Şimdi Ara

Realtek HD Audio Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Realtek HD Audio sürümüm aşağıdaki resimdeki gibidir.

Sorunumu'da aşağıdaki resimden yola çıkarak anlatacağım.

Kırmızı çerçeve içine aldığım yerin tıklanabilir olmasını istiyorum. Yani Hat Çıkışını, Kulaklık Çıkışı olarak seçmek istiyorum.
    Ses kalitesinde önemli bir artış oluyor. Driver'ın son sürümü yüklü. Kulaklık arka panelden bağlı.

Sonuç şu ekrana ulaşmak istiyorum ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ythun -- 17 Ekim 2009; 6:27:18 >

• Orada analog kısımdaki gelişmiş sekmesinde (senin yazılım versiyonunu ve işletim sistemi farkından yerler değişebilir: anahtar simgesi olmalı) audio esp etkinleştirme vardır. Onu bulup etkinleştiriniz. Eğer bu sekme etkinse her aygıt takışta (kulaklık, mikrofon, lin in vb.) aygıtın ne olduğunu soran o pencere kendiliğinden gelecektir.
  • Anahtar simgesi dediğiniz İngiliz anahtarı sanırım fakat öyle bir ayar yok bütün anahtarlara baktım.

Analog kısmında sadece resimde görülen yer var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ythun -- 17 Ekim 2009; 15:55:38 >
  • asus un sitesinden

1- kendi anakartınız için veya; (kendi anakartınıza bağlı sürücü paketi eski kalmış olabilir)
    2- Güncel yeni bir anakart için
    (http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=MyJtSWUgzptSqKFN)

ADI codec için sürücü paketi indirip onu kurup deneyiniz.

xp
    ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/SoundMAXAD1988B_Audio_V510016310_XP.zip
    vista
    ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/SoundMAXAD1988B_Audio_V610016280_Vista.zip

(root asus setup sorun çıkarabilir 32 yada 64 bit ve alt klasörlerine geçip ADI nin kendi setup programını çalıştırınız.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 17 Ekim 2009; 19:46:09 >

• Abim gelicek çok iyi anlar bu işlerden yardımcı olacak 30 dakka sonra
  • @keleminabi hata veriyor bütün setuplar.
  • tüm setup ları denediysen o zaman anakartının modelinin olduğu sayfadakini inidireceksin.
    bende asus p5b var ama işletim sistemine uyan sürücü farklı anakart (Rampage Formula) sayfasında olmasına rağmen sorunsuz kuruluyor. p5b nin kendi sayfasındaki daha eski sürücü var.
    http://www.asus.com/ProductGroup2.aspx?PG_ID=mKyCKlQ4oSEtSu5m
    buradan yola çıkarak kendi anakart sayfasınına gidiniz.
  • Benim ana kartımda "p5kpl se" bulamadım ama ADI Codec driverını.

Audio özelliği;
    ALC662 High Definition Audio 6 -Channel CODEC
    Audio Jack-detect Technology

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ythun -- 17 Ekim 2009; 21:10:53 >
  • http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=7x8IbK8Vs2QULDCh&content=download
    işletim sisteminizi seçip sonra audio sekmesinden devam ediniz.
    ayrıca sizin codec realtek miş adi değil.
    en yeni sürücü için realtek sitesine bakıız.

http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 17 Ekim 2009; 21:32:44 >

• Başaramayacağız galiba çünkü hepsi en son sürüm.
    Başka bahara kaldık başka bir sebepten dolayı oluyor :) ama ne çözemedim.
  • Onboardlarda en fazla sorun autosensing de oluyor sizin böyle bir sorununuz olabilir. öyleyse sorununuz çözümsüz. yalnız siz şanslısınız ses alabiliyorsunuz genel olarak aygıt takıldığını algılamadığından codec, çıkış vermiyor. yani aygıt takılı değil deyip ilgili çpkışı mute konumda bırakıyor. Autosensing sorunu olanlar genel olarak ses çıkışı alamıyor.
    Birde şu var:
    quote:

Kırmızı çerçeve içine aldığım yerin tıklanabilir olmasını istiyorum.

Benim bildiğim o pencere aygıt çıkarılıp takıldığında autosensing ile otomatik olarak açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keleminabi -- 17 Ekim 2009; 23:42:47 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.