Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (437. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aknetrentı 4.ay sonunda kestım çok fazla burun kanaması yapıyordu son ay ve her gece uyurken kanıyordu daha önce böyle bir kanama görmedım durduramıyorum burnuma pecete tıkıyorum pecete kandan eriyor bende bıraktım ,ve bır baska yan etkı olarak eklem agrılarım hala devam edıyor uzun yol yurudugumde ayak bıleklerım resmen kilitlenıyor ılacı bırakalı 3 ay oldu aynı devam sız sız olun doktorunuzun tavsıyesını dınleyın gerektıgı yerde hemen bırakın
  • Dostum, bazı forumlara uyeyim, takip ediyorum. Eklem ağrıları için hyaluronik asit içeren supplementleri tavsiye edenler var. Doğal yollarla bu maddeyi almanı tavsiye ederim. Bir google'la istersen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilacı 6 ay kullanmıştım zamanında ama %100 geçti diyemicem ufak tefek sivilceler kalmıştı izleride kaldı tabi doktor sonra kesti krem tedavisine geçtik ama nafile ilaç biteli 2 sene felan oldu sivilceler hunharca cıkmaya devam ediyor lazer tedavisi olma istedim istanbula gittim sivilceler tamamen geçmeden lazer olunmaz dediler krem tedavisi dediler oradanda geri döndüm bunun bi çözümü yok heralde %100lük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Kir-pi, sen nasıl bir doktorsun? Buradaki gençlere zehir ile ilgili tavsiyelerde bulunuyorsun. Ezbere iş yapıyorsun, muayene etmeden genç arkadaşlarımıza tavsiyelerde bulunuyorsun.. Bu mudur profesyonellik? Hiç mi okumuyorsun bu ilacın zararlarını? Roche ve actavisin paralı adamı mısın yoksa?
    Topluma en büyük zararı cahil insanlar verir. Malesef doktorların da cahili oluyor ama toplumdan gördükleri ve haketmedikleri saygı ve hörmet onlarda öyle bir ego yapıyor ki, cehaletlerinin farkında bile değiller. Toplumda en az saygı görmesi gereken bu meslek grubundaki insanlar malesef el üstünde tutuluyor. Kimseye bir faydanız yok! Hele ki ezbere ilaç yazan doktorların hiiç faydası yok, aksine zararı var!!!

Siz doktor musunuz

• ibrahimuzum1 İ kullanıcısına yanıt
    Hayır değilim.

• Arkadşlar ben roaccutane ile 3.ayımı bitirmek üzereyim dudak kurulugu dışında bi yan etkisi olmadı henüz benim öğrenmek istedigim şu. benim ilacım kasımın 3 ünde bitiyor fakat benim muayene oldugum doktor burada yok ayın 10 unda buradaki hastaneye geleçekmiş arada 1 hafta ara var 1 hafta ararmı vermeliyim yoksa hastanede başka doktora gidip ara vermeden devammı etmeliyim , şu anda aylık 40 mg kullanıyorum bu ay sonuçlara bakıp 50 mg çıkartacaktı vallaha sıkıştım kaldım ne yapsam bilemedim...
  • aytac18100 A kullanıcısına yanıt
    Ben 3 hafta ara vermiştim...1 haftadan bişey olmaz...Bana soracak olursan hiç ara verme diğer doktora git ve yazdır ilacını...
  • Arkadaşlar merhaba bügun muayene ye gittim doktor günlük 40mg kullan 2 hafta sonra gel dedi fakat benim 2 hafta sonra pazartesi sınavım olduğu için gidemem bende perşembe günü başlayıp 2hafta sonra perşembe giderim diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ara verme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

Ara verme

ayenn ara vermeme taraftarıyım saolun
  • quote:

Accutane'nin kalıcı zararları ile ilgili 1.600 mesaj..
    http://www.medschat.com/Discuss/accutane-long-term-side-effects-191307_p82.htm

Doktorlara güvenmeyin, imza ile kullandırdıkları bir ilaçtan bahsediyoruz, mallığın alemi yok. Bana bişey olmaz demeyin, reddedin, hayır deyin.
    Bişey olmaz derlerse, alın size roaccutane'ı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intahar eden bir genç deyin:
    Bakın ilacı kullanırken değil, ilacı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intihar ediyor. Öncesinde 20 sayfalık intahar mektubu yazıyor. Sağlıklıydım, bu ilaç yüzünden intihar ediyorum diyor.
    Bu genç benim üye olduğum bir sitede yazıyormuş, en son cilt ve göz kuruluğu durmadığı için televizyon bile seyredemediğini yazmış..
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2367075/Healthy-footballer-James-Sillcock-26-taking-acne-drug-RoAccutane-killed-mental-health-problems.html
    İngilizcesi olan 1600 postluk ilk linki okusun. Orada yazanların hepsi mi trol? Mallık yapmayın!

ilacı kötülemek için mi konuya giriyorsunuz?

babamın elemanı benden bir yaş küçüktü ve çalışırken sivilcesinden dert yakınırdı,benim tek tük oldugundan belli olmuyordu ama elemanımız 5ay kadar bu ilacı kullandı ve pulpul dökülürdü cildi,krem sürerdi ama bitirince bambaşka birisi oldu.

sonra arkadaş işten çıktı, 2 sene oluyor görmeyeli,geçen gördüm bu arkadaşı resmen şok oldum, sakalsız felandı şimdi uzun sakal modasına uyuyorum felan diyordu,cildi pürüzsüzdü ve ben onun o etkisini görünce başladım,1 ay oluyor. yan etkisi kaldı mı diye sordugum zaman kullanırken bile tek dudaklarından şikayetçiliğini anlattı. kesinlikle tavsiye etti.

traş oldugum zaman liseli gibi duruyorum cünkü sivilceler pörtlüyor,1 ay geçti kullanalı ve şuan memnunum ve keşke o başladığı zaman bana tavsiye etseydi 2 seneyi boşa geçirmezdim diyorum kendime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ben hakimim masum bey -- 28 Ekim 2014; 22:52:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

quote:

Accutane'nin kalıcı zararları ile ilgili 1.600 mesaj..
    http://www.medschat.com/Discuss/accutane-long-term-side-effects-191307_p82.htm

Doktorlara güvenmeyin, imza ile kullandırdıkları bir ilaçtan bahsediyoruz, mallığın alemi yok. Bana bişey olmaz demeyin, reddedin, hayır deyin.
    Bişey olmaz derlerse, alın size roaccutane'ı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intahar eden bir genç deyin:
    Bakın ilacı kullanırken değil, ilacı kullandıktan sonra kalıcı yan etkileri yüzünden intihar ediyor. Öncesinde 20 sayfalık intahar mektubu yazıyor. Sağlıklıydım, bu ilaç yüzünden intihar ediyorum diyor.
    Bu genç benim üye olduğum bir sitede yazıyormuş, en son cilt ve göz kuruluğu durmadığı için televizyon bile seyredemediğini yazmış..
    http://www.dailymail.co.uk/news/article-2367075/Healthy-footballer-James-Sillcock-26-taking-acne-drug-RoAccutane-killed-mental-health-problems.html
    İngilizcesi olan 1600 postluk ilk linki okusun. Orada yazanların hepsi mi trol? Mallık yapmayın!

ilacı kötülemek için mi konuya giriyorsunuz?

babamın elemanı benden bir yaş küçüktü ve çalışırken sivilcesinden dert yakınırdı,benim tek tük oldugundan belli olmuyordu ama elemanımız 5ay kadar bu ilacı kullandı ve pulpul dökülürdü cildi,krem sürerdi ama bitirince bambaşka birisi oldu.

sonra arkadaş işten çıktı, 2 sene oluyor görmeyeli,geçen gördüm bu arkadaşı resmen şok oldum, sakalsız felandı şimdi uzun sakal modasına uyuyorum felan diyordu,cildi pürüzsüzdü ve ben onun o etkisini görünce başladım,1 ay oluyor. yan etkisi kaldı mı diye sordugum zaman kullanırken bile tek dudaklarından şikayetçiliğini anlattı. kesinlikle tavsiye etti.

traş oldugum zaman liseli gibi duruyorum cünkü sivilceler pörtlüyor,1 ay geçti kullanalı ve şuan memnunum ve keşke o başladığı zaman bana tavsiye etseydi 2 seneyi boşa geçirmezdim diyorum kendime.

Zararlı diyorum, linkler paylaşıyorum, hatta buradan bazı üyeler gelip ilaçtan sonra geçmeyen yan etkilerinden bahsediyorlar, hala gelip ilacı mı kötülemek için giriyorsun diyorsun.
    Bak koçum 10 yıllık üyeyim ben, işim yok on senedir ilacı mı kötüledim. Ben bu zehiri ocak şubatta içtim, beni mahfetti. Tecrübemi paylaşıyorum..

• Arkadaşlar doktor 60mg'a çıkardı sabah 2 tane akşam 1 tane mi alıyım , ya da sabah öğlen akşam mı ?
  • Cronic kullanıcısına yanıt
    10 senelik üyeysen maaş felan baglasınlar sana, üzülüyorsundur sen şimdi. ilacın 10.000kişi üstünde etkisi yazıyor okumuşsundur, piyango gibi birşey 30 yaşındaki adam 20 yaşında kullanmadıgı için üzülüyor, herşeyi göze almıstır kullananlar. sigara içip kendini zehirliyor insanlar.. git sigaranın zararlarını ve içeriğine göz gezdir sonra gel buraya.
  • quote:

10 senelik üyeysen maaş felan baglasınlar sana, üzülüyorsundur sen şimdi. ilacın 10.000kişi üstünde etkisi yazıyor okumuşsundur, piyango gibi birşey 30 yaşındaki adam 20 yaşında kullanmadıgı için üzülüyor, herşeyi göze almıstır kullananlar. sigara içip kendini zehirliyor insanlar.. git sigaranın zararlarını ve içeriğine göz gezdir sonra gel buraya.

Sigarayı içen göze alıyor, çünkü zararlarını biliyor. Accutane kullananlar tehlikenin farkında mı? Hayır. Doktora güveniyor. Hadi bakalım piyango sana vurdu, kalıcı yan etkilerin oldu, ne yapacaksın?
    Adamı delirtmeyin, mal olan mal kalsın, ama burada benim yazdıklarımı okuyup biraz araştıran ve risk almak istemeyenler varsa benim asıl muhattabım onlar.
    10 yıllık üye olmakla maaşın ne alakası var anlamadım, yeni üye olsam trol dersiniz, yeni üye değilim, eskiden accutane sayfasında bir tane yazım var mıydı, yoktu, sonradan yazmaya başladım çünkü bu zehir benim hayatımı mahvetti, mahvettikten sonra yazmaya başladım..

bana göre yan etkiyi görenler a vitamininin neyde oldugunu bilmeden beslenip,spor yapmayıp dikkat etmeyen kişilerdir. düşük doz kullanılabilinir. Diyeti herkes yapamaz ve sonra neden böyle oldum derler. sen kullandım demişsin ama diyet-spor yapıp yediklerine dikkat ettin mi? bu zamana kadar dengeli beslendin mi? asıl mesele bu, ilac yararlı değil ama bazı yazıları okuyorum adam günlük içkisini içip ilacı kullanıyor sonra şöyle oldu böyle oldu. insanoğlu böyle, ilacı savunmuyorum ama yan etkisini minimum seviyeye indirip düşük doz kullanınca zaten gerisi geliyor.

kilo ve boy orantısına göre doz uygulanıyor ama bana göre Kolesterol seviyesini yükseltmesi ve şeker hastalığına sebep oldugundan bunu göze alıp şeker,hamurişi,hamburger vs.gibi ürünler yiyeceklerse kalıntı etki bırakması kadar doğal birşey olamaz.bunu göze alıp kullanılmı zaten.
  • quote:

bana göre yan etkiyi görenler a vitamininin neyde oldugunu bilmeden beslenip,spor yapmayıp dikkat etmeyen kişilerdir. düşük doz kullanılabilinir. Diyeti herkes yapamaz ve sonra neden böyle oldum derler. sen kullandım demişsin ama diyet-spor yapıp yediklerine dikkat ettin mi? bu zamana kadar dengeli beslendin mi? asıl mesele bu, ilac yararlı değil ama bazı yazıları okuyorum adam günlük içkisini içip ilacı kullanıyor sonra şöyle oldu böyle oldu. insanoğlu böyle, ilacı savunmuyorum ama yan etkisini minimum seviyeye indirip düşük doz kullanınca zaten gerisi geliyor.

kilo ve boy orantısına göre doz uygulanıyor ama bana göre Kolesterol seviyesini yükseltmesi ve şeker hastalığına sebep oldugundan bunu göze alıp şeker,hamurişi,hamburger vs.gibi ürünler yiyeceklerse kalıntı etki bırakması kadar doğal birşey olamaz.bunu göze alıp kullanılmı zaten.

Hiçbir şey bilmiyorsun.
    İstediğin kadar dikkat et, piyango sana vurursa çekersin. Genetik kodlamanda MTHFR bozukluğun varsa bu ilaç kalıcı yan etki bırakır deniliyor. Tezlerden bir tanesi.. 4 adet hap kullanıp problem yaşayanlar var.
    Spor yapıp diyet uygulayan birisi ilacı kullanabilir diyorsun; vücut zaten "kontrollü" zehirlenme yaşıyor, bir de spor yapıp bünyeyi zorlarsan vucut çok zayıf düşer diyen var..
    Hadi bakalım, tavsiye ettiğin birisi içip problem yaşarsa ne diyeceksin? Araştırdın mı benim kadar. Alakası yok diyeceksin, ama problem yaşayanlar benim gibi sabah akşam araştıracak, sana ve bunu yazan doktora küfür edecek.. Bence sen de bu ilacı önerirken dikkatli ol, birilerinin sebebi olma..

ilacın en büyük yan etkisi kalıcı şeker hastalığı, zaten kolesterol arttırdığı için spor ve diyet yapılması tavsiye ediliyor.

geçen yolda yürüyorum ayakkabımı baglamak için durdum ve baktım yukardan soda şişesini aşağı attı birisi, yürüsem kafama düşecekti ama şansımdan verilmiş sadakam varmış diyorum.şimdi yarın yürürken kimin ölüp ölmeyeceği ne malum ? bu ilacı kullanan en az 10 kişi tanıdım yarısı akrabam.

kötülemek istiyorsan dedigim gibi sigara konusuna gir bütün zehirli maddeleri acıkla insanlara daha fazla faydan olur, boşa nefes tüketme insanlar sonucta göze alıp kullanıyorlar. deri altı çıkıp kafasının ortasında her tarafına yayılmasından zaten milletin piskolojisi bozulur sen boşuna uğraşıyorsun kafasına koyan kullanır.(nokta)
  • quote:

ilacın en büyük yan etkisi kalıcı şeker hastalığı, zaten kolesterol arttırdığı için spor ve diyet yapılması tavsiye ediliyor.

geçen yolda yürüyorum ayakkabımı baglamak için durdum ve baktım yukardan soda şişesini aşağı attı birisi, yürüsem kafama düşecekti ama şansımdan verilmiş sadakam varmış diyorum.şimdi yarın yürürken kimin ölüp ölmeyeceği ne malum ? bu ilacı kullanan en az 10 kişi tanıdım yarısı akrabam.

kötülemek istiyorsan dedigim gibi sigara konusuna gir bütün zehirli maddeleri acıkla insanlara daha fazla faydan olur, boşa nefes tüketme insanlar sonucta göze alıp kullanıyorlar. deri altı çıkıp kafasının ortasında her tarafına yayılmasından zaten milletin piskolojisi bozulur sen boşuna uğraşıyorsun kafasına koyan kullanır.(nokta)

O şişe kafana düşseydi de kader der miydin?

İnsanlar, ben dahil yan etkileri göze aldım, ama kimse bana erectile dysfunction yaşayacaksın demedi. Böyle bir risk var bile demedi. Gece körü olursun, ışıklar gözünü alır demedi.. Yaşadıklarımı bilmiyorsun. Muhattabım sen değilsin.. Bu ilacı kullanmayın kardeşim..

• Bende bugun itibariyle roaccutane kullanmaya basliyorum 30mg yazdim sabah aksam kullan dedi bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.