Şimdi Ara

Robot Kol Titreme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, çinden bir robot kol satın aldım ve pololu maestro kartı ile kontrol ediyorum fakat dikeyde sorun yaşamıyorken kol yatay pozisyondayken kendi ağırlığından dolayı titreme yapıyor.Kaynağımın motorlar için yeterli akımı sağlayamadığını düşünüp 5 volt 3 amper bir ubec ile kolu besledim fakat sonuç değişmedi.Servolar mg996r modeli ve 50 Hz ile sürüyorum, dijital servo olduğu için yüksek frekanslara izin veriyor diye biliyorum ama bu frekansı arttırarak bir sonuç elde edebilir miyim?Sizlerin önerileri var mı yoksa kendini bile taşıyamayan bir robot kol aldığımı yavaş yavaş kabullenmeli miyim

sorunum ile ilgili video

• Sistemin çalışırken ölç bakalım besleme voltajın kaç volta düşüyor?

Sonra tekrar çalıştır ve çalışırken akımını ölç kaç ma veya amper çekiyor ?

Videoyu izledim bana göre besleme ile ilgili sorunun var yazdıklarımı kontrol et ve yaz neticeyi ona göre halledeyim sorununu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egealtay

Sistemin çalışırken ölç bakalım besleme voltajın kaç volta düşüyor?

Sonra tekrar çalıştır ve çalışırken akımını ölç kaç ma veya amper çekiyor ?

Videoyu izledim bana göre besleme ile ilgili sorunun var yazdıklarımı kontrol et ve yaz neticeyi ona göre halledeyim sorununu.

öncelikle cevabınız için teşekkürler, çalışma esnasında çekilen amper motorları zorlayan pozisyonlarda bile en fazla 2 amper oldu, kullandığım regülatör ve li-po pilde bu akımdan daha fazlasını sağlayabiliyor.Gerilim ise 5,26 volt iken zorlanma esnasında en fazla 5,22'ye düştü, performansı etkileyecek bir voltaj çökmesi de olmadı.Geriye motorların sürülmesi ya da tork yetersizliğiyle ilgili problemler kalıyor fakat motorları da pololu'nun kartı ile sürüp istediğim açıları verebildiğimden pwm'de de bir problem olduğunu düşünmüyorum.Kendini taşıyamayacak torkta bir ürün tasarlayıp satarlar mı sorusuydu beni alternatif çözüm yolları aramaya iten fakat kazıklandığımı yavaş yavaş kabullenmeliyim sanırım.

• Demek ki motor gücü yetersiz kalıyor.
  • Servoyu sürdüğünüz sinyalini periyoduyla oynayın, büyük ihtimalle sorununuz çözülecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.