Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (104. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: patric

Hocam. Hediye ettikleri kutu sagemcom ise hd olarak geliyor. Ayrıca hd üyeliğine gerek yok. Hayırlı olsun.

teşekkür ederim hocam sağol..sagem cihaz bekliyordum ama phi9100 geldi..şu an için hd ler açılmıyor..gelen görevli 24 saat içinde hd ler açılır dedi ama ben hala tereddütteyim..
  • Merhba arkadaşlar aldığım film paketiyle birlikte bana sagemcom plus kutu getirdiler ancak oda'da telefon ile görüşürken yayın donmaya başlıyor sinyal yok hatasına kadar düşüyor çok can sıkıcı bir durum bu problemin çözümü var mıdır ?
  • Merhaba,
    DT'den iq plus kutu istedim. Sagemcom 6100 geldi, 6101 ile arasında fark var mı? Iade edip 6101 için ısrar etmeye değer mi? Her ikisi de son firmware'i kullanabiliyor mu? Kullandığında teknik farklılık var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sceptic S kullanıcısına yanıt
    Bizim kutu 6100 internet bağlatısını sürekli hale getirdiğimden beri ara ara cihaz kitleniyor fişini çekmek zorunda kalıyorum. Youtube üzerinden de film izlerken kilitlenmeler oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

quote:

Orijinalden alıntı: gkanss

Arkadaslar ben sagemcom cihaza gececem. Servis aradı 25 tl kutu değiştirme ücreti yanında 25 lirada LNB değişecek dediler. bu durum normal mi?

evet,Plus IQ cihaz MDU5 LNB'siz çalışmaz fakat LNB değişimi ücretsiz olabilir,siz bir sorun yine de

hocam,
    mdu4 ilede çalışıyor ancak,

trt spor, trt müzik ve trt belgesel çıkmıyor...

onun dışında sorun yok...

aynı durum humax cihazlarda da var...

Merhaba,
    Humax 9504 kullanıyordum, Sagemcom'a geçtim. Gelen servis görevlisine MDU5 olması gerekiyormuş diye bir kaç kez hatırlatmama rağmen gerek yok MDU4 ile de çalışır dedi, uğraşmak istemedi belki de, şu an çalışıyor ancak Humax'a göre kontrastı daha kötü geldi bana. Bunun nedeni MDU4 ile izliyor olmam mı? TRT'nin o kanallarını hiç izlemediğim için eksikliğini fark etmedim, tek fark bu üç kanal ise benim için önemli değil. Tuner seviyeleri %65 civarında, görüntü kalitesine bir etkisi varsa ya da stabil çalışmasını etkiliyorsa tekrar servis çağıracağım MDU5 takmaları için.

NOT: Humax ile de o kanallar çıkmıyordu.
  • Hocam muhtemelen dediğiniz gibi...

Ancak siz trt kanalları çalışıyor dedikten sonra tekrar kurulum yaptım tekrar baktım bende ısrarla trt belgesel, müzik ve spor çıkmıyor...

Apartmanda herkesin tekrar kurulum yapması gerekli olmasa ben mdu5 ile değiştirirdim ama insanları uğraştırmak istemiyorum.

Sizin yerinizde olsam ve imkanım olsa mdu5 ile değiştirir kafam rahat ederdi...
  • True_Sun kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Çalışıyor derken o üç trt kanalı hariç çıkmayan kanal (bildiğim kadarıyla) yok demek istemiştim. Humax ile de yoktu, eksikliğini hissetmedim :)

Görüntü daha karanlık geldi Humax'a göre, kontrastı cihaz üzerinden değiştirebilir miyim? Göremedim yoksa mecburen TV'den değiştireceğim. Görüntü ile ilgili çözünürlüğü1080p, renk modu YUV gelmişti RGB yaptım.

Görüntü kalitesini etkilediğinden emin olsam MDU5 için binadakileri rahatsız etmeyi ben de göze alacağım. Onlar için de iyi olur belki :) Yine de onlara kurulum gerekmiyor olsa iyi olurdu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım hocam...

Görüntü kalitesi için değiştirmenize gerek yok...

Tv den ayarlarınızı yaptığınızda bence humax dan daha memnun kalacaksınız cihazdan..

Bendede ayarlar sizinki ile aynı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 9 Eylül 2015; 0:40:53 >
  • Beyler sagem aldım bugun donuyor bu açılmıyor şuan napacam ben daha 1 günlük cihaz

• Beyler sagem aldım bugun donuyor bu açılmıyor şuan napacam ben daha 1 günlük cihaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur1219071453

Beyler sagem aldım bugun donuyor bu açılmıyor şuan napacam ben daha 1 günlük cihaz

O donma herkeste oluyor günde 1 kere olur fişini çek tak düzelir

• Beyler bende kanal logoları çıkmıyor nedeni nedir?

• Dunden bu yana kanallarin cogu yok ozellikle hdler neden olabilir

• Bu cihazla dolby digital teknolojisini kullanan var mı?
  • Bu cihazla dolby digital teknolojisini kullanan var mı?
  • Arkadaşlar selam.
    6 ay ücretsiz ve daha sonra 14,99 aylık ücretle plus'a geçtim. Birkaç gün önce yeni kutu geldi ancak cihazdan ses ayarı yapılmıyor, TV'nin ses ayarını kullanabiliyorum ve kanal geçiş hızı yavaş bir de elektrik kablosu çok kısa bu Yüzden memnun kalmadım. İq'ya geçmek istesem kutu değişir mi + ek ücret talep ederler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Exvision

Bu cihazla dolby digital teknolojisini kullanan var mı?

evde z5500'e bağlı. Bir arkadaşım da marantz av'ye bağlı kullanıyor varsa bir sorun yardımcı olayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zwandar

quote:

evde z5500'e bağlı. Bir arkadaşım da marantz av'ye bağlı kullanıyor varsa bir sorun yardımcı olayım

Bu postumu unutmuştum neredeyse Ev sinema sistemi kullanıyorum. Dolby ses almak istiyorum ama her kanaldan alamazsın dediler. Ne yapmalıyım?
  • Epey uzun süredir bu cihazı kullanıyorum çalışmasından pek memnun değilim. Beylik sorunlar bende de oluyor. kutu kilitleniyor geç cevap veriyor web arayüzü çok yavaş yükleniyor zaman zaman kullanıcı bilgileri uçup gidiyor gibi yazılımsal ve muhtemelen donanım yavaşlığından kaynaklanan bazı sorunlar var. Benim asıl problemim kutunun görüntüsüyle ilgili. Muhtemelen bu forumda kutuyu yapan / tasarlayan arkadaşlar da vardır çalışmaları için teşekkür edip görüşlerimizi yazayım.

- kutunun üzerinde 8 tane logo ya da marka var farkındaysanız. Hadi sagemcom ve dt logoları olmak zorunda diyelim. Cihazın ön yüzünde neden cihaz özelliklerini gösteren logolar var? (HDMI, 3d, hd vs.) Bu tip özelliğe sahip olan cihazlarda bu özellikler ya cihazın kutusuna yazılır ya da cihazın üstüne daha sonradan ayrılabilir bir etiketle konur. Bu özellikleri sürekli olarak görüyor olmanın bana getirdiği görüntü kirliliği dışında bir fayda yok. (Karşılaştırma için xbox, ps3-4, wii /u ön panellerine bakılabilir. Böyle logo koyan sadece ps3 eski kasa var ki onlar da logoları en alta ve uzaktan bakınca görünmeyen bir tonda yazarak koymuşlar)

- kutunun üzerinde yine 4 tane led lamba var. Bunlardan birisi güç diğer üçü ise kayıt, ır ve lan ışıkları. Bunların hepsini tek led ile yapmak mümkün baktığınız zaman hatta lan ve ir ledlerine gerek bile yok bence.

- kutu zaten bir monitöre / tvye bağlı olmadığında hiç bir işlevi olmayan bir cihaz. Dolayısı ile üzerinde lcd ekran olup da saat ya da kanal yazmasının hiç bir manasını göremiyorum (kırk yılda bir enerji tasarrufu olsun diye TV'nin panelini kapatıp hoparlörden ses almaya devam edersem hangi müzik kanalında olduğunu anlamak ki o da bir lcd konmasını bence gerekli kılmıyor)

- Bu kutunun / hizmetin adı digirturk artı plus mı yoksa digiturk plus mı yoksa digiturk plus plus mı bi ondan emin olmak istiyorum.

- Son olarak bence kutu üstünde kanal değiştirme ses açma tuşlarının olması da çok elzem değil bu da kaldırılabilir bence.

Ezcümle müşteriler bu kutuyu alıp evlerinde en fazla baktıkları yerlerden birine koyuyorlar ki bu kutu için de ayrıca para ödüyorlar. Öyleyse sadece teknik özellikleri değil cihazın görünümü ve estetiği de önemli. Örneğin bu adresten sky'ın bu konudaki cihazına bakılabilir.http://www.sky.com/shop/tv/boxes/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Zwandar

quote:

Bu postumu unutmuştum neredeyse Ev sinema sistemi kullanıyorum. Dolby ses almak istiyorum ama her kanaldan alamazsın dediler. Ne yapmalıyım?

her kanaldan alamıyorsun zira kanalın dolby desteklemesi gerekiyor. Dolby olmayan kanallarda sesin ön iki kanaldan stereo gelmesi lazım ama ben ne yaptıysam yapayım ön kanallardan stereo gelmedi dolby olmayan kanalları izlerken. Dolayısı ile son kullandığımda kutunun bu otomatik seçim özelliği çalışmıyordu. Hata filan olarak da bildirdim geri dönüş alamadım.

Yapman gereken kısaca şöyle. Kutuyu optik çıkıştan dolby decode eden bir cihaza bağla. Ses ayarlarından çıkışı çok kanallı olarak seç ve dolby kanalı aç içeriği dolby olarak izle. Daha sonra yine ayarlardan çıkışı stereo olarak seç ve diğer kanalları izle.
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.