Şimdi Ara

Quadro fx580 Fiyasko

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yoğunlukla haritalar üzerinde yerleştirilmiş çok çizgi içeren Autocad uygulamaları için, Yüksek bellekli bir oyun kartı yerine daha başarılı olacağı idda edilen 512 mb PNY fx580 ekran kartı aldım. Full hd çözünürlüklü bir monitörde. diz üstü bilgisayarımdaki GT240m kartım kadar bile başarı sağlmadı. Hatta daha öncesinde kullandığım ATi 4650 kat ve kat daha başarılı bir karttı.
    Sürücü güncellemeleri, İşlemci overclock, Autocad performans driver kurulumu Hiç bir getiri sağlamadı. Ekran kartının hızı 450 Mhz standart bunu diğer oyun kartları gibi coolbits yada riva tuner ile yükseltmek mümkün olmuyor.
    Yine bir tane bilgisayar alınması gerekiyor. Sizce 250 dolar gibi bir parayı quadro kandırmacasına yatırmak doğrumu yoksa gtx460 yada ati 5830 gibi birşey almakmı mantıklı.

• Bu konularda forumda çok deneyimli insanlar bulmak biraz zor oluyor. Forumda bir konuda normal ekran kartlarını Quadro BIOS'u ekleyerek rahatlıkla quadro seviyesine çıkartabileceğimizi yazıyordu. Ama her ekran kartı ile olmuyordu. Aklımda kalan G92 8800GT, sanırım bu kart quadro FX3800'e çevrilebiliyordu. Bunu arastır istersen. Kısıtlı bütceler için ideal bir çözüm olabilir.

buda konusu

http://forum.donanimhaber.com/m_32184116/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t3 -- 2 Eylül 2010; 9:58:40 >
  • Quadro ekran kartları asıl farklarını 3D çizim ortamlarında ortaya koyarlar. Eğer AutoCAD gibi bir uygulamada sadece 2D ya da wireframe formatında çalışacaksanız Quadro serisi bir karta o kadar para vermektense güncel bir oyun kartı almak çok daha mantıklı bir hareket olacaktır. @t3'ün bahsettiği gibi daha eski bir oyun kartı alıp Quadro'ya yazılımsal olarak modlanabilir ancak bu sistem de gerçek bir Quadro'nun performansını veremiyor maalesef. Örnek vermek gerekirse işyerindeki bilgisayarımdaki Quadro FX3500 kartımı birkaç hafta önce GTX 460 ile değiştirtme fırsatım oldu ve 2D modunda herhangi bir performans kaybım (ya da kazancım) olmamasına rağmen AutoCAD sentetik test sonuçlarına göre 3D modunda 3'te bir oranında daha yavaş çalıştığını söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan26

Yoğunlukla haritalar üzerinde yerleştirilmiş çok çizgi içeren Autocad uygulamaları için, Yüksek bellekli bir oyun kartı yerine daha başarılı olacağı idda edilen 512 mb PNY fx580 ekran kartı aldım. Full hd çözünürlüklü bir monitörde. diz üstü bilgisayarımdaki GT240m kartım kadar bile başarı sağlmadı. Hatta daha öncesinde kullandığım ATi 4650 kat ve kat daha başarılı bir karttı.
    Sürücü güncellemeleri, İşlemci overclock, Autocad performans driver kurulumu Hiç bir getiri sağlamadı. Ekran kartının hızı 450 Mhz standart bunu diğer oyun kartları gibi coolbits yada riva tuner ile yükseltmek mümkün olmuyor.
    Yine bir tane bilgisayar alınması gerekiyor. Sizce 250 dolar gibi bir parayı quadro kandırmacasına yatırmak doğrumu yoksa gtx460 yada ati 5830 gibi birşey almakmı mantıklı.

hiç mantıklı değil bir sorun olduğu açık direkt kartı suçlamayın. yabancı sitelerden ayrdım almanı öneririm. O kartın 1 alt modelini kullandım ve 4850-8800gts den çok daha iyi performans veriyordu.

• 3 boyuttada hiç iyi performans alamadım. Heleki Autocad'de arka plandaki renklerin birbiri içinde görünmesi çok büyük problem oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: atilgan26

3 boyuttada hiç iyi performans alamadım. Heleki Autocad'de arka plandaki renklerin birbiri içinde görünmesi çok büyük problem oldu

Acaba kart arızalı olabilir mi?
  • aslında sorunun kaynağı biraz açık gibi 24" full hd çözünürlükte 512 mb bellek ve 450 mhz frekans az geliyor. Yanlız benim anlamadığım bu kartlar 8600 gt ayarında kartlar ama hızları niye 450 mhz . Ben 8600 gt'yi 715 mhzde kullanıyordum. Bu kartı hız aşırtmanın bir yolu varmı ??? (riva tuner ve coolbits işe yaramadı)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.