Şimdi Ara

SAMSUNG I9082 Galaxy Grand Duos Çift Hatlı 5'' (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
441
Cevap
13
Favori
173.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mygokhan

Bu cihazda flash desteği yok mu? Flash yoksa işimi görmez bu cihaz..

Android'lerin hepsi flash destekler, desteklememesi için bir sebep yok.

http://www.techulator.com/forum/4162-A-flash-player-support-samsung-i9082.aspx
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crimson Knight

quote:

Orijinalden alıntı: mygokhan

Bu cihazda flash desteği yok mu? Flash yoksa işimi görmez bu cihaz..

Android'lerin hepsi flash destekler, desteklememesi için bir sebep yok.

http://www.techulator.com/forum/4162-A-flash-player-support-samsung-i9082.aspx

Jelly bean isletim sistemi flash desteklemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sarmoodi S kullanıcısına yanıt
    Ne alaka? Jelly bean işletim sistemli Note 2 nasıl destekliyor peki?
  • Alacak arkadaşlar hiç tereddüt etmeden alsın harika bir cihaz
  • s7562'ye bile daha çok yorum ve talep vardı sanki.. onu alınca Grand almak mı istemediler, yani hiç güzel inceleme falan yok..
    çekilen resimler, donanım durumu falan.. s7562 insanları çok magdur etti diye biliyorum mesela

bu arada geçen teknosada incelerken uygulamalarda takıldıgını gördüm ama dartty'de kurcalarken gayet akıcıydı..
    yanında note2 vardı biraz daha ufak ama ekran daha sönük :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAXville -- 13 Temmuz 2013; 15:47:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖpülünceKurbağaOlanPrens

Merhaba, işim gereği sürekli internet üzerinde olmam gerekiyor. (Facebook, Twitter, YouTueb

Vodem ile kullandığım hat ile telefon hattımı bu cihaz üzerinde kullanmak istiyorum. Vodem hattı zaten aramalara kapalı, sadece internet için kullanıyorum.
    Merak ettiğim bu telefonda internet hattımı kullanırken aramalarda kullandığım hat devre dışı mı kalıyor ve internete gireceğim sim ile arama yapacağım sim'i ayırabiliyor muyum?

Bende aynı konudan geri duruyorum. 3g anladığım kadarı ile 1 nolu hat için geçerli. 2.nolu hat 2g.

Şimdi 1 nolu hatta 3g li data hattını taktık,2 nolu hatta konuşma yapacağımız kartı taktık.

Öncelikle internete bağlanacağımız biz mi seçiyoruz.Seçiyorsak 1 nolu hattadi data hattını seçtik 3g yi yani,şimdi bu arada 2 nolu hattan çağrı geldi,1 nolu data kapanıp çağrıya cevap verebiliyorumuyuz (yönlendirme olmadan tabi ki)

1 nolu hattaki 3g data hattının kotası dolmaya başladı diyelim,1 noluyu kapatıp 2 nolu hattı internet aktif yapabilirmiyiz (2 g de olsa razı olacagız başka çare yok tabi)

son bir soru daha 1 veya 2 nolu hattaki interneti wifi out olarak seçme şansımız varmı,yoksa sadece birisini mi wifi yapıyor.

kullanma amacım 1 gb. lık data hattı ile asıl görüşme hattımı beraber kullanmak. data hattı 3 g öncelikli olmalı. gerekirse tablet veya dizüstü bil. internet aktarabilmek için wifiout nu kullanmam lazım.

Bu arada Kliksa daki ürünler resmi ithalat değil.Ben daha önce s3 mini aldım,açmadan iade ettim.

• Yorumları okudum birçok kişi benim gibi memnun telefondan. Bende yaklaşık 2-3 ay önce aldım telefonu. Beklediğimden daha başarılı olduğunu söylemeliyim. Ekran olarak başta çözünürlük beni düşündürse de kullandıkça hiç önemsemedim. FULL HD ekran telefon ekranı için çok öenmli gelmiyor bana. 5 inch telde 1920x1080 piksel ekran olsa ne olur olmasa ne olur önemli olan ekranın keskin görünmesi. Ayrıca S3 ile ekranları karşılaştırdım sanki renler Amoled olan S3'te dahada renklendirilmiş gibi duruyor çok beğenmedim. TFT ekran daha parlak geldi bana.

Diğer açıdan çift sim kartlı olması bu telefona yönlendirdi. Çift hatların 2 side aynı anda aktif. Hangisine çağrı gelirse o çalıyor diğer hat kapalı duruma geçiyor o anda diğer hattınızı arayanlar ulaşamıyor eğer yönlendirme yaparsanız 2 hat aktif olarak çalışır çağrı geldiğinde biriyle konuşurken diğer hat uyarı verir ama çok önemli ölüm kalım meselesi değilse çift hattın aynı anda konuşmaya açık olması çok anlamsız.

Data olayına gelince hangi sim kartın data hattını kullanması gerektiğini belirleyebiliyorsunuz. Genelde bende AVEA data hattı açıktır. Hattın biri 3G, HSPDA şebeye bağlıyken diğer hat 2G, GSM şebekesinde çalışıyor. 3G yi hangi hatta aktif ederseniz şebeke 3G, HSPDA şebekesine geçiyor diğer hattı 2G şebekesine alıyor. Yani 1. hat 3G 2. hat 2G diye bişey yok. İsterseniz tersini yapabiliyorsunuz. 2. hattı 3G ye alıp 1. Hattı 2G de çalıştırabiliyorsunuz.

Oyun deneyimi olarakta araba yarışı olarak en popüler oyunlarda NFS Most Wanted mobil versiyonu ve Real Racing 3 oyunlarını takılmadan çok rahat biçinde oynadım. Ayrıca The Dark Knigt Rises oyununu problemsiz olarak donma sıkıntısı yaşamadan oynayabildim. Diğer oyunları siz düşünün artık.

Yorumların birinde gördüm USB OTG kablosu kullaranak telefona NOTE 2'deki gibi flash bellek bağlamayı denemeyin telefonun böyle bir desteği yok çokta önemsemiyorum. Büyük bir eksiklikte değil.

Parasının hattını fazlasıyla veren bir telefon.

Teledfonu çok fazla kurcaladığım için her türlü sorunuza rahatlıkla cevap verebilirim.

Ayrıca şu an kullandığım versiyon Jelly Bean 4.2.2 sammobile sitesinden indirip ODİN ile kurabilirsiniz. Gerekirse her türlü yardıma da hazırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezar61 -- 13 Temmuz 2013; 19:21:31 >

• @sezar61 arkadas kartlari sokup degistirmeden hangi hattin 3g hangi hattin. 2g kullanmak istediginizi degistirebiliyormussunuz,bu benim icin cok onemli. Birde telefonu wifi verici gibi kullanirken istediginiz hatti secebiliyormusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

@sezar61 arkadas kartlari sokup degistirmeden hangi hattin 3g hangi hattin. 2g kullanmak istediginizi degistirebiliyormussunuz,bu benim icin cok onemli. Birde telefonu wifi verici gibi kullanirken istediginiz hatti secebiliyormusunuz.

Hcm halisaha macim varddi ancak cevp yazabiliyorum. Simdi benim telde 4.2.2 yuklu ondan menu ynilenmis ama eski halini anlatacam.
    Ayarlara girin, ordan diger aglar ve mobil aglara girin sonrasinda ustte sim1 sim 2 var sekmeler arasinda gecis yapabilirsin, alt kisimda da sadece 2G aglarini kullan var ordaki secenegi aktif yaparsan diger hat 3G ye gecer zaten uyari verecektir sana olay bu.

İstedigin hattan net kullanmak icin ayarlar sim kart yoneticisine gelin orda veri hizmeti agi var ordan hangi sim kartta data kullanmak istersen onu secersin bu kadar basit.

Konu acip CWM Recovery ve root yapimini anlatmayi dusunuyorum.

• hocam hayırlı olsun.. şöyle güzel bir inceleme başlığı açsan fena olmazdı hani :)
    uygulamalar yada ekran geçişlerinde falan takılma durumu var mı, sıkıntı yaratan bir durum oldu mu?
    takılacak 2 sim kart da normal sim kart değil mi, nano falan değil?
    son olarak telefonun eksi yönleri nelerdir sence, artı yonlerinden bahsetmişsin biraz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAXville

hocam hayırlı olsun.. şöyle güzel bir inceleme başlığı açsan fena olmazdı hani :)
    uygulamalar yada ekran geçişlerinde falan takılma durumu var mı, sıkıntı yaratan bir durum oldu mu?
    takılacak 2 sim kart da normal sim kart değil mi, nano falan değil?
    son olarak telefonun eksi yönleri nelerdir sence, artı yonlerinden bahsetmişsin biraz :)

Hcm düşünmedim değil ama müsait olupta zaman ayıramadım en kısa zamanda öyle bir yazı hazırlamaya çalışırım

• 750 liranın altına düşerse kardeşime alcam .
  • Tam aradığım tarzda bir telefon. 800civarı olursa almayı düşünüyorum.
  • Fiyatı biraz daha düşerde parasının hakkını veren bi telefon pahalı geliyorsa galaxy grand win alın yine çift sim kartlı 5 mp kameralı 4 çekirdekli işlemciye sahip ekran 4.7 çözünürlük 480x800

biraz kafa karıştırayım

• bende bu cihazdan kullanmaya başladım. hakikaten çok güzel bir cihaz
    e baydan kılıf ve film siparişi verdim. çok hesaplı.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=samsung+grand+duos&rt=nc&_pppn=r1&LH_FS=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: **green-eyes**

bende bu cihazdan kullanmaya başladım. hakikaten çok güzel bir cihaz

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=samsung+grand+duos&rt=nc&_pppn=r1&LH_FS=1

Kılıfı bilmem de film için sirkecide bi yer var 15 tl ye veriyor filmi paket halinde pakette de 3 adet film var ebay de fiyatlar ne kadardır bilemiyorum sırf geç geliyor diye sipariş veresim gelmiyor

• çift hatlı telefon almak için araştırmalar yapıyorum , tüm yapılan yorumlar çok olumlu
    bugün doğubank'ta 800 tl'ye buldum kafamada yattı sanırım bir kaç güne bu telefonu alacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezar61

quote:

Orijinalden alıntı: **green-eyes**

bende bu cihazdan kullanmaya başladım. hakikaten çok güzel bir cihaz

Kılıfı bilmem de film için sirkecide bi yer var 15 tl ye veriyor filmi paket halinde pakette de 3 adet film var ebay de fiyatlar ne kadardır bilemiyorum sırf geç geliyor diye sipariş veresim gelmiyor

evet 3 haftayı buluyor.
    ama çok fiyat farkı var. burada 1 filmi dediğin gibi 5 tl ye alıyorsun. orda 1 tl.
    aynı şekilde burda flip cover yan sanayi kapağı 25-30 tl ye alıyorsun. orda 5 avusturalya doları.

• general mobile discovery fiyat performans canavarı bakmadan karar vermeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaCToR

yokmu bilgisi olan arkadaş sipariş verecem bekliyorum bundan önceki Samsung Galaxy S Duo S7562 telefonda çift hat problemli yönlendirme ile çalışılıyor hepsiburadaya yorum ekledim yönlendirme ile çalışıyor diye :) ellerinde stok çok heralde 2 gündür yorumu onaylamıyorlar.

ben bu telefondan aldım 1 hafta once ama dıkkatımı ceken bırsey oldu.hafıza 4 gb gorunuyor.ben bunu 8gb diye aldım.bazı programlar yukledım hafızam suan 2 kusur kaldı.8 gb ile alakası yok sanırım.yardımcı olabılcek varmı ne yapmam gerekıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.