Şimdi Ara

Ryzen 1800x geldi - İlk Sonuçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ryzen 1800x işlemcimiz ve Asus Crosshair anakartımız geldi. Cpu-z ve Cinebench r15 de sonuçları aşağıdadır.

Test sistemi
    win10 pro 64 bit
    Ryzen 1800x 4000mhz
    Asus Crosshair x370
    Samsung ssd 950 pro
    Kingston Savage DDR 4 2200 MHZ(üzeri hızlarda hata veriyor)
    Asus Strix gtx 1080
    Corsair hydro h115i soğutma
    Ryzen 1800x geldi - İlk SonuçlarRyzen 1800x geldi - İlk SonuçlarRyzen 1800x geldi - İlk SonuçlarRyzen 1800x geldi - İlk SonuçlarRyzen 1800x geldi - İlk SonuçlarRyzen 1800x geldi - İlk Sonuçlar

• hayirli ugurlu olsun bios guncellemesi ile ram hizini duzelteceklerini soylemislerdi sonuclar gayet iyi sicakliklar ne durumda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normalde 55*60 derece
    cpu-z de stress yapınca 74ü gördüm maksimum
  • ADANAL1 kullanıcısına yanıt
    bu arada 4ghz tüm cekirdeklermi yoksa turbo tek cekirdek mi

• quote:

Orijinalden alıntı: jam&jam

bu arada 4ghz tüm cekirdeklermi yoksa turbo tek cekirdek mi

hepsi 4ghz

başka önerdiğiniz test var ise yapıp sonucunu gönderebilirim
  • gayet iyiymis iste forumda bazi intel fanlari 4ghz de 90 derece oluyor demislerdi.kullandiginiz gpu nedir bazi oyun testleri fena olmazdi
    edit. gtx 1080 kullaniyormussunuz oyunlari test edip paylasilan fps ler ile karsilastirabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.C.B -- 6 Mart 2017; 22:21:23 >
  • Ekran kartım Asus strix gtx 1080

Ram mhz olayı çözülsün ondan sonra bf1 de test yapıp bilgilendiririm.
  • Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Hayırlı olsun.

Çok teşekkürler
  • Bu arada hocam oyun testleri falan bekliyoruz, benchmark falan olur.
  • Güle güle kullanın.
    Oyun testleri de isteriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADANAL1

Ekran kartım Asus strix gtx 1080

Ram mhz olayı çözülsün ondan sonra bf1 de test yapıp bilgilendiririm.

Bios'a girin profile den Profile 1 i seçin. Düzelmesi lazım.

düzelmezse bellek frekansının çarpanını 29,33 olarak değiştirin 3000Mhz ise.

Sorunu düzeltmesi lazım, ben öyle yaptım, ek voltaja gereksinim duymuyor.
  • ADANAL1 kullanıcısına yanıt
    Selam,

Hayırlı olsun öncelikle, sistemlerimiz neredeyse kardeş gibiymiş, güle güle kullanın

Benim sistem de imzada yer alıyor, ayrıca yaptığım benchmarkları da imzadaki linkten görebilirsin.
  • sonuçlar çok iyi. usta adanalıymışsın tanışmak isterim seninle:)
  • Hocam hayırlı olsun. Anakartın otomatik ayarıyla OC yaptınız muhtemelen. 1,35'ten başlayarak 0,01 aralıklarla voltaj arttırarak giderseniz daha serin ve daha az enerji yakan bir sonuç elde edebilirsiniz;

1,35(Açılmadı)
    1,36(Açılmadı)
    1,37(Açıldı ama başlar başlamaz mavi ekran verdi)
    1,38(Açıldı, her şey düzgün ama Prime95'i başlattıktan 1 dakika sonra mavi ekran verdi)
    1,39(Açıldı Prime 1 saat boyunca sorunsuz devam etti, daha sonra kullanırken bir anda mavi ekran verdi, kilitlendi vs.)
    1,4(Her şey sapasağlam)

Gibi bir sonuçla karşılaşmanız oldukça olası. 1,48 4 Ghz için acayip fazla. Genel olarak 1,48 zaten çok fazla. İşlemcinin ömründen yersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 6 Mart 2017; 23:5:30 >
  • Hayırlı olsun.
  • 1.482 V
  • jedi39 kullanıcısına yanıt
    Bırısı saka desın saka dımı.Oc sız 1.48v mı yok artık o neymıs oyle 14nm cpu olacak bıde
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam hayırlı olsun. Anakartın otomatik ayarıyla OC yaptınız muhtemelen. 1,35'ten başlayarak 0,01 aralıklarla voltaj arttırarak giderseniz daha serin ve daha az enerji yakan bir sonuç elde edebilirsiniz;

1,35(Açılmadı)
    1,36(Açılmadı)
    1,37(Açıldı ama başlar başlamaz mavi ekran verdi)
    1,38(Açıldı, her şey düzgün ama Prime95'i başlattıktan 1 dakika sonra mavi ekran verdi)
    1,39(Açıldı Prime 1 saat boyunca sorunsuz devam etti, daha sonra kullanırken bir anda mavi ekran verdi, kilitlendi vs.)
    1,4(Her şey sapasağlam)

Gibi bir sonuçla karşılaşmanız oldukça olası. 1,48 4 Ghz için acayip fazla. Genel olarak 1,48 zaten çok fazla. İşlemcinin ömründen yersiniz.

Dostum şuan için dediğin şey baya zor çünkü bios bildiğin takoz hiç bir şeye izin vermiyor(arkadaşla aynı kart), kararlı bioslar gelsinde öyle denemek lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: ADANAL1

normalde 55*60 derece
    cpu-z de stress yapınca 74ü gördüm maksimum

Hocam benim değerlerde aynı sizinle (1700x) yalnız sizede sıcaklıklar ile ilgili bir sıkıntı varmış gibi geldi mi? Bende cpu z den stres test yapıyorum ekranda 75 gösteriyor elimi radyatörden üflenen havaya tutuyorum çok çok serin. Birde corsair linkten h80i nin sıcaklığına bakıyorum 36.4 görünüyor sensörler 75 derece diyor işlemciye... Eski sistemimde fark olurdu ancak bukadar değil... elimde termal prop var işlemci ile soğutucu arasına koysammı acaba diye düşünüyorum...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.