Şimdi Ara

R9 390 mı Gtx 970 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni skylake sistem toplayacağım. 2 kart arasında kaldım hangi kartı tercih etmeliyim lütfen nedeni ile birlikte belirtin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Baş başa kartlar bazen 970 geçiyor bazen 390 senin tercihinr kalmış ama bence 970 ben kullanıyorum memnunum

• Soğutması sessiz ve serin olan en ucuz model hangisinde ise onu alabilirsin, benim izlediğim takip ettiğim tüm incelemelerde r9 390 gtx 970 e ya eşit yada %5-7 civarında daha hızlı, kendim zotac amp extreme core edition kullanıyorum, açık ara en yüksek saat hızına sahip 970 olmasına rağmen soğutmasından ve sessizliğinden çok memnunum, soğutması güzel olduktan sonra iki kartta üzmez seni
  • arkadaşların dediği gibi performans olarak hemen hemen aynı kartlar, yalnız benim tercihim GTX 970 olurdu..
  • mBenJi kullanıcısına yanıt
    Directx 12 ' den sonra ivme hangi tarafa kayar sizce ?
  • Tercihim asus strix gtx970 4gb olurdu.Çünkü fabrikadan o.c. edilmiş geliyor ve tasarımı harika.Fanlar 60 derecede çalışmaya başlıyor.R390 performans aynıysa hemen hemen her türlü gtx970 derim çünkü çoğu oyunlarda optimizasyon edilmiş güncellemeler geliyor ve maxvell serisinde güç tasarrufu çok iyi kullanılmış.Her 2 ürünün performansı aynıysa bu nedenlerden dolayı ben nvdia derim

• Gtx 970 oneririm daha guncel ve iyi suruculer, oyun sponsorluklari, GeForce Experience, GameWorks, ayrica GCN 1.1 de TrueAudio gibi ölü doğmus teknoloji disinda baska hicbir halt yok mimari, verimlik, guncellik bakimindan da Maxwell daha iyidir.

test tablolarinda da goruldugu uzere 1080p de ne kaynaktan bakarsaniz bakin Nvidia kartlar daha iyi calisiyor Amd 2K ve uzerinde iyi is cikarmaya basliyor fakat kimde 4K monitorler-TV ler var ki ?

Gta V'de 970, 390X'i 3-4 fps farkla gecmis 390'da fark biraz daha fazla olacaktir.
     R9 390 mı Gtx 970 mi?

AC Unity'de 5 fps farkla gecmis:
     R9 390 mı Gtx 970 mi?

Frostbite 3 motoru Mantle destekli oldugundan Amd kartlar 2 fps one gecmis:
     R9 390 mı Gtx 970 mi?

burda da yine 1 fps Amd kartlar onde gozukuyor:
     R9 390 mı Gtx 970 mi?

2K testler:

2K ve uzerinde Amd kartlar perf. olarak daha iyi is yapsalarda 2K da Nvidia cephesinin yine iyi isler basardigini goruyoruz:
     R9 390 mı Gtx 970 mi?

R9 390 mı Gtx 970 mi?

4K:

R9 390 mı Gtx 970 mi?

• r9 390 daha güncel
  • Kartlar kafa kafaya nerdeyse,Ben olsam 970i alıırm.
  • Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler çok güzel yazmışsınız

Dx 12 ile birlikte ne değişir peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrt117

Directx 12 ' den sonra ivme hangi tarafa kayar sizce ?

Şu anda ibre amd yi gösteriyor. Tercih r9 390 olmalıdır. Gtx970 bildiğim kadarıyla dx12 ye tam destek vermiyor. Nvidia tarafında gtx980 ve üzeri kartlar tam destek veriyor diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    Bende gtx 970 var tam destek veriyor diye biliyorum cunku alirken bakmistim.

• mrt117 kullanıcısına yanıt
    390 dx 12 oyunlarda bir artı performans sağlayabilir 970 göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrt117

Hocam teşekkürler çok güzel yazmışsınız

Dx 12 ile birlikte ne değişir peki?

Fazla bir sey degismeyecek fazla beklentiniz olmasin Amd fanboylari zamaninda %200 gibi ucuk degerlerle atip tutuyorlardi onlarada inanmayin Vulkan ile islemci kullanimi rahatlayacak bunun disinda degisen pek bir sey yok zaten dx12 ile yapilan tam destekli uygulamalar, oyunlar geldigi zaman her sey cok net belli olur ama abartilara kulak asmayiniz.
  • Ben sapphire r9 390 kullaniyorum. Gayet memnunum oneririm kart serin calisiyor. Dun witcher 3 oynadim 2-3 saat sonrada overdrive uzerinden sicakliga baktim fanlar 1900rpm donuyodu 55-57 derce. Oyundada butun ayarlar son 1080p.

• Ben 390 modellerinden birini tercih ederdim.
  • Peki R9 390 MSI Gaming mi? GTX 970 Asus Turbo(beyaz olan) mu?
  • 390 a para verme.970 al.

• Mağdur Adam M kullanıcısına yanıt
    Msi R9 390

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.