Şimdi Ara

SAMSUNG I8320(vodafone 360 h1) 3.5' AMOLED EKRAN/5MP/720P/WIFI/GPS ANA KONU! (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.222
Cevap
14
Favori
493.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkista hocam, senin yüklediğin uygulamalarda (http://www.mobildepo.com/samsung_vodafone_h1_uygulamalari-t49222.0.html) maps_v13.wgt isimli bir navigasyon programı var bunu hiç denedinmi? Ben şuan onun üstünde çalışıyorum oldukça başarılı ve hızlı...
  • Arkadaşlar, bu uygulamalar açıklamalı işinize yarayabilir;

http://apps.myxer.com/appstore/12111,Vodafone-360-H1-Samsung-GT-I8320/freeware.html

iyi indirmeler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oral.sezen

quote:

kafayı fena taktım valla...

Arkadaşlar, kafayı taktımmı ben yaparım...

Tüm yeni bu cihazı alan arkadaşlarıma örnek olması açısından ve bütün işlemleri cihaz üstünden yapabilmeleri için detaylı olarak buradan paylaşıyorum;

Öncelikle hattım Türkcell'den geçme Vodafon, kullandığım telefon Samsung i8320 h1 ve aşağıdaki ayarlar tamamen tarafımdan denenmiş ve kullanılır durumdadır...

Gerekli programlar;

Odine (bilgisayar üstünden çalışan işlem yapacağımız program)-http://www.mediafire.com/?htze3mynzgd
    İ8320BUJA2 (PHONE dosyası telefon yazılımı için)-http://www.4shared.com/file/nOGsSr-v/PROTECTOR_Real_BUJA2_Rev08-11b.html
    İ8320BUJC1 (PDA olarak telefon güncel yazılımı)-http://www.mega upload.com/?d=B9AOKHAW
    İ8320ATLIK5 (CSC Bağlantılar ve Vodafone ayarları olan bir cozmic yazılım)-http://www.mega upload.com/?d=7HC3ABB4
    Not; mega upload arasındaki boşluğu kapatarak başka sayfada açın, linkler aktiftir...

Hattı Vodafon olan tüm h1 kullanıcıları aşağıdaki işlemleri korkmadan yapabilirler;

Öncelikle Vodafon hattımızı cihazımıza takıp kapalı konumda iken önce ses kısma+fotoraf çekme hemen akabindede açma tuşlarına basılı tutup ''Downloading'' yazısının ekrana gelmesini bekliyoruz. Sonra daha önce Pc slute yükleyip bağlantı kurarak denediğimiz (eğer bağlantı kuramazsanız telefon açıkken arama tuşlarına*#7284# yazıp USB Configuration dan USB-PDA chip seçiyoruz) bilgisayarımıza Pc slute kapalıyken telimizi bağlıyoruz.
    Sonra daha önceden bilgisayarımıza indirip kurduğumuz Odine'yi açıp PDA; PHONE; CSC dosyalarını gösterip ''start'' diyoruz, işte bu kadar basit arkadaşlar.
    İşlem yaklaşık 8 dk sürüyor ve sonunda telefon açılıyor, sizde bağlantı kablosunu çıkarıp sabırlı bir şekilde sırasıyla; Dil seçiminde ''Türkçe''yi, saat ayarlarını yapıp ''Vodafone 360'' oturum açı es geçip telefon işaretine basıp rehberi kopyalatıyorsunuz. Bu işlemler bittikten sonra daha önceden hattınızda açtırdığınız ''edge'' yada ''3g'' işaretini telefonun size göre sol üst kısmında gördükten sonra, ana menüden, Ayarlar-şebeke ayarları-vodafon bağlantıları yapıp oradaki 2 ayardan üstteki kalem işaretine basarak alttakini siliyorsunuz. Sonra tek kalan ayara tıklayıp aşağıdaki şekilde değiştiriyorsunuz...

Ad ayarla: Vodafone live
    Erişim Adı: vflive
    Yetki türü: Normal
    Kullanıcı adı: vodafone
    Parola: vodafone
    Protokol: HTTP
    Ana web adresi:www.google.com
    Proxy adresi: 121.65.136.226
    Bağlantı noktası numarası: 9401
    Gecikme Süresi: 300

Gelişmiş Ayarlar ->
    Statik IP: Boş
    Yerel telefon IP'si: 0.0.0.0
    Statik DNS: Boş
    Sunucu1: 0.0.0.0
    Sunucu2: 0.0.0.0
    Trafik sınıfı: Abone

Bu ayarları yapıp kaydettikten sonra masa üstündeki ''İnternet''i tikleyip google görmeniz lazım, eğer gördüyseniz herşey tamam demektir.

Sonra PC/Laptop'unuzdanhttp://vodafone360.com/tr adresine girip kolayca olan üyelik işleminizi gerçekleştirip giriş yapıp ''oturumu kapat'' butonuna basarak siteden ayrılıyorsunuz.

Son olarak h1'e geri dönüp anamenüden ayarlara oradanda ''vodafon 360'' sekmesine basarak internet üstünde oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parola ile giriş yapıyorsunuz, oturum açtıktan sonrada sorunsuzca aşağıdaki işlemleri yapabiliyorsunuz....

E-posta-ok
    İnternet(3g)-ok
    Sohpet-ok
    Haritalar-ok
    AccuWeet-ok
    Weboyun-ok
    Rss-ok
    Monopol-ok
    DemoBt-ok
    Mesajlar-ok
    Arama/konuşma işlemleri-ok
    Yeni wgt yükleyip kurabilmek-ok

Şuan bende sadece Mağza ve Youtube kaldı yapamadığım. (sağolsun Svideoz arkadaşımız zaten Wifi ile ''DNS'' çözdü youtubeyi, gprs ile yakındır çözmesi)

Yeni çalışmaları zaman içinde sizlere anlatacağım ama katılımları ile tüm arkadalarıma ve özellikle emekleri için Turkistan ve Svideoz arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler...

ben bu dosyaları indiremedim arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz
    PHONE: i8320BUJA2
    PDA: i8320BUJC1
    CSC: i8320ATLIK5

• quote:

Turkista hocam, senin yüklediğin uygulamalarda (http://www.mobildepo.com/samsung_vodafone_h1_uygulamalari-t49222.0.html) maps_v13.wgt isimli bir navigasyon programı var bunu hiç denedinmi? Ben şuan onun üstünde çalışıyorum oldukça başarılı ve hızlı...

Sorunlu oda navigasyon yapmıyor error veriyor
  • turkcell sim kartı kullanıp
    Vodafpne360 a bağlanabilen var mı?
  • bende i8320 kullanıcısıyım telefondan memnunum fakat widqet leri bi türlü yükleyemiyorum desteklenmeyen dosya türü diyo.limo nun kendi sitesinden de tüm güncellemeleri buldum ama yine desteklenmeyen dosya türü diyo yine yokmu yardım edicek ....
  • arkadaşlar bende bu telefonu almayı istiyorum ama gerçekten ana konu olmasına rağmen çok karışık olmuş o kadar kişi rica etmesine rağmen bi derleme yapılmamış sizden ricam telefonun artıları eksilerini ve yeni kullanıcılar için yapılması gerekenleri derlemeniz.

birde benim merak ettiğim telefonun gps ve wi-fi performansı nasıl ? hangi gps programları kullanılabiliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ewer23

bende i8320 kullanıcısıyım telefondan memnunum fakat widqet leri bi türlü yükleyemiyorum desteklenmeyen dosya türü diyo.limo nun kendi sitesinden de tüm güncellemeleri buldum ama yine desteklenmeyen dosya türü diyo yine yokmu yardım edicek ....

Oncelikle arama ekranında *#35767# tusluyoruz ''allowed '' olan yeri seciyoruz daha sonra indirdiklerimizi telefonda dosyalarım da diger dosyalara atıyoruz ve ustune tıklayarak kuruyoruz..
    Turkistan dostumdan alıntıdır...
  • quote:

quote:

bende i8320 kullanıcısıyım telefondan memnunum fakat widqet leri bi türlü yükleyemiyorum desteklenmeyen dosya türü diyo.limo nun kendi sitesinden de tüm güncellemeleri buldum ama yine desteklenmeyen dosya türü diyo yine yokmu yardım edicek ....

Oncelikle arama ekranında *#35767# tusluyoruz ''allowed '' olan yeri seciyoruz daha sonra indirdiklerimizi telefonda dosyalarım da diger dosyalara atıyoruz ve ustune tıklayarak kuruyoruz..
    Turkistan dostumdan alıntıdır...

eyvallah dediğini yaptım güncel csc leride tam olarak yaptım vodafone 360 a da bağlanabiliyorum ama tatmin etmedi bu çinliler android 2.2 yi yüklemişler i8320 ye bende şu anda androidin 2.2 froyo rom u indiriyorum bide onu denicem.uygulama konusunda şu anda çok kısıtlı limo sıkıcı geliyo o yüzden birazda android deniyelim...

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanhalim

arkadaşlar bende bu telefonu almayı istiyorum ama gerçekten ana konu olmasına rağmen çok karışık olmuş o kadar kişi rica etmesine rağmen bi derleme yapılmamış sizden ricam telefonun artıları eksilerini ve yeni kullanıcılar için yapılması gerekenleri derlemeniz.

birde benim merak ettiğim telefonun gps ve wi-fi performansı nasıl ? hangi gps programları kullanılabiliyor?

osman halim cihaz donanım açısından tek kelimeyle muhteşem tek problem işletim sistemi oda henüz yeni olduğundan.cihaz garantili olarak türkiyeye girdikten sonrada o problemde ortadan kalkacaktır.ama bizim o zamanı beklemeye niyetimiz yok :))
  • arkadaslar telefonum su kodu veriyo flash yuklerken ERROR [ Device 0 ] e - Phone activating failed bi türlü telefon acılmıyo sim kartı okumayacalısıyo ama kendını acamıyo valla yardımmcı olrsanız sevınırım
  • quote:

bu çinliler android 2.2 yi yüklemişler i8320 ye bende şu anda androidin 2.2 froyo rom u indiriyorum bide onu denicem.uygulama konusunda şu anda çok kısıtlı limo sıkıcı geliyo o yüzden birazda android deniyelim...

Dostum, henüz etkinliğini kanıtlamadı android'in bazı çalışmayan programlar var. Sen yinede denemek istersen bizede yapılışı ve özelliklerini dosyaları ile yazarsın artık...
  • arkadaslar telefona yanlıslıkla 8330 un telefon romunu yükledim ama yükledikten sonra telefon acılıyo fakat sım okumaya devam ediyo telefonda sım kartı yanıp sönuyo acaba neden telefonu eskı halıne getirmenın bı yolu farmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: goktepe67

arkadaslar telefonum su kodu veriyo flash yuklerken ERROR [ Device 0 ] e - Phone activating failed bi türlü telefon acılmıyo sim kartı okumayacalısıyo ama kendını acamıyo valla yardımmcı olrsanız sevınırım

quote:

Orijinalden alıntı: goktepe67

arkadaslar telefona yanlıslıkla 8330 un telefon romunu yükledim ama yükledikten sonra telefon acılıyo fakat sım okumaya devam ediyo telefonda sım kartı yanıp sönuyo acaba neden telefonu eskı halıne getirmenın bı yolu farmı

Sizin bu telefonda bir problem var sanırım, yazılımsal çözülemiyecek galiba....
    Bu telefonu bir servise görtürmenizi öneririm...
  • arkadaslar bı de haritalar calısmıyo nasıl yapıyosunuz acıldıgında madrid oluyo hemen turkıyeye geldıgınde otomatıkmen kapanıyo bu sorunu cözen varsa allah razı olsun
  • alıntı:4ewer23

eyvallah dediğini yaptım güncel csc leride tam olarak yaptım vodafone 360 a da bağlanabiliyorum ama tatmin etmedi bu çinliler android 2.2 yi yüklemişler i8320 ye bende şu anda androidin 2.2 froyo rom u indiriyorum bide onu denicem.uygulama konusunda şu anda çok kısıtlı limo sıkıcı geliyo o yüzden birazda android deniyelim...

ne oldu dostum android ten bi gelişme varmı camera,wifi vs.çalışıyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eserr_21 -- 5 Eylül 2010; 12:51:35 >
  • Avea ile Voda 360 oturum açabilen varmı?
  • Öncelikle bunca sayfa yazılmış çizilmiş bu emekleri verenlere teşekkürler. Ancak bütün bilgiler bölük bölük. işin üstadlarına mesaj atınca alınan cevap foruma bak.
    Sanırım burdan pek bir fayda sağlayamayacağım o nedenle kendim herşeyi derleyip toplayıp tek bir post halinde yazacağım.

Foruma bak diyen arkadaşlar,
    Cidden siz bu 6 sayfayı hiç gözden geçirdiniz mi?
    Soruların cevapları yok demiyorum eminim birçoğunun vardır ama öyle dağınık bir başlık olmuş ki anlatamam.

Sorunlarına çare arayanlara kolay gelsin...
  • Ani bir kararla satmaya karar verdim.

Her türlü android işletim sistemli telefonla takasa girebilirim.
    450 TL istiyorum. ilgilenen PM atabilir.

Saygılar
  • "As you may be aware, Vodafone has discontinued H1 and M1 and the launch of H2 has been cancelled. Therefore, there will not be SDKs for H1 and there will not be any R3 handsets or SDKs. We are working on a major update of the platform and we will provide native SDKs for this updated platform end of October. You will be able to download these SDKs from the Samsung Mobile Innovator website. In addition, we will holding a developer event on 16 November in Seoul. I will be providing more information on this in a couple of weeks' time."

Best wishes,
    Gyanee

Kısaca soyle h1 ve m1 vodafone anlasması durdurulmus h2 de iptal edildi ve ekim ayında cok onemli bagımsız bir guncelleme yapılıcakmıs ve sdklar yayınlanacakmıss

kaynak

http://blog.limofoundation.org/index.php/LiMo-Foundation/Thoughts-from-GUADEC-2011.html

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.