Şimdi Ara

Ryzen 5 3600 Performans Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

CBP oto halinde R23 testinden 4600 puan aldım neredeyse herkesle yarı yarıya. Daha sonra undervolt araştırdım ve Ryzen Master ile denemeler yaptım.

Şu an 4100 mhz 1.15 voltaj ile 78 79 derecede kalıp 9300 skor alıyorum.

Voltajı yukarı çıkartırsam sıcaklık da çıkıyor. 4200 deneyeyim mi stok fanla kurtarır mı yoksa voltaj yetersiz mi gelir? Ya da 4100'de kısmaya devam mı etsem sizce durum nasıl?

• Stok fan yetersiz kalır. 4100@1.15V'da stabilse iyidir öyle kullanın

• stok fanla 1,15 v uzerıne cıkmayın.

kötü bir kasa ıle sıcaklıklar baya cıkabılır.

puanınız dusene kadar denemeler yapabılırsınız. voltajı dusurebılırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acura07 -- 30 Mart 2021; 16:33:22 >
  • Arkadaşlar ben bu sıcaklık sorunu yüzünden oyunlardan kasma donma fps kaybı yaşıyorum nasıl çözeceğim bu sorunu

anakart b450 msı gaming plus max (son bios ve son chipset yazılımı)

r5 3600 stok fan

• quote:

Orijinalden alıntı: ördek gibi adam

Stok fan yetersiz kalır. 4100@1.15V'da stabilse iyidir öyle kullanın

Stabil olup olmadığını nasıl anlayabilirim? AIDA64'ü çalıştırıp bir yarım saat beklesem anlar mıyım neleri kontrol etmem gerekir?

• acura07 kullanıcısına yanıt

Şu an 78 79 derecede 1.15v 4100mhz sizce iyi midir? daha oynamasam olur mu?

• TheFormul kullanıcısına yanıt

bi prime95 testıne sokun 5 dakıka kadar.

çekırdek kapatmazsa ıyıdır :)

• Kasa nedir? hiç mi hava almıyor? Tamam stok fan kötü de 96 da göremezsin oyunda.

• ahmettsezis kullanıcısına yanıt
    Aerocool one saturn onde 3 fan var arkada 1 gercekten oyunlarda feci drop yasiyorum 96 dereceye firliyor aniden

• Kasa gayet iyi, fanlar da azıcık üflese bile yeterli gelmesi lazım. Montajı bir kontrol edin derim.

Ek olarak: Biosta PBO (Precision Boost Overdrive) ile ilgili ne varsa kapatın. Bir ryzen master ssi atarsanız ayarları görmüş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 30 Mart 2021; 17:15:57 >
    Core boost performance kapattim az once ama fayda etmedi
  • CPB bile kapanınca soğumuyorsa net bir şekilde soğutucu temassızlık yapıyordur. CPB kapatınca düz 1v olur çünkü imkansız fayda etmemesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettsezis

CPB bile kapanınca soğumuyorsa net bir şekilde soğutucu temassızlık yapıyordur. CPB kapatınca düz 1v olur çünkü imkansız fayda etmemesi.

msı anakartta nerede görüyoruz hocam ben şimdi biosa girip bakayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 30 Mart 2021; 17:18:53 >
  • Biosta zaten cpu core voltage gözükür. Biosa yabancıysanız masaüstünden Hwinfo veya Ryzen Master yardımıyla çoğu şeyi öğrenebilirsiniz

Resim attim hocam ryzen master
  • Attığınız SS'de Core Performance Boost aktif görünüyor. Kaydetmeden mi çıktınız biostan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 30 Mart 2021; 17:21:24 >
    F10 ile kaydettim tekrar bakayim
    Baktim kapali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aurosonic -- 30 Mart 2021; 17:22:17 >
  • hwinfo64 ile bir ss de atar mısınız. Kapalı görünüyor evet. RM buglanmıştır belki

Dc üzerinden yardımcı olabilirim ahmettsezis#0053

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 30 Mart 2021; 17:23:55 >
  • Bende de r5 3600, msi b450 gaming plus max 4133mhz var benzer sisteme sahibiz. Ilk kurdugumda direk biosdan gameboostu falan acip cod warzone a girdim 5 dk oldu olmadi sistem kapatti kendini. Gameboost ve pbo 4.2ghz hiza 1.35v civarinda cekiyor islemciyi ve sicaklik 105 dereceyi gorunce sistem kapaniyordu. Arctic freezer in cift fanli bi modelini aldim ertesi gun, oc ayarlarini da ryzen master dan deneye deneye cozdum suan 1.1v da 4.2ghz de calisiyor yanlis hatirlamiyorsam. Stres testinde 69 dereceyi gecmiyor. Bostaykende 30 derece. Benim kasa 2013 de almistim degistirmedim, kapagini falan acik kullaniyorum sizin kasada benden iyidir muhtemelen.
  • Ryzen 3600 stok fanların bazıları problemli. Bakır plaka olmayanlar olunca aşırı ısınıyor.

Kaliteli bir termal macun + iyi bir stok soğutma veya başka bir soğutma ile istediğin değerleri alırsın.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.