Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (239. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.288
Cevap
103
Favori
2.355.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chatixx

Ben mesela 6500mg aldım ve sonrasındada kullanmadım diyelim. İlacın hiç bir etkisi olmayacak mı yani tam dozu almadım diye?
    Birde geçenlerde hastalanmıştım 1 hafta ilacı içmedim. Sonrasında ilaca devam ettim. Bi sorun olur mu?

böyle bişey yok sadece total doza ulaşmak tekrarlama riskini azaltmak içindir yani bu doza ulaşırsanız hastalığın tekrarlama riski daha düşük oluyor, değişik nedenlerle ilacını total doza ulaşmadan bırakmak zorunda kalan kişilerde de illada tekrarlayacak diye bişey yok. bunu n dışında ilaca birkaçgün ara verilmesi zaten sorun oluşturmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin2203

Merhaba hocam ben 70 kg ım. Ve 7 aydır günlük 60mg(20*3) roaccutane kullanıyordum. Ama tedavi bittikten 10 gün sonra yüzümde yağlanmalar küçük sivilceler çıktı. Ve artı 4 aydır daha kullanıyorum. Ve artık bırakmak istiyorum. Doktorum bir ay daha kullanmam gerektiğini söyledi. Siz ne dersiniz acaba? Çok fazla olmadı mı zaten ?

siz zaten yeterince ilaç kullanmışsınız buna rağmen tekrarlama gibi bir durum söz konusu sanırım ben olsam aralıklı tedavi veya çok düşük doz ile tedaviye devam ederdim 10 mg gün veya ayda sadece 1 hafta 40 mg gibi, sizin şu anki durumunuzda 1 ay 60 mg yerine 6 ay 10 mg kullanmak hem sağlık açısından hemde akneler açısından daha iyi olur diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ssalome

Kir-pi hocam çok doğru söylüyor!!! 10 senedir sivilce problemim var ve doktorlar bu ilacı verdiği halde kullanmadım. Sonuç onca yıl çıkan sivilcelerden kalan izler!!

boşveer izleri takma kafana tedavin bitince tamamı olmasada bir çoğu değişik yöntemler ile halledilir
  • Ya birde bende alevlenme felan olmadı daha. İlaca başlayalı neredeyse 1 ay olacak ama alevlenmeden sönecek gibiler..
    Siyah noktalar ne zaman gidiyodu tedaviye başladıktan sonra. Bana dahada büyüdüler gibi geliyoda
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Ya birde bende alevlenme felan olmadı daha. İlaca başlayalı neredeyse 1 ay olacak ama alevlenmeden sönecek gibiler..
    Siyah noktalar ne zaman gidiyodu tedaviye başladıktan sonra. Bana dahada büyüdüler gibi geliyoda

iyi işte ne güzel alevlenme dönemini yaşamadan aknelerin geçmesi daha iyi, siyah noktaların gtmesi oldukça zaman alır eğer hemen kaybolmalarını istiyorsan clt bakımı ile onları temizletmen lazım
  • Beyler ben 2.5 aydır tedavideyim herkes şikayetçi ama ne varki hiç de zor bir tedavi değil sanki.Bana olanlar

-Dudak kuruması (nemlendirici alın bitsin)
    -Göz kızarması,yanması
    -Çabuk surat kızarması bazen ateşiniz çok çıkmış gibi oluyor

Ama öyle aman aman bitmesi için gün sayıyo falan değilim okadar zorlanmadım çok Şükür Tedavide
  • ya bende bişey sorcam. bende roaccutane kullanıorum. 3. ayımın içindeyim. bu ay bide prozac kullanmaya basladım. bi sorun olurmu acaba? korkuorum ama doktorumada ay sonunda gitcem,kendiside pek ilgili bi insan olmadığından sormak istemiyorum suan. kullanan yada bu konu hakkında fikri olan varsa yardımcı olun bana lütfen.
  • öncelikle herkese acil şifalar diliyorum ve hocama bir sorum olacak...benim roactune yaklasık 20 gün sonra filan bitecek tedavi sürecim...yüzüm eskiye nazaran bayağı düzeldi ama izler kalacak gibi bu izleri nasıl yok edebiliriz yada en aza nasıl indirgeyebilriz bide 1 tane beze gibi kaldı o nasıl geçecek anlamadım ..6 ay önce bu halime şükür ederdim ama insnaoğlu her zaman daha iyisini istiyor sonucta sağlık bu ... bide bana maliyeti ne olur bu izleri geçirmenin...bu arada 79 kiloyum we 19 kutu 20 mg lık ilaç içmiş olacam 20 gün sonra ....şimdiden teşekklürler...inş herkes sorunlarından kurtulurr
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecceeemmm

ya bende bişey sorcam. bende roaccutane kullanıorum. 3. ayımın içindeyim. bu ay bide prozac kullanmaya basladım. bi sorun olurmu acaba? korkuorum ama doktorumada ay sonunda gitcem,kendiside pek ilgili bi insan olmadığından sormak istemiyorum suan. kullanan yada bu konu hakkında fikri olan varsa yardımcı olun bana lütfen.

prozac'ı kullanma nedenin depresyon ise bu ilacın depresyonu arttırıcı yönünü biliyorsundur sanırım, onun dışında iki ilaç arasında etkileşim yok beraber kullanılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhaha01

öncelikle herkese acil şifalar diliyorum ve hocama bir sorum olacak...benim roactune yaklasık 20 gün sonra filan bitecek tedavi sürecim...yüzüm eskiye nazaran bayağı düzeldi ama izler kalacak gibi bu izleri nasıl yok edebiliriz yada en aza nasıl indirgeyebilriz bide 1 tane beze gibi kaldı o nasıl geçecek anlamadım ..6 ay önce bu halime şükür ederdim ama insnaoğlu her zaman daha iyisini istiyor sonucta sağlık bu ... bide bana maliyeti ne olur bu izleri geçirmenin...bu arada 79 kiloyum we 19 kutu 20 mg lık ilaç içmiş olacam 20 gün sonra ....şimdiden teşekklürler...inş herkes sorunlarından kurtulurr

iler kalmış olursa hemen peeling yapılabilir 3 ay sonra da lazer uygulanabilir maliyet bulunduğun yere göre değişir, yağ bezesinin içine ilaç enjekte ettirmek veya aldırmak dışında pekbir çözüm yok
  • bugun 27. günüm bitiyor...kullanmaya başladıgım 5. günden itibaren sivilce çıkmadı, umarım alevlenme dönemi olmaz.

yan etki olarak :

inanılmaz dudak kuruluğu, omuzlardan bele dogru bölgede hafif bir ağrı, burun kaşındıgında kanlı mukus geliyor peçeteye, bazen çok dert ettigim şeye birden kızıp sinirlenebilirken, bazen eskisinden de az umursuyor takmıyorum, böyle bir dengesizlik var, e birde aşırı göz yanması veya kurulugu var bende, öyleki bilgisayara bakarken ne kadar kırptıgımın haddi hesabı yok gözümü. ilacı bırakınca umarım geçer bu etki.

sonuç olarak sivilce kalmayacaksa bunlara katlanılır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 22 Ocak 2011; 23:18:22 >
  • merhaba. ben de zoretanin tedavisine yeni başlıycam. problemim çok ciddi boyutlarda değil. 2x10mg önerdi doktor. daha önceki mesajlarda kiloyla bağlantılı olduğunu okudum, 55 kiloyum. doktorum beni hiç bir konuda bilgilendirmedi. cildim zaten kuru, yalnızca yüzüm karma tip. bir de sormak istediğim asıl soru şu; ilacı adet dönemlerinde kullanmamam gerektiğini söyledi doktor,fakat internetteki bütün okumalarım adet döneminde de devam edileceği yönünde. iyi bir diyalogumuz olamadı doktor beyle bu yüzden sizlerden öğrenmek istedim. herkese geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mogumogu

merhaba. ben de zoretanin tedavisine yeni başlıycam. problemim çok ciddi boyutlarda değil. 2x10mg önerdi doktor. daha önceki mesajlarda kiloyla bağlantılı olduğunu okudum, 55 kiloyum. doktorum beni hiç bir konuda bilgilendirmedi. cildim zaten kuru, yalnızca yüzüm karma tip. bir de sormak istediğim asıl soru şu; ilacı adet dönemlerinde kullanmamam gerektiğini söyledi doktor,fakat internetteki bütün okumalarım adet döneminde de devam edileceği yönünde. iyi bir diyalogumuz olamadı doktor beyle bu yüzden sizlerden öğrenmek istedim. herkese geçmiş olsun

adet dönemi ile ilgili yanlış bir anlamanız olmasın, bayanlarda özellile evli olanlarda ilk adet gördüğünüzde başlayın diyoruz (farkına varılmayan çok yeni bir gebelik durumunun olmaması için), onun dışında adet döneminde kullanılmaması ile ilgili bir öezellik yok ilacın sürekli kullanımı esastır
  • çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi kullanıcam ilacı. oldukça önemli bir ayrıntı.
  • kir-pi hocam bir sorum olacak.Zoretanin kullanıyorum.4.ayımın içerisindeyim.Omuz kemiklerimin sırtımla birleştiği yerdeki kemikler öncekine oranla daha çok dışarı çıkık gibi.acaba bunun kullandığım ilaçla bir alakası var mıdır ? önceki yazıların birinde sanki böyle birşey hatırlıyorum da o yüzden soruyorum.şimdiden teşekkürler
  • merhaba hocam 25 gündür günde 30 mg zoretanin kullanıyorum 67 kiloyum.19 yaşındayım.dudaklarımda ve cildimde aşırı kuruma var sabahları kalktığımda ağzımı açamıyorum çok feci bir yanma oluyor.cildim adeta bir beton gibi oldu soyulmaya başladı soyuluncada yanma hissediyorum..haftada 4-5 defa burnum çok fazla kanıyor doktor ayrıca bana hiçbir test yapmadan bu ilacı yazdı ve nemlendiricide yazmadı cildimin kuruluğunun geçmesi için ne yapmalıyım....tıp öğrencisiyim sınavlarım yaklaştı bu cilt ve burun kanamaları yüzünden ders çalışamıyorum sınavda da burnum kanayacak diye korkmuyor da değilim lütfen bana yardım edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

kir-pi hocam bir sorum olacak.Zoretanin kullanıyorum.4.ayımın içerisindeyim.Omuz kemiklerimin sırtımla birleştiği yerdeki kemikler öncekine oranla daha çok dışarı çıkık gibi.acaba bunun kullandığım ilaçla bir alakası var mıdır ? önceki yazıların birinde sanki böyle birşey hatırlıyorum da o yüzden soruyorum.şimdiden teşekkürler

sana öyle gelmiştir bu ilaç ile olabilecek kemik değişiklikleri öyle gözle görülecek kadar olmazlar, kemiklerde küçük çıkıntılar oluşabilir belki ama gözle görülebilecek kadar olması beklenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: 000mehmet000

merhaba hocam 25 gündür günde 30 mg zoretanin kullanıyorum 67 kiloyum.19 yaşındayım.dudaklarımda ve cildimde aşırı kuruma var sabahları kalktığımda ağzımı açamıyorum çok feci bir yanma oluyor.cildim adeta bir beton gibi oldu soyulmaya başladı soyuluncada yanma hissediyorum..haftada 4-5 defa burnum çok fazla kanıyor doktor ayrıca bana hiçbir test yapmadan bu ilacı yazdı ve nemlendiricide yazmadı cildimin kuruluğunun geçmesi için ne yapmalıyım....tıp öğrencisiyim sınavlarım yaklaştı bu cilt ve burun kanamaları yüzünden ders çalışamıyorum sınavda da burnum kanayacak diye korkmuyor da değilim lütfen bana yardım edin..

sorularını e-mail ile yanıtladığımı hatırlıyorum eğer ulaşmadıysa tekrar yazayım
  • hocam bir sorum olucak size. geçen gün arkadaslarla takıldık biraz. sabah aldım ilacı cıktım evden. günde 60 mg kullanıyorum. öğleyin ve akşamı yutmadım o gün. 50cl kadar bira aldım. bira ile ilaç birlikte yormasın karaciğeri diye o günkü kalan 40 mg almadım. bir sorun olr mu?
  • hocam bir sorum daha var. tavanic(levofloksasin) adlı antibiyotik kullanıyorum. yan etiklerinde alt-ast artış yazıyor. acnegen ile kullanmamda bir sorun olur mu?
  • 
Sayfa: önceki 237238239240241
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.