Şimdi Ara

ŞAHİN KOMPLE MOTOR YAPILMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.A 91 model şahinim var.kasasıyla yürürüyle on numara bi araba.aracıma komple motor yaptırmayı düşünüyorum.yaptırmışken biraz motorda degişiklik yapıp performans da almak istiyorum.acaba bu motorda ne gibi degişilik yapılabilir ?

• Turbo yapıldığı biliyorum ancak ne kadar başarılıdır tartışılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.s
    Sahine tek kurus masraf yapilmaz, Yapildigi takdirde hayirseverlikten oteye gecmezsin...

• Eğer subaru alacak parası olup da sırf zevk için şahin alan biri değilseniz, performans artışına falan hiç girmeyin bence..
    Hem masraflı, hem de sağlıksız olur..

• Yapacağınız herhangi bir modifikasyondan sonra aracınızın her türlü daha çok yakacağına hazırlıklı olun öncelikle çünkü hiçbirşeyi yoktan var edemezsiniz ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı.

Bence aracınızı performans istediğiniz zamanlarda benzin ile kullanırsanız yapacağınız en sağlıklı modifiye bu olur ek olarak üzerindeki orjinal karbüratörü çift açar hale getiriyorlar alt devirler çok canlanıyormuş ve ivmelenmesi iyi oluyormuş diyenlerin yalancısıyım.
  • şu an zaten aracım komple motor istiyor.keyfi olarak yaptırmıyorum.hazır yapılmışken biraz degişiklik yapmak istiyorum.
  • sadece dereceli eksantrik tak yeter. Fazla oynamaya gerek yok.

• Hocam 2-3 bin tl ye çok çok iyi hale getirebilirsiniz aracı muhtemelen arac 1.6 , 1.4 motor kapağı falan takılarak bariz bir şekilde performans artısı sağlanıyor. Yalnız yaptırıldığınız yere dikkat edin en onemli etken bu. Aracı seviyorsanız kimsenin dediğine kulak asmadan bu kadar masraf yapılabilir.

• teşekkür ederim.benim için güzel bi öneri.
  • 1.4 motor kapağı ya da Tipo gibi alternatif motorların üst kapakları işe yarayabilir.
    Hariçten -belki- silindir içlerini taşlayıp, daha büyük (Uyumlu var mı bilmiyorum) pistonlar takılabilir.
  • Full motor yapılıyorsatipo üst kapak + Turbo koydur turbo çok çok fark ediyor
  • Arabam s motor degil düz motor.tipo silindir kapagı olmazki.anca 1.3 kapak takılır.
  • tofaşlara var mı bilmem de performans bujisi olabilir,egzoz olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: monoply34

Arabam s motor degil düz motor.tipo silindir kapagı olmazki.anca 1.3 kapak takılır.

hocam turbo şahine uyum sıkıntı olur,turbo demek çok para demek :D 0.6 piston,dereceli egzantirik,kapak olarak araştır bişeyler yada silindir kapağı taşlatabilirsin,hava filitresi tak çevir atmosferiğeolmadı opel piston falan attır verim alanlar çok
  • BY CİXX değil mi bu
  • yok oda duruyo bu diger arabam.
  • 1.4 kapagi takinca ne oluyorki

• bildigim kadarıyla 1.4 silindir kapagında sıkışma oranı daha fazla oluyo.eksi yönleri biraz hararet sorunu olabiliyo
  • piston olarak 86 forget tepeli piston taktırıyım diye düşündüm.ama motor blogu 86 milime kurtarırmı bilmiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.