Şimdi Ara

Rapid Share Yine Sayaç Koydu 2 Dk!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
1.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: sp@wn

@ boldshark Dostum ama önümüzdeki ay için detaylı bi breefing istiyorum senden..

Kesin rahatsız ederim seni bu konuyla ilgili şimdiden söyleyeyim

• quote:

Orjinalden alıntı: kurtmesut

asla yenilmek yok sonuna kadar sömürücez

• quote:

Orjinalden alıntı: BLoWeR

Kimse Premium almasın ve ra pid iflas etsin. Sonra ne olacak? Torrentlerin hali meydanda...Emule meydanda...Diğer p2p bütün programlar ve hizmetler ortada...Bu gibi Rap id harici download siteleri/programları/hizmetleri iyi olsaydı zaten para ile dl hakkı veren bu gibi siteler yayılamazlardı. Barınamazlardı.

Ne olmuş Torrent ve Emule'nin haline? Hizmetleri sandığın gibi değil ve iyi.
    Örneğin; P2p programları zor gelir kullanmaz rapid alır. Emule bir çok kişiye zor geliyor.(Aslında kolay) Torrent te ratio ile uğraşamam der ve alternatif olarak rapide geçer. Rapidi övmek için diğerlerini küçümsemene gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Malazgirt

quote:

Kimse Premium almasın ve ra pid iflas etsin. Sonra ne olacak? Torrentlerin hali meydanda...Emule meydanda...Diğer p2p bütün programlar ve hizmetler ortada...Bu gibi Rap id harici download siteleri/programları/hizmetleri iyi olsaydı zaten para ile dl hakkı veren bu gibi siteler yayılamazlardı. Barınamazlardı.

Ne olmuş Torrent ve Emule'nin haline? Hizmetleri sandığın gibi değil ve iyi.
    Örneğin; P2p programları zor gelir kullanmaz rapid alır. Emule bir çok kişiye zor geliyor.(Aslında kolay) Torrent te ratio ile uğraşamam der ve alternatif olarak rapide geçer. Rapidi övmek için diğerlerini küçümsemene gerek yok.

emule veya torent kullan biri işi düşmedikcekolay kolay r@pid kullanmaz.r@pidden 5gb veri indirmem lazım bir sideden 100mb indir 2 saat bekle sonra tekrar indir tekrar bekle o kadar sacma geliyorki bana.benim bu şekilde 5gb veriyi r@pidle indirmek 1 haftayı bulacak belki.emule kullansam 12-13 saate indirecem 1mb bağlantı hızıyla...

• @sasaell, ben Torrent ya da Emuleyi övmek için yazmadım
    @BLoWeR Öyle yazmış ki görende p2p yi sorunlu sanacak. Rapid iyi diye diğerleri kötü olacak değil. Kendine göre avantajlı hangisiyse millet onu kullanıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 19 Ekim 2007; 20:37:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Malazgirt

@sasaell, ben Torrent ya da Emuleyi övmek için yazmadım
    @BLoWeR Öyle yazmış ki görende p2p yi sorunlu sanacak. Rapid iyi diye diğerleri kötü olacak değil. Kendine göre avantajlı hangisiyse millet onu kullanıyor zaten.

free account ile rapidden ortalama 80 KB/s indiriyorum, Azureus ile torrentleri ise seed sayısı fazla ise, 100 KB/s civarı
    İkisinin de yerine göre kullanım alanı var....rapid linkleri Türk sitelerinden verilmişse, altyazı gömülmediği için yabancı dizileri rapidden indiriyorum mesela (torrent veya emule'den indirdiklerimde genelde altyazı gömülmüş oluyor)...crackli program için ise, daha çok azureus ve emule kullanıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: sasaell

emule veya torent kullan biri işi düşmedikcekolay kolay r@pid kullanmaz.r@pidden 5gb veri indirmem lazım bir sideden 100mb indir 2 saat bekle sonra tekrar indir tekrar bekle o kadar sacma geliyorki bana.benim bu şekilde 5gb veriyi r@pidle indirmek 1 haftayı bulacak belki.emule kullansam 12-13 saate indirecem 1mb bağlantı hızıyla...

aynen katılıyorum kardeş. torrent'e ismi lazım değil bir programı attım, 1.2 GB idi... 2-3 saate indirdi. public torrent sitesinden indirdiğin zaman da ratio sorunu olmuyor zaten. olsa da hoş, upload yapınca da birşeylerim eksilmiyor

emule'yi pek sevemedim, torrent canavar çok sade ve kolay kullanımlı...

boşverin rapidi falan yaw... gelin siz de p2p ağında takılın, rapid yerlerde sürünürken 110 KB/s ile keyfini çıkarın.

• quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

free account ile rapidden ortalama 80 KB/s indiriyorum, Azureus ile torrentleri ise seed sayısı fazla ise, 100 KB/s civarı
    İkisinin de yerine göre kullanım alanı var....rapid linkleri Türk sitelerinden verilmişse, altyazı gömülmediği için yabancı dizileri rapidden indiriyorum mesela (torrent veya emule'den indirdiklerimde genelde altyazı gömülmüş oluyor)...crackli program için ise, daha çok azureus ve emule kullanıyorum

yabancı torrent sitelerinde bana hiç denk gelmedi. gömülü alt yazılı falan... nema problema falan yani

• quote:

Orjinalden alıntı: exxxplorer

quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

yabancı torrent sitelerinde bana hiç denk gelmedi. gömülü alt yazılı falan... nema problema falan yani

Sinema filmlerinde öyla bir problem yaşamadım zaten ama 2 dizi bölümünde oldu

Rapid Share Yine Sayaç Koydu 2 Dk!!

• quote:

Orjinalden alıntı: Technics

blower arkadaşım aslında tam tersine free userlar var etti premiumları...
    rapid neden sizce freeye devam ediyor haala? sıkıyosa geçsinler kapalıdevre satışa..bak bakalım ne olacak...
    freeuserların katılımı yüzünden bukadar çok dosya sayısına ve şuanki premium kullanıcılarına ulaştı rapid..

büyümeninde dengeleri vardır blower..
    mesela microsoftu örnek alalım emek verip bir işletim sistemi yaptılar yıllar önce,
    her kullanıcıdan 5er dolar alsalar bile onlar hakettiklerini alabileceklerdi ama gates neyaptı şuanda 400 dolara işletim sistemi satıyor...Adam dünyanın en zengin şahsiyeti oldu 10 senede..ama haala banamısın demiyor...Düşünsene dengelerin değişimini...O orada cebini doldururken burada başka yerlerde birilerinin cepleri boşalacak..birileri hızla ve adilolmayan bir şekilde zenginleşirken diğerleri fakirleşecek..Ve malesef dış ülkelere bağlı yaşayan bizim gibi ülkelerde hızla onlara daha çok bağımlı hale geliyor..fakirleşiyor...
    peki ne oldu tarihin en büyük davasını kaybettiler bu açgözlülükleri yüzünden..Açılan bir çok davayıda kaybetmeye devam edecekler..olaya global bakın

internet büyük kaynak para kazanmanın 10binlerce yolu var..ama kimisi varki açgözlü davranıyor..
    rapid geçmişi taze bir firma onlarda hata yapa yapa belirleyecekler en iyi pazarlama metodlarını..

ama emin olunki freeuserlar rapide yük değil o ismin büyüklüğü sağlayan en önemli faktördür..dolayısıyla freelerede hız kotası gibi alçakça uygulamalar koyması veya premiumlar gibi para aldığı kullanıcılarına bile sınır koyması hata olacak..ki bunu farkedip hemen değiştirdiler sistemi 2gün içerisinde(freelere uyguladıkları hızkotasından bahsediyorum).. buda benim görüşümdür..

dolayısıyla herkes cebindeki paranın hesabını tutsun ama kimse kimseyi aşağılamadan haddini aşmadan yapsın bunu..
    parasını dışarıya dönük harcayan bizlerde bunu biraz daha bilinçli, biraz daha sorgulayarak yapalım, hem ülkemiz kaybetmesin gelecekte hemde biz kaybeden taraf olmayalım artık.

quote:

Kusura bakmayın ancak benim söylemek ya da anlatmak istediklerimi kesinlikle yanlış anlamışsınız. "Benim param var alırım alamayandan banane" gibi bir yaklaşımda bulunmak değildi amacım. Asla da olamaz. Param var olmayanları hor görürüm gibi bir amaç asla gütmem.

Ra pid in kurulum amacı nedir? Para kazanmak değil mi? Hayra hizmet vakfı değil sonuçta orası. Ticari bir firma. Size bir hizmet veriyorsa bunun karşılığını almak elbetteki hakları. Ayda 10 ytl gibi bir miktarla size Telekom'un bütün olumsuzluklarına rağmen "x" megabit bağlantınızın tam karşılığını günün her saati verebiliyorlar değil mi? O halde verdikleri hizmet de kaliteli.

Benim burada kızdığım insanımızın yaklaşımı. Herşey bedava olsun. Bu nasıl bir mantıktır? Ra pid free kullanıcılara bazı zorluklar çıkarıyor ve çıkaracaktırda...Çünkü premium satmak istiyor. Premium alanlar sayesinde bu site free userlara bedava hizmet verebiliyor. Yani kısaca ben para veriyorum ancak siz benim Ra pid i desteklemem ile bedava yararlanabiliyorsunuz bu hizmetten.

Burada demogoji yapmak gereksiz 10 ytl çok büyük bir para değil. Burada insanlar filmleri gidip piyasadan alsalar DVD başı minimum 3 ytl öderler...3 film aldımı iş bitti...10 ytl yi 1 ay için 1000 ytl gibi göstermenin anlamı yok. Bu hizmet için talep edilen bu miktar yukarıda yazdığım gibi benim fikrime göre az bile...

Kimse benim fikrimde olmak zorunda değil.

Diğer bir arkadaş sormuş Rap id iyi komisyon veriyor mu diye ... :) Ne kadar aldığımı söylesem aklın gider..En iyisi ne sen sor ne ben söyleyeyim :)

İşte gereken cevap bu idi:
    dolayısıyla herkes cebindeki paranın hesabını tutsun ama kimse kimseyi aşağılamadan haddini aşmadan yapsın bunu..
    parasını dışarıya dönük harcayan bizlerde bunu biraz daha bilinçli, biraz daha sorgulayarak yapalım, hem ülkemiz kaybetmesin gelecekte hemde biz kaybeden taraf olmayalım artık.

Hay aklına sağlık Technics tamda benim yazmak istediklerimi yazmışsın. Unutulmamalı ki aşağılayıcı üslubun kimseye (üstelik gereksiz) tartışma ortamında faydası olamaz. Olsa olsa kulanılan üslub sahibini çağrıştırır o kadar...
    İsteyen parasını verir bu hizmetten yararlanır. Sadece ben değil kimsenin bi lafı olmaz ve/veya olamaz. Bu hizmeti parasıyla alıpta bir sıkıntıya uğrarsanız açtığınız şikayet veya sitem dolu topiğe ben olsam bırakın cevap vermeyi açıp içinde ne yazıyor diye bakmam bile. Aradaki farkı bilmem anlatabildim mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Sah!n

For Ever Torrent Rapid

aynenayda indiririm 150gbyt torrentten uğraşmam rapilen falan filan
  • ne koyarsa koysun umrum diyil....
    bi downlond yapıyon sonrakini anca bi hafta sonra yapabiliyon
    e ben ne anladım bu işten...
    yok yani paralel downloadu max 2 yapın bari ayıp be

anti rapidscare diye bi klup kurulsa ii olur hani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon tr -- 20 Ekim 2007; 21:39:31 >
  • bende torrent kullanıyorum 1 mps bağlantı ile 2 saate 650-700 mb dosyayı indiriyor bikaç ince ayar yapmak yeterli...
    torrentte istediğiniz dosyayı buluyorsunuz üstelik geniş açıklamalarıyla ses görüntü özellikleri capslar v.s... rapidde olduğu gibi körü körüne dosya çekmiyorsunuz
    fake çıkma oranı çok düşük hatta yok gibi eğer düzgün bi torrent sitesi kullanıyorsanız rapidde dosyaların çoğu rar içerikli olduğundan biri bozuk olsa diğerleri elinizde patlıyor önizleme imkanınız çoğu dosyada yok birde parada versen limit var günde 5 gb biz 1 mps ile zaten onu dolduruyoruz 2 yada 4 mps kullansak rapid için bikaç üyelik daha almamız lazım yane boşuboşuna elin adamlarını zengin etmenin hiç bi anlamı birkişi 10 ytl verse bişe olmuyorda bunu onbinlerle çarpınca çok ciddi rakamlar çıkıyor... birde bazı kişiler biz türklerin beleşci olduğunu ima ediyorlar o imayı yapanlar rapide 10 ytl aylık verince yasal iş yaptıklarınımı sanıyorlar 10 ytl karşılığında telif hakkı sorunu olmayan dosyamı çekiyorlar..

• iyi yerden yakaladın..konunun bu tarafı var birde..
    hakedene hakettiğini verin ama..
    cebimizde saçacak milyarlarımızda olsa yabancılara yapacağımız her harcamaya dikkat edelim..

quote:

Orjinalden alıntı: dimsag
    birde bazı kişiler biz türklerin beleşci olduğunu ima ediyorlar o imayı yapanlar rapide 10 ytl aylık verince yasal iş yaptıklarınımı sanıyorlar 10 ytl karşılığında telif hakkı sorunu olmayan dosyamı çekiyorlar..
  • Cidden ya kötü oldu.. Torrente devam demekki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Technics

iyi yerden yakaladın..konunun bu tarafı var birde..
    hakedene hakettiğini verin ama..
    cebimizde saçacak milyarlarımızda olsa yabancılara yapacağımız her harcamaya dikkat edelim..

quote:

Orjinalden alıntı: dimsag
    birde bazı kişiler biz türklerin beleşci olduğunu ima ediyorlar o imayı yapanlar rapide 10 ytl aylık verince yasal iş yaptıklarınımı sanıyorlar 10 ytl karşılığında telif hakkı sorunu olmayan dosyamı çekiyorlar..

dimsag gerçekten çok doğru bir noktaya parmak bastın...
    tamamiyle korsan olan bir oluşuma para verip te yasallıktan bahsetmeleri gerçekten garip...
    bu rapidin de bi yerleri havalandı kıl olmaya başladım ben şahsen...
    ulan zaten full korsansın bari beleş yap reklam falan al öyle çıkar

rapidin başındaki herifi düşünsenize
    bi b... yaptığı yok millet yüklüyo o da para kazanıyo

bi de şuna kıl oluyom ki paralel dopwnlond yapmaya kalktığın zaman
    küfreder gibi upload etsene diyo
    ben de yapma ya diyom tabi doğal olaraktan...
    ve daha neler söylüyom anladınız siz onu...

oh ne güzel millet yüklesin sen parasını kazan
    rapide

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.