Şimdi Ara

Salonda TRT 1 Açıkken Mutfakta Başka Kanal İzleyemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi forumlar. Konuyu nasıl özetleyeceğimi bilemedim, bu sebeple uzun bir başlık oldu. Sorunum ise şu şekilde;

Salonda dahili uydu alıcılı bir TV kullanıyorum. Sorunsuz bir şekilde bütün kanalları izliyorum. Bugün mutfaktaki TV prizini kullanarak ek bir uydu alıcı ile mutfağa yeni bir TV kurdum.

1. Salondaki TV'de TRT 1 açıkken mutfaktaki TV'de sadece TRT 1 açık, diğer kanallarda sinyal yok.
    2. Salondaki TV başka kanala geçtiğinde mutfakta TRT 1 haricinde bütün kanallar çekiyor. Salondaki TV TRT 1'e geçince mutfaktaki TV'de TRT 1 haricindeki bütün kanal sinyalleri gidiyor.

• Evlerin genel sorunu o. Tv prizi koyuyorlar ama paralel bağlıyorlar. Anlattığınız şekilde cins cins sorunlar ortaya çıkıyor. Çanaktan direk çift kablo inmedikçe sorun hep olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tek çare ip tv gibi alternatif çözümler

• Reis buraya yazana kadar ınternette arasan cevabı bulurdun. Zaten yazmışlar. Eve konulan anten prizleri sadece 1i çalışacak şekilde dizeyn ediliyor. Bunun aksine olan evler vardır ama istisna. Bunun sebebi her anten prizinin çalışması için her prize damdan ayrı kablo çekilmesi gereğidir . Bu ise maliyet ve zaman kaybıdır.
    Turkiyede mühendisler mimarlar ameleler ve müteahhitler estetik kaygısı ve ince düşünceyi taşımazlar. Senin yapacağın bir şey şu aşamada pek"yok gibi.

Sebebi ise yatay dikey frekanslarla ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-96DE7F07E -- 11 Aralık 2021; 10:33:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evdeki tv prizlerine baktım, ek göremedim. Eğer farklı bir yerde ek yapılmadı ise yukarıdan 2 kablo geliyor gibi duruyor. Karantina bitince yukarıdaki kutuya da bakmak gerekecek sanırım

• RealSchule R kullanıcısına yanıt

Öyle değil. Sigorta kutusu ya da onun ayrı kutusuna yukarıdan bir kablo gelir. Oradan iki ya da daha fazla odaya gönderirler. Yani prizden prize atama değil.

• NewSphere kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu yaşıyorum. (Burada da konusunu açmıştım.)

Evde bir tek TT altyapısı var. Kaçak köçek iptv zımbırtılarını ve tivibuyu elersek uygun çözüm ne olur sizce?

• tek kablo kullanimindan olur genelde uydudan bir kablo daha cekmeniz gerekiyor bunu yaparsaniz sorununuz duzelecektir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • bu yine iyi bazen apartmanlarda problem oluyo biri bi kanalı açınca diğerinde sadece o açılıyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.