Şimdi Ara

ROG Swift PG278Q 1500 TL altına gelirse kesin alırım diyenler kulübü... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
4
Favori
2.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    başkalarının düşüncelerini eleştirip kendi düşüncesi eleştirilince tepki vermekte ülkemizdeki genel problemlerden birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

başkalarının düşüncelerini eleştirip kendi düşüncesi eleştirilince tepki vermekte ülkemizdeki genel problemlerden birisi.

Aynen hocam +1.
    Ayrıyeten arkadaşın imzasındaki sırf gtx 690 da 3000 tl şuan.
    Ya arkadaşın imzası gerçek değil ya da arkadaş onları havadan almış..
  • 1500 TL'ye Türkiyeye giriş yapacak ? güzel bir hayal eğer gerçek olursa ilk alan ben olurum :)
  • çerçevenin alt kısmının diğerlerinden kalın olması bu monitörü bitiri benim gözümde. portrait eyefinity yapamadıktan sonra neye yarar ki?
  • bu ekran tr de 2500 tl den aşağı listelenirse ismimi değiştiririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

Maddi sıkıntımı gidermek için oyun sistemimi sattım ancak mayıs ayına doğru tekrar oyun odaklı bir sistem toplamayı düşünüyorum. Genelde sistem toplarken kafaya bir donanımı takarım, diğer tüm bileşenleri o donanıma göre seçerim. Bu sefer kafayı bu monitöre taktım. Yeni sistemi bu monitöre odaklanarak toplayacağım.
    Benden başka bu monitörü bekleyen var mı? Bu monitör hakkında yeni bilgi bulan buradan paylaşırsa ben ve benim gibi bu monitörü bekleyenler haberdar olur.

DUYURU YAPILDI: TEMMUZDA Piyasada. Türkiye'ye ne zaman gerli bilinmez.http://www.anandtech.com/show/8085/asus-rog-swift-pg278q-launched-1440p-144hz-panel-with-gsync

Bu monitörün can alıcı özellikleri,
    - İlk 2K Çözünürlük, 1ms tepki süresi ve 144 Hz yenileme hızına sahip, G-SYNC destekli monitör olması.
    - Asus ilk defa bir monitörünü ROG ürün gamına ekledi.
    - Çerçevelerin ince olması sebeiyle Çoklu Monitör düzeneklerinda görsel olarak daha verimli olacak olması.

< --- Video Ön İnceleme --->

Ayrnıtılı Bilgi ->http://rog.asus.com/296652014/news/rog-announces-the-pg278q-swift-27-inch-wqhd-g-sync-gaming-monitor/

Video İnceleme Geldi

CES 2014 ROG has just announced its new PG278Q ‘Swift’ gaming monitor. 27-inches diagonally with WQHD (2560 x 1440) resolution, featuring Nvidia G-Sync hardware and 120+Hz fast-gaming display means this is the ultimate gaming monitor!

ROG Swift PG278Q (extended spec list)
    Display: 27-inch (16:9) wide screen
    Resolution: 2560 × 1440 WQHD with 1ms response rate.
    Brightness: 350cd/m²
    Connectivity: DisplayPort, USB 3.0 ports (upstream x 1, downstream × 3), 3.5mm earphone jack
    Ergonomic Tilt (+20° ~ -5°), swivel (+60° ~ -60°), pivot (90° clockwise), height adjustment (0 ~ 120mm)
    VESA wall mountable (100 × 100mm)

1500 liraya Türkiye bayisine bile gelmez.En az 2500 lira bu monitör.

• quote:

Orijinalden alıntı: ophion84

yok abi sizle tartışmıyorum bu forum cidden bitmiş en ufacık bi muhalefet yapın hemen topun ağzındasınız. gidin alın kardeşim 2000-3000 liraya monitör hepiniz zaten para içinde yüzüyosunuz hatta ben üç beş tane alıp millete dağıtıcam hayrına bırakın ya millet 700 lira maaşla 5 çocuklu eve bakıyor daha da bişey yazmıyorum artık bu forumda.

MSI Z97 MPOWER MAX AC|| İNTEL CORE İ7 4790K Bekleniyor...WITH THERMALTAKE CONTAC 30 || 16GB CORSAIR VENGEANCE 2133MHZ CL10 || 4GB ASUS GTX 690 || 128 GB OCZ VERTEX4 || 2TB WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK WD2002FAEX|| 1 TB SAMSUNG SPINPOINT F3 103SJ || THERMALTAKE LEVEL 10 GTS || SEASONIC X-850 GOLD || 23'' ASUS VS238H-P || LOGITECH Z906 || CREATIVE SOUNDBLASTER ZX || ROCCAT İSKU İLLUMİNATED|| ROCCAT KOVA+

Şaka olsa gerek ?

• Eylül gelcem de olmaz sa kışa türküsü varsa söylemeye başlicam
  • quote:

Şaka olsa gerek ?

he şaka şaka hatta stand up yapıyorum boş zamanlarımda!
  • Monitor ciddi gpu gucu istiyor. Elimizde olanlarla deneyecegiz artık. Su monitorler icin birde hangi gpu(lar) lazım firma onuda yazsada onceden millet gpu sunu ona gore ayarlasa bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xdeliruzgar -- 11 Haziran 2014; 0:19:10 >
  • xdeliruzgar kullanıcısına yanıt
    Dual DVI bağlantılı ekran kartlarıyla kullanılabilir. Lâkin hem 1440P, hem de 144 hz'i verebilecek ekran kartı yok şu anda. Ya CF-SLI yapılarak kullanılacak. Ya da ayar kısılacak ki ben ayar kısılmasından yanayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Monitor ciddi gpu gucu istiyor. Elimizde olanlarla deneyecegiz artık. Su monitorler icin birde hangi gpu(lar) lazım firma onuda yazsada onceden millet gpu sunu ona gore ayarlasa bari.

GTX 650Ti boost ve üzeri Nvidia ekrankartları ile çalışacak. GTX780 var sende endişeye mahal yok.
    G-Sync nin özelliği GPU ile monitör arasında senkronizasyounu sağlamak. Yani monitör 144hz de çalıyor
    diye 144hz görüntü gelmesine gerek yok G-sync bunu en üst düzeyde sabitleyecek. 60hz geliyorsa
    monitörde 60hz de çalışacak. Buda büyük olasılıkla sadece DP bağlantısı ile gerçekleşecek.

Bu arada g-sync monitörler Q3 de geliyor...

http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-g-sync-monitors-unveiled-shipping-soon-worldwide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 17 Haziran 2014; 10:45:13 >

• Vaay konuyu yeni görüyorum. Monitör süper ancak tahmin edilen fiyat yurtdışından da süper

1500'ün altında gelse 3 tane alır surround yaparım

800$ ile yurtdışında satılacak zaten. Buraya ortalama 2000-2200tl ile gelir bence.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Monitör, Nvidia 3D Vision Kit'le bile 3D'si çalışmamış. Yani monitörde 3D olayı yok. Bu haliyle de buna o kadar para vermek anlamsız bence.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    3D'yi Gsync ile beraber çalıştıramamış olabilirler ama 3D Nvidia Vision kit 2 yi falan destekliyor diye yazıyor.

Zaten 3D surround kurupta 2k*3 çözünürlükte biraz sıkar kullanmak ama, 3D olmayışı bir kayıp, dediğin gibi para vermek anlamsızlaşır bu monitöre biraz.
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Valla 3D özelliği olsa bile dahili alıcı olmayıpta monitöre bu kadar para verdikten sonra bir de Nvidia Vision Kit'e 400-500 TL para vermek ne kadar mantıklı? Neresinden tutsak elimizde kalıyor.

Bunun üzerine 1440P'de 100+ FPS almak için yapılması gereken donanım harcamanı da ekleyin. Ohhh, misss. Çıksın 5000 kâğıt.
    Ben Samsung S23A700D'm ile mutluyum.

Şimdi sitesine baktım. 3D ile ilgili tek kelime bulamadım. Bir de Premium Gaming Monitor yazmışlar. Oyuncular 3D özelliğini kullanmıyor mu yani? http://www.asus.com/us/News/xXtX0FNhXQWPrry7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 7 Temmuz 2014; 14:41:49 >

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Oyuncular 3d'ye pek bakmıyor aslında evet. Ama denenir yani. Gtx780 Ti SLI + OC ile bir şeyler ayarlanabilir aslında. İkinci el tanesi 1300-1400'den alınır.

Sitede aynen dediğin gibi 3D ile ilgili yazan bir şey yok. Olsa insan reklamını yapar yani doğal olarak.
  • Ürün bahsettiğiniz 1.500 TL civarlarına gelirse kaçırılmaz ama hiç sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.