Şimdi Ara

S4 MİNİ TÜM YAZILIM ROM-ROOT İŞLEMLERİ( İLK SAYFAYI OKUYUN) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
425
Cevap
12
Favori
68.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    stabil hocam 1 gündür kullanıyorum çalışmayan bir ayar vs. kasma donma hiçbir sorunla karşılaşmadım kurulum yapmadan önce mutlaka wipe yapmalısın
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    @kaan0101teşekkürler hocam geçiyorum öyleyse şimdi
  • zlatan_1903 kullanıcısına yanıt
    şarj konusundada offical romdan daha iyi gibi geldi gereksiz çöp samsung uygulamaları olmadığından yalnız tek sıkıntı var adamlar roma dosya yöneticisi koymamış :D marketten es file menager indirip o sorunuda hallettim
    @kaan0101cm10,2kullanıyorum özelleştirme fazla yok bunda zaten dosya yöneticisi es file kullanıyorum hocam sıkıntı değil hız ve şarj önemli
    @kaan0101HOCAM şimdi yükledim (mgerrid)diye bir uygulama var oonu çözemedim ne işe yarıyor @kaan0101HOCAM şimdi yükledim (mgerrid)diye bir uygulama var oonu çözemedim ne işe yarıyor
  • zlatan_1903 kullanıcısına yanıt
    romu geliştirenler hakkında bilgiler yazıyor onu titanium backup ile kaldırabilirsin işe yarayan birşey değil
    @kaan0101bu uygulama izinleri nereden kontrol ediliyor usta birde onu söyleyiver:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zlatan_1903

@kaan0101bu uygulama izinleri nereden kontrol ediliyor usta birde onu söyleyiver:)

cm romları özel dir geliştirici ayarlarından istediğinizi ayarlayın ayrıca Google play dan cm tema indirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gelecek3535

s4 mini gereksiz uygulamalar root dosyasını cwm ile kurup sonra Google play storeden root unistalleerle aşağıdaki uygulamaları silin

AllSharePlay15_mini.apk
    Blurb.apk
    Books.apk
    ChatON_MARKET.apk
    Chrome.apk
    CHS_J_Device_only.apk
    CloudAgent.apk
    ContainerAgent.apk
    DigitalClock21.apk
    Dropbox.apk
    DropboxOOBE.apk
    ELMAgent.apk
    Flipboard.apk
    FotaClient.apk
    FWUpgrade.apk
    Gmail2.apk
    Hangouts.apk
    KLMSAgent.apk
    KNOXAgent.apk
    KNOXStore.apk
    LocalFOTA.apk
    Magazines.apk
    MediaUploader.apk
    Music2.apk
    PlayGames.apk
    PlusOne.apk
    PolarisViewer5_stub.apk
    S_Translator_CSLi.apk
    SamsungApps_hdpi.apk
    SamsungAppsUNA3.apk
    SamsungBooks_hdpi.apk
    SamsungHub_phone_qHD.apk
    SamsungHubUpdater.apk
    SamsungTTS.apk
    SamsungWidget_ProgramMonitor.apk
    sCloudBackupApp.apk
    sCloudBackupProvider.apk
    sCloudDataRelay.apk
    sCloudDataSync.apk
    sCloudSyncCalendar.apk
    sCloudSyncContacts.apk
    sCloudSyncSBrowserBookmark.apk
    sCloudSyncSBrowserTabs.apk
    sCloudSyncSNote.apk
    SecWalletManager.apk
    SensorService2_5.apk
    SmartBriefing4x2.apk
    SNS.apk
    SPDClient.apk
    SPPPushClient_Prod.apk
    StoryAlbumStub.apk
    StoryAlbumWidget.apk
    Street.apk
    SyncmlDM.apk
    talkback.apk
    TravelService.apk
    TravelWidget.apk
    Trip****or.apk
    Videos.apk
    YahoonewsPhone2013.apk
    YahoostockPhone2013.apk

bunların apksını sılıyor sadece telefondan komple silmiyorki gene masaustunde programları açıyor komple nasıl sileceğiz telefondan ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MessiKaaN

quote:

s4 mini gereksiz uygulamalar root dosyasını cwm ile kurup sonra Google play storeden root unistalleerle aşağıdaki uygulamaları silin

AllSharePlay15_mini.apk
    Blurb.apk
    Books.apk
    ChatON_MARKET.apk
    Chrome.apk
    CHS_J_Device_only.apk
    CloudAgent.apk
    ContainerAgent.apk
    DigitalClock21.apk
    Dropbox.apk
    DropboxOOBE.apk
    ELMAgent.apk
    Flipboard.apk
    FotaClient.apk
    FWUpgrade.apk
    Gmail2.apk
    Hangouts.apk
    KLMSAgent.apk
    KNOXAgent.apk
    KNOXStore.apk
    LocalFOTA.apk
    Magazines.apk
    MediaUploader.apk
    Music2.apk
    PlayGames.apk
    PlusOne.apk
    PolarisViewer5_stub.apk
    S_Translator_CSLi.apk
    SamsungApps_hdpi.apk
    SamsungAppsUNA3.apk
    SamsungBooks_hdpi.apk
    SamsungHub_phone_qHD.apk
    SamsungHubUpdater.apk
    SamsungTTS.apk
    SamsungWidget_ProgramMonitor.apk
    sCloudBackupApp.apk
    sCloudBackupProvider.apk
    sCloudDataRelay.apk
    sCloudDataSync.apk
    sCloudSyncCalendar.apk
    sCloudSyncContacts.apk
    sCloudSyncSBrowserBookmark.apk
    sCloudSyncSBrowserTabs.apk
    sCloudSyncSNote.apk
    SecWalletManager.apk
    SensorService2_5.apk
    SmartBriefing4x2.apk
    SNS.apk
    SPDClient.apk
    SPPPushClient_Prod.apk
    StoryAlbumStub.apk
    StoryAlbumWidget.apk
    Street.apk
    SyncmlDM.apk
    talkback.apk
    TravelService.apk
    TravelWidget.apk
    Trip****or.apk
    Videos.apk
    YahoonewsPhone2013.apk
    YahoostockPhone2013.apk

bunların apksını sılıyor sadece telefondan komple silmiyorki gene masaustunde programları açıyor komple nasıl sileceğiz telefondan ?

telefonunuz rootlu ,root ise bir de root explorerl,root unistaller,yada ROOT BROWSER İLE SİLİN BİR DAHA KALMAZ..

• GÜVENLİK UYARISI ALMAMAK İÇİN

Telefonumuz açıldığında USB ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Root Explorer File Manager v2.21.1.apk dosyasını kopyalıyoruz. USB yi çıkarıyoruz ve Root Explorer File Manager v2.21.1.apk programını yüklüyoruz.

-* Telefonunuz sol üst köşede dikkat işareti çıkaracaktır. Temizle diyerek bu durumu dikkate almıyoruz.

-* Kurduğumuz Root Explorer File Manager v2.21.1.apk programını çalıştırıyoruz. Açılan programın en üst bölümünde R/W olan durumu R/O olarak seçiyoruz.
    Şimdi “ system/app ” dosyasının içindeki

1- ContainerAgent.apk
    2- KNOXAgent.apk
    3- KNOXStore.apk
    Dosyalarını siliyoruz.

Silme işlemi için seçtiğimiz uygulamanın üzerine uzun süre basıyoruz ve açılan pencerede DELETE seçeneğini tıklayıp siliyoruz.
    Telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. ARTIK DİKKAT UYARISI Sol üst köşede çıkmayacaktır.
    ROOT işleminiz tamamdır.

• quote:

GÜVENLİK UYARISI ALMAMAK İÇİN

Telefonumuz açıldığında USB ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Root Explorer File Manager v2.21.1.apk dosyasını kopyalıyoruz. USB yi çıkarıyoruz ve Root Explorer File Manager v2.21.1.apk programını yüklüyoruz.

-* Telefonunuz sol üst köşede dikkat işareti çıkaracaktır. Temizle diyerek bu durumu dikkate almıyoruz.

-* Kurduğumuz Root Explorer File Manager v2.21.1.apk programını çalıştırıyoruz. Açılan programın en üst bölümünde R/W olan durumu R/O olarak seçiyoruz.

1- ContainerAgent.apk
    2- KNOXAgent.apk
    3- KNOXStore.apk
    Dosyalarını siliyoruz.

Silme işlemi için seçtiğimiz uygulamanın üzerine uzun süre basıyoruz ve açılan pencerede DELETE seçeneğini tıklayıp siliyoruz.
    Telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. ARTIK DİKKAT UYARISI Sol üst köşede çıkmayacaktır.
    ROOT işleminiz tamamdır.

teşekkürler şimdi oldu şarj süresini artırmak için ds battery indirdim şuanda dengelide duruyor ds battery yükledikten sonra herhangi bir değişiklik yapmama gerek varmı ?

• gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    @gelecek3535günaydın hocam dediğiniz işlemleri yaptım önce na1 stock rom yükledim ardından cwm ardından root soonra temizliğide yaptım kerneli üstüne yükledim set warranty bıt:kernel diye yazı çıkıyor üstte sarı yazı ile oonu nasıl halledebilirim nerede hata yaptım recowery moda alırken mavi yazının altında sürekli çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zlatan_1903 -- 5 Mayıs 2014; 8:41:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MessiKaaN

quote:

GÜVENLİK UYARISI ALMAMAK İÇİN

1- ContainerAgent.apk
    2- KNOXAgent.apk
    3- KNOXStore.apk
    Dosyalarını siliyoruz.

ROOT işleminiz tamamdır.

teşekkürler şimdi oldu şarj süresini artırmak için ds battery indirdim şuanda dengelide duruyor ds battery yükledikten sonra herhangi bir değişiklik yapmama gerek varmı ?

GEREK YOK KERNEL YÜKLEMENİZ YETERLİ ÖNCEKİ SAYFALARDA ANLATIMI VAR

• quote:

Orijinalden alıntı: zlatan_1903

@gelecek3535günaydın hocam dediğiniz işlemleri yaptım önce na1 stock rom yükledim ardından cwm ardından root soonra temizliğide yaptım kerneli üstüne yükledim set warranty bıt:kernel diye yazı çıkıyor üstte sarı yazı ile oonu nasıl halledebilirim nerede hata yaptım recowery moda alırken mavi yazının altında sürekli çıkıyor

Telefon kullanımında sıkıntı yoksa sorun yok,bunun yararını artan şarj oranında göreceksiniz.
  • gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    @gelecek3535yok kullanımda sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar normal öyleyse yazının çıkması teşekkürler hocam yardımların için
  • hocam CM11 romundan daha iyi, stabil ve hızlı bir rom var mı?
    makinayı artık root'layayım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-75E81FD3D -- 5 Mayıs 2014; 10:10:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baboker

hocam CM11 romundan daha iyi, stabil ve hızlı bir rom var mı?
    makinayı artık root'layayım diyorum.

cm nin romları iyi güzel ama tavsiye etmem türkiye na1 + root ( gereksizler silinmiş ) + modifiye + kernel kullanıyorum şahsen.cm11 de hep bir eksiklik var
  • NA1 romdayım. şu rom root ıvır işlere girsem mi diye bir düşünüyorum. ama girincede insan çıkamıyor. samsung bu işte felaket. orta sekment telefon bile olsa deneyecek çok şey var.
    S2 de S3 de tam rom manyağı olmuştum. rom atmamak için telefon bile sattım
    şuan sadece pil performansı pek tatmin edici değil. onun dışında bir sıkıntısı yok telefonun. Tr romları biraz tırt olur en fazla avrupa yada almanya stock romlarına geçerim diye düşünüyordum. bu konuyu gördüm içime kurt düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

NA1 romdayım. şu rom root ıvır işlere girsem mi diye bir düşünüyorum. ama girincede insan çıkamıyor. samsung bu işte felaket. orta sekment telefon bile olsa deneyecek çok şey var.
    S2 de S3 de tam rom manyağı olmuştum. rom atmamak için telefon bile sattım
    şuan sadece pil performansı pek tatmin edici değil. onun dışında bir sıkıntısı yok telefonun. Tr romları biraz tırt olur en fazla avrupa yada almanya stock romlarına geçerim diye düşünüyordum. bu konuyu gördüm içime kurt düştü

ben na1 üstüne root ve kerneli kullanıyorum gereksizleri sildim ve modifiye yaptım önceki sayfalarda var yalnız kernel şarj sorunu yok ediyor ( root şart )

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.