Şimdi Ara

Sağlık Oyun (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
2.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: #FireLord#

quote:

Orjinalden alıntı: Dante

Forever Lycium Plus kullanın kalmaz gözlerle ilgili problem

Nasıl bi şey ouyo bu bidiğin hap gibi bişey ama etkisi nasıl

Sıkıştırılmış bitki. Ne ilaç ne başka bişey. bitkinin bilimle buluşması yani. tablet şeklinde.
  • siz ne kadar yakından oynuyosunuz mesafe ne kadar ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ryu_hayabusa

siz ne kadar yakından oynuyosunuz mesafe ne kadar ?

TV'nin dibi...
  • ben 2mt öteden oynuyorum ama yok yani fayda farcry2 yi bitiricem diye halıların hepsi kusmuk olucak yaw acayip bir baş ağrısı yapıyor.şu ana kadar bende en çok sorun çıkartan oyun far cry2.ne yapıyım fallout 3 inene kadar beleş bulduk oynuyorum mercburen ses aparatı gelsin gears of war baştan
  • 1,5 metre bezen 2 bazen dibi değişken oyuncuyum
  • Bu hastalığın adı motion sickness diye geçiyor, bir nevi deniz ya da araba tutması gibi bir olay. Bende de var ama her zaman olmuyor. Eski Wolfenstein 3d ile keşfetmiştim kendimde. Bir zararı yok, en fazla bir kusup devam edersiniz oynamaya
  • quote:

Orjinalden alıntı: byzantium

ben 2mt öteden oynuyorum ama yok yani fayda farcry2 yi bitiricem diye halıların hepsi kusmuk olucak yaw acayip bir baş ağrısı yapıyor.şu ana kadar bende en çok sorun çıkartan oyun far cry2.ne yapıyım fallout 3 inene kadar beleş bulduk oynuyorum mercburen ses aparatı gelsin gears of war baştan

GoW un ses efektleri mitiş gerçekten de...O locustların anırmalarını , boomerların "BOOM! BOOM!" nidalarını içimde hissediyorum resmen böğrüme böğrüme işliyo
  • Benim karanlıkta geçen oyunları oynarken hep midem bulanır, onun dışında hiç bir sorunum yok.
  • dostum peki çaresi varmı
    quote:

Orjinalden alıntı: lunarstrain

Bu hastalığın adı motion sickness diye geçiyor, bir nevi deniz ya da araba tutması gibi bir olay. Bende de var ama her zaman olmuyor. Eski Wolfenstein 3d ile keşfetmiştim kendimde. Bir zararı yok, en fazla bir kusup devam edersiniz oynamaya
  • Arkadaşımızın dediği doğru galiba bu sorunu olanlarda acaba araba tutması deniz tutmasıda varmı bende var arabayla giderken gazete felan okuyamam veya cep telefonla ne bilim oyun oynayamam hemen başlıyo miğdem bulanmaya yani bu sorun sadece oyunlarda olmuyo bende benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarda varmı yani oyun dışında off ya valla arkadaşlar sağlık gerisi yalan...
    quote:

Orjinalden alıntı: lunarstrain

Bu hastalığın adı motion sickness diye geçiyor, bir nevi deniz ya da araba tutması gibi bir olay. Bende de var ama her zaman olmuyor. Eski Wolfenstein 3d ile keşfetmiştim kendimde. Bir zararı yok, en fazla bir kusup devam edersiniz oynamaya
  • Araba tutar beni evet midem bulanır arabadayken de ama geçici birşey.
  • Hiçbir oyunda miğdem bulanmıyor çok şükür. Göz ağrım falanda yok artık çok şükür. Size önerim:

1-)Her 30 dk boyunca aralıksız ekrana baktıktan sonra 1 dk boyunca uzak bir noktaya bakın ve oraya kilitlenin.

2-)Göz kaslarınızı çalıştırın. (Sağ sola bakın)

3-)Ekrana düz değil yukarıdan bakmaya çalışın.

4-)Gözlerinizden yaş geliyorsa oyun oynamayı kesinlikle bırakın ! Gözler artık dayanamıyor ve uyarı vermekte. İleride çok büyük göz problemi yaşama ihtimaliniz artar.

Dikkat edelim arkadaşlar.
  • Arkadaşlar,

AMAN DİKKAT diyorum!
    Wiki: Photosensitive Epilepsy yani Işığa Duyarlı Epilepsy (Sara) hastalığı vardır. Bu hastalık eğer sizde mevcutsa, ani ışık değişimleri, flash lambalar vs. karşısında ve özellikle de bilgisayar veya video oyunları oynanışı esnasında ortaya çıkıyor. Hiçbir şekilde epilepsy (sara) hastalığı ile ilgisi olmayanlar bile bunu yaşayabiliyorlar. Tüm bilgisayar ve video oyunlarının kullanma klavuzlarında bu konu hakkında açıkça uyarırlar.

En belirgin belirtileri:

Baş Dönmesi
    Mide Bulanması
    Kısa süreli olarak bir noktaya gözün takılması (Yani boşa bakmak)
    Bazen anormal görmek, birşeyi olduğundan daha farklı görmek
    Akıl karışması (Aklım durdu deriz ya o tür birşey)
    Anlık kendinden geçme
    Ağız yada Yüzün bazı bölgelerinde seyreme (titreme)
    Bir anlık konuşamama veya cevap verememe

Eğer bu belirtilerden birkaç tanesini, özelliklede oyun oynarken yaşıyorsanız lütfen ama gerçekten lütfen doktorunuza bu konu hakkında başvurun. Sakın ama sakın hafife almayın bu olayı.

Herkese sağlıklı ve güzel günler....

• o kadar da değil
  • Elinde orjinal oyun varsa, kitapçığını aç oku istersen. Photosensitive Epilepsy diye yazar
  • Yaw sen de gittin bizi sara hastası yaptın

Bu belirtilerin hepsi bende dmc 4,mgs 4 ve geow 2 oynarken oldu kabul ediyorum

Aklım karıştı o grafikleri görünce,bir anlık dondum kaldım o ara videoları görünce anladın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 19 Şubat 2009; 1:50:29 >
  • benim bilidğim oyun oynerken oluşan göz yanması göz kızarması baş dönmesi mide bulanması vs tv nin hz sindne kaynaklanıo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KAKÁ

Yaw sen de gittin bizi sara hastası yaptın

Aklım karıştı o grafikleri görünce,bir anlık dondum kaldım o ara videoları görünce anladın

Hey allahım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: FReeStyLeMaSTeR

quote:

Orjinalden alıntı: KAKÁ

Yaw sen de gittin bizi sara hastası yaptın

Hey allahım :)

Cidden bu oyunlar adamı sara da yapar alzheimer da yapar parkinson da yapar

• Photosensitive epilepsy demiş bir arkadaş, çok doğru. Göz tansiyonu biraz alakasız ama varsa tabi ki o da kötü etkiler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.