Şimdi Ara

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.097
Cevap
39
Favori
1.304.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: dsc86

quote:

selamlar arkadaşlar;
    bugün başıma gelen yada uzun süredir denk geldiğim bir durum var aracımda...
    arabamla ani frende debriyaj ve frene bastığım zaman tam duruyor sorun yok ama
    yarım debriyaj fren yaptığımda araç stop etti ve ciyk ciyk diye bri ses geldi sanki alarm sesi gibi bunun sebebi nedir ?
    sizinde başınıza böyle bir durum geldi mi?

ya soruma cevar gelmedi ,.........................

Meraba , yalnız benim anlayamadığım neden frene basarken debriyaja basıyorsun? eğer tamamen durmak istiyorsan durma-stop aşamasında vitesi boşa atmak için debriyaja tam basılır.Onun dışında yarım debriyaj niçin?

• quote:

quote:

selamlar arkadaşlar;
    bugün başıma gelen yada uzun süredir denk geldiğim bir durum var aracımda...
    arabamla ani frende debriyaj ve frene bastığım zaman tam duruyor sorun yok ama
    yarım debriyaj fren yaptığımda araç stop etti ve ciyk ciyk diye bri ses geldi sanki alarm sesi gibi bunun sebebi nedir ?
    sizinde başınıza böyle bir durum geldi mi?

ya soruma cevar gelmedi ,.........................

valla benimde başıma hiç delmedi. arıza nedir bilemiyorum

• tomisus nerede yaşıyorsun? branş nedir? arab neydi. mutlaka yazmışsındır da denk gelemedim araban nedir: saygılar meslektaşım
  • quote:

yarım debriyaj durumu ...
    tam basamadan stop ediyor...

Bu durumda şu sonuç çıkıyor. Pedala yarım basarak, baskının debriyajı kavrama noktasında yakın bir pozisyonda tutmasına sebep oluyorsun yani debriyaj balatası baskıdan tam ayrılmıyor ve tam ayrılmadığı için yani pedala tam basmadığın için tam kavrama yapmadan çevirmek durumunda kalıyor ve bahsettiğin ciyk ciyk diye ses veriyor. Bence bu durumda araç kullanırsan yakın zamanda debriyaj balatasını ve baskıyı bitirirsin .

Ayrıca yarım debriyaj ve frene bastığında vites boşta değilse stop etmeside normal bir sonuç diye düşünüyorum.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık iki yıldır Renault 21 TurboD kullanmaktayım ve aracımdan çok memnunum , uzun yıllar daha kullanmayı düşünüyorum. Yerli diesel versiyonu bulunmadığı için parça konusunda biraz sıkıntı yaşasamda motor hariç diğer parçaların concord'la uyumlu olması güzel :)

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra
  • bende aynen senın gıbı dusunuyorum orjınallık konusunda
    acıkcası aracı satmayı dusunmuyorum acıkcası bu araç %100 kendı paramla aldıgım bır arac (daha oncekılerını babam sagolsun...) ıcım cız edıyor ne bıleyım ınsan kendı parası ıle alınca dunyanın en lux aracı gıbı goruyor... sunroof ıcın bır cok yer arastırdım fıyatlar 300 600 dolar arası.
    bakalım kısmet
    concord meselesıne gelınce hala arıyorum aramayada devam edecegım
    saygılar sevgıler
  • selam buda benim araç.
    1994 model manager 2000

RENAULT 21fan club 21ciler BURAYA!!!! efsane araç 21 optima-manager-concorde-turbo-quadra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilelmas -- 12 Nisan 2007; 17:59:13 >

• Alexair80 merhaba, eğer bilgisayar benzinde 3.5 değer veriyorsa kelebek vidasını çok sıkmışsın demekki ,bence biraz aç , öte yandanda gaz ayar vidasını biraz açmayı dene cot off da 1-1.5 arası bir değer gördüğünde daha fazla oynama.Dediğim gibi lpg de cut off çalışmıyor ve bencede gerekmiyor zaten .
  • Orjinalden alıntı: tomisus

Orjinalden alıntı: commonwealth

tomisus nerede yaşıyorsun? branş nedir? arab neydi. mutlaka yazmışsındır da denk gelemedim araban nedir: saygılar meslektaşım
    [/quote

burdurluyum,kırşehirde görev yapıyorum resim öğretmeniyim arabam 92 model concorde meslektaşım...
    senin branş,memleket,araba nedir hocam?

Kırıkkaleliyim Kırıkkale'de çalışıyorum. İngilizce öğretmeniyim. renault 21 txi kullanıyorum ama arkada ve ruhsatta concorde yazıyor. zate subap sayısı hariç aynı. benimki 12 subap 140 bg. metalik lacivert
  • quote:

Orjinalden alıntı: gentoure

Merhaba Arkadaşlar,
    Yaklaşık iki yıldır Renault 21 TurboD kullanmaktayım ve aracımdan çok memnunum , uzun yıllar daha kullanmayı düşünüyorum. Yerli diesel versiyonu bulunmadığı için parça konusunda biraz sıkıntı yaşasamda motor hariç diğer parçaların concord'la uyumlu olması güzel :)

Arabanın resmine bakarken icimin yaglari eridi valla. Cok guzel; cok bulunamayan birseye sahip olmak guzel olsa gerek. Allah kasasiz binmeyi nasip eylesin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: okeyn

arkadaşlar bu hararet dercesinin yanındaki gostergenin ne anlama geldiğini bilen varmı hala çözemedim:)

amcamda var concorde onun kullanım kitabına baktım
    o gösterge yağ seviye göstergesiymiş çizgilerde mak. ve min seviyeyi gösteriyormuş
    araç çalışınca amcamdakinde de düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t_i_t -- 14 Nisan 2007; 8:32:39 >
  • Orjinalden alıntı: tomisus

Orjinalden alıntı: tomisus

tomisus nerede yaşıyorsun? branş nedir? arab neydi. mutlaka yazmışsındır da denk gelemedim araban nedir: saygılar meslektaşım
    [/quote

burdurluyum,kırşehirde görev yapıyorum resim öğretmeniyim arabam 92 model concorde meslektaşım...

Kırıkkaleliyim Kırıkkale'de çalışıyorum. İngilizce öğretmeniyim. renault 21 txi kullanıyorum ama arkada ve ruhsatta concorde yazıyor. zate subap sayısı hariç aynı. benimki 12 subap 140 bg. metalik lacivert

yakınmışız birbirimize..eşimin ilk ataması yerköye çıkmıştı 2 sene önce 4 ay kadar yerköyde çalışmıştı.bir kerede kırıkkaleye gelmiştim..güzel bir şehir ben sevdim.

hocam arabayı nerden buldun.Türkiye'de satılmayan bir araba
    amcam kendi arabasına TXI nin silindir üst kapağını taktıracaktı sonra vazgeçti
    ordan biliyorum bu txi ler daha güçlü(0-100 9 sn falan olması lazım) ve daha performanslıymış yakıt daha az demişti usta
    fotoğrafları bekliyorum.

• Orjinalden alıntı: t_i_t

[/quote

yakınmışız birbirimize..eşimin ilk ataması yerköye çıkmıştı 2 sene önce 4 ay kadar yerköyde çalışmıştı.bir kerede kırıkkaleye gelmiştim..güzel bir şehir ben sevdim.

hocam arabayı nerden buldun.Türkiye'de satılmayan bir araba
    amcam kendi arabasına TXI nin silindir üst kapağını taktıracaktı sonra vazgeçti
    ordan biliyorum bu txi ler daha güçlü(0-100 9 sn falan olması lazım) ve daha performanslıymış yakıt daha az demişti usta
    fotoğrafları bekliyorum.

BENİM DE KIZ KARDEŞİM GAZİ kIRŞEHİR MEZUNU BİR YIL DA ORADA ÇALIŞTI BEN DE kIRŞEHİR'İ BAKIMLI VE HOŞ BULMUŞUMDUR HEP.
    Aracı 1994 yılında Tüpraş'ta yönetici olarak çalışan bir arkadaşım Fransa'dan siparişle getirtmişti. ben ondan sonraki sahibiyim. 2004 te o kışı hatırlarsın bir kere buzda aracı kaydrıp kaza yaptım. sol çamurluk va kaputu değiştirttim o zaman bana bu değişim 4.500 ytl ye mal olmuştu. Aracın ruhsatında concorde yazıyor. TXİ yi bilen olmadığı için arkadaşım bantlarını ve yazılarını da concorde haline dönüştürmüştü. ama serviste motor ve şasi numarasından sorgulandığında TXİ çıkıyor. araç 140 bg. şehir içinde yazın en çok 10.5 lt kışın da 11.2 ytl yaktım ama normal trafikte hiç 10 lt nin üzerine çıkmadı. benzinle kullanıyorum. hiç lpg görmedi. kliması digital değil ve r 12 değil de a 135 di sanırım gaz kullanıyor. bunların haricinde herşeyi concorde. benim şu anda dijital fotoğraf çekme şansım yok. Ama bir arkadaşımdan ödünç alır almaz koyacağım resimlerini.

• Allah Aksarayda ölenlere rahmet etsin, kalanlara başsağlığı diliyorum.
    Lütfen trafikte agresif olmayın. Küçücük canlara dikkat!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: anilelmas

Allah Aksarayda ölenlere rahmet etsin, kalanlara başsağlığı diliyorum.
    Lütfen trafikte agresif olmayın. Küçücük canlara dikkat!!!!!!!!!!!!!!!!!

amin.yürek dayanmaz ya o acıya.allah hepsine rahmet eylesin ailelerinede sabır versin.

kredi kartlarımın limitleri dolu o yüzden lpg taktıramıyorum.benzinede yetişemiyorum.

• quote:

arkadaşlar çok feci bir olay yürek yanmaz ....
    hele güzel izmirin konak meydanında o manzarayı görev gereği çekim yapınca insanın içi parçalanıyor....

haberlerde izlediğim kadarıyla doğruluk payını bilemicem hayatta kalnlar şöförü öğretmenlerin bi kaç kez uyardığını sölemişler.yani onlarca can taşıyorsun normalde dikkatli olman gerekiyorken maksimum dikkatli olman gerkeen bir seyahatte bu olmamalıydı.

benim babam tır şöförü yıllar önce otobüs şöförlüğü yapmak istemiş akşamları evinde olmak için yurt dışı çalışıor kendisi.ilk seferinde bırakmış.o kadar kişinin canı bana emanet vicdanen rahat olamamış.yine tıra dönmüş.

aslında büyük bir denetimsizlik var bu işlerde.en basitinden günlük dolmuş şöförlerine bakmak lazım ehliyeti olana veriyolar araba.yazık çok yazık.

• arkadaşlar yaz geliyo benzin yine 3 ytl ye dayanır. ne güzel iş ya, millet tatile gidecek tüketim biraz kıpırdanır. hemen sağalım salakları zihniyeti bu kadar mı belli olur. görüşürüz seçimde bu benzin zammını
  • alexair80 merhaba ; Rölanti düzenleyici ile ilgili çalışmaların hangi aşamada , sonuç varmı?
  • arkadaşlar n2.com.tr da neziroğlunun usta başları ve teknisyenleri soruları yanıtlıyorlar. N ustaya sorun başlığında. concorde lpg sistemi için Ankaralılar bilir neziroğlu nu aynen yorum şöyle: Eğer lpg taktıracak olursanız enjeksiyon beyninde sıkıntı yaşamanız muhtemeldir.Ayrıca konu aracın yedek parçası pahalıdır. Saygılar. arkadaşlar rölanti ayarı dahil herşey bu beyinde bitiyor. saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commonwealth -- 18 Nisan 2007; 16:38:25 >
  • arkadaşlar bu manager fren tamir takımı bulunurmu?nerde bulunur:)kaça patlar?
    ani frende veya yerde toz veya su varsa ön sol teker kitleniyo.fren merkezinde sorun var dediler.sadece fren merkezi sanırım 250 ytl civarı.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.