Şimdi Ara

Real Vnc için yardım istiyorum lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Real Vnc programını karşılıklı iki pc de kurduk server ve wiewer olarak ...ben kablonet kullanıyorum karşı taraf Adsl wiewer benim fakat karşıdakinin IP sini yzıyorum hata veriyor...Bu sorunu nasıl çözerim.lütfen yardım..

• hata kodunu ve ne oldugunu buraya yaz 1

2. ise baglanmak istedigin pc ye internet explorer i ac karsidakiip:5800 yap ve baglanmayi dene ornek

212.156.4.57:5800

cikan pencerede port 0 gosterir wiever da sorun degil sifreyi yaz ve baglan ne kadar acik sorununu yazarsan yardimcida okadar olabiliriz
  • aynen şöle bi pencere çıkıyo..

VNC Viewer:.....ip nosu.....:Error

FAiled to connect:Connection timed out (10060)

sorun şu program doğru şekildde kuruldu daha önce başka birisiyle denedik oldu.. karşı tarafın firewall u filan da kapalı ... ben burdan İp sini giriyorum ok diyorum bi süre bkleyip yukardaki gibi hata veriyo
  • tamam ulasilamiyor diyor iste bi sekilde ulasamiyorsun en guzel baglanti explorer dan olandir kendi webserverina baglanmayi dene dedigim sekilde eger realvnc logosu goruyosan internet explorer dan sorunun cogunu cozmus sundur bu arada 5800 portunu modem den pc ye yonlendirmismi arkadasin bu arada baglanmak istedigin arkadasinda bu dedigim kendi pc sinde yapsin 127.0.0.1:5800 olarak sende yap nasil bir pencerenin cikacagini gorebilirsin.
  • hayır olmadı sorun burdan değil... bence sorun kablo- adsl olayına bağlı
  • ip nin kablosu adsl i atm i frame relayi olmaz ip ip dir portlardan sorun. garantile 5800 ve 5900 port unun arkadasin pc sine kadar gittigine port forwarding yapilamiyor yada firewall yada her ne sebepse bilemem bunu garantilediginde calisacaktir sistemin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newbieburalarda -- 2 Eylül 2007; 3:30:00 >
  • newbie haklı.. portlar kapalı. eğer 3. parti firewall kullanırken onu kapattıysanız belki devreye windows güvenlik duvarı giriyordur. ondaki gerekli izinleri de vermeniz gerekli.

yani; doğru IP adresine sahipseniz,
    server olan bilgisayarda portlar açık ve firewall izinleri verilmişse bağlanmamanız için bir sebep yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: endorf2004

Real Vnc programını karşılıklı iki pc de kurduk server ve wiewer olarak ...ben kablonet kullanıyorum karşı taraf Adsl wiewer benim fakat karşıdakinin IP sini yzıyorum hata veriyor...Bu sorunu nasıl çözerim.lütfen yardım..

Dostum Modem de TCP portlarından 5900 , 5800 , 3600 nolu portları açman gerekli iyi forumlar diliyorum :)
  • teşekkürler hepiniz saolun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.