Şimdi Ara

Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ® (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.885
Cevap
315
Favori
1.708.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UriHAYY -- 23 Kasım 2014; 19:30:21 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Ben de kampanya kapsamında megane hb touch plus 110 bg EDC siparişi verdim. Renk olarak ekstra masraf olmasın diye beyaz seçtim. fakat şimdi bulut grisi rengi görünce hayran kaldım. daha başvuralı 2 gün oldu. Acaba değiştirirler mi? mail attım yarın da arayacağım. bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memo20yorga

Merhaba arkadaşlar,
    Ben de kampanya kapsamında megane hb touch plus 110 bg EDC siparişi verdim. Renk olarak ekstra masraf olmasın diye beyaz seçtim. fakat şimdi bulut grisi rengi görünce hayran kaldım. daha başvuralı 2 gün oldu. Acaba değiştirirler mi? mail attım yarın da arayacağım. bilgisi olan var mı?

Değişiklik yapılmıyor diye biliyorum .
  • memo20yorga M kullanıcısına yanıt
    Forumdan bir üye aracına sonradan R-link ekletmişti. Bence yardimci olacaklardır. Birkaç sayfa önce yazmıştı.sanırım 'gorbay' dı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

quote:

Orijinalden alıntı: obyilmaz

quote:

Kredi aracın %70 ine kadar veriliyor ve ödemesi sözleşme imzasından 1 ay sonra başlıyor, yukarıda açıkça izah ettim. Ben 1640 tl.yi kredi çıktıktan sonra peşinat olarak yatıracağım teslimde de belirttiğim rakamı ödeyeceğim. Şunu da açıkça belirteyim ben 2014 kasko değeri 64000 tl olan megane 1.5 touch plus aracı kampanya ile üstelik 2015 model olarak 52600 tl ye alıyorum üstelik 36000 tl.sıfır faiz ile. Bundan iyisi olmaz diye düşünüyorum. Beğenmezseniz satarsınız her zaman müşteri bulunur.

hocam birkaç yanlışı düzeltelim, o araç bayide şuan 57.500. ve ankara mais 750tl de indirim yapyor. dolayısıyla fark 4.500 tl. bunun yanıda ikinci ele baktığınızda aracın değerinin çabuk düştüğünü görebilirsiniz. bende alarım seneye satarım diyordum ancak bu ihtimal zor. iyi ihtimalle 2bin zarar edersiniz. ki buda gayet iyi sayılır...

Hangi yanlış anlamadım. Megane toch dizel aracın KASKO DEĞERİ bugün için 64000 tl.dir. Allah göstermesin aracınız pert olsa kaskodan alacağınız para 1000-2000 tl eksiğiyle odur. Ben araç alırken ikinci elde bile kasko değerine bakarım biraz eksik fazlasıyla ona göre alırım, bu objektif bir kriterdir. Yıllardır kendi öz malımız (oyak üyesiyim %50 si bizim) olan ve ülkemizin en çok satan ve servis ağına sahip renault markasına iyi gözle bakmadım, ama çok yanıldığımı geçte olsa farkettim. Son bir ayda suzuki, kia, honda, seat, skoda, wolkvagen, opel, hyundai, mitsubishi vb. araçların bayilerine uğradım. Ortalama baz model bir aracın bana maliyetinin en az 60000 tl. olduğunu gördüm ve kampanya ile 2015 MODEL MEGANE 1.5 DCI TOUCH PLUS almak için başvurdum. Fayda maliyet analizi yaptığımda karlı bir yatırım yaptığımı düşünüyorum. Mais ve diğer renault bayilerinde şu anda olan aşırı yığılma da yaptığım yatırımın doğruluğunu gösteriyor.Üstelik elimde bulunan 35000 tl peşinatı da kullanma gereği duymadım, o parayı da bankada değerlendiriyorum. Ben İzmir'deyim. Forumda İ 20 den bahsetmişler. Dün Balçova Agora da (AVM) 2 adet İ 20 araç tanıtımı yapılıyordu saat 15:00 yoğun dönem olmasına rağmen kimse ilgilenmiyordu. Bilgi olsun diye söyleme gereği duydum.

iyide o zaman kasko değerine bakmak yanlış olur. şöyle deyim , hiç oyak kullanmadan bayiden alsanız 57.100 . aracı pert ettiniz. kaskodan aldığınız para ile 6.900 kar edersiniz. oyaktan alıp pert ederseniz, 11.500 kar edersiniz. yani oyağın bize faydası 4.500 tl olur :D :D yani oyak 4.500 tl indirim yapmış. buda çok iyi bir rakam ancak sizin dediğiniz kadar değil. beğenmez satarsanız 1 yıl sonra 49-50 bine gider. ki o zmanda yaklaşık 3bin tl zarar... bu yine güzel bir değer ama dediğiniz kadar değil. bunu söylemeye çalıştım.... bende aynı aracı sipariş vermeyi düşünüyorum buarada...

• EDC'de tereddüt eden var mı ?
    Ben aldım ama hala acaba diyorum ?
  • Clio 1.2 75 Bg 16v icon Siparişi verdim 39.750 TL. 1 ay önce Renault bayisine gittiğimde aynı araca 43.000 TL nakit dediler. Kredili almak istediğimde 45.350 TlL dediler. Yüzde sıfır faiz diye reklam yapıyorlar ama aracı liste fiyatı üzerinden değerlendiriyorlar ne yüzde sıfır kalıyor ne de cazipliği. Ben aracı 39750 liraya aldım 15.000 36 ay Yüzde Sıfır faiz kredi kullandım. Araç hem kredili hem de 3.000 liralık bir indirimim oldu. 2015 zamlarını hesaba kattığımızda 5.000 liralık bir karım olacak. Kullandığım kredi ise 36 ayda enflosyona yenik düşecek 15.000 çektim ama belki 14.500 ödeyecem bu zamanın parasıyla bunu kimse yapmıyor. İnsanlar 39.000 verip bomboş fiesta alıyor 1.25 motor. Biz o fiyata full clio alıyoruz. Hesabına gelen zaten bayileri dolduruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memo20yorga

Merhaba arkadaşlar,

hocam bende beyaz alacaktım hanımın zoruyla bulut gri aldım :) sonradan bende beğendim çok. 1 hafta içerisinde değiştirebiliyrosun sanırım. Satış temsilcisini arayın sorun isterseniz.
  • Bende bulut gri megane 1.5 edc touch plus sipariş verdim ama acaba değiştirsem mi siyahla diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah261

Bende bulut gri megane 1.5 edc touch plus sipariş verdim ama acaba değiştirsem mi siyahla diye düşünüyorum.

Aman hocam siyaha dönme . Pisliği çok belli eder . Çizikleri çok belli eder vs vs
  • arkadaşlar araçlar stoklarla mı sınırlı acaba. başvuran herkese araç verilecek mi kesin. yamuk yaparlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: inadinaAMD

EDC'de tereddüt eden var mı ?
    Ben aldım ama hala acaba diyorum ?

1.2 Edc için başvurduk performansı fazlasıya tatmin etti .

Dizel kullanmadım bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar araçlar stoklarla mı sınırlı acaba. başvuran herkese araç verilecek mi kesin. yamuk yaparlar mı?

1. Sayfada ki yazıyı okuyabilirsiniz . Kampanya stoklarla sınırlıdır deniliyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz™

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar araçlar stoklarla mı sınırlı acaba. başvuran herkese araç verilecek mi kesin. yamuk yaparlar mı?

1. Sayfada ki yazıyı okuyabilirsiniz . Kampanya stoklarla sınırlıdır deniliyor .

Gözümden kaçmış. Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kredi aracın %70 ine kadar veriliyor ve ödemesi sözleşme imzasından 1 ay sonra başlıyor, yukarıda açıkça izah ettim. Ben 1640 tl.yi kredi çıktıktan sonra peşinat olarak yatıracağım teslimde de belirttiğim rakamı ödeyeceğim. Şunu da açıkça belirteyim ben 2014 kasko değeri 64000 tl olan megane 1.5 touch plus aracı kampanya ile üstelik 2015 model olarak 52600 tl ye alıyorum üstelik 36000 tl.sıfır faiz ile. Bundan iyisi olmaz diye düşünüyorum. Beğenmezseniz satarsınız her zaman müşteri bulunur.

hocam birkaç yanlışı düzeltelim, o araç bayide şuan 57.500. ve ankara mais 750tl de indirim yapyor. dolayısıyla fark 4.500 tl. bunun yanıda ikinci ele baktığınızda aracın değerinin çabuk düştüğünü görebilirsiniz. bende alarım seneye satarım diyordum ancak bu ihtimal zor. iyi ihtimalle 2bin zarar edersiniz. ki buda gayet iyi sayılır...

Hangi yanlış anlamadım. Megane toch dizel aracın KASKO DEĞERİ bugün için 64000 tl.dir. Allah göstermesin aracınız pert olsa kaskodan alacağınız para 1000-2000 tl eksiğiyle odur. Ben araç alırken ikinci elde bile kasko değerine bakarım biraz eksik fazlasıyla ona göre alırım, bu objektif bir kriterdir. Yıllardır kendi öz malımız (oyak üyesiyim %50 si bizim) olan ve ülkemizin en çok satan ve servis ağına sahip renault markasına iyi gözle bakmadım, ama çok yanıldığımı geçte olsa farkettim. Son bir ayda suzuki, kia, honda, seat, skoda, wolkvagen, opel, hyundai, mitsubishi vb. araçların bayilerine uğradım. Ortalama baz model bir aracın bana maliyetinin en az 60000 tl. olduğunu gördüm ve kampanya ile 2015 MODEL MEGANE 1.5 DCI TOUCH PLUS almak için başvurdum. Fayda maliyet analizi yaptığımda karlı bir yatırım yaptığımı düşünüyorum. Mais ve diğer renault bayilerinde şu anda olan aşırı yığılma da yaptığım yatırımın doğruluğunu gösteriyor.Üstelik elimde bulunan 35000 tl peşinatı da kullanma gereği duymadım, o parayı da bankada değerlendiriyorum. Ben İzmir'deyim. Forumda İ 20 den bahsetmişler. Dün Balçova Agora da (AVM) 2 adet İ 20 araç tanıtımı yapılıyordu saat 15:00 yoğun dönem olmasına rağmen kimse ilgilenmiyordu. Bilgi olsun diye söyleme gereği duydum.

iyide o zaman kasko değerine bakmak yanlış olur. şöyle deyim , hiç oyak kullanmadan bayiden alsanız 57.100 . aracı pert ettiniz. kaskodan aldığınız para ile 6.900 kar edersiniz. oyaktan alıp pert ederseniz, 11.500 kar edersiniz. yani oyağın bize faydası 4.500 tl olur :D :D yani oyak 4.500 tl indirim yapmış. buda çok iyi bir rakam ancak sizin dediğiniz kadar değil. beğenmez satarsanız 1 yıl sonra 49-50 bine gider. ki o zmanda yaklaşık 3bin tl zarar... bu yine güzel bir değer ama dediğiniz kadar değil. bunu söylemeye çalıştım.... bende aynı aracı sipariş vermeyi düşünüyorum buarada...

Neyi kastettiğinizi tam anlamadım ama daha detaylı bir şekilde izah edeyim. Kasko veya sigorta kuruluşları elinizdeki malın değerine yakın bir şekilde sigorta işlemini yapar. Türkiye Sigorta Birliğinin sitesinden kopyaladığım bilgiye göre söz konusu aracın sigorta değeri (1221111 RENAULT (OYAK) MEGANE HB TOUCH 1.5 DCI 90 2014 64.000,00 ₺) burada belirtilendir. Bu günkü renault liste fiyatı tahminimce megane dizel touch modelinin indirimli halidir. Yeni model çıktığında ocak-şubat aylarında yüksek fiyattan satış yapılır, kalanlar yıl sonunda indirimli olarak satılır. Göreceksiniz aynı aracın liste fiyatı şubat 2015 ayında en az 64000 tl. olacaktır. Birkaç yıl sonra nissan da kampanyaya dahil olacaktır. O zaman farkın açıkça belli olacağı kantindeyim.

• Fluence almayı düşündüm, internette 2015 yılından sonra üretimden kaldırılacak haberleri dolaşıyor, ne kadar doğru bilmiyorum. Telefonla Ankaradaki bayiye sordum, bilgilerinin olmadığını söylediler. Bu sebeple vazgeçtim.

Megane sport Tuoure almayı düşündüm, onunda 2015 sonu veya 2016 da yeni kasası çıkacakmış. Ondanda böyle vazgeçtim

Son karar olarak Captur Outdoor almaya karar verdim

Geri görüş kamerası ve renk kişileştirme ile 68 bine mal olacak. Kısmet olursa haftaya gidip sözleşme imzalarım. İşin kötü tarafı başvuru yapılacak bayi sayısının az olması. Şimdi Hataydan taaaa Ankaraya sadece başvuru yapıp sözleşme imzalamaya gideceğiz, birde araç gelince teslim almak için gideceğiz.

Tek düşüncem buralardan ta Ankaraya gidip kötü bir sürprizle karşılaşmamak. Mesela ben alacağım aracın renault resmi sitesinde belirtilen tüm özelliklerin olduğunu farz ederek gidiyorum. Bu kampanya aracı şu özellik bunda yok falan demezler inşallah.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Neyi kastettiğinizi tam anlamadım ama daha detaylı bir şekilde izah edeyim. Kasko veya sigorta kuruluşları elinizdeki malın değerine yakın bir şekilde sigorta işlemini yapar. Türkiye Sigorta Birliğinin sitesinden kopyaladığım bilgiye göre söz konusu aracın sigorta değeri (1221111 RENAULT (OYAK) MEGANE HB TOUCH 1.5 DCI 90 2014 64.000,00 ₺) burada belirtilendir. Bu günkü renault liste fiyatı tahminimce megane dizel touch modelinin indirimli halidir. Yeni model çıktığında ocak-şubat aylarında yüksek fiyattan satış yapılır, kalanlar yıl sonunda indirimli olarak satılır. Göreceksiniz aynı aracın liste fiyatı şubat 2015 ayında en az 64000 tl. olacaktır. Birkaç yıl sonra nissan da kampanyaya dahil olacaktır. O zaman farkın açıkça belli olacağı kantindeyim.

Nissan mı ?
    Nasıl yani ?
    Oyak kampanyasına mı ?

• nazım55 N kullanıcısına yanıt
    Yani şimdi bu durumda biz örnek olarak Hataydan Ankaraya gidiyoruz, dosyayı açtırıp geliyoruz, 15 gün kadar sonra tekrar Ankaraya gidip kredi sözleşmesini mi imzalıyoruz.

Kısaca aracın teslim alınması dahil 3 defa Hatay-Ankara mı yapacağız
  • RENAULT UN EN BABA ARABASI SCENİC BU YIL KAMPANYADA NİÇİN YOK ? .....
    Renault Oyak Kampanyası Ana Konu ®

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UriHAYY -- 25 Kasım 2014; 7:33:13 >
  • Su an satista degil , yeni kasasi yada makyajli modeli geliyor.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.