Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY S2 [ANA KONU] ★★ (4590. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
94.852
Cevap
249
Favori
3.526.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45884589459045914592
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cdemir

quote:

Orijinalden alıntı: zahidow

Arkadaşlar yedek olarak kullandığım s2 var. Rom olarak ysf 6.5 yüklü. Gayette memnunum cihazdan ve romdan. Sormak istediğim birsey var:
    Simdi most wanted real racing 3 max payne gibi bir cok oyun yüklü telefonda bundan dolayı cihazin dahili sd karti doldu. Bende 16 gb class 10 hafiza karti taktim ama bir türlü oyunları harici sd karta atamadim. Bu konu hakkinda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Harici SD karta Android/data ve obb klasörü açıp. Oyunların datalarını oraya taşımayı denediniz mi ?

Denedim fakat ordan okumuyor ve dahili bellege tekrar data dosyalarını indiriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cdemir kullanıcısına yanıt
    Pili de yeni aldım hocam, yeni pilde de aynı durum. Dört tane pilim var şu an, iki orijinal iki çakma. :D Bizim orada S5 1050 TL + pasaport kaydı ama dört pil sağlam yatırım, S5'e falan gerek yok. :D
  • Vaybe efsaneye devam :) aranizdan ayrildim iphone 5s aldim ama takip ediyorum burayi saglicakla kalin :)

• Uçan Pırasa kullanıcısına yanıt
    5s deki donanım özellikleri nedir birde ekran çarpanı hiçbilmiyorum açıkcası beni bir aydınlatsan makbule geçer :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdamRtm -- 4 Ağustos 2014; 21:56:55 >
  • root nasıl atabilirim galaxy s2 ye ?

googleda çogu kişide ünlem hatası veriyormuş ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

5s deki donanım özellikleri nedir birde ekran çarpanı hiçbilmiyorum açıkcası beni bir aydınlatsan makbule geçer :)

Merhaba pek yeri degil burasi sanirim su linki incelerseniz ozelliklere ulasabilirsiniz :)

https://www.apple.com/tr/iphone-5s/specs/

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

quote:

Orijinalden alıntı: AdamRtm

Merhaba pek yeri degil burasi sanirim su linki incelerseniz ozelliklere ulasabilirsiniz :)

https://www.apple.com/tr/iphone-5s/specs/

hocam bulamadığım şey işlemcisinin saat hızı çekirdek sayısı rami gpu nedir bunlar yazan yer yok hiç :)
  • dört çekirdekli 1,5 GHz’lik 64 bit A7 işlemci

dört çekirdekli PowerVR SGX544MP4 GPU

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: crossfire

Arkadaşlar android dünyasında daha 3 haftalığım. Telefonuma farklı rom lar yüklemek, şu anda bilgim dahilinde değil. Yapmayı da düşünmüyorum. Orjinal işletim sistemi ile yoluma devam edeceğim. Şimdi bu hali ile yanlış anlamadı isem "poweramp" yazılımını tavsiye ediyorsunuz di mi? Tamam, indirdim zaten. 2 haftalık deneme sürümü verdi, sonrasında 5 lira verip satın alacağım. Çalıcı programı bulduk, bundan sonra, indirdiğim mp3'lerde ne gibi özelliklere dikkat etmem lazım? Ayrıca poweramp 'da hiç bi ayar yapmadım. Default ayarlarla kullanıyorum, ekstra bir ayar yapmama gerek var mı?

Ekolayzır ayarına dokunabilirsin mesela, birde tavsiyem google playden android music playeri indir, neden diye sorarsan, mesela dosyalarımda geziyorsun ve bir müzik gördün hemen açıp dinlemek istemezmisin, eğer android music playeri seçersen hemen ufak ekranda çalmaya balıyor, ben öyle kullanıyorum, hem daha hızlı hemde fazla yormuyor telefonu.

Arkadaşlar aylarca kullandığım en hızlı romlardan biri olan YSF V6.5 updated! [13 July] S5 Style Simple.Fast.Stable yeni sürümü yayınlandı, şiddetle tavsiye ederim
    Orjinal rom üzerine kurulu ve s5 görünümlüdür

Link:http://d-h.st/1Pj

Ben ysf 6.3c kullanıyodum, yenisini yükleyeceğim şimdi

bu ysf romun yükelnişi diğer romlarla aynıdır değil mi yani telefona at cwmye gir wipe fln yap romu yükle gibi.. değil mi farklı bişeyi yok gerçi sorun olduğunda geri dönerim ama yinede sordum işte.. :D
  • s2 için sd kart alıcam, acaba ne önerirsiniz
    32gb a kadar microsd destekliyor sanırım? herhangi bir uyumsuzluk sorunu falan cıkarır mı herhangi bir microsd ile ?
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum 32gb toshiba class 10 sorun yok. hatta 64 gb kullananlar da var sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LifeSpecial

root nasıl atabilirim galaxy s2 ye ?

Burdaki uygulama ile ünlemsiz root yapabilirsiniz.. Ama rom vb de yüklerim sonra diyorsanız. O ünlem işaretine mecburen katlanacaksınız.

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar yedek olarak kullandığım s2 var. Rom olarak ysf 6.5 yüklü. Gayette memnunum cihazdan ve romdan. Sormak istediğim birsey var:
    Simdi most wanted real racing 3 max payne gibi bir cok oyun yüklü telefonda bundan dolayı cihazin dahili sd karti doldu. Bende 16 gb class 10 hafiza karti taktim ama bir türlü oyunları harici sd karta atamadim. Bu konu hakkinda yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Harici SD karta Android/data ve obb klasörü açıp. Oyunların datalarını oraya taşımayı denediniz mi ?

Denedim fakat ordan okumuyor ve dahili bellege tekrar data dosyalarını indiriyor.

O zaman şöyle yapın data dosyalarını öncelikle bilgisayarınıza alın.. (Herhangi bir sorun olursa diye :) )
    Appsaver ile oyunların apk larının yedeklerini alın.

Sonra oyunları kaldırın. Data dosyalarını harici karta atın, ve oyunları tekrar kurun.

Bunları yaparken oyun ilerlemeleriniz vb gidebilir.

Umarım bu şekilde sorun çözülür :)
  • CM 11 de ısınma sorunu devam ediyormu ??

Garantisi var servisemi versem kulagımı yakıyor telefon
  • quote:

quote:

Burdaki uygulama ile ünlemsiz root yapabilirsiniz.. Ama rom vb de yüklerim sonra diyorsanız. O ünlem işaretine mecburen katlanacaksınız.

http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

ben ünlem işareti çıkınca telefon açılmıyor sanıyordum bişey olmaz o ünlemden :D

başka siteden root olmayı daha kolay buldum fakat unroot nasıl olacak ??
  • quote:

quote:

quote:

ben ünlem işareti çıkınca telefon açılmıyor sanıyordum bişey olmaz o ünlemden :D

Diğer bulduğunuz yöntem nedir bilmiyorum ama.
    Framaroot en kolay yöntemlerden birisi.
    APK yı kurup ilgili seçneği seçin işlem bitince telefonu kapatıp açın root tamamdır. :)

Unroot için framaroot da seçenek vardı yanlış hatırlmıyorsam.
    Onu seçip daha sonra superuser de de bir yerleri seçip, superuseri de silebiliyordunuz sistemden.

Diğer yöntemlerle root yaptığınızda, unroot için, o yöntema ait özel bir unroot işlemi belirtilmediyse, odin ile orjinal rom atmanız gerekiyor.

Ama diğer yöntemlerle (odin ile kernel atma vb) root yaptığınızda telefonun custom işlem sayacı artar.
    Telefonu unroot yapıpta servise verseniz bile, servis bu sayacı kontrol ederse, isterse garanti dışı bırakabilir.

Sayaç sıfırlamak içinse bu uygulama kullanılıyor (Riskli olduğu belirtilmiş)
    http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/2014-01-15-triangleaway-v3-26-t1494114

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 5 Ağustos 2014; 17:29:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Diğer bulduğunuz yöntem nedir bilmiyorum ama.
    Framaroot en kolay yöntemlerden birisi.
    APK yı kurup ilgili seçneği seçin işlem bitince telefonu kapatıp açın root tamamdır. :)

Unroot için framaroot da seçenek vardı yanlış hatırlmıyorsam.
    Onu seçip daha sonra superuser de de bir yerleri seçip, superuseri de silebiliyordunuz sistemden.

Diğer yöntemlerle root yaptığınızda, unroot için, o yöntema ait özel bir unroot işlemi belirtilmediyse, odin ile orjinal rom atmanız gerekiyor.

Ama diğer yöntemlerle (odin ile kernel atma vb) root yaptığınızda telefonun custom işlem sayacı artar.
    Telefonu unroot yapıpta servise verseniz bile, servis bu sayacı kontrol ederse, isterse garanti dışı bırakabilir.

Sayaç sıfırlamak içinse bu uygulama kullanılıyor (Riskli olduğu belirtilmiş)
    http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/orig-development/2014-01-15-triangleaway-v3-26-t1494114

anladıgım kadarıyla verdiginiz linkten Framaroot-1.9.3.apk yı indirip telefonda kurduktan sonra programı açınca telefon rootlanmış oluyor ??
  • quote:

anladıgım kadarıyla verdiginiz linkten Framaroot-1.9.3.apk yı indirip telefonda kurduktan sonra programı açınca telefon rootlanmış oluyor ??

Uygulamayı açıyorsunuz. Leglolas aragorn gibi seçenekler çıkıyor. Uygun olanı seçiyorsunuz.

hata vermeyip success yasarza telefonu kapatıp açın root işlemi yapılmış oluyor.

3 seçnekten birisi uygun. Sayfada yazıyordur hangisinin uygun olduğu. Eğer farklı bir şey seçerseniz de sorun olmuyor sadece uygulama hata veriyor. Doğruyu seçince root oluyor telefon.
  • quote:

quote:

Uygulamayı açıyorsunuz. Leglolas aragorn gibi seçenekler çıkıyor. Uygun olanı seçiyorsunuz.

hata vermeyip success yasarza telefonu kapatıp açın root işlemi yapılmış oluyor.

3 seçnekten birisi uygun. Sayfada yazıyordur hangisinin uygun olduğu. Eğer farklı bir şey seçerseniz de sorun olmuyor sadece uygulama hata veriyor. Doğruyu seçince root oluyor telefon.

Cok tesekkur ederim bir sey daha var benim telefon cok ısınıyor konusma felan yaparken resmen kulagimi yakıyor . Garantisi var versem mi ?

• quote:

quote:

quote:

Cok tesekkur ederim bir sey daha var benim telefon cok ısınıyor konusma felan yaparken resmen kulagimi yakıyor . Garantisi var versem mi ?

Oyun vb oynamadığınız halde ısınma yapıyorsa, arka planda çalışan uyg. vb. de olabilir. Telefon boşya iken ısınma yapmaması lazım.

İsterseniz fabrika ayarlarına sıfırlayın sonra root yapın. Bir müddet kullanıp test edin sonra garantiye verirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 45884589459045914592
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.