Şimdi Ara

Samsung Galaxy S III'ün muhtemel özellikleri şekilleniyor (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
611
Cevap
4
Favori
86.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Erchamion

quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC
    quote:

Orijinalden alıntı: darkaura Bu kadar guc ne ise yarayacak diyenler sgs2 cikmadan oncede ayni seyleri zikrediyorlardi. simdi s2 kullanirken hizinin farkini iliklerime kadar hissediyorum. her uygulamada her iste farkini ve faydasini gosteriyor. s3de bu speclerle gelirse farkini gosterecektir. universitede ilk yazilim derslerini alrken hocamin soyledigi bi soz vardi. bilgisayarlarin hizina guvenmeyin, ne kadar guclu bilgisayariniz olursa olsun, yapicaginiz islerde o agirlikda olacaktir. gecen yillar bu ogutu asla haksiz cikarmadi.
    Şu telefonlarda neyin ağırlığını kaldıracağımızı açıklarsanız iyi olur. Misal, Bir SII nin Battlefield 3 oynatabilecek kapasitede olmasının pratikte nasıl bir avantajı olabilir? 4-4.5 lik bir ekranda neyin hayalinin peşindesiniz? Hepsini geçtim, iOS, akıcılığını müthiş donanımına mı borçlu? Bir sürü iyi grafikli, detaylı sağlam oyunları da var. Bunların nasıl üstesinden geliyor o zaman? Yazılım olmadan donanımı nerde kullanmayı planlıyorsunuz? Arc kullanan birinin SII kullanan birine göre tarayıcıyıda sayfayı 2sn sonra açması çok mu ölümcül bir fark? Bunun yanında, bu tür cihazları güç tüketim sorunu olmayan, çeşitli ek kontrol aygıtlarıyla bir bütünlük taşıyan sistemlerle mukayese etmek doğru olmaz. Burda çok önemli bir kriter var. O da mobilite. Mobil cihazların esprisi hayatı kolaylaştırmak ve sürekli veya mümkün olan max süre dahlinde iletişim halinde tutmak olmalı. Ama tabi günümüzde çoğu insanın amacı bu olmadığı ve o yönde de yönlendirildiği için cihazlardan beklentiler de farklı hale bürünüyor. Bu da üreticilerin işine geliyor. Üreticilerle beraber yazılımcıların da işine geliyor. Başan savma yazılan, tam anlamıyla optimize edilmemiş yazılımların yükünü bu güçlü donanımlar kapatıyor. Tüketicileri donanımlarla kandırmaya devam. 2007 de aldığım 4 çekirdekli işlemciyi ancak 1 sene öncesine kadar tam anlamıyla her uygulamada olmasa da bütün çekirdeklerini kullanabilyorsam burada oturup düşünmek lazım. Kapitalist piyasanın suyuna gitmekten başka bir şey yapmıyoruz. Tüketim toplumu...
    Hocam, şu konu altındaki en önemli, en açıklayıcı ve en güzel yazıyı yazmışsın, tebrik ve teşekkür ederim.

+ 1

• Apple'da retina ekran dahi olmasa benim ihtiyaçlarıma cevap verdiği için ben onu kullanırım. Şu anda iPhone 4 muadili, Touch 4 kullanıyorum. iPhone fiyatı ucuzladığında geçiş yapmayı düşünüyorum çünkü jailbreak ile ihtiyacım olan uygulamalara kolayca ulaşıyorum.

Şu anda iOS için geliştirilen uygulamalar daha fazla. Ben de telefonu uygulamaları için kullanıyorsam işlemcisinin kaç çekirdekli olduğu, ekranının ve kamerasının kalitesi beni ilgilendirmez.
  • darısı samsung sssss xxı süper mega modeline bekliyoruz bugün yarın çıkar
  • Bu kadar özelliğe ne gerek var, bir telefonda 4 çekirdekli 2 ghz işlemci olsa ne işe yarayacak bu cihazın bu özelliklerle çıkacağını sanmıyorum ama çıksa bile çok çok uçuk bir fiyatı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung güzeldir.
  • Arakadaşlar cihaz harika ötesi ancak iphone'a laf atmanın sebebini anlayamıyorum. Iphone 4 kağıt üzerinde donanım olarak düşük görünse de bir yazılım şaheseri taşıyor. Hiçbir uygulamada yavaşlık hissetmiyor, büyük zevkle kullanıyorsunuz. Ben android tercih ediyorum ama ios gibi harika bir sisteme düşmanlık yapmanın tamamen anlamsız olduğu kanaatindeyim. Optimizasyonu sayesinde kendisinden iki kat güçlü işlemci ve ram taşıyan cihazlardan zevkli kullanım sunabiliyor.
  • Samsung Galaxy S III cep telefonu çok sağlam geliyor yakın gelecekte Apple cep telefonlarını tarihe gömecek. Aslında Apple ios yazılımı kullanım kolaylığı ve rahatlığı açısından zeka seviyesi yüksek olmayan insanlara (özellikle kızlara) hitap ediyor yani yüksek fiyatı düşük özelliklerine rağmen pazarda alıcısı her zaman bulunur.
  • hem android hem ios aynı anda kullanıyorum. ios diyorum

edit: tamam sgs 3 çok iyi özelliklere sahip, peki iphone 4 kasıyor mu? açamadığı uygulama var mı? Farklı işletim sistemli cihazlar arasında işlemci, ram, vs. tartışması yapmak saçma. optimizasyon denen bi şey var hem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Beerbender -- 18 Eylül 2011; 14:18:45 >
  • Piyasa böyle iken Iphone 5'in klasik 1 ghz çift çekirdek ile gelmesi hiç iyi olmaz. Şu an bile daha iyi telefonlar var iken çıkacak telefon 1 sene daha yenilenmeyecek ve 3-6 ay içinde ne telefonlar çıkacak. O yüzden Apple sürpriz falan yapmalı. Donanım olarak çok geride kalabilir çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

hem android hem ios aynı anda kullanıyorum. ios diyorum

edit: tamam sgs 3 çok iyi özelliklere sahip, peki iphone 4 kasıyor mu? açamadığı uygulama var mı? Farklı işletim sistemli cihazlar arasında işlemci, ram, vs. tartışması yapmak saçma. optimizasyon denen bi şey var hem

Apple kac tane telefonu destekliyoda kassın yada uygulamayı acmamazlık yapsın. Ona göre optimize ediyolar :)
    İos 1 tane telefona uyarlanıyo android kac tane? Böyle giderse android ezer gecer ios u yakındır
  • Alın bi 3310 kafanız rahat olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

hem android hem ios aynı anda kullanıyorum. ios diyorum

Apple kac tane telefonu destekliyoda kassın yada uygulamayı acmamazlık yapsın. Ona göre optimize ediyolar :)
    İos 1 tane telefona uyarlanıyo android kac tane? Böyle giderse android ezer gecer ios u yakındır

evet ios bir tane telefona uyarlandığı için zaten kasma yapma gibi bir durum yoktur. o yüzden de sistem özelliklerini karşılaştırmak yanlış olur

• quote:

Orijinalden alıntı: berk_06

Nedir bu donanım hastalığı anlamıyorumki.Millet tutturmuş bir çekirdek muhabbeti gidiyor.Ben cihazın ne kadar stabil çalıştığına bakarım,ne kadar iyi kullanıcı deneyimi sunduğuna bakarım,cihazda kullanabileceğim uygulamalara ve bu uygulamaları ne kadar performanslı çalıştırabileceğine bakarım.Yoksa çitlemişim çekirdeğini yahu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafax_001

Bırakın samsungu apple'ı nokıaya devam edin 5800 kullanın benim gibi

Samsung d900i devam
  • 4-8-12-16 çekirdek arttır arttırabildiğin kadar, gözünü sevdiğimin piyasası.
  • yuh ya bu telefonu nasıl soğutacaklar
    yakında pasif soğutmaları da görürüz
  • Gercekten mukemmel bir cihaz olacak..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni modellerde bence en büyük sıkıntı ŞARJ telefonu benden çok priz kullanıyor 1 gün zor gidiyor bence önce batarya konusuna el atmaları gerekiyor.Telefonda özellik çok ama kullanmadık tan sonra neye yarar.
  • Bununda sonu Testere Serisi gibi olacak Galiba.

1-2-3 Derken 7 ye kadar gitmesinden korkuyorum :))
  • özellikler suan için spekülasyonda öteye gecmıor belırtılen ozellıkler gsmarenada farklı gozukuor gsmarenada işlemciyi 2.5 ghz yerıne 2.0 ghz gosterıo farklılıkalr var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 18 Eylül 2011; 21:58:23 >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.