Şimdi Ara

Retina Ekran destekli iPad oyunları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
16.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

Orijinalden alıntı: Kelâg

quote:

Orijinalden alıntı: Pardus Linux

quote:

En geç yılın üçüncü çeyreğinde Samsung da retina teknolojisine sahip bir tablet çıkarır.

O panel zaten Samsung üretimi isteseydi Apple'dan çok daha çıkarabilir hatta Apple satmayabilir, Apple'da sırf ekran değişikiğinden milyonlarca dolar vugun yapmasını engelleyebilirdi ama şirket stratejisi sonuçta istediğine satar istemediğine satmaz...

Samsung üretimi olduğunu bilmiyordum, iyiymiş.

Ekranını Sharp veya LG üretmiyo mu ?

Sharp ve lg ye ayri bir seri samsungada bir seri urettiriyor....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kelâg En geç yılın üçüncü çeyreğinde Samsung da retina teknolojisine sahip bir tablet çıkarır.
    O panel zaten Samsung üretimi isteseydi Appledan çok daha çıkarabilir hatta Apple satmayabilir, Appleda sırf ekran değişikiğinden milyonlarca dolar vugun yapmasını engelleyebilirdi ama şirket stratejisi sonuçta istediğine satar istemediğine satmaz...

Abicim! Sen git sahile, kumdan kale yap, eğlen falan ya. Zira burada böylesine saçmalayıp rezil olmaktan iyidir.

• bu konu başlığını açan editörün, editörlüğünden şüphe ederim ! :)

retina ne kardeş !? :D çözünürlük var gözünürlük var :D
  • 2048x1536 piksel ekran çözünürlüğü.. 19 inçte bile 1440x900 kullanıyorum, utanıyorum
  • airsupremacy harika ipad te oynadığım en iyi oyun diyebilirim
  • Tablette veya telefonda oyun oynamak iğrenç bence ya kişisel görüşüm hardcore oyuncu olduğumdan mıdır bilmiyorum çocuk oyunu gibi geliyor hepsi
  • arkadaşlar iPad e jb yapınca bu oyunları beleş indirebiliyormuyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kelâg En geç yılın üçüncü çeyreğinde Samsung da retina teknolojisine sahip bir tablet çıkarır.
    O panel zaten Samsung üretimi isteseydi Appledan çok daha çıkarabilir hatta Apple satmayabilir, Appleda sırf ekran değişikiğinden milyonlarca dolar vugun yapmasını engelleyebilirdi ama şirket stratejisi sonuçta istediğine satar istemediğine satmaz...
    Abicim! Sen git sahile, kumdan kale yap, eğlen falan ya. Zira burada böylesine saçmalayıp rezil olmaktan iyidir.
    Aynen:):):) Samsung bir cihazını retina ekranlı diye lanse etsin.Apple bombalar:)

• Sayıları hızla artacaktır bu uygulamaların.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

samsungun bu kadar yüksek çözünürlüklü bir retina ekrana sahip tablet çıkarması googlea bağlı. bugün android bu kadar yüksek dpi değerini desteklemiyor. ancak upscale edilebilirki bunun için bile googleın oturup ciddi bir çalışma yapması gerekir -ki bunun için bile samsung retina ekranlı bir tablet üretebilmek için googlea mahkum. örneğin androidi yeni ipade yükleseler ikonlar küçücük küçücük görünür kullanılamaz bile android... öyle arama motorundan gelipte bilmediğin bir alanda sanal makine üzerine işletim sistemi geliştirirsen istediğin zaman istediğini yapamazsın. appleın işletim sisteminde microsofttan daha fazla tecrübesi vardır.. aradaki farkı hesap edin..

Bilmiyorum nereden böyle bir bilgi edindin ama şuanda piyasada İpad'den çok daha fazla ppi sunan Android cihazlar var. Yeni çıkacak Android tabletler de yüksek çözünürlük sunacaktır, şüphen olmasın. Örnek vermem gerekirse, Sony Xpeira S 342ppi. Öyle arama motorundan gelip her sektöre damga vuracak şekilde büyümek alay edilecek değil saygı duyulacak konudur. İlah yaptığınız Apple'a en fazla yazılım desteği veren firma Microsoft'tur. Karşılaştırma yaparken ayrıntılara önem verelim. Sevgilerle.

• ben death rally oyununu çok beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simaros
    Yok öyle ister satar ister satmaz babasının hayrına satmıyor ekran üretmek için kaç firma sırada samsung üretim kapasitesinden dolayı Üç firmadan biri oldu ve deli gibi para kazandı.

Tamam arkadaşımda yazdığım paragrafın sonunda zaten şirket stratejisi bunlar satması gerekiyorsa satar diye belirtmişim yoksa niye kaybetsin milyonlarca doları tabiki satacak...

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco
    İlginc bir mantik. Tabi yeterli derecede bilgi sahibi olsaydiniz bunun androidin mevcut surumleri ile yapilamayacagini bilirdiniz.
    Nickiniz gibi, pardus aslinda bes para etmez dersek o kadar pardus gelistirenlere hakaret etmis oluruz. Her ne kadar iflas bile etmis olsa.

Arkadaşım şakamısın sen, en iyisi mi sen git bir daha araştır bu konuyu aşağıdaki tablodada ve linkte Android tarafından desteklenen çöznürlükler mevcut...
    http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html
    Retina Ekran destekli iPad oyunları

Hatta 2011 yılında çıkmış olan bir haber linkinde 2048x1536 çözünürlükte bir Android tabletten bile söz edilmiş:
    http://www.pclabs.com.tr/2011/07/14/motorola-piksel-canavari-yeni-bir-tablet-hazirliginda-2048-x-1536/

Hadi bunuda geçtim de ben bunu illaki Android ile yapacak diye yazmışmıyım sen önce ona bir daha bak istersen o paragrafta Android kelimesi geçiyormu? Adam yapacak olsa yapar üstünede istediği işletim sistemini koyar yeterki yapmak istesin, mesela Windows 8'de yüksek çözünürlük destekleyecek, yada Linux ile kendine yepyeni bir sistem oluşturabilir yada daha önce üretilmiş bir işletim sistemi pekala kullanabilir...

Gel gelelim hakaret ettiğin "o beş para etmez paragrafına" senin o beş para etmez dediğin işletim sistemi bu memleketin adam akıllı yapılmış tek işletim sistemidir, o hakaret sadece bana değil tüm Pardus geliştirici ve kullanıcı topluluğuna edilmiştir önce kendiniz daha yararlı bir vatandaş olunda sonra başkalarını eleştirin oturduğun yerden sallamak, boş boş post kasmak en kolayı, bir kere bana araştır diyorsunda keşke kendin önce Pardus'un devam edeceğini araştırıp görseydinde sevincin kursağında kalsaydı diyeceğim ama kime laf anlatıyoruz...
    http://www.ozgurlukicin.org/haber/pardus-calistayi-sonuc-bildirisi/

• hata veriyor ..
  • video sorunlu
  • quote:

quote:

Yok öyle ister satar ister satmaz babasının hayrına satmıyor ekran üretmek için kaç firma sırada samsung üretim kapasitesinden dolayı Üç firmadan biri oldu ve deli gibi para kazandı.

Tamam arkadaşımda yazdığım paragrafın sonunda zaten şirket stratejisi bunlar satması gerekiyorsa satar diye belirtmişim yoksa niye kaybetsin milyonlarca doları tabiki satacak...

quote:

Orijinalden alıntı: myfranco
    İlginc bir mantik. Tabi yeterli derecede bilgi sahibi olsaydiniz bunun androidin mevcut surumleri ile yapilamayacagini bilirdiniz.
    Nickiniz gibi, pardus aslinda bes para etmez dersek o kadar pardus gelistirenlere hakaret etmis oluruz. Her ne kadar iflas bile etmis olsa.

Arkadaşım şakamısın sen, en iyisi mi sen git bir daha araştır bu konuyu aşağıdaki tablodada ve linkte Android tarafından desteklenen çöznürlükler mevcut...
    http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html
    Retina Ekran destekli iPad oyunları

Hatta 2011 yılında çıkmış olan bir haber linkinde 2048x1536 çözünürlükte bir Android tabletten bile söz edilmiş:
    http://www.pclabs.com.tr/2011/07/14/motorola-piksel-canavari-yeni-bir-tablet-hazirliginda-2048-x-1536/

Hadi bunuda geçtim de ben bunu illaki Android ile yapacak diye yazmışmıyım sen önce ona bir daha bak istersen o paragrafta Android kelimesi geçiyormu? Adam yapacak olsa yapar üstünede istediği işletim sistemini koyar yeterki yapmak istesin, mesela Windows 8'de yüksek çözünürlük destekleyecek, yada Linux ile kendine yepyeni bir sistem oluşturabilir yada daha önce üretilmiş bir işletim sistemi pekala kullanabilir...

Gel gelelim hakaret ettiğin "o beş para etmez paragrafına" senin o beş para etmez dediğin işletim sistemi bu memleketin adam akıllı yapılmış tek işletim sistemidir, o hakaret sadece bana değil tüm Pardus geliştirici ve kullanıcı topluluğuna edilmiştir önce kendiniz daha yararlı bir vatandaş olunda sonra başkalarını eleştirin oturduğun yerden sallamak, boş boş post kasmak en kolayı, bir kere bana araştır diyorsunda keşke kendin önce Pardus'un devam edeceğini araştırıp görseydinde sevincin kursağında kalsaydı diyeceğim ama kime laf anlatıyoruz...
    http://www.ozgurlukicin.org/haber/pardus-calistayi-sonuc-bildirisi/

doğrudur ama.
    bir sorun daha var.
    ipad3 e uygulamalar hızlı bir şekilde retina uyumlu hale getiriliyor.
    aynı durum androidte bu kadar hızlı olmaz.

• video sorunlu
  • quote:

quote:

quote:

En geç yılın üçüncü çeyreğinde Samsung da retina teknolojisine sahip bir tablet çıkarır.

O panel zaten Samsung üretimi isteseydi Apple'dan çok daha çıkarabilir hatta Apple satmayabilir, Apple'da sırf ekran değişikiğinden milyonlarca dolar vugun yapmasını engelleyebilirdi ama şirket stratejisi sonuçta istediğine satar istemediğine satmaz...

oyle sirada demekle sirada olunmuyor. lg ve sharp bile eline yuzune bulastirdi. su anki konumda apple samsunga lutufda bulunmus olmuyor, tam tersine, samsung apple a kiyak gecmis oluyor. samsung degil bir baska firma olsaydi su anda ipad in tanitilmasini halen daha bekliyor olurduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

samsungun bu kadar yüksek çözünürlüklü bir retina ekrana sahip tablet çıkarması googlea bağlı. bugün android bu kadar yüksek dpi değerini desteklemiyor. ancak upscale edilebilirki bunun için bile googleın oturup ciddi bir çalışma yapması gerekir -ki bunun için bile samsung retina ekranlı bir tablet üretebilmek için googlea mahkum. örneğin androidi yeni ipade yükleseler ikonlar küçücük küçücük görünür kullanılamaz bile android... öyle arama motorundan gelipte bilmediğin bir alanda sanal makine üzerine işletim sistemi geliştirirsen istediğin zaman istediğini yapamazsın. appleın işletim sisteminde microsofttan daha fazla tecrübesi vardır.. aradaki farkı hesap edin..

Google dediğin firma o kadar büyük ki senin aklın almaz onu :) Arama motorundan gelmeymiş adamlar o kadar çok dalda iş yapıyorlar ki yani tabi sen birşeyden anlamadığın için tek bildiğin arama motoru..En basitinden kendi kendini sürebilen akıllı araçların en büyük geliştiricisi google mesela yani google'ı küçümseyen bu işten hiçbirşey anlamıyor demektir

• şöyle 40 inçlik tablet yapsa apple koy masaya müşteriye çizimi anlat duvara koy filmi sayret masaya dik oyunu oyna docka oturt internette gez falan 10 inç ufak başkalarıda bakacaksa inşallah ileride olur.içinde fan olmayan hardcore oyun oynayabilen cihaz olsun bırakırım labtobu pisiyi :)
  • Infinity Blade güzel oyun
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.