Şimdi Ara

ROVER 75 alınır mı??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
78.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: [cLone]::

Rover 45 aracimi dolu dolu kullandim.

hem ufak 2-3 kaza yaptim hem agir hasarli hemde pert derecede kaza yaptim. Arabanin kasasi beni kurtardi diyebilirim.
    satmayacaktim fakat mecbur kaldigim icin satmak zorunda kaldim ve o halde satarken bile kar ettim diyebilirim.

bak arkadasim bu markayi yillardir bmw satti dogrumu. bizzat bmw nin agzindan konusuyorum:
    bmw bu araci satarken cok kar ediyordu ve su anda bmw nin deposunda binlerce rover stogu var ve 30 yil boyuncada temin etmek zorunda.
    ben adanada yasiyorum. benim kazamda parca arastirmasini adana yaptik. bende cok sasirdim, adanada da mi varmis diye. adan sen ne saniyordun dedi.

gelelim pahaliligina.
    rover 45 i size tavsiyem honda civic ile, rover 75 i ise honda accord ile kiyaslayin bakalim hangisi daha ucuz.

rover sahibiyken roverdan anlayan bir ustayla tanismistim allah var arabadan iyi anliyordu. fakat milletin sacma sapan konusmalarindan aklimda "roverdan sadece rover ustasi anlar kalmis" sanayide kime gittiysem parca listesini cikartip onarim yapabiliyor. hem motor, hem kaporta.

en en basit ornek.

egsoz delindi ve sanayiye gittim. orjinal rover 45 egsoz sordum 110 ytl dedi. hyundai accent ile ayni dedi istersen hyundai verelim dedi, ne kadar dedim 85 dedi. oyleyse dedim rover ver orjinal olsun.

bunun gibi onlarca tecrube. lutfen bilmeden konusmayalim ve insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

+1
    Her kelimesine katılıyorum...

Lütfen parçası ucuz bi araç söyleyin...

Kuş serisi dışında hangi marka söylerseniz söyleyin. bi de istediğiniz parçayı söyleyin Rover ile söylediğinizi karşılaştıralım... Kayde değir bi fark çıkmayacaktır...

• pirekare

elimde ekspertiz raporu da var har turlu karsilastirmaya bende hazirim.
  • sanırım iflas etmiş bi firma olduğundan önyargılı yaklaşımlara sahibiz.ancak en güvenilir bilgileri aracı kullanan arkadaşlar veriyolar.

roewe olarak küllerinden yeniden doğan bi araç 75 ve bence zaten çok güzeldi,bu hali de gayet iyi görünüyo..

ROVER 75 alınır mı???

ROVER 75 alınır mı???

ROVER 75 alınır mı???

ROVER 75 alınır mı???

ROVER 75 alınır mı???

ROVER 75 alınır mı???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zooropa -- 24 Temmuz 2008; 0:17:35 >

• quote:

Rover 45 aracimi dolu dolu kullandim.

hem ufak 2-3 kaza yaptim hem agir hasarli hemde pert derecede kaza yaptim. Arabanin kasasi beni kurtardi diyebilirim.
    satmayacaktim fakat mecbur kaldigim icin satmak zorunda kaldim ve o halde satarken bile kar ettim diyebilirim.

bak arkadasim bu markayi yillardir bmw satti dogrumu. bizzat bmw nin agzindan konusuyorum:
    bmw bu araci satarken cok kar ediyordu ve su anda bmw nin deposunda binlerce rover stogu var ve 30 yil boyuncada temin etmek zorunda.
    ben adanada yasiyorum. benim kazamda parca arastirmasini adana yaptik. bende cok sasirdim, adanada da mi varmis diye. adan sen ne saniyordun dedi.

gelelim pahaliligina.
    rover 45 i size tavsiyem honda civic ile, rover 75 i ise honda accord ile kiyaslayin bakalim hangisi daha ucuz.

rover sahibiyken roverdan anlayan bir ustayla tanismistim allah var arabadan iyi anliyordu. fakat milletin sacma sapan konusmalarindan aklimda "roverdan sadece rover ustasi anlar kalmis" sanayide kime gittiysem parca listesini cikartip onarim yapabiliyor. hem motor, hem kaporta.

en en basit ornek.

egsoz delindi ve sanayiye gittim. orjinal rover 45 egsoz sordum 110 ytl dedi. hyundai accent ile ayni dedi istersen hyundai verelim dedi, ne kadar dedim 85 dedi. oyleyse dedim rover ver orjinal olsun.

bunun gibi onlarca tecrube. lutfen bilmeden konusmayalim ve insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

İşte süper bir yorum. Adam tecrübelerini anlatmış, tırışkadan sallamamış. Tebrikler arkadaşım keşke herkes senin gibi yorum yapsa. Hayatımda hiç Rover'a binmedim ama araba hakkaten güzel duruyor. İyi midir kötü müdür bilemem. İkinci elde İstanbul gibi büyükşehirlerde belki sıkıntı olmayabilir ama küçük şehirlerde biraz sıkıntı kesin olur. Nedir mesela; focus 10 günde satılır, Rover 3 ayda gibi...

• Ben de bi tecrübemi anlatayım...

Sunroof bozuldu, açılmıyordu, kızaklar kırılmış... Rover 216... Ustam kendisi sacdan yeni kızak yaptı ve taktı, harika oldu. 70 liraya geldi... (Sıfırı eksik değil sadece 70) :)

Az önce bu forumda bi başlık vardı... Fiat'ın sunroof'u için 1000 lira istemişler... Sorun buna benzer bişeydir tahminim... Ben servise sorsam ben de aynı fiyatı alırdım heralde... Parçası ucuz denen FIAT'a bak...
    Önemli olan bu işleri biraz araştırmak.... Satarken de zor olacağını sanmıyorum... Ben aracımı 10.000'e versem (ki zarar etmem bu durumda) 2 gün içinde satılır. Aldıktan 2 gün sonra 11.000 teklif eden oldu... :)) Ama binmek için aldığımdan satmadım...

Özellikle içi çok rahat. Daha önce binmemiştim hiç. Koltuklar yere çok yakın ve ayak mesafesi çok fazla.
    Hondada koltuğu en arkaya dayayaak kullanıyorum ama bunda en arkaya götürünce ayağım yetişmiyor... :)) (1.72 yim)
    Koltukların alçaklığı Mercedes'te oturma hissi uyandırıyor bende...

Eşimdeki araç Honda City Elite CVT 2008
    Bendeki Rover 216 SLI 1999.

Ve ben Rover'ı kullanmaktan daha bi haz alıyorum... Oysa biri 10.000 biri 30.000 liralık araba....

• Tesekkur ederim. Ben elimden geldigince samimi yaklasiyorum bu duruma ve hakikaten uzuluyorum milletin sirf bilgisizligi yuzunden kalitesiz arabalara binmesine.

meshur bir rover topici vardi 2006 da acilmisti sanirim. rover nedir bilmezken o topici bende okumustum. bastan asagi kotulemislerdi ve ben oradaki yazilanlara ragmen gidip rover aldim ve alir almaz oraya yorumumu yazdim. o gun bu gundur topicte ileri geri konusan kalmadi. cunku herkes salliyor.

bi ornek daha vereyim. peugeot marka aracimi tam 6 ayda sattim. cok temizdi ve fiyatida uygundu. satin aldigim rover i adam ilan vereli 1 hafta olmamisti ben baska sehre gidip aldim arabayi. bu isler biraz sans isi fakat fiyati ortalamada tuttugunuz surece illaki satarsiniz. HA "son sahibi olursun" kadar sacma bir yorum yoktur."

2000 model honda civic bakiyordum 16bin-17bin istiyorlardi. ve komple boyali bir civice istiyorlardi. 2-3 ay arastirdim bir turlu bulamadim. sonra rover 45 buldum 2000 model 14bin istiyor, pazarlikla 13binin altina aldim. ve ayni model civic ile kiyasladim arada cok fark var. hemde inanilmaz.

buyrun siz karsilastirin.
    ilandaki civic 2000 model > (en temiz civic i koyuyorum) http://www.sahibinden.com/honda_civic_1_6ies_full_fullWQQaXQQ10014192WQQpXQQdisplayitem

benim rover da 2000 model >
     ROVER 75 alınır mı???
     ROVER 75 alınır mı???
     ROVER 75 alınır mı???

• quote:

Tesekkur ederim. Ben elimden geldigince samimi yaklasiyorum bu duruma ve hakikaten uzuluyorum milletin sirf bilgisizligi yuzunden kalitesiz arabalara binmesine.

meshur bir rover topici vardi 2006 da acilmisti sanirim. rover nedir bilmezken o topici bende okumustum. bastan asagi kotulemislerdi ve ben oradaki yazilanlara ragmen gidip rover aldim ve alir almaz oraya yorumumu yazdim. o gun bu gundur topicte ileri geri konusan kalmadi. cunku herkes salliyor.

bi ornek daha vereyim. peugeot marka aracimi tam 6 ayda sattim. cok temizdi ve fiyatida uygundu. satin aldigim rover i adam ilan vereli 1 hafta olmamisti ben baska sehre gidip aldim arabayi. bu isler biraz sans isi fakat fiyati ortalamada tuttugunuz surece illaki satarsiniz. HA "son sahibi olursun" kadar sacma bir yorum yoktur."

Peki dostum Peugeot ile Rover ı karşılaştır desem, yorumun ne olurdu ?

• çok teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz.

peki rover 75 motorları bmv motoru mu? ayrıca otomatik şanzımanı nasıl

Birde 75 modeline ne kadar teklif etmeliyim, kaç para uygun bir fiyat olur? aynı soum 45 içinde geçerli

clone araban çok hoş yıllık masrafı nekadar, servise çok götürtüyormu ve ortalama ne kadar yakıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroone -- 24 Temmuz 2008; 0:09:00 >
  • http://www.sahibinden.com/benzersiz_makine_sahibi_olmak_isteyenlereWQQaXQQ9533249WQQpXQQdisplayitem

Muhteşem bi Rover,imkanım olsa alırdım.Linki inceleyin,ne demek istediğimi anlayayacaksınız.(Anti-parantez belirtmek istedim,MAKİNA DEHŞET OLMUŞ.)
  • Şimdi meraktan baktım otostart.com dan

ön fren balatası
    rover 75 için 42 lira
    peugeot 407 için 68 lira...

(bi çok Rover parçası çok tutulan araçların parçalarından ucuz, şaşırtıcı bence)
  • quote:

Orjinalden alıntı: bossbee

pahali yedek parca, pahali yedek parca. evet peugeot yedek parcasi pahalidir. neden pahalidir onuda aciklayalim, kalitesiz oldugu halde pahalidir. peugeot yu fiat ile renault ile kiyaslayinca pahali kaliyor. neden kalitesize fazla para vereyim diyor insan.

fakat honda kaliteli, vw kaliteli, rover kaliteli, rover her ikisinden bile ucuz.

peugeot deyince aklima 406 gelir. o da cok kaliteli bir arabadir. fakat belkide sadece 406 dir kaliteli olan. diger modelleri sadece kendi segmentindeki orta sinif arabalarla kiyaslanacak niteliktedir.

fakat roveri bir renault ile kiyaslarsaniz hakaret etmis olursunuz. roverin dengi honda, vw, hatta bmw dir. zaten roverin bu hale gelmesinin tek sebebide bmw dir, bmw nin kiskancligidir.

• quote:

quote:

pahali yedek parca, pahali yedek parca. evet peugeot yedek parcasi pahalidir. neden pahalidir onuda aciklayalim, kalitesiz oldugu halde pahalidir. peugeot yu fiat ile renault ile kiyaslayinca pahali kaliyor. neden kalitesize fazla para vereyim diyor insan.

fakat honda kaliteli, vw kaliteli, rover kaliteli, rover her ikisinden bile ucuz.

peugeot deyince aklima 406 gelir. o da cok kaliteli bir arabadir. fakat belkide sadece 406 dir kaliteli olan. diger modelleri sadece kendi segmentindeki orta sinif arabalarla kiyaslanacak niteliktedir.

fakat roveri bir renault ile kiyaslarsaniz hakaret etmis olursunuz. roverin dengi honda, vw, hatta bmw dir. zaten roverin bu hale gelmesinin tek sebebide bmw dir, bmw nin kiskancligidir.

Her kelimesine imzamı atıyorum...

Sebebini bilmediğim bi şekilde 406 bana hep daha çekici gelmiştir... Zamanına göre müthiş bir donanıma sahipti ve gerçekten sağlamdı...
    Ve ilk defa benden başka birisinin 406'yı farklı bi yere koyduğunu gördüm... Heyecanlandım... :))))

• quote:

Orjinalden alıntı: zeroone

çok teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz.

peki rover 75 motorları bmv motoru mu? ayrıca otomatik şanzımanı nasıl

Birde 75 modeline ne kadar teklif etmeliyim, kaç para uygun bir fiyat olur? aynı soum 45 içinde geçerli

clone araban çok hoş yıllık masrafı nekadar, servise çok götürtüyormu ve ortalama ne kadar yakıyor

inan rover 75 motorunu bilmiyorum. totomatigine guvenebilirsin fakat ben kisisel tercihim gerek performans icin gerek kullanim zevki acisindan duz vitesi tercih ediyorum.

teklif ederken satilmama hurafesini one surerek fiyati asagi cekebilirsin. civari modelde bir passati 30bine kadar, civari bir accordu ise 25bine kadar bulma imkanin var fakat o model passat cok eskidi artik ancak accord denk gelebilir fakat benim yaptigim gibi accord ve 75 kiyaslamasini yap bakalim hangisi hala guncelligini koruyor. hangisi daha kaliteli. insanin dili varmiyor ancak 20bin 75 icin 2000 modeline uygundur diye dusunuyorum ama araba cok cok temiz olur, cizigi dahi olmaz ben cikarir 22 bin yine veririm. 22 bine ancak temiz bir civic bulursunuz.

tesekkur ederim. arabami cok seviyordum fakat o artik pert. yani artik benim degil. ama cok kiyak bir arabaydi. gerek rengi gerek dizayni insanlarda merak uyandiriyordu, kesinlikle farklilik hissi uyandiriyordu.

dedigim gibi satan adam eksiklerini soylemedi. bizde guvendik aldik. eksikler sonra cikti.
    mesela hava filtresi 15 ytl
    platin buji 4 tanesi 60 ytl
    debriyaj baltasi orjinal 250 ytl

bunlar aklima gelenler. fiyatlari bir karsilastirin bakalim piyasanin neresindeymis rover.

bize degisimi gelen parcasi haricinde hic masraf cikarmadi.

1.6 109 hp lik rover 45 benzinde 240-250 ykr, lpg de 150-160 ykr sehir ici yakiyordu. bunlar 2 ay oncesinin rakamlari.

• quote:

Orjinalden alıntı: enoman

http://www.sahibinden.com/benzersiz_makine_sahibi_olmak_isteyenlereWQQaXQQ9533249WQQpXQQdisplayitem

Muhteşem bi Rover,imkanım olsa alırdım.Linki inceleyin,ne demek istediğimi anlayayacaksınız.(Anti-parantez belirtmek istedim,MAKİNA DEHŞET OLMUŞ.)

zaten o arabaya laf yok. 220 Turbo 2.0 200hp lik bir canavar. adam gitmis ham maddesi mukemmel olan bir araca yatirim yapmis ve super birsey elde etmis.

o arabanin orjinali hicbirsey yapilmamisi 10-12 bin civari. yani o kadar ihtisama gerek yok. icinizde bir hiz tutkusu var ise 10 bin vererek piyasadaki bircok araba ile dalga gecebilirsiniz. ve bu insana buyuk zevk verir.

o fiyata 106 gti ve rover 220 turbo alma imkaniniz var. fakat 220 turbo deyince gerisi hikaye kaliyor. malesef bu bir gercek. zaten 220 turbonun rakibi civic type-r dir ve o bile rakip olamamistir. ilgili yerlerde bircok videosu mevcuttur.

• quote:

quote:

Ağzın bal yesin. Arabadan anlayan birileriyle konuşmak nasip oldu hele şükür. Sizden öğrenecek çok şeyim olmalı .

• quote:

Orjinalden alıntı: pirekare
    Şimdi meraktan baktım otostart.com dan
    ön fren balatası
    rover 75 için 42 lira
    peugeot 407 için 68 lira...
    (bi çok Rover parçası çok tutulan araçların parçalarından ucuz, şaşırtıcı bence)

yanlis olmasin fakat ben sanirim ciftine 60 gibi bir rakam vermistim. zaten fren balatalari, debriyaj balatalari asagi yukari aynidir. pek bir fark olmaz.
    ama millet bunu bilmiyor, "bunun balatasi bile ne kadar pahalidir yahu" diyor.

arabayi alali 1-2 ay olmamisti birisi bana su yorumu yapti:
    "yahu bunu alana kadar doblo alsaydin ya?!?" olay mahalinden hemen uzaklastim. birazdaha kalsaydim tas yagacakti kafamiza.
  • quote:

Her kelimesine imzamı atıyorum...

Sebebini bilmediğim bi şekilde 406 bana hep daha çekici gelmiştir... Zamanına göre müthiş bir donanıma sahipti ve gerçekten sağlamdı...
    Ve ilk defa benden başka birisinin 406'yı farklı bi yere koyduğunu gördüm... Heyecanlandım... :))))

tesekkur ederim, eksik olmayin.

taxi filmiyle alakasi yok benim begenimin. peugeot deyince aklima 406, 406 deyince ise deri koltuk ve gogus ikilisi geliyor. donanimida cabasi.
     ROVER 75 alınır mı???

• Benim de taxi filmiyle alakası yok. Hatta izlemedim sanırım....

Ama zamanında o hafızali deri koltuklar falan... Oturaklı görünümü... Sağlamlığı sanki gözlerine yansımıştı... :)

206'larda öyle bi bakış yok... Sanki şu işkence bitse de garajımıza gitsek der gibi bakıyolar...
    Saatten dolayı saçmalıyomuyum sanki... Ama benim için aracın bakışları çok önemlidir... Bu yüzden Japonlar daha bi çekici gelirler...
  • quote:

Ağzın bal yesin. Arabadan anlayan birileriyle konuşmak nasip oldu hele şükür. Sizden öğrenecek çok şeyim olmalı .

sagolun, sizde eksik olmayin. ne haddime efendim, ogretecek fazla birseyim yoktur benim. belki arabalara dair %1 bile bir bilgiye sahip degilim.

hayat tecrubesi diyelim. olmasini istemedigim bircok sey ile, gereksiz yere mucadele ettim. ve sonucunda farkli farkli tecrubeler edindim. hepsini bir araya topladigimda belkide hatri sayilir birsey cikmiyor ortaya ama tecrube tecrubedir diyorum ve bir kenara atiyorum.

bazen boylede guzel ortamlar oldugunda kendimi asiyorum ve bilgimi esirgemiyorum.

herkesin birbirinden ogrenmesi gereken birsey vardir. kotuyu kimse yasamaz umarim, herkes diledigince mutlu yasar. en onemliside bu.
    bende mutluydum cunku ama ne oldu, talihsiz bir kaza sonucu arabamdan oldum. Tek tesellim canimdan olmadigim. gerisi yalan.

• quote:

Benim de taxi filmiyle alakası yok. Hatta izlemedim sanırım....

Ama zamanında o hafızali deri koltuklar falan... Oturaklı görünümü... Sağlamlığı sanki gözlerine yansımıştı... :)

206'larda öyle bi bakış yok... Sanki şu işkence bitse de garajımıza gitsek der gibi bakıyolar...
    Saatten dolayı saçmalıyomuyum sanki... Ama benim için aracın bakışları çok önemlidir... Bu yüzden Japonlar daha bi çekici gelirler...

benim icinde bakislar cok onemlidir.

japonlarin ilgincligi kadar arabalarida en az kendileri kadar ilginctir. japonun tasarimina laf yok zaten. bir accord taki bir lancer daki agresiflik hangi avrupalida var ki.

zaten birakin benim dediklerime, alman devleri bile japonlara ayak uydurmak zorunda kaldi. nerde o eski koca gozlu mercedes ler, artik hepsi yerini cekik goze birakti, bmw yine ayni keza. devler bile ayak uyduruyorlar. bir uzak kalan audi dir, zaten almanda da benim gonlumun birincisi audi dir. hala kendi cizgisini korur.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.