Şimdi Ara

SAMSUNG NP550P7C-T03TR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
12.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 15.02.2013 tarihinde teknosadan "SAMSUNG NP550P7C-T03TR " model 2551 TL'ye Laptop aldım. Aslında samsung'tan yana değildim ama orada sadece 17.3 ekranlı o vardı. Çalışanlarda tavsiye etti. Çok rahatlıkla oyun oynayabilirsin ısınma vb. şeyler olmaz dediler. Konuyu açmadan 1 saat evvel Heroes Of Newerth oynadım. Bilgisayarın altı ve yan tarafı çok sıcaktı aşırı şekilde ısındı. Daha 1 gün bile olmadan ısınmaya başladı. Onuda geçtim bilgisayar yeni sağlam dedim, grafikleri full açtım bakalım nasıl oluyor diye baktım ki takılmaya başladı oyun. medium'a getirdim efekleri hafif hafif takılmalar meydana geldi. Ne yapmam gerekir bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim düşüncem ürünü iade edip paramı geri almak. Sıfır açılmamış kutuda laptop alıyorum düştüğüm şu hale bak gerçekten vizdan azabı.. Eğer iade edersem bana hangi laptopu önerirsiniz. Full grafik oyun oynamak için güzel bir laptop'a ihtiyacım var maksimum fiyat aralığı 2700 Yardımcı olursanız çok sevinirim ne yapmam gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sasuke34 -- 16 Şubat 2013; 4:47:18 >

• Almadan önce buraya başvurmanız yerinde olurdu.
    1-Isınmadan kastınız nedir ısındı demekle olmuyor sıcaklıkları ölçmeniz gerekir hw monitör programını kullanabilirsiniz,oyunu yarım saat oynayın program arka planda açık olsun oyunu görev çubuğuna çekin gördüğünüz sıcaklıkları resim olarak buraya atın yada yazın.Çalışanların derdi mal satmak
    2-Bu bilgisayarda gt630m ekran kartı vardır,ekran çözünürlülüğü 1600x900'dür dolayısıyla bu ekran kartı ağır oyunlarda çok zorlanır.Oyun video çözünürlülüğünü hd yani 1366x768'e çekmeniz yerinde olur zorlanmadan dolayıda ısınma gerçekleşir.Birçok markada bu tip modeller vardı fhd ekran ama üzerlerinde bulunan kart fhd ekranda zorlandığı için onlarda da ısınma gözlenmliyorduk.
    3-Oyunlarda harici kartı kullndırıyormusun,kullanmıyor olabilir.Masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası var 3d ayarlar bölümünde otomatik seçilir yazar orayı yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapın aynı yerde program ayarları bölümü var orada özelleştirilmiş program seçeneği var onu oynayacağınız oyuna ayarlayın ve hemen altında yine kart seçeneği var onuda nvidia yapın kaydedip çıkın harici kartı kullanır.
    4-Bu kadar bütçen vardı neden bunu aldınız bunun 15'' olanı vardı gt650m kartlı onu alsaydınız bu sorunlar olmazdı çünkü zorlanmaz oyunlarda.İada ederseniz teknosa'da indirimle fhd ekran olarak asus n56vz modeli var onu alabilirsiniz indirimle 2300 küsür olur.Aynı şekilde samsung'un bu bilgisayarının gt650m kartlı 15'' olan modeli var onada bakabilirsiniz şuanda teknosa'da 2150 tl bu bilgisayarda aynbı fiyatta çok acele etmişsin ve çok pahalıya almışsın ve çalışanların kurbanı olmuşsun almadan buraya yazmış olman gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Almadan önce buraya başvurmanız yerinde olurdu.
    1-Isınmadan kastınız nedir ısındı demekle olmuyor sıcaklıkları ölçmeniz gerekir hw monitör programını kullanabilirsiniz,oyunu yarım saat oynayın program arka planda açık olsun oyunu görev çubuğuna çekin gördüğünüz sıcaklıkları resim olarak buraya atın yada yazın.Çalışanların derdi mal satmak
    2-Bu bilgisayarda gt630m ekran kartı vardır,ekran çözünürlülüğü 1600x900'dür dolayısıyla bu ekran kartı ağır oyunlarda çok zorlanır.Oyun video çözünürlülüğünü hd yani 1366x768'e çekmeniz yerinde olur zorlanmadan dolayıda ısınma gerçekleşir.Birçok markada bu tip modeller vardı fhd ekran ama üzerlerinde bulunan kart fhd ekranda zorlandığı için onlarda da ısınma gözlenmliyorduk.
    3-Oyunlarda harici kartı kullndırıyormusun,kullanmıyor olabilir.Masaüstü sağ tıkla nvidia denetim masası var 3d ayarlar bölümünde otomatik seçilir yazar orayı yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapın aynı yerde program ayarları bölümü var orada özelleştirilmiş program seçeneği var onu oynayacağınız oyuna ayarlayın ve hemen altında yine kart seçeneği var onuda nvidia yapın kaydedip çıkın harici kartı kullanır.
    4-Bu kadar bütçen vardı neden bunu aldınız bunun 15'' olanı vardı gt650m kartlı onu alsaydınız bu sorunlar olmazdı çünkü zorlanmaz oyunlarda.İada ederseniz teknosa'da indirimle fhd ekran olarak asus n56vz modeli var onu alabilirsiniz indirimle 2300 küsür olur.Aynı şekilde samsung'un bu bilgisayarının gt650m kartlı 15'' olan modeli var onada bakabilirsiniz şuanda teknosa'da 2150 tl bu bilgisayarda aynbı fiyatta çok acele etmişsin ve çok pahalıya almışsın ve çalışanların kurbanı olmuşsun almadan buraya yazmış olman gerekirdi.
    Arkadaş söylenmesi gereken bir çok şeyi söylemiş saolsun...

Bende tam benzer bir notebook almadan önce sizin aldığınız modeli araştırırken burada kullanıcıların yorumlarını değerlendirmelerini okurken tesadüfen buldum bu başlığı... Cidden pek araştırmadan ve pahalıya almışsınız, en basitinden hiçbir yere bakmadan direkt hepsiburada da şu an kargo bedava satış fiyatı 6-12 taksitle 2346,74 TL peşin havale ile 2299,80 TL ayrıca 100 TL hediye çeki kampanyası var... Biraz gezinince taksitli 2249 TL fiyatlarda da rahat bulabiliyorum.. Eminim daha sıkı araştırmalar ile daha daha uygun fiyatlara bulunabilir...

Bencede iş işten geçtikten sonra araştırmaya başlamışsınız, şayet iade süreci geçmemişse iade etmenizi öneririm... Klasik teknosa tavrı; pahalı satmışlar... Bu tür bilindik ulusal marketlerden eşdeğer ürünün fiyat araştırmasını yapmadan ürün almak kumar oynamaktan farksız...

Bu arada benim bu ürün ile ilgilenmemin en büyük nedeni 1920x1080 olan ekran çözünürlüğü ve uzun sayılabilecek pil ömrü... ekran çözünürlüğünü yüksek almamın nedeni ise iş için sıklıkla kullandığım exceldeki tablolarda çalışırken daha geniş bir alanı görebilmek istemem... Bence ihtiyaçları iyi belirlemekte yarar var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahPelerinliAdam -- 26 Şubat 2013; 3:20:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPelerinliAdam

Arkadaş söylenmesi gereken bir çok şeyi söylemiş saolsun...

Bende tam benzer bir notebook almadan önce sizin aldığınız modeli araştırırken burada kullanıcıların yorumlarını değerlendirmelerini okurken tesadüfen buldum bu başlığı... Cidden pek araştırmadan ve pahalıya almışsınız, en basitinden hiçbir yere bakmadan direkt hepsiburada da şu an kargo bedava satış fiyatı 6-12 taksitle 2346,74 TL peşin havale ile 2299,80 TL ayrıca 100 TL hediye çeki kampanyası var... Biraz gezinince taksitli 2249 TL fiyatlarda da rahat bulabiliyorum.. Eminim daha sıkı araştırmalar ile daha daha uygun fiyatlara bulunabilir...

Bencede iş işten geçtikten sonra araştırmaya başlamışsınız, şayet iade süreci geçmemişse iade etmenizi öneririm... Klasik teknosa tavrı; pahalı satmışlar... Bu tür bilindik ulusal marketlerden eşdeğer ürünün fiyat araştırmasını yapmadan ürün almak kumar oynamaktan farksız...

Bu arada benim bu ürün ile ilgilenmemin en büyük nedeni 1920x1080 olan ekran çözünürlüğü ve uzun sayılabilecek pil ömrü... ekran çözünürlüğünü yüksek almamın nedeni ise iş için sıklıkla kullandığım exceldeki tablolarda çalışırken daha geniş bir alanı görebilmek istemem... Bence ihtiyaçları iyi belirlemekte yarar var...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar;
    - bu laptop alınır mı? Pişman eder mi yani?
    - ekran çözünürlüğü 1600 x 900 mü yoksa 1920 x 1080 mi?

mesajlarınızda aynı makina için 2 farklı ekran çözünürlüğünden bahsediliyor.!!

• quote:

Orijinalden alıntı: alan8313

Arkadaşlar;
    - bu laptop alınır mı? Pişman eder mi yani?
    - ekran çözünürlüğü 1600 x 900 mü yoksa 1920 x 1080 mi?

mesajlarınızda aynı makina için 2 farklı ekran çözünürlüğünden bahsediliyor.!!

Alıntıları Göster
    1600x900 ekran çözünürlülüğü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ancak alışveriş sitelerinde 1920x1080 olarak belirtiliyor... Şahsen ben çözünürlüğü 1920x1080 olduğu için ilgileniyordum bu model ile... Vercenik çözünürlükten emin isen direkt eleyeyim ben bu cihazı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPelerinliAdam

quote:

ancak alışveriş sitelerinde 1920x1080 olarak belirtiliyor... Şahsen ben çözünürlüğü 1920x1080 olduğu için ilgileniyordum bu model ile... Vercenik çözünürlükten emin isen direkt eleyeyim ben bu cihazı...

Alıntıları Göster
    Gayet eminim yukardada alan arkadaşa detaylı bahsettim.Samsung'un 17'' olarak fhd çözünürlülük olan bilgisayarları oyuncu serisi ve cronos serisi bilgisayarıdır np550 serisinde 1600x900'dür şimdilik ilerde ne olur bilemem.

• quote:

Gayet eminim yukardada alan arkadaşa detaylı bahsettim.Samsung'un 17'' olarak fhd çözünürlülük olan bilgisayarları oyuncu serisi ve cronos serisi bilgisayarıdır np550 serisinde 1600x900'dür şimdilik ilerde ne olur bilemem.

Ben bu işte bir yanlışlık olduğu kanısındayım. Ancak sizin konuya bendendaha fazla vakıf olduğunuzu düşünerek temkinli yaklaşıyorum.

SAMSUNG NP550P7C-T03TR serisinin çözünürlüğü için hafta sonu teknosada bizzat kendim baktım. 1920 X 1080 olduğunu gördüm.
    Acaba benim bilmediğim bir husus mu var?

Masaüstünde iken sağ tuş yapıp ekran özelliklerine baktım. ve 1920 X 1080 olduğunu gördüm. Satış elemanına teyid için sordum. O da orda yazan ne ise odur dedi.

Anlayamadım doğrusu.

• quote:

quote:

Ben bu işte bir yanlışlık olduğu kanısındayım. Ancak sizin konuya bendendaha fazla vakıf olduğunuzu düşünerek temkinli yaklaşıyorum.

SAMSUNG NP550P7C-T03TR serisinin çözünürlüğü için hafta sonu teknosada bizzat kendim baktım. 1920 X 1080 olduğunu gördüm.
    Acaba benim bilmediğim bir husus mu var?

Masaüstünde iken sağ tuş yapıp ekran özelliklerine baktım. ve 1920 X 1080 olduğunu gördüm. Satış elemanına teyid için sordum. O da orda yazan ne ise odur dedi.

Anlayamadım doğrusu.

Alıntıları Göster
    Teknosa'ya özel ürünler geliyor başka yerde bulmak pek mümkün olmuyor,normalde bu seride 1600x900 var bizzat incelediysen ve ekran çözünürlüğüğü max fhd çözünürlülükse (1920x1080) sıkıntı yok alabilirsin fhd'dir,ekran çözünürlülüğü bölümünde desteklediği çözünürlülük yazar.Aklında şüphe kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Teknosa'ya özel ürünler geliyor başka yerde bulmak pek mümkün olmuyor,normalde bu seride 1600x900 var bizzat incelediysen ve ekran çözünürlüğüğü max fhd çözünürlülükse (1920x1080) sıkıntı yok alabilirsin fhd'dir,ekran çözünürlülüğü bölümünde desteklediği çözünürlülük yazar.Aklında şüphe kalmasın.

Alıntıları Göster
    windows güncelleştirmesi yapınız

• quote:

Orijinalden alıntı: cnryldz

windows güncelleştirmesi yapınız

Alıntıları Göster
    Alınmamış bilgisayara ne windows güncellemesi
  • quote:

OK.

Baştan beri Ekran boyutu olarak hep 17,3" olmasını istedim. Ancak bu konuda doğru ya da yanlış mı yapıyorum ayırt edemiyorum. Bir çok laptopu internetten incelemeye çalıştım. Mimlediklerimden bazılarını da bizzat gidip yerinde görmeye çalıştım. Fakat sonuçta kısır döngüye giriyor insan. 2500 civarında bütçe ayırdım. 3 aşağı 5 yukarı olabilir. Ama bu fiyat civarında olanlardan hiç biri istediğim özelliklere cevap vermiyor. Samsung NP700G7C ya da Asus G75VX ve MSİ DRAGON bunlar bir çok özelliği birarada barındırıyor. Ama onlarda bütçemi aşıyor.

Sizin önereceğiniz uygun bir seçenek var mı?
    Aradığım aşağıdaki özelliklerde:

i7 - minimum 8 Gb RAM - 17,3" Full HD LED ekran (1920 X 1080) - NVİDİA GTX serisi ekran kartı - min 8 GB SSD - Blu-Ray
    Bu özellikleri tavsiye edermisiniz.

Fikriniz nedir?
    Ya da önerdiğiniz başka bir kombinasyon var mı?

Teşekkür.

• quote:

quote:

OK.

Baştan beri Ekran boyutu olarak hep 17,3" olmasını istedim. Ancak bu konuda doğru ya da yanlış mı yapıyorum ayırt edemiyorum. Bir çok laptopu internetten incelemeye çalıştım. Mimlediklerimden bazılarını da bizzat gidip yerinde görmeye çalıştım. Fakat sonuçta kısır döngüye giriyor insan. 2500 civarında bütçe ayırdım. 3 aşağı 5 yukarı olabilir. Ama bu fiyat civarında olanlardan hiç biri istediğim özelliklere cevap vermiyor. Samsung NP700G7C ya da Asus G75VX ve MSİ DRAGON bunlar bir çok özelliği birarada barındırıyor. Ama onlarda bütçemi aşıyor.

Sizin önereceğiniz uygun bir seçenek var mı?
    Aradığım aşağıdaki özelliklerde:

i7 - minimum 8 Gb RAM - 17,3" Full HD LED ekran (1920 X 1080) - NVİDİA GTX serisi ekran kartı - min 8 GB SSD - Blu-Ray
    Bu özellikleri tavsiye edermisiniz.

Fikriniz nedir?
    Ya da önerdiğiniz başka bir kombinasyon var mı?

Teşekkür.

Alıntıları Göster
    Bu fiyata yeni msi ge70 var tam sana görehttp://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Msi-GE70-0ND-413XTR-i7-3630-24Ghz-8GB-750GB-4GB-GTX660M-VGA-173-Freedos-Notebook-pmu252131.html Yalnız işletim sistemi yok sen yükleyeceksin.İşletim sistemi yüklü olanlarda gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 28 Şubat 2013; 0:21:07 >

• quote:

Bu fiyata yeni msi ge70 var tam sana görehttp://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Msi-GE70-0ND-413XTR-i7-3630-24Ghz-8GB-750GB-4GB-GTX660M-VGA-173-Freedos-Notebook-pmu252131.html Yalnız işletim sistemi yok sen yükleyeceksin.İşletim sistemi yüklü olanlarda gelecektir.

Valla helal olsun. Anında çözüm ürettiniz.
    Linkteki ürünü çok hızlı ama henüz alelacele inceledim. ve tamam diyebileceğim. özelliklerde. Yalnız bu "fredos" olayı sıkıntılı olur mu?

Siteden "FREDOS" açıklamasını okudum ama yeterince açıklayıcı bulmadım. Anladığım şu: Win7 ya da Win8 yüklü değil ben yükleyeceğim. Orjinal olmayan (crackli) yüklersem cihaz açısından garanti ya da kullanım özellikeri bakımından bir sorun olur mu? "Driver lar yüklü değil sitemizden indirmeniz gerekir." diye yazmışlar. Burada kastedilen nedir?

Bir de işletim sistemi yüklü olanlar gelecektir. Derken "fredos"olmayan mı demek istediniz. Bu durumda fiyat daha yüksek olacaktır. Sanırım.

Sorularım biraz fazla oldu farkındayım.
    Teşekkürler.

• quote:

quote:

Valla helal olsun. Anında çözüm ürettiniz.
    Linkteki ürünü çok hızlı ama henüz alelacele inceledim. ve tamam diyebileceğim. özelliklerde. Yalnız bu "fredos" olayı sıkıntılı olur mu?

Siteden "FREDOS" açıklamasını okudum ama yeterince açıklayıcı bulmadım. Anladığım şu: Win7 ya da Win8 yüklü değil ben yükleyeceğim. Orjinal olmayan (crackli) yüklersem cihaz açısından garanti ya da kullanım özellikeri bakımından bir sorun olur mu? "Driver lar yüklü değil sitemizden indirmeniz gerekir." diye yazmışlar. Burada kastedilen nedir?

Bir de işletim sistemi yüklü olanlar gelecektir. Derken "fredos"olmayan mı demek istediniz. Bu durumda fiyat daha yüksek olacaktır. Sanırım.

Sorularım biraz fazla oldu farkındayım.
    Teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Evet freedos işletim sistemsiz denek sürücü konusunda sorun yaşamazsın msi'nin sitesinde sürücüler var bir çoğunu işletim sistemi tanıyor zaten lisanslı yükleyip yüklememek sana kalmış,yazılım konusu garantiyi etkilemez.

• quote:

Evet freedos işletim sistemsiz denek sürücü konusunda sorun yaşamazsın msi'nin sitesinde sürücüler var bir çoğunu işletim sistemi tanıyor zaten lisanslı yükleyip yüklememek sana kalmış,yazılım konusu garantiyi etkilemez.

teşekkürler
  • quote:

np550 modelinde 2ekran tipi var 15.6" ekranlı modele bakarsan 1600x900 ama 17.3" de 1920x1080 biraz okuyupta gelin google mühendisliği yapmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.C. -- 24 Mart 2013; 17:35:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

quote:

np550 modelinde 2ekran tipi var 15.6" ekranlı modele bakarsan 1600x900 ama 17.3" de 1920x1080 biraz okuyupta gelin google mühendisliği yapmayın

Yazıyı yazdığım tarihe bak önce,piyasayı senden iyi bilirim o dediğin makine o zaman yeni piyasaya çıktı teknosada çımıştı,normalde np550 serisinin ayrıca 2 ekran kartı tipi olduğunu biliyorum gt650 ve gt630 ve iki ekran boyutu olduğunuda,önceki 17'' olanları 1600x900 aklım ona gitmişti samsung bir üst modellerinide bu şekilde çıkardı dolayısıyla ilk etapta öyle düşünmem doğaldı kaldıki başlığı açan arkadaşta ekran çözünürlülüğünden bahsetmemiş bunun üzerine demiştim 1600 çözünürlülük diye sonra oyunları nasıl oynaması ayarları nasıl yapması gerektiğini söyledim ,sonraki almak isteyen arkadaş (alan8313) fhd olduğu söyleyince araştırdım ve fhd olduğunu gördük işin iç yüzünü bilmeden uydurma 17'' fhd ekran isteyen herkese önerdiğim modellerden.Laf atmak için bahanemi arıyorsun,bir ay önceki konuya o kadar mesajın içinden mesajımı alıntı yaparak yazı yazıyorsun senin gibileri bu forumda çok gördük yaşına veriyorum takılmıyorum kaldıki konuyu açan arkadaş zaten almış diğer arkadaşada daha donanımlı msi önerdim.Yanlışımı yerinde düzeltmeyi biliyorum yazdığım yorumu tekrar tekrar gözden geçiririm senin gibi densiz yorumda bulunmam bunu yaşına veriyor lafları aynen iade ediyorum.Bu yorum kendine yakıştırdın mı? yanlışınız var bu makine fhd ekrandır,insanlık hali herşeyi heleki yeni çıkmış bir makinede bilemeyiz mağazaya gidiyorsun farklı makineler öbür gün gitsen bakıyorsun farklı bir makine daha çıkmış ve adam onu soruyor ve bunu üreten marka o zelliklerde ısrar ediyorken bir anda farklı bir özellik katmış ve sen bunu yüzümüze vurmaya çalışıyorsun kendine yakıştırıyormusun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 24 Mart 2013; 22:38:41 >

• arkadaşlar merhaba. NP550P7C T03TR cihaz aldım. fakat capslock ve numlock bildirimleri bulunmamakta. bilgi olan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktaycelik

arkadaşlar merhaba. NP550P7C T03TR cihaz aldım. fakat capslock ve numlock bildirimleri bulunmamakta. bilgi olan varmı ?
    Bu laptop ATIV book mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.