Şimdi Ara

SAMSUNG M51 YERİNE HANGİ TELEFONU ÖNERİRSİNİZ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Ne fazla uzatması bu kadar uzun uzun yazma zahmetine girdiğin için tekrar tekrar çok teşekkür ederim.

Evet S24 ü tabii ki beklerim ama şu an S23 ultra nın 57 bin olduğu yerde S24 ultra 80 bin olursa zaten alamam

Hiç fiyat tahminin var mı

Ayrıca S24 sence kamera olarakta daha mı iyi bir Kamerayla gelir S23 e kıyasla?

Sağol hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atillagur -- 31 Aralık 2023; 20:10:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atillagur kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi şöyle senin motorsiklet kaça satıldı elinde toplam ne kadar bütçe var veya sen en fazla ne kadara çıkabilirim dersin ona göre yorum yapayım. Şimdi Samsung ek takas desteği falan koyuyor ön siparişte. Cazip oluyor öyle. S23 ultrada +6500 takas desteği vardı ilk çıktığında. Şimdi eğer ultra 70-80 arası gelip takas desteği +7500 falan olursa senin M51 i o zaman 5500-6000 e alsa toplamda 13500 düşse yine 60-70 bin arası alabilirsin diye düşünüyorum. Dediğim gibi eğer fiyat olarak seni zorlarsa S23 Ultra 12/512 al geç. Her türlü yeterlidir.

S24 Ultra tabi ki, S23 Ultra daki kameradan çok daha iyi bir sensörle gelir. Kamera her türlü seni tatmin eder. Kısaca burada kendin karar vermen gerekiyor. Gerekli mi değil mi diye. Çok zorlanırım dersen yeterli bence S23 Ultra. S24 Ultra ile yapıp S23 Ultra yapamayacağın bir şey olmaz sonuçta.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • cem_23 C kullanıcısına yanıt

Yine çok güzel açıklamışsın çok sağol.

S24 ultranın satışa çıkması belki şubatı martı bulur ben o zaman kadar parayı elimde tutamayabilirim :)

Zaten S23 ultra ile S24 ultra arasındaki kamera farkını ben hissedecek kadar prof bir kullanıcı değilim.

Şimdi herşey müsaitken ben S23 ultrayı alayım.

Çok güzel söylemişsin S24 Ultra ile yapıp S23 Ultra ile yapamayacağım bir şey olmaz.

S23 12/512 almaya gidiyorum

Çok teşekkür ederim Cem hocam

Rica ederim hocam umarım hayırlı olur cihazın. S23 Ultra benimde hoşuma giden bir telefon fakat boyut olarak çok büyük geldiği için s23 plus a yöneldim. Çok memnunum. S23 ultra da seni fazlasıyla mutlu edecektir. Bir de 12/512 olunca yağ gibi akar arayüz. Şimdiden hayırlı olsun. Alınca yazarsın yine buradan. Hayırlı forumlar dilerim :)

Çok teşekkürler sağolasın

aldım S23 Ultrayı ilerki günlerde düşüncelerimi yazarım.

Herşey için çok sağol

Görüşmek üzere Cem Hocam

Cem hocam selamlar merhabalar...

S23 ultra dediğin gibi harika bir telefon.Kamerası zaten efsane ötesi yani telefonu olumsuz eleştireceğim en küçük bir eksiği yok zaten ben son derece sıradan bir kullanıcıyım bana fazlanın fazlasıydı bu telefon.

Şöyle bir gelişme oldu Cem hocam ben çok memnun olsam da aklım katlanır modellerde kaldı.Daha önce yazıştığımızda da söylemiştim fold mu alsam diye sen demiştin tarzı hoşuna gidiyorsa al diye ama S23 Ultranın Foldtan daha bir üstün bir telefon olduğu tercih sebebim oldu ama meğer aklım foldta kalmış maalesef:)

Az bir kayıpla S23 ultrayı sattım.

Samsung Z fold 5 yada Tecno Phantom Fold modellerdinden birini almak istiyorum.

iki relefon arasında 20-25 Bin TL fark var.

Marka olarak servis olarak ve teknik özellik olarak sana zahmet müsait zamanında bir karşılaştırırsan bu aradaki 20-25 Bin TL lik farka değer mi Tecno mu alayım Samsung mu alayım kararsızım.

Müsait zamanında yardımcı olursan sevinirim

Çok teşekkürler

Hocam sen demek ki gerçekten katlanır ekran sevenler kitlesindensin :) Normalde dediğim gibi S23 Ultra alan biri Z Fold 5 i aramaz. Ama S23 Ultra gibi dolu dolu bir cihaz alıp satma evresine gelip hatta sattıysan cidden aklın o tarafta kalmış demektir. O yüzden sana hak veriyorum.

Sana bahsettiğin her iki cihazın birbirine göre artı ve eksilerinden bahsedeceğim. Her iki cihazda birbirine göre ciddi farklar barındırıyor. Bu farklar da kullanıcıdan kullanıcıya göre tercih edilme sebebi olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 5 in Tecno Phantom V Fold' a göre artıları;

+ Corning Gorilla Glass Victus 2 ekran koruma dayanıklılığı daha iyi (Phantomda Victus var.)
    + Super Amoled ekran (Phantomda amoled ekran var.)
    + Kablosuz şarj desteği (Phantom da kablosuz şarj desteği yok.)
    + Daha iyi kameralar ( Phantom a göre daha iyi kamera sensörleri)
    + Kamerada OIS desteği (Phantom da OIS desteği yok.)
    + 8K çözünürlükte 30 fps video kayıt seçeneği (Phantom da max. 4k 60 fps kaydı yapabilirsiniz.)
    + Ön kamera' da 4K 60 fps kayıt seçeneği (Phantom da ön kamera max. 1080p 60 fps yapabiliyor.)
    + Qualcomm 8 Gen 2 for galaxy ile daha iyi işlemci ( Phantomda bulunan Mediatek Dimensity 9000+ a göre daha iyi oyun deneyimi ve pil verimi)
    + UFS 4.0 dahili depolama biçimi ( Phantom da UFS 3.1 bulunuyor.)
    + WI-FI 6E desteği ( Phantom da WI-FI 6 bulunuyor.)
    + IPX8 suya dayanıklılık sertifikası ( Phantom da suya dayanıklılık mevcut değil.)
    + USB 3.2 Gen 1 ile çok daha hızlı veri aktarım hızı ( Phantom da USB 2.0 bulunuyor.)
    + Daha uzun güncelleme ömrü
    + Daha iyi kullanıcı arayüzü ( Phantom da HIOS o göre OneUI çok daha iyi)
    + Kalınlık olarak daha ince 6.1 mm ( Phantom da kalınlık 6.8 mm)
    + Çok daha hafif 253 gram ( Phantom çok daha ağır 299 gram)

Tecno Phantom V Fold' un Z Fold 5 e göre artıları;

+ Daha büyük ekran boyutu 6.42" ( Z Fold 5 in ekranı 6.2")
    + FHD+ (1080p) ekran ( Z fold 5 in ekranı HD+ çözünürlüğünde)
    + Daha yüksek batarya 5000 mAh batarya ( Z Fold 5 de 4400 mAh batarya var.)
    + Daha hızlı şarj desteği (45W) ( Z Fold 5 de 25W hızlı şarj desteği mevcut)
    + Kızılötesi desteği( Z Fold 5 de kızılötesi yok.)
    + Yüksek fiyat farkı ( Arada 25k gibi ciddi fiyat farkı var.)

Burada bana kalırsa Z Fold 5 tabi ki Phantom' a göre çok daha iyi gözüküyor. Fakat fiyat farkından dolayı değer mi dersen yine de değer derim. Çünkü Samsung, Tecno ya göre her zaman hem cihaz desteği olsun hem de servis desteği olsun daha iyi seçenekler sunuyor. Fakat yukarıda yazdığım gibi Z Fold 5 in Phantom V Fold a ciddi eksiklikleri var. Aynı şekilde Phantom V Fold un da Z Fold 5 e göre eksiklikleri var. Burada bence karar kullanıcıya ait.

Gerçekten çok teşekkür ederim sağol varol hocam.

zahmet edip bu kadar iyi anlatmışsın çok teşekkür ederim.

Karar verince yazarım tekrardan

Sayende verdiğin bilgilerle bu sefer pişman olmayacağım bir telefon alıp en az 2-3 yıl kullanmak istiyorum.

Görüşmek üzere

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.