Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kir-pi

shadow_man21 maalesef kullandığın ilaçlar nedeniyle roaccutane kullanabilmen mümkün değil, ilaç kullanıyor olmasan bile HCV + bir kişinin roaccutane gibi bir ilaçla tedavisine hepatolog veye infeksiyon hastalıkları uzmanından onay çıkmasının mümkün olduğunu sanmıyorum, sivilceler sonuçta kozmetik bir sorundur (hayati tehike açısından bakarsanız), Roaccutane hiç karaciğer sorunu yaşamamış kişilerde bile enzimleri en az üçte bir oranında yükseltir, sizin gibi birinde çok riskli bir yöntem olacağını sanıyorum, bu nedenle hiçbir dermatoloğun bu riski üstleneceğini tahmin etmiyorum. Ama üzülme sivilceler zaten yaşla birlikte azalan bir olaydır, biraz sabret nasıl olsa zamanla azalıp neredeyse tamamı yok olacak.

Alıntıları Göster
    merhaba ben de dün kullanmaya başladım roaccutane ı ve yan etkilerini duydukça çok korkuyorum ilaçtan ve bugün bir ay sonra tatile gideceğimi öğrendim acaba 1 ay sonra gitsem kötü bişey olur mu hani kusma dönemi de atlatılmış oluyo bi de a vitamini almamak gerekiomuş dier sitelerde okumuştum yapacağım diyet nasıl olmalı benim fazla sivilcem yoktu ama doktor bu ilacı verdi çünkü az ve küçük de olsa 5 6 senedir vardı son olarak izler geçmio dienlerde var o kadar kötü mü bu ilaçzaten çevremdekiler yan etkileri duyunca başlamasaydın o kadar sivilcen yoktu diyip sinir ediolar aydınlatırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonşrose -- 27 Haziran 2008; 18:39:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonşrose

merhaba ben de dün kullanmaya başladım roaccutane ı ve yan etkilerini duydukça çok korkuyorum ilaçtan ve bugün bir ay sonra tatile gideceğimi öğrendim acaba 1 ay sonra gitsem kötü bişey olur mu hani kusma dönemi de atlatılmış oluyo bi de a vitamini almamak gerekiomuş dier sitelerde okumuştum yapacağım diyet nasıl olmalı benim fazla sivilcem yoktu ama doktor bu ilacı verdi çünkü az ve küçük de olsa 5 6 senedir vardı son olarak izler geçmio dienlerde var o kadar kötü mü bu ilaçzaten çevremdekiler yan etkileri duyunca başlamasaydın o kadar sivilcen yoktu diyip sinir ediolar aydınlatırsanız sevinirim

Alıntıları Göster
    1 aydır kullanıyorum aşırı kuruluktan başka zararı olmadı konuyu açan arkadaşa dikkat et demiştim ama kendime dikkat et diyorum şimdi

1 hafta sonra kc için kan testim yapılacak bakıcaz artık

vücudum aşırı kuruduğu için yaralar oluştu doktorda banyodan sonra kullanmam içn özel bi yağ verdi sabun yerine kullanmam için bi ilaç verdi nemlendirici verdi... verdi de verdi ne zaman neyi süreceğimi unutuyorum artık

ama doktor kontrolünde olduunuz sürece zararı olmuyo korkmayın

@moonşrose...

bende sivilceler iz bırakmaya başladığı ve başka tedavilere yanıt vermediği için başladım doktor sadece fastfood ve aşırı çikolatadan uzak dur dedi sanırım özel bi diyet uygulamaya gerek yok aşırı yağlı tüketme ki kolastrolün artmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..duygusuz..

1 aydır kullanıyorum aşırı kuruluktan başka zararı olmadı konuyu açan arkadaşa dikkat et demiştim ama kendime dikkat et diyorum şimdi

1 hafta sonra kc için kan testim yapılacak bakıcaz artık

vücudum aşırı kuruduğu için yaralar oluştu doktorda banyodan sonra kullanmam içn özel bi yağ verdi sabun yerine kullanmam için bi ilaç verdi nemlendirici verdi... verdi de verdi ne zaman neyi süreceğimi unutuyorum artık

ama doktor kontrolünde olduunuz sürece zararı olmuyo korkmayın

@moonşrose...

bende sivilceler iz bırakmaya başladığı ve başka tedavilere yanıt vermediği için başladım doktor sadece fastfood ve aşırı çikolatadan uzak dur dedi sanırım özel bi diyet uygulamaya gerek yok aşırı yağlı tüketme ki kolastrolün artmasın

Alıntıları Göster
    çok sağol ilgin için peki 1 ay sonra denize gidebilir miyim
  • quote:

çok sağol ilgin için peki 1 ay sonra denize gidebilir miyim

Alıntıları Göster
    şuanda da girebilirsin 1 ay sonrada ama ya sabah çok erken saatlerde ya da saat 4 ten sonra...

güneş varken çıkmicaksın 11 le 4 arası kesinlikle yasak şemsiyenin altında bile oturmicaksın:/
  • quote:

şuanda da girebilirsin 1 ay sonrada ama ya sabah çok erken saatlerde ya da saat 4 ten sonra...

güneş varken çıkmicaksın 11 le 4 arası kesinlikle yasak şemsiyenin altında bile oturmicaksın:/

Alıntıları Göster
    çok saolun acemi olduğumdan hiç bişey bilmiorum sanki heran yan etkiler çıkacakmış gibi bekliorumama bu ilaç kadar da yan etkisi olan bi ilaç yoktur herhalde
  • quote:

çok saolun acemi olduğumdan hiç bişey bilmiorum sanki heran yan etkiler çıkacakmış gibi bekliorumama bu ilaç kadar da yan etkisi olan bi ilaç yoktur herhalde

Alıntıları Göster
    şimdilik eklem ağrısından başka bi şikayetim olmadı vücudumun aşırı kurumasıda benim yüzümden oldu
  • quote:

şimdilik eklem ağrısından başka bi şikayetim olmadı vücudumun aşırı kurumasıda benim yüzümden oldu

Alıntıları Göster
    peki bir aydır yüzünde çıkan sivilceler geçmeye başladı mı kimilerinin 2. aydan sonra çıkmaya başlıyomuş bu da korkutuyo beni çünkü okul başlayacak ben de psikolojik midir bilmem ama uyku düzensizliği de yaptı doktor 30 mg verdi günde ve sanırım tedavi bitene kadar 6000 yada 7200 mg almak gerekiomuş bu şekilde giderse tedavim de uzar
  • quote:

peki bir aydır yüzünde çıkan sivilceler geçmeye başladı mı kimilerinin 2. aydan sonra çıkmaya başlıyomuş bu da korkutuyo beni çünkü okul başlayacak ben de psikolojik midir bilmem ama uyku düzensizliği de yaptı doktor 30 mg verdi günde ve sanırım tedavi bitene kadar 6000 yada 7200 mg almak gerekiomuş bu şekilde giderse tedavim de uzar

Alıntıları Göster
    walla bende 20 mg lık var sabah akşam atıyorum

ve şuanda yüzümde hiçbişi kalmamış durumda sadece kuruluk var..etkisi herkeste farklı oluyo kimisinde 3. aydan sonra başlıyormuş kurumaya..

ama benim yüzümde çok fazla yoktu diyosun kötü bi görüntü oluşturacağını sanmıyorum(yani inş öyle olur)

kiloya göre tedaviyi ayarlamak gerekiyomuş doktorum sivilcelerin 2 ayda tamamen geçse bile 6 ay kadar kullanman lazım dedi
  • quote:

walla bende 20 mg lık var sabah akşam atıyorum

ve şuanda yüzümde hiçbişi kalmamış durumda sadece kuruluk var..etkisi herkeste farklı oluyo kimisinde 3. aydan sonra başlıyormuş kurumaya..

ama benim yüzümde çok fazla yoktu diyosun kötü bi görüntü oluşturacağını sanmıyorum(yani inş öyle olur)

kiloya göre tedaviyi ayarlamak gerekiyomuş doktorum sivilcelerin 2 ayda tamamen geçse bile 6 ay kadar kullanman lazım dedi

Alıntıları Göster
    senin için çok sevindim inş bende de aynısı olur 1.aydan sonra geçer yüzümün kuruluğuna da katlanırım artık napalım ama çok rahatladım
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ..duygusuz..

Benim belimi çok agrıtmıştı.Bu arada ben bu topiciği açan kişiyim benim şuan hiç sivilcem kalmadı iyiki başlamışım diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orjinalden alıntı: ..duygusuz..

Benim belimi çok agrıtmıştı.Bu arada ben bu topiciği açan kişiyim benim şuan hiç sivilcem kalmadı iyiki başlamışım diyorum

Alıntıları Göster
    Günde 60mg(20mgx3) olmak üzere 6. ayın içindeyim.Sırtım için kullanıyorum.İlaçla birlikte sporada başladım ben.Aylık kontrollerde hiçbir hormon seviyem normalin altına inmedi,üstüne çıkmadı.Dudak kuruluğu için Bepanten kullanıyorum.Ayrıca ara sıra suni göz yaşıda kullanıyorum.Güneş kremi olarak coppertone kullanıyorum yüzüme ve cildime.Sırtımda ki lekelerin görünümünü azaltmak için denize gittiğimde güneşleniyorum.Sırtımın rengi koyulaştıkça izler daha az belli oluyor.Ayrıca izler için yeni bir kremede başladım.Boy 1.79 kilo 78 bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: researcher12

Benim suratımdaki yağı kurutacak ilaç daha anasından doğmadı.Mübarek bir zeytin yağı fabrikası ancak yarışır benim cildimle ...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: researcher12

Benim suratımdaki yağı kurutacak ilaç daha anasından doğmadı.Mübarek bir zeytin yağı fabrikası ancak yarışır benim cildimle ...

aynı Sorun bendede var bazen uretimemi gecsem die dusunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Time_Force

quote:

Orjinalden alıntı: researcher12

aynı Sorun bendede var bazen uretimemi gecsem die dusunuyorum

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 6. ayımın içindeyim ve çok memnunum lütfen çok iz bırakmadan akneleriniz kullanın şu ilacııı benim izler hemen hemen birçogu geçti çok az kaldı... yaaa yan etkileri var ama hani psikolojim düzeldi en asından dudak urulugu ve güneşte kalınca ellerin kurulugu çok oluyo....bende başka yan etkisi olmadı hımmmbide basen eklem agrısı oluyo ama çok nadir... bence sonucuna deger.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazottt

arkadaşlar 6. ayımın içindeyim ve çok memnunum lütfen çok iz bırakmadan akneleriniz kullanın şu ilacııı benim izler hemen hemen birçogu geçti çok az kaldı... yaaa yan etkileri var ama hani psikolojim düzeldi en asından dudak urulugu ve güneşte kalınca ellerin kurulugu çok oluyo....bende başka yan etkisi olmadı hımmmbide basen eklem agrısı oluyo ama çok nadir... bence sonucuna deger.....

Alıntıları Göster
    Herkese mrb, başta sorularımıza cvp veren doktor arkadaşlarımıza teşekkür ederim. yardımlarından dolayı...

3 ay bitti, 4. ayın ortasındayım.
    1. ay değişim yok, cilt ve dudaklarda hafif kuruma
    2. ay cilt te kuruma, dudaklarda çatlama çoğaldı ve sağ yanak sakal kısmında kis çıktı
    3. ay sivilceler yok oldu. kis'in çapı küçüldü.
    4. ayın içinde sivilceler temizlendi. kis yok oldu fakat kis'in çıktığı yerde iki kırmızı nokta ve aynı bölge de sakal çıkmamaya başladı.

halen devam ediyorum.
    Boy 1.82
    kilo 69

Bence çok güzel bir ilaç.
    Arkadaşlarımdan da cildim için çok olumlu cümleler duyuyorum.
    Kısaca söylemek gerekirse, bu ilaç cildini düzeltmesi ile birlikte kendine güveni artıyor.

Ayrıca sormak istediğim; doktorum bu ilaç ile birlikte alkol kullanmamamı söylemişti.

Bu konular hakkında yorumda bulunursanız sevinirim.
    Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Driver_Speedy -- 9 Temmuz 2008; 15:03:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Driver_Speedy

Herkese mrb, başta sorularımıza cvp veren doktor arkadaşlarımıza teşekkür ederim. yardımlarından dolayı...

3 ay bitti, 4. ayın ortasındayım.
    1. ay değişim yok, cilt ve dudaklarda hafif kuruma
    2. ay cilt te kuruma, dudaklarda çatlama çoğaldı ve sağ yanak sakal kısmında kis çıktı
    3. ay sivilceler yok oldu. kis'in çapı küçüldü.
    4. ayın içinde sivilceler temizlendi. kis yok oldu fakat kis'in çıktığı yerde iki kırmızı nokta ve aynı bölge de sakal çıkmamaya başladı.

halen devam ediyorum.
    Boy 1.82
    kilo 69

Bence çok güzel bir ilaç.
    Arkadaşlarımdan da cildim için çok olumlu cümleler duyuyorum.
    Kısaca söylemek gerekirse, bu ilaç cildini düzeltmesi ile birlikte kendine güveni artıyor.

Ayrıca sormak istediğim; doktorum bu ilaç ile birlikte alkol kullanmamamı söylemişti.

Bu konular hakkında yorumda bulunursanız sevinirim.
    Teşekkürler...

Alıntıları Göster
    alkol kullanmak istiyorsan alabilirisin ancak karaciğerinin daha fazla yorulacağını bilmen lazım, ayrıca öyle haftada 1 gün 1-2 bira veya 1 duble gibi bir miktarın hiçbir yan etkisi olmaz, istiyorsan alabilirsin bu tür katı kurallar yok yani.
  • quote:

alkol kullanmak istiyorsan alabilirisin ancak karaciğerinin daha fazla yorulacağını bilmen lazım, ayrıca öyle haftada 1 gün 1-2 bira veya 1 duble gibi bir miktarın hiçbir yan etkisi olmaz, istiyorsan alabilirsin bu tür katı kurallar yok yani.

Alıntıları Göster
    benim 16.günüm ama boynumda ve sırtımda çıktı sivilceler kusma dönemini dört gözle bekliorum sebebi de biran önce çıksın okullar açılınca sivilcelerim olmasın ama bu mümkün değil galiba
  • quote:

benim 16.günüm ama boynumda ve sırtımda çıktı sivilceler kusma dönemini dört gözle bekliorum sebebi de biran önce çıksın okullar açılınca sivilcelerim olmasın ama bu mümkün değil galiba

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: moonşrose

Okullar açılıncaya kadar sivilcelerin yoluna girer merak etme, yeni bir döneme büyük ihtimalle yeni bir yüz ile başlarsın.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: moonşrose

Okullar açılıncaya kadar sivilcelerin yoluna girer merak etme, yeni bir döneme büyük ihtimalle yeni bir yüz ile başlarsın.

Alıntıları Göster
    inş ama 3. 4. ayda sivilce çıkması duruyomuş ondan dolayı gerçi herkeste aynı etkiyi yapmıo ama yine de korktum okullar açılacağı zaman 2 buçuk aydır kullanmış olcambi de ben 30 mg kullanıorum etkisini göstermesi zaman alır dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonşrose -- 11 Temmuz 2008; 11:10:19 >
  • quote:

inş ama 3. 4. ayda sivilce çıkması duruyomuş ondan dolayı gerçi herkeste aynı etkiyi yapmıo ama yine de korktum okullar açılacağı zaman 2 buçuk aydır kullanmış olcambi de ben 30 mg kullanıorum etkisini göstermesi zaman alır dimi?

Alıntıları Göster
    ben günde 40 mg alıyorum 2. aya yeni girdim sayılır 1 hafta pürüzsüz bi hafta sivilceli geziyorum bu hafta sivilce haftası

okul başladığında 1 2 ay sivilceli gezsen nolurki?? sonrasında ömür boyu pürüzsüz geziceksin herşeyi bu kadar kafaya takma bence...
  • quote:

ben günde 40 mg alıyorum 2. aya yeni girdim sayılır 1 hafta pürüzsüz bi hafta sivilceli geziyorum bu hafta sivilce haftası

okul başladığında 1 2 ay sivilceli gezsen nolurki?? sonrasında ömür boyu pürüzsüz geziceksin herşeyi bu kadar kafaya takma bence...

Alıntıları Göster
    Hemen bir düzeltme yapalım isterseniz . Her roaccutane kullanan ömür boyu sivilcesiz bir hayat süremez, birkaç kez roaccutane kürlerinin tekrarlanması gereken hastalar da vardır. Tek bir kür ile maksimum oran %80 dir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.