Şimdi Ara

REEDER A8i 16GB/A8i 32GB - ANA KONU//ANDROID 4.4.2 GÜNCEL SÜRÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.389
Cevap
14
Favori
111.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun uğraşlar ve araştırmalarım sonucunda aldığım A8i ürünü bildiğiniz üzere Intel'le işbirliği sonucunda çıkan bir ürün. İnternette yaptığım araştırmalara göre oldukça olumlu yorumlar almış ve ben de inanılmaz performansından mutluyum. Sizlere kendi incelememi göndermeden önce Hardware Plus'ın yaptığı incelemeyi paylaşıyorum, ayrıca Hardware Plus'ta ürün fiyat-performans ürünü olarak seçilmiş.

***GÜNCEL***

Resmi Android 4.4.2 Güncellemesi İçin:

Android 4.4.2 Güncelleme Linki (Sadece 16 GB Versiyonu İçin)

http://www.reeder.com.tr/forum/reeder_a8i_4.4/

Getirdiği Yenilikler:

-Arayüz değişiklikleri
    -Performans ve stabilite artışı
    -Bildirim ve tepkime seslerinde değişiklikler
    -Güvenlik geliştirmeleri
    -Kamera fonksiyonları ve arayüz değişikliği
    -Kablosuz yazıcı özelliği

***GÜNCEL***

FLASH İçerikli Videoları Oynatmak İçin
    Flash içerikli videoları sorunsuz oynatmak için Firefox ile videonun üzerinde bir süre basılı tutulduğunda MX Player ile oynat seçeneği ile akıcı bir şekilde izleyebilirsiniz.
    FLASH İçerikli Videoları Oynatmak İçin

***ROOT ve Bluetooth ile internet paylaşımı işlemi için***

Noktafat arkadaşımız detaylı bir şekilde anlatmış fakat kendisi de root yapmadan uyarıyor. Az biraz bu konularda bilgili olmak gerek
    http://forum.donanimhaber.com/m_86956404/f_//tm.htm#86956404
    http://forum.donanimhaber.com/m_85107280/mpage_10/f_//tm.htm#87121547

Kendi İncelemem (Internet ofisimde oldukça yavaş olduğundan ve video-ses performansını göstermeyi unuttuğumdan onları ikinci bir videoda tekrar göstermeyi düşünüyorum, acemiliğime verin artık)

Reeder A8i 16 GB vs Tab3 SM-T310 8.0"

Teknik Özellikler

İşlemci: 2.0 Ghz Dual Core
    İşlemci Modeli: Intel Atom Z2580
    Grafik İşlemcisi: PowerVR SGX 544 MP2
    Ram: 1 GB
    Dahili Hafıza: 16 GB/32 GB
    Bluetooth: Var/4.0
    Arka/Ön Kamera: 5 MP/2MP
    GPS: Var
    3G: Modem Desteği
    Ekran Teknolojisi: 1024*768* IPS
    Ekran Boyutu: 7.9"
    Arttırılabilir Hafıza: 64 GB'a kadar
    İşletim Sistemi: Android 4.2
    Anakart: Intel
    Ağırlık: 310 Gr.
    Boyutlar: 200mm(L)*137mm(W)* 7.2mm(H)

KULLANICILAR

Hyperious
    PeaxeL
    wallaby
    Acemi85
    dogu006
    Oguzhan97
    TUFANER
    alperfirat
    yuceldurben
    ^^albatros^^
    Polwenan
    Technolojix
    gewa
    noktafat
    bilgin12
    ilko_74
    cypos
    zebelek
    giziro
    _Riven_
    Fenomenon
    usmcsas
    efozm
    muysal75
    cemkarahan
    Blazeer
    erencankara
    samc016
    addariyos
    twins2014
    ArcHiMaN
    bigblue46
    dodzilla
    salih64
    _halil_
    V_lkan
    Itachi-san
    teknomonster
    UgLeR
    ipsiz_uçurtma
    dreamlover7783
    dodzilla
    eshquia1907
    selcük
    usmcsas
    surfingtaco
    ramonbjk
    arminasel
    krmcskn
    sasmalco
    Blazeer
    galois91
    bora2004
    caspervia8i
    yasinemir
    FRAGILE
    sanalboy61
    PasSioNTR
    Mr.Bean
    blnmynx
    emreyuksel
    yerli müendis
    safüzyon
    absolid

Sorularınız varsa cevaplayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperious -- 4 Aralık 2014; 11:44:41 >

• Bende bu tableti almak istiyorum ama pek bir inceleme yok internettte o video biraz taraflı gibi geldi bana ama sizin fikirleriniz neler ReedPad hakkında pek iyi yorumlar olmuyor genelde
    ben aldım mı hiç sıkıntı çekmek istemiyorum.
    ne zamandır kullanıyorsunuz? artıları ve eksilerini yazar mısınız?
    Şimdiden Teşekkürler
  • Hyperious kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan hocam.
    Nereden ve kaça aldınız?
    Birkaç foto koyabilirmisiniz?

Pili kaç mah, ne kadar dayanıyor?
    Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsnizmir kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun çinli muadili teclast p89 mini.
    Öyle atarsanız internette daha fazla bilgi bulursunuz.
    Buna 2 GB RAM koysalarmış tadındsan yenmezdi.
    Ama yine de güçlü bir tablet.
    İntel atom z2580 çift çekirdek olmasına rağmen bayağı güçlü,
    çoğu dört çekirdekliden daha iyi...

• acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler. İntel işlemcili tabletlerin performansı ve şarj süresinin iyi olduğunu duydum da işte tek çekincem bu parayı reeder hakeder mi pişman olmak istemiyorum açıkcası,teknik servis konusunda pek iyi şeyler duymadım :) Bimeks de bu ürün satılıyor , 1 hafta önce alacaktım ama oradaki çalışan reeder çok iyi bir marka değil biraz bekle araştır öyle al dedi o konuda tereddüte düştüm yoksa elime aldım kısa da olsa inceledim ve çok hoş bir dizaynı var kaliteli bir görüntüsü de var , bende kapsamlı bir inceleme çıkmasını bekliyorum :)

Çinli muadilini araştıracağım ama sanırım onda 2GB Ram var bununla onun arasında fark oluşturabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnizmir -- 12 Aralık 2013; 20:34:31 >
  • Cpu Z ekran görüntüsünü koyarsan çok bilgilendirici olur incelemede.ne kadar ram kaldı gibi bilgiler gözükür.incelemenizi merakla bekliyorum.kısa süre içinde bende almayı düşünüyorum.birde intel işlemciyle uygulamaların uyum durumunu nasıl?yukarıdaki incelemede mx playerde bazı küçük sorunlardan bahsetmiş.benzer sorunlar varmı?verceğiniz bilgilere göre alma konusuda karar vercem.
    Şimdinden teşekkürler.

Reeder Markası ilk başta bana da bir "acaba" yaklaşımı getirdi, fakat Intel'e mail atıp sorduğumda Türkiye'de sadece 5 tablet markasıyla çalışmayı seçtiklerini ve Reeder'ın da aralarında olduğunu belirtince ısındım bayağı. Açıkçası ürünü alırken sadece anneme ve babama bırakıp ben başka bir tablet almayı planlıyorum fakat gel gör ki onlardan fazla kullanıyorum
    Bimeks'ten aldım, 499 TL'ye. Pilin kaç Mah. olduğunu henüz bilmiyorum şu an şehir dışındayım, döndüğümde gerekli testleri yapıp daha detaylı özelliklerini kesinlikle yazacağım aynı zamanda resimlerini ve kendi çekeceğim tanıtım videosunu da yayınlayacağım. Ama kafanızda canlanması açısından, Sabahtan akşama kadar video, internet arada sırada oyunla neredeyse 9-10 saate kadar performans veriyor ki beni en çok şaşırtan yönlerinden birisi bataryası oldu.
  • tahmin34 T kullanıcısına yanıt
    En kısa zamanda koyacağım. Uygulama çalıştırırken henüz bir sorun yaşamadım, ama söylediğiniz iyi oldu bir daha bu tür küçük sorunlara daha dikkatli bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperious

En kısa zamanda koyacağım. Uygulama çalıştırırken henüz bir sorun yaşamadım, ama söylediğiniz iyi oldu bir daha bu tür küçük sorunlara daha dikkatli bakarım

Hngi oyunlarda test yaptın kardeş onların videolarınıda yüklermisin ?
    Şöyle grafikleri iyi olan oyunlarda denersen sevinirm.
  • PeaxeL kullanıcısına yanıt
    Tabi ki, uygun olduğum an çekip yayınlayacağım hemen
    Yok hocam onda da 1 GB RAM var eminim.
    Aynı işlemciyi kullanan ramos i9 var o 2 GB ram'i olan bir model. Bir de ramos i10 pro diye bir model çıkacak hem windows 8.1 hem android olacak üzerinde bir de dört çekirdekli Intel atom baytrail işlemci olacak. Bu teknolojinin sonu yok hocam...

Hocam ben teclasdt p89 mini'yi araştırmıştım zamanında. Türkiye'ye reeder a8i olarak geldiğini bilmiyordum. Bence gayet güzel bir tablet. Pili 4600 mah ve dediğimiz gibi 9-10 saati kesin görür çünkü intelnatom clovertrail işlemciler hem güçlü hem de az enerji tüketiyorlar. Benim yukarıda arkadaşa yazdığım gibi ramos i9 ve ramos i10 pro modelleriyle ilgileniyorum. Buna tek keşke olsaydı diyeceğim 2 GB RAM bence... Onun dışında gerçekten canavar bir tablet.

Cevapların için teşekkürler incelemeni bekliyoruz
    Bazı yerlerde 2GB Ram yazıyorda o yüzden dedim. Sağolasın yardımların için . Artık incelemeyi bekliyoruz :)

Aynen sonu gelmiyor bu teknolojinin yetişmek için epey bir zengin olmak lazım :)

Birde EXPER EASYPAD R10S modeli var o da ilgimi çekiyor 10,1'' , 1280 x 800 ekran var işlemciside İntel Z2460 ama ne hikmettir ki bu da 1GB Ram :D acaba intel işlemciler 1 GB ram ile yeterli performansı verdiği için mi böyle birşey yapıyorlar.Yoksa ucuza satmak için mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnizmir -- 13 Aralık 2013; 11:38:26 >
    Valla hocam adamlar yeterli görüyor demek ki 1 gb ram'i. Biraz video-incelemelerine baktım teclast p89 mini'nin (yani reeder a8i) canavar gibi bir alet.
    Gerçekten işlemci çift çekirdek olmasına rağmen süper performanslı. Bu da çok çekirdek değil kaliteli çekirdek tezini haklı çıkarıyor.

Intel tablet ve telefon piyasasına ağırlık verecek gibi gözüküyor. Bilgisayarda zaten tekeller.
    Intel-Windows ikilisi sanki tablet ve telefon piyasasını ele geçirmek istiyor.
    Rekabet her zaman iyidir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperious

Arkadaşlar uzun uğraşlar ve araştırmalarım sonucunda aldığım A8i ürünü bildiğiniz üzere Intel'le işbirliği sonucunda çıkan bir ürün. İnternette yaptığım araştırmalara göre oldukça olumlu yorumlar almış ve ben de inanılmaz performansından mutluyum. Sizlere kendi incelememi göndermeden önce Hardware Plus'ın yaptığı incelemeyi paylaşıyorum, ayrıca Hardware Plus'ta ürün fiyat-performans ürünü olarak seçilmiş.

Teknik Özellikler

İşlemci: 2.0 Ghz Dual Core
    İşlemci Modeli: Intel Atom Z2580
    Grafik İşlemcisi: PowerVR SGX 544 MP2
    Ram: 1 GB
    Dahili Hafıza: 16 GB
    Bluetooth: Var/4.0
    Arka/Ön Kamera: 5 MP/2MP
    GPS: Var
    3G: Modem Desteği
    Ekran Teknolojisi: 1024*768* IPS
    Ekran Boyutu: 7.9"
    Arttırılabilir Hafıza: 64 GB'a kadar
    İşletim Sistemi: Android 4.2
    Anakart: Intel
    Ağırlık: 310 Gr.
    Boyutlar: 200mm(L)*137mm(W)* 7.2mm(H)

Sorularınız varsa cevaplayabilirim

Kardeş bu videoda adam oyun oynarken tabletin ekranı neden öyle gözüküyor çeken kameradan dolayı mı ?

• Ürün apple çakması keşke kopyalamak yerine kendimize özgü tasarımlar yapabilsek , unutmamak gerekir taklitler aslını yaşatır.

ayrıca ürün çakma ama fiyatı gerçeğini aratmıyor.
    Hocam size birkaç soru soracaktım. Bugün electroword mağazasından tam alacaktımki micro USB girişinin çok kötü olduğunu dikkat ettim. USB kablo takılıydı ama ben kendim demedim tam yerine oturmuyor üflesen çıkacakmış gibi duruyor. Sizde de böyle bir sorun var mi?

İkinci sorum GPS var mı?

Üçüncü zorunda kutu içeriği nedir?

Teşekkürler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgin12 B kullanıcısına yanıt
    Ürün çoğu piyasadaki çakma ürün diye tabir edeceğimiz cihazlardan çok çok daha iyi, Intel olması büyük avantaj sağlıyor
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.