. Harbiden bu fanatikliktende öte bişey. Samoled parlak arkadaşım sizde bunu kabul ediyosunuz rahatsız olduysan ip4 teki görüntüyü almak istiyorsan ekran ayarını 10 değil 4 yapıcan. 2 Hafta önce samsung wave telefonumu vodafondan kontratlı ip4 ile değiştirecektim adam bana senin telefonun ip4 ten aşağı kalır yanı yok bak ip4e geçiş yaparsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin dedide vazgeçirdi. Hani sırf merakımdan bi ip4 kullanmak istedim ama oda olmadı.

• Piyasadaki tüm ekranlar ile yapılan bir test ve sonucu
    http://www.gsmarena.com/display_shootout-review-541p7.php

Super Amoled bile Retinanın önünde görünüyor. Plus'u artık siz düşünün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Re-Load

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

Her iki telefonuda halen kullanan biri olarak kesinlikle super amoled buyuleyici bir ekran..kucucuk ekrana 1920 * 1080 cozunurluk koysan ne olurki..tepkime suresinden tutunda renk doygunluguna kontrastina ve siyahlarin gercek siyah olmasina kadar super amoledin uzerine ekran tanimiyorum..yakin bi zamanda apple samsungdan donaniminin %70 ini karsilamasi icin anlasma imzaladi..yeni iphone larda super amoled plus kullanirlarsa iphone fanboylari ne konusacak cok merak ediyorum..

Sen tasalanma arkadaşım Apple o paneli alır, iOS ile mükemmel bir şekilde senkronize eder. O bahsettiğiniz 0.01 ms tepki süresi olan ekranda bir menüden diğerine geçmek saniyeler değil kağıt üstündeki rakamlara dökülür... Bizde sizin deyiminizle "iPhone Fanboyları" olarak paşa paşa arkasında dururuz. İşletim sistemin olmadıktan sonra istersen Ultra Mega Giga cart curt nasıl ekran yaparsan yap ancak başkalarına çamur atarsın. Samsung donanım yapıyor olabilir. Güzelde yapıyor olabilir. Ama işletim sistemi açısından çok yol almalı ço.ok... İsterlerse piksel yoğunluğu Retina Display'den daha yoğun bir ekran yapsınlar işe yaramayacaktır. Öncelikle işletim sistemini yenilemeli...

Saygılarımla iyi geceler...

hangi isletim sisteminden bahsediyorsun arkadasım...menu gecıslerınde yag gibi ve cihaz hiç donmuyo bahanesiyle stabil calışıo konumuna getirilen IOS denen sacmalıktanmı ?? siz daha düne kadar ios ta teethering beklerken ben 1 senedir androidde çatır çatır kullanıyorum..bence ıos kendini bir an once yenilemeli yoksa tepetakla gelecek..dunyayı android furyası aldı gidiyor..adamlar oyle bi işletim sistemi yapmış ki siz belki iphone 6 da filan gorursunuz androidin yapabildiklerini..burda ios un eksikliklerini kısıtlamalarını saymaya kalkarsam akşam olur..eger telefona bir laptop yada bilgisayar parası veriyorsam laptopta yapabildiklerimi kısıtlamasız telefonumdada yapmak isterim..sadece ismi var diye sekli var diye alıp kullanmam o kadar para verip..evde ıphone 4 esim kullanıyor bakıyorum appstore a hiç te oyle android den aman aman bi farklı app yok..aksine flash eksikliginden dolayı ıvır zıvır tonlarca gereksiz app ve coluk cocuk eglencesı app ler var..ben telefonun temel işlevinden bahsediyorum ki ios a jb yapılmasa ne olacak bu milletin hali..jb yapıldıgı halde bile yine eksik yine eksik..bi yerde tıkanıp kalıosun..

• paranın yarısının ios a gittigini dusunenlerdenim ios candır daha stabilini gormedim
    quote:

Orijinalden alıntı: erdinc_seray

Vallahi arkadaslar, kimse yanlış anlamasın ama her iki telefonu kullanan biri olarak sunu belirtmeliyim ki; samsung isterse 12 mp kamera, 1920x1080 ekran çözünürlüğü, aile boyu ultra amoled ekran kullansın. Yine de bu telefonu kullanmayacağım. iPhone u bu kadar sattiran ekranı değil, iostur. Malesef android ile kıyasladigim zaman birisi Windows 3.1, digeri ise Windows 7 gibi geliyor.
    Fark budur :)

quote:

Orijinalden alıntı: erdinc_seray

Vallahi arkadaslar, kimse yanlış anlamasın ama her iki telefonu kullanan biri olarak sunu belirtmeliyim ki; samsung isterse 12 mp kamera, 1920x1080 ekran çözünürlüğü, aile boyu ultra amoled ekran kullansın. Yine de bu telefonu kullanmayacağım. iPhone u bu kadar sattiran ekranı değil, iostur. Malesef android ile kıyasladigim zaman birisi Windows 3.1, digeri ise Windows 7 gibi geliyor.
    Fark budur :)

• Droid de de desteklenmeyen servisler var yapılamayan.
  • +++

quote:

Orijinalden alıntı: Sezgintr

Ya bu ip4 neymiş arkadaş. Bi msd kart takamazsın, flash desteklemez, 3gden görüntülü görüşemezsin, en komiğide bluetoothtan paylaşım yapamazsın sonrada gider galaxyse laf atarsın. Yok isletim sistemiymiş donanımıymış dersin. Harbiden bu fanatikliktende öte bişey. Samoled parlak arkadaşım sizde bunu kabul ediyosunuz rahatsız olduysan ip4 teki görüntüyü almak istiyorsan ekran ayarını 10 değil 4 yapıcan. 2 Hafta önce samsung wave telefonumu vodafondan kontratlı ip4 ile değiştirecektim adam bana senin telefonun ip4 ten aşağı kalır yanı yok bak ip4e geçiş yaparsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin dedide vazgeçirdi. Hani sırf merakımdan bi ip4 kullanmak istedim ama oda olmadı.
  • Öyle enteresan yorumlar okuyorumki şaşırıyorum ios a saçmalık demiş bir arkadaşımız her fikre saygım var ama buna pes yani :) yok artık diyorum ...Android ve iOS karşılaştırmasını şuna benzetiyorum hani ilk VCD ler çıktığında SONY ye PHILIPS e ben benzeyen VCD ler yaptı çinliler içine radyo eklediler hatta oyun bile koydular yarım yangalak çalışan bi sürü cihaz yaptılar çoğu düzgün çalışmadığı gibi kısa zamandada çöp oldular eee hani bir sürü özellik eklemişlerdi ne oldu ...olmadı... çok fazla özellikten önce sağlamlık kararlı çalışabilme önemlidir. Androit tabiikide çöp olmayacak çokta gelişecek bence ama ios ta gelişecek ve tahminim hep bir hatta birkaç adım ileride olacak.Çünki apple ne zaman yenilgiyi kabul etmiş hep önde değilmiydi buyrun ipod ipad hep ilkler le hayatımıza girmedimi hep başı çekmedimi ... iPHONE yılda sadece çıkarttığı tekbir modeliyle kaç markanın yüzlerce ürünüyle savaşıyor ve başarılı oluyor bir düşünün iPhone ve diğerleri diye biz demekdik rakipleri diyor her alanda onu geçebilmek için çabalıyorlar onun yapabildiğinin daha iyisini yapabilmek için uğraşıyorlar hatta taklit etmeye bile çalışıyorlar işte bunlarda lideri dahada lider yapıyor.....

• Player ONE burası piyasa değil, forum. Forumların amacıda tartışma, bilgi paylaşımıdır. Sen bu kriterlere uymayıp mahalle kavgası yapacaksan, insanların neyi alıp alamayacağı konusunda atıp tutacaksan, hangi konuya yazıp yazmayacağıma kadar arsızca konuşmaya devam edeceksen bu forumda ne kadar yerin olur zaman içinde görürsün. Bir teknoloji ürününe bakarak midesi bulanan bir insanıda yeni görüyoruz fakat bu senin için iyi bir şey, kobay olarak iyi para kazanabilirsin.

Teknolojiye olan bakış açısı ile fanatiklik arasındaki çizgiyi bilemiyorsunuz. Tek bir soru var, Samsung üretim sıkıntısı yaşamasaydı IPhone 4'te Super Amoled ekran kullanılsaydı Apple tarikat dünyasının davranışları nasıl olacaktı?. Neyse dahada uzatmanın manası yok aydink_1903 nickli üye gerekli teknik açıklamayı, geçmiş ve gelecek tüm soru/eleştirilere göre vermiş zaten.

• quote:

hangi isletim sisteminden bahsediyorsun arkadasım...menu gecıslerınde yag gibi ve cihaz hiç donmuyo bahanesiyle stabil calışıo konumuna getirilen IOS denen sacmalıktanmı ?? siz daha düne kadar ios ta teethering beklerken ben 1 senedir androidde çatır çatır kullanıyorum..bence ıos kendini bir an once yenilemeli yoksa tepetakla gelecek..dunyayı android furyası aldı gidiyor..adamlar oyle bi işletim sistemi yapmış ki siz belki iphone 6 da filan gorursunuz androidin yapabildiklerini..burda ios un eksikliklerini kısıtlamalarını saymaya kalkarsam akşam olur..eger telefona bir laptop yada bilgisayar parası veriyorsam laptopta yapabildiklerimi kısıtlamasız telefonumdada yapmak isterim..sadece ismi var diye sekli var diye alıp kullanmam o kadar para verip..evde ıphone 4 esim kullanıyor bakıyorum appstore a hiç te oyle android den aman aman bi farklı app yok..aksine flash eksikliginden dolayı ıvır zıvır tonlarca gereksiz app ve coluk cocuk eglencesı app ler var..ben telefonun temel işlevinden bahsediyorum ki ios a jb yapılmasa ne olacak bu milletin hali..jb yapıldıgı halde bile yine eksik yine eksik..bi yerde tıkanıp kalıosun..

Kendinizi haklı çıkarmak için kendi ihtiyaçlarınızı bir kritermiş gibi yazmanız ve App Store'a b.k atmanız gerçekten komik oluyor. Çoluk çocuk App'leri ha. Gerçekten, yaratıcılık nedir bilirmisin? Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan birçok uygulama var iOS'ta. Senin çoluk çocuk dediğin App'lerin kalitesine Android belki göremeyecek bile. Çünkü üreticilerin asla iOS kadar emeklerinin karşılığını alamayağı bir sistem Android. Çünkü korsan paylaşım için eşsiz bir platform.

Senin eksiklik diye saydığın şeyler benim umrumda bile değil.

Sana gerçekten benim için en önemli eksiklikleri sayayım Android ile ilgili;

Dünya ile aynı anda işletim sistemimi güncellemek isterim.
    Telefonuma ne kadar süre ile software desteği olacağını bilmek isterim. Etraftan saçma ROM'lar aramak istemem bunun için.
    Bankacılık işlemlerimi yaparken telefonuma güvenmek isterim. Denetimsiz bir Market'in virüslü yazılımlarını kullanmak istemem. Bilgilerimin çalınmasını hiç istemem.
    İphone'umda şu anda 120-150 adet civarı yazılım var. Bu kadar yazılımla bu işletim sistemini sorunsuz ve performans düşüklüğü yaşamadan kullanmak isterim.
    Arka planda 20-30 civarı yazılım çalışırken telefonumun kasılmamasını isterim.
    Stabilitesi her daim ilk günkü gibi olmasını isterim ve nitekim 1.5 senedir aynı.

Bunlar benim için asıl olan kriterlerdir.

Siz bunları hangi yılda göreceksiniz acaba Android'de.

• Galaxy S ,Desire HD ve iPhone 4 sahibi olarak ,

Teknolojiye bakış acısı ,

Temel kullanim amaci görüntü aktarımı ve dolayisi ile tek belirleyici ve can alici noktasi ekran unsuru olan TV leri baz alıp,mobile segmentindeki cihazların ekran üstünlüğü tek basına belirleyici olurmus gibi ornek verip kıyas almak sacmaliktir.

Mobile cihazlarda kullanılan ekranlarda görüntü kalitesi tek basına belirleyici bir unsur ise TV ornegi veren ve buna katilan arkadas lara teknolojiye bakış acilarini bir daha gözden geçirmesini tavsiye ediyorum.

Ha burada tartışılan samoled+ ekranın görüntü üstünlüğü diyebilirsiniz.Ancak samoled görüntü yönünden mükemmele yakın ve ips retina ekrandanda görüntü acısından üstün olsada,iPhone 4 deki kullanıcı deneyimi ,algılama ,tepki ve kalite malesef suanki hiçbir android li cihaz da yok.

Android sayesinde, iPhone ,birçok yonden rakipleri tarafından yakalanmış ,geçilmiş olsada henüz hiçbiri iPhone daki ekran deneyimini veremiyor.

Kendimden örnek verecek olursam,internet sayfalarinda ve klavye kullaniminda ,Galaxy s ve koskoca Desire HD nin ekranı bile iPhone daki kullanım deneyimini veremiyor kesinlikle.

Ki bu deneyimide kolay kolay yakalayacaklarini sanmıyorum çünkü ,samoled+ ekran vb yüksek donanımlar ile alakalı bir durum değil bu.

Tamamen kullanılan işletim sistemi ile alakalı bir durum.

Bknz.Nokia N8

Ekran amoled ama rakiplerine gore ekran kullanabilirligi,algilama ve tepki deneyimi yerlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaSSive -- 1 Nisan 2011; 13:06:42 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.