Şimdi Ara

Samsung 46H7000 izlenimlerim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
5
Favori
14.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: volkanyigit_prgmc

quote:

Orijinalden alıntı: buraxz

bir de samsung internet sitesinde bir kullanıcı yorumunda dahili kamerası Türkiyede hiçbir yerde yok diye
    olumsuz bir görüş yazmış.kamera olayıda çok elzem değil galiba siz arıyormusunuz şu an kamerayı?

F serisiyle samsungun ilk olarak hayatımıza sunduğu ve ES serisiyle gizlenebilir hale getirdiği dahili camera olayı h serisinde yok.
    Kamera usb den harici olarak bağlanabiliyor. Ve elle kontrol imkanı sunuyor.
    Elle kontrolü daha önce oldukça tecrube ettim. Birkere eli kaldırıp sürekli elle kontrol etme yorucu ve yıldırıcı olabiliyor. zaman zaman hareketlerinizi algılamakta zorlanabiliyor camera.
    ama şöylede bir artısı oluyor cameranın görüş alanında oturuyorsanız. illa da kanal değiştirmek veya ses arttırıp azaltmak için kumandayı elinde tutan şahısla muhattap olmak zorunda değilsiniz. kendi işinizi kendiniz görebiliyorsunuz.
    kalabalık bir aileyseniz evde kanal savaşları yaşanabilir. artık kontrol heryerde her elini kaldıran, androide samsung kumanda yazılımını yükleyen. Sesle kontrol eden. mouse ile kontrol eden.
    Nasıl bir kamera bağlanabileceği konusunda bir fikrim yok, evdeki webcamı çalışacağına pek ihtimal vermesemde deneyeceğim.
    camera olayı skypedn görüntülü sohbet imaknı da tanıyor.

özetle camera olmasa olmaz birşey değil diye düşünüyorum samsung yeni serilerin hiç birine koymadı kamerayı bildiğim kadarıyla, oysa çok zaman geçmedi üzerinden F serisini tanıtırken en öne çıkardığı ve cezbedici özelliğiydi. aerobik yapan kız reklamı vardı hatırlarsınız. bu kontrol olayından da vazgeçmiş değil ama şöyle düşünmüş olacaklar bu kumanda varken buna hiç gerek yok, almak isteyene biz bunu ayrıca satalım. velhasıl cam olmamasna çok takılmadım ama sorunca üzerine ne çok konuştum.
    Vizonteleden bir replikle bitireyim.

bi cigara ver sezgin.
    - yoktur vallahi!
    + ver lan bi cigara.
    - dur bakayım belki iç cebimde... hah. vallahi ben paketi attım zannediyordum, halbuki atmamışım. demek içinde çok az kalınca atayım diye düşünmüşüm halbuki atmamışım. e üstünden de zaman geçince aklımda attım diye kalmış. hakkaten atmış olsam aklımda bu kadar kalmazdı hayret vallahi.
    + evet!

iyi forumlar..

ben alıyorum artık ya beklemeye gerek yok :) teşekkürler yorumlarınız için.aldıktan sonra bende deneyimlerimi paylaşacağım.

• 46h7000 ve 55h6500 ayni fiyat. Ps3 ve lig tv hd agirlikli kullanacagim. Goruntu acisindan cok fark olur mu sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraxz
    ben alıyorum artık ya beklemeye gerek yok :) teşekkürler yorumlarınız için.aldıktan sonra bende deneyimlerimi paylaşacağım.

:) hayırlı olsun o zaman şimdiden. deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: fenerdinc

46h7000 ve 55h6500 ayni fiyat. Ps3 ve lig tv hd agirlikli kullanacagim. Goruntu acisindan cok fark olur mu sizce?

6500 modeli 6000 serisi içinde öne çıkan, özellikleriyle 7000 e yaklaşan ve fiyat performans olarak oldukça iyi bir tv.
    farkı multi screen ve 400-800 hz . onun dışında panel farkı olabilir estetik ve kalite açısından.

46 mı 55 mi sorusuna gelirsek, ps3 gibi oyun konsollarıyla pek aram yok dolayısıyla kendi tv mi test etmedim, hz farkından dolayı 7000 serisi daha tatmin edici olabilir.
    sd yayınlarda çok fark olacağı kesin, hd yayınlarda daha az fark olmakla beraber fark olacağını düşünüyorum, tabi bu konu biraz tartışmalı, boyut konusunda çok uç fikirler var.
    kimisi alabildiğince büyük almak istiyor, meafeye aldırmaksızın, kimisi benim gibi cm, metre hesabı yapıyor.
    benim naçizane fikrim,
    - 1080 p kalitesinde yayın geliyor, sen 46 da kullansan 55 de 60 da kullansan gelen sinyalin kalitesi aynı, dolayısıyla büyük ekranda kalitenin düşeceğine inanıyorum.
    Şuna benzetiyorum olayı elinde 1 kutu mavi boya var 1 metre kare duvara yetecek kadar, duvarda sarı olsun.
    sen bu boyayla 2 metre kare duvarı yayarak boyuyorsun. yakından baktığında duvardaki kapanmamış yerleri lekeleri,sarılıkarı görürsün,
    daha uzaktan bakarsan sadece mavi bir duvar görürsün. görüntü kusursuzdur.

-aynı kaliteyi yakalasan bile izleme mesafesi önemli bence, ekranın tamamına hakim olma, ekranın tamamını görüş alanına sığdırmak açısından.
    - göz sağlığı açısından da önemli olduğuna inanıyorum.

benim bu görüşlerime karşı çıkanlar olacaktır elbette ama bana sorduğun için kendi yorumumu yaptım. karar senin.

• Tesekkur ederim, yarin gidip ikisini de iyice bi inceleyeyim
  • Merhaba,

Televizyonun ses düzeyi nedir?Bazı siteler ses çıkışı için 10WX2 yazarken bazı sitelerde 10Wx2 + 20W Woofer yazıyor.kitapçığını inceleme şansınız oldu mu?
  • erok34 E kullanıcısına yanıt
    kitapçığı inceleyemedim ama sana şöyle bilgi vereyim.
    40 olan 2 x 10 W 46 olan 4x 10 W

40 olan 600 hz 46 olan 800 hz olması gibi.

Mağazalarda bu sorularınıza cevap bulmanız çok zor. onlarında ellerinde tatmin ediici bir katalog yok.

benim gördüğüm birde fark olarak enerji sııfı olarak farklılar. biri A sınıfı diğeri A+ sınıfı.
  • volkanyigit_prgmc V kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkür ederim.TV nin ekran sd yayınlardaki ekran görüntüsünü müsait olduğunuzda paylaşabilirseniz çok memnun olurum.46f8000 almayı düşünüyordum ve kapalı kutu samsung türkiye garantili bulamadım.46h7000'e karşı biraz ön yargılıydım.ama sizin yazdıklarınızı okuyunca fikrim değişmeye başladı.
  • Ps la birlikte inceleme yapan varmidir tsk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 46 h7000 ile 46f 7000 arasındaki fark nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsonmez T kullanıcısına yanıt
    f 2013 üretimi h 2014 üretimiymiş..yetkılılerın bana soyledıgı bu...
  • 40h7000 serisene hangi duvar askı aparatı takılıyor bilen varmı
  • tsonmez T kullanıcısına yanıt
    F serisi geçen senenin ürünü, bu ürünün şu anda açılmamış kutulusunu bulmak çok zor, aldığınız ürün teşhir ürünü bile olabilir.

Arasındaki farklara gelecek olursask
    -en önemli fark kumandanın değişmiş olması. eskisine göre çok küçük ve hareket algılayabilen, mousse gibi kullanabileceğiniz bir kumanda var.
    -f serisinde kamera var h serisinde yok.
    -hoparlör f serisinde 20 w h serisinde 40 w
    -h serisinde multiscreen özelliği var f serisinde yok.
    -kasalar estetik olarak oldukça farklı. H serisinin daha şık olduğunu düşünüyorum, f serisine göre paneli biraz daha kalın.

en belirgin farkları bunlar.
  • Kaç tane gözlük veriyorlar acaba mesela teknosanın sitesinde 40h7000 fiyat 2699 4 gözlük yazıyor ama vatanda 2599 2 gözlük yazıyor neden böyle farklı ikilemde kaldım şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcap35

Kaç tane gözlük veriyorlar acaba mesela teknosanın sitesinde 40h7000 fiyat 2699 4 gözlük yazıyor ama vatanda 2599 2 gözlük yazıyor neden böyle farklı ikilemde kaldım şimdi.

teknosanın yaptığı kampanya sanırım. bimekste 4 gözlük veriyor vatan pc kendisi kaybediyor teknosadan 2500 e inmesini bekliyorum 40h7000 alıcam bende baktım bugün 2700 çıkmıs yine .dünya kupası başlıyınca iner sanırım 2500
  • Gittim gördüm sanırım 46H7000 de karar vericem yinede fiyat farkı 1000 lira çok mu acaba 40H7000 e göre ne yapsak.
  • quote:

Gittim gördüm sanırım 46H7000 de karar vericem yinede fiyat farkı 1000 lira çok mu acaba 40H7000 e göre ne yapsak.

46nç olanı nın hopörlürü ve ekran yenileme hızı daha ii ama bin liralık fark yaparmı bilmem benim yer darlığı sorunum var onun iiçin 40nç alıcam bütçe müsaitse 46 inç al bence yine kendin bilirsin
  • Almaya niyeti olan arkadaşlar şu anda teknosada H serisi samsung televizyonlar 200 lira indirime gitmiş .46H7000 aldım 3500 liraya.

40H7000 2500 TL..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madcap35 -- 10 Haziran 2014; 18:25:58 >
  • quote:

Almaya niyeti olan arkadaşlar şu anda teknosada H serisi samsung televizyonlar 200 lira indirime gitmiş .46H7000 aldım 3500 liraya.

40H7000 2500 TL..

bayiye özelme acaba internette 2699 gözüküyor birde 4 gözlükmü aldınız teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black100 -- 10 Haziran 2014; 18:46:23 >
  • Evet 4 gözlük dediler ama daha teslim almadım yarın gelicek.Belki bayiye özel olabilir çünkü samsung standı kurmuşlardı bu nedenle indirim var zaten dediler sadece bugünlük indirim olduğunu söyledi yetkili.
  • quote:

Evet 4 gözlük dediler ama daha teslim almadım yarın gelicek.Belki bayiye özel olabilir çünkü samsung standı kurmuşlardı bu nedenle indirim var zaten dediler sadece bugünlük indirim olduğunu söyledi yetkili.

güle güle kullanın teşekkürler burdaki bayilere bakarım bu akşam
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.